Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Napisah na SSC, pa 'ajd i ovde:

Ovo se ne uklapa sa detaljnim planom Kanarevog brda koji je prezentovan ranije, niti sa GUP-om. Taj bulevar je trebao da ide desnom obalom Topčiderke, a ovde ide levom, i to samo do raskrnice sa ulicom Pere Velimirovića, umesto do ulice Pilota Mihaila Petrovića.

Izgleda da je ovo nezvanično napuštanje odvojenih koncepata UMP i SMT, pošto se UMP od mosta povezuje na SMT od Toščidera do petlje Lasta.
 
Arnorian":3ow20p85 je napisao(la):
Napisah na SSC, pa 'ajd i ovde:

Ovo se ne uklapa sa detaljnim planom Kanarevog brda koji je prezentovan ranije, niti sa GUP-om. Taj bulevar je trebao da ide desnom obalom Topčiderke, a ovde ide levom, i to samo do raskrnice sa ulicom Pere Velimirovića, umesto do ulice Pilota Mihaila Petrovića.

Izgleda da je ovo nezvanično napuštanje odvojenih koncepata UMP i SMT, pošto se UMP od mosta povezuje na SMT od Toščidera do petlje Lasta.
E, kad bi ti samo znao koliko je tih nezvanicnih napustanja plana i koncepcije?! Pao bi u nesvest, veruj mi. Nisam nikakav strucnjak niti gradjevinar ali znam za za jos jednu "raskripetlju" na Novom Beogradu koje se nece uraditi kao sto je predvidjena jer sam istu video na skicama. Najgore je sto se ne zna sta ce biti sa delom o kojem pricam. A jos gore je sto nigde nema zvanicnog, prepravljenog plana i projekta. Bar ja nisam video. Mislim da je neko rekao da je doslo do izmene T.Bunar-N.Dobrovica, koji je BTW deo UMP-a. Pa prema tome najverovatnije i sa cukaricke strane jedoslo do raznoraznih izmena, a nezna se. :shok:
 
Oвај план испод није баш незваничан:

4257_namena1.jpg
 
gledam sada sve ove silne stubove i konstrukcije. Nekako mi svi ti silni milioni dođu malo kad vidim toliko armature i betona :D
 
LUCAS":ow8nz165 je napisao(la):
Arnorian":ow8nz165 je napisao(la):
Napisah na SSC, pa 'ajd i ovde:

Ovo se ne uklapa sa detaljnim planom Kanarevog brda koji je prezentovan ranije, niti sa GUP-om. Taj bulevar je trebao da ide desnom obalom Topčiderke, a ovde ide levom, i to samo do raskrnice sa ulicom Pere Velimirovića, umesto do ulice Pilota Mihaila Petrovića.

Izgleda da je ovo nezvanično napuštanje odvojenih koncepata UMP i SMT, pošto se UMP od mosta povezuje na SMT od Toščidera do petlje Lasta.
E, kad bi ti samo znao koliko je tih nezvanicnih napustanja plana i koncepcije?! Pao bi u nesvest, veruj mi. Nisam nikakav strucnjak niti gradjevinar ali znam za za jos jednu "raskripetlju" na Novom Beogradu koje se nece uraditi kao sto je predvidjena jer sam istu video na skicama. Najgore je sto se ne zna sta ce biti sa delom o kojem pricam. A jos gore je sto nigde nema zvanicnog, prepravljenog plana i projekta. Bar ja nisam video. Mislim da je neko rekao da je doslo do izmene T.Bunar-N.Dobrovica, koji je BTW deo UMP-a. Pa prema tome najverovatnije i sa cukaricke strane jedoslo do raznoraznih izmena, a nezna se. :shok:

Eh sitnica, dobro je dok jos uvek ide blizu Topciderske reke. Kako se kod nas planovi uzimaju ozbiljno mene ne bi iznenadilo da su to provukli dolinom Kolubare :D
 
Bobb":2098f1ij je napisao(la):
Ni slučajno više ne idem pored šećerane ujutro. Srećom, ostaje bar jedna alternativa, preko Zvezde. Zna i kod Konaka da se zagužva, al nije to ni približno kako je na potezu Ada-Sajam.
Ma hajde ljudi nemojte da ste na kraj srca, izdržaće se još ovaj mesec....

