Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Homer Jay":37aa1e17 je napisao(la):
^^^

Mali off - to silno premoscavanje ostavlja mogucnost da ako nekome jednog dana dodje iz dupeta u glavu da uklonimo tu prugu, na njenom mestu moze da se napravi fini, vrlo dugacak, zeleni koridor sa biciklistickim i pesackim stazama, jezercima, fontanicama i sl. od Kalemegdana do Topcidera :)

I to,a i nikada nece moci da pukne cev od vodovoda kao na toboganu i slicno.Sve ce se slivati na taj zeleni koridor sto ce jos vise pospesiti rast drveca i zelenila :)
 
edgeman":3kjxnwfc je napisao(la):
Da li je pruga kojom se vozovi krecu 10km/h zaslužila da se toliko puta premosti?
Naravno da ne sem ako je ne renoviraju u nekoj budućnosti, nadam se bliskoj kako sve što se sada radi dobije bar neki smisao.
Право питање. Ја се ипак надам да је неће реновирати, него да ће разум да победи и да ће да је макну.
Homer Jay":3kjxnwfc je napisao(la):
to silno premoscavanje ostavlja mogucnost da ako nekome jednog dana dodje iz dupeta u glavu da uklonimo tu prugu, na njenom mestu moze da se napravi fini, vrlo dugacak, zeleni koridor sa biciklistickim i pesackim stazama, jezercima, fontanicama i sl. od Kalemegdana do Topcidera :)
Није лоша идеја. Заслужује плус и размишљање на ту тему.
 
Wile E. Coyote":1r2r7e4n je napisao(la):
Homer Jay":1r2r7e4n je napisao(la):
to silno premoscavanje ostavlja mogucnost da ako nekome jednog dana dodje iz dupeta u glavu da uklonimo tu prugu, na njenom mestu moze da se napravi fini, vrlo dugacak, zeleni koridor sa biciklistickim i pesackim stazama, jezercima, fontanicama i sl. od Kalemegdana do Topcidera :)
Није лоша идеја. Заслужује плус и размишљање на ту тему.
Tакође, то даје могућност да Булевар Војводе Мишића добије изглед правог светског булевара....са профилом:

тротоар са дрворедом-бициклистичка стаза-зелене трам баштице-зелено разделно острво-3 траке-зелено разделно острво са дрворедом-3 траке- трптпар са дрворедом.
 
Most na Adi - most Amy Winehouse?

Most preko Save kod Ade Ciganlije, biće pušten u saobraćaj do kraja 2011. godine, kada će dobiti i zvanično ime, a Beograđani su ga do sada, putem svojih predloga, "krstili" imenima kao što su "Feniks", "Pegaz", "Dva srca", "Beogradski obešenjak", pa čak i kao Amy Winehouse i Britney Spears.


http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=543486


Kuku Lele. :shok: :laugh:
 
stf":189muv8v je napisao(la):
Wile E. Coyote":189muv8v je napisao(la):
Homer Jay":189muv8v je napisao(la):