Jutros kolaps sa B. Brda prema gradu zbog zatvaranja silaska sa "petlje" Hipodroma ka Sajmu.
Traje do 15. decembra.

A kolaps i od grada prema B. Brdu zbog sanacije nadvožnjaka u Radničkoj:
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=70343
Traje do 20. novembra valjda. U vesti piše da je zatvorena jedna traka od 21h do 6h ujutr... mada su i oko 7:30 guzve bile od Mostarske petlje!
 
KomsijaBg":16d5fjil je napisao(la):
Jutros kolaps sa B. Brda prema gradu zbog zatvaranja silaska sa "petlje" Hipodroma ka Sajmu.
Traje do 15. decembra.
Iz svoje kože se ne može, izolacija B.Brda prema gradu je potpuna, svi alternativni pravci su zagušeni, a obilazni pravci (preko Kanarevog i Banjice) ipak predugi.
Jedno je sigurno: ovo im je dodatni način da pojačaju tenzije pred otvaranje mosta, tako da će psihološki efekt 'otvaranja' biti još veći...
 
Ko bi rekao, još samo mesec dana do otvaranja, ako je verovati nadležnima :D
 
Nema sumnje da će biti završeno na vreme,a za to se mogu zahvaliti ovom lepom jesenjem vremenu..imali su sreće.. :kafa:
 
Izgleda da su u podnožju pilona počeli radovi na povezivanju mosta i Ade Ciganlije. Slika je sa kamere zvaničnog sajta izgradnje mosta www.savabridge.com

videopu.jpg
 
blagoje":221amnjl je napisao(la):
Izgleda da su u podnožju pilona počeli radovi na povezivanju mosta i Ade Ciganlije. Slika je sa kamere zvaničnog sajta izgradnje mosta www.savabridge.com

videopu.jpg

Baš sam pre par dana hteo da primetim da su montažne stepenice pomerene bliže ka rukavcu i da pored pilona nije montirana ograda.
 
KomsijaBg":2k955mqd je napisao(la):
A kolaps i od grada prema B. Brdu zbog sanacije nadvožnjaka u Radničkoj:
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=70343
Traje do 20. novembra valjda. U vesti piše da je zatvorena jedna traka od 21h do 6h ujutr... mada su i oko 7:30 guzve bile od Mostarske petlje!

Sto saniraju hidroizolaciju tobogana ako ce da ga demontiraju npr u januaru ili februaru?
Ili ce da rade stubove za novi nadvoznjak bez demontiranja tobogana?
Ako budu postovali rokove, novi nadvoznjak treba da bude gotov za godinu dana a ne znam kako mogu da rade dok je tobogan tu.

Jel ce tobogan da recikliraju iliti ponovo upotrebe negde, skoro su ga renovirali, steta da zavrsi kao staro gvozdje...
 
Необично је само то што су оволико чекали да среде тобоган, аутобуси су потпуно згулили асфалт из десне траке и набацали га на страну, па је тобоган де факто остао само са једном траком, већина гужве последњих месеци настаје управо тбог тога...
 
Arnorian":3rktukuo je napisao(la):
Oвај план испод није баш незваничан:

4257_namena1.jpg
Mozda zvanican ali kod nas nista nije garantovano. Thats the point! :laugh:
Takav slican je - vec vidjeno. Samo u drugoj boji. Drugim recima: Pa sta!! Secam se bese plava, koja je oznacavala saobracajnice. Eto sad su nacrtali u drugoj boji. Stvar je sto je UMP, u stvari most na Adi, kao glavni, a sve drugo videcemo. :shok:
Nego sa kog sajta si ga skinuo? Da vidim da li moze malo da se uveca, pa davidim te Veeeelike promene.
 
@LUCAS
План је са urbel.com. Ако мислиш да није велика промена то што нови булевар иде са леве уместо са десне обале Топчидерке, благо теби.
 
Ne secam se da sam to igde rekao. A i da jesam, bas blago meni. Bar sam na ovom forumu naucio da prvo procitam komentar pa onda da udarim "repliku". Tako da ono sto sam napisao nema veze ni sa nekom levom ni sa desnom stranom reke! Odnosilo se se na Novi Beograd i promene na tom delu. Tako da ako nisi procitao prvi put evo ti jos jednom pa ti prosudi:

E, kad bi ti samo znao koliko je tih nezvanicnih napustanja plana i koncepcije?! Pao bi u nesvest, veruj mi. Nisam nikakav strucnjak niti gradjevinar ali znam za za jos jednu "raskripetlju" na Novom Beogradu koje se nece uraditi kao sto je predvidjena jer sam istu video na skicama. Najgore je sto se ne zna sta ce biti sa delom o kojem pricam. A jos gore je sto nigde nema zvanicnog, prepravljenog plana i projekta. Bar ja nisam video. Mislim da je neko rekao da je doslo do izmene T.Bunar-N.Dobrovica, koji je BTW deo UMP-a. Pa prema tome najverovatnije i sa cukaricke strane jedoslo do raznoraznih izmena, a nezna se.
Pazi akcenat na - raznoraznih.
 
Реч "велике" си написао тако да сам ја то схватио као сарказам. Ако ти то није била намера, извињавам се, погрешно сам разумео.
 
Jok bre prijatelju meni bar nemoras da se izvinjavas, ja i tako sve ovo pratim sa jedno 7500 kilometara, pa sve informacije su mi dobrodosle. Cheers! :kk: :)Evo ti plus!
 
Nurko7000":1hhcoorj je napisao(la):
Необично је само то што су оволико чекали да среде тобоган, аутобуси су потпуно згулили асфалт из десне траке и набацали га на страну, па је тобоган де факто остао само са једном траком, већина гужве последњих месеци настаје управо тбог тога...

Sad ce trajati duze, oni nabori asfalta (i rupe od njih) su uglavnom nastajali kad su spoljne temperature bile visoke.

Sad kad ga srede, to mu je verovatno i poslednji put pred odlazak sa tog mesta, negde drugde ili u vecna lovista.
 
Čujem da će do subote da rade tu stranu mosta, kao i hidroizolaciju. Jel se to planira da tobogan ostane u funkciji ili neko ludački se zeza sa nama?
 
Sto se tice urbanistickog plana to je cesto kod nas,kada rade neki plan kazu da se taj i taj deo plana tog i tog proglasava nevazecim jer se preklapa sa ovim koji se radi.Skroz nelogicno,ali to ti je nas urbanizam...
 
Tobogan je morao opet da se sredi. Samo mi nije jasno što su čekali niske temperature i da rade preko dana. Možda da im ne bi brzo propalo. Bilo kako nadam se da mu je to poslednje asfaltiranje pre nego što ga uklone. Ne verujem da će u staro gvožđe. Iskoristiće ga za nešto sigurno. U Srbiji fali gomila nadvožnjaka.
 
KomsijaBg":36vuv0pv je napisao(la):
U vesti piše da je zatvorena jedna traka od 21h do 6h ujutr... mada su i oko 7:30 guzve bile od Mostarske petlje!

Evo i odgovora na moje pitanje, na Studiju B:
"kako saznajemo u Beograd putu radovi su potrajali zbog niskih temperatura koje su onemogućile da se noćas postavljena izolacija osuši na vreme."
:)) A i jutros guzva od Mostarske petlje!

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=70343
 
Ђиласу све иде по плану,само га време је"е па се онај рукавац код Аде који је премошћен булеваром од пола милијарде евра може прегазити већ 3-4 месеца. :)
 
Vrh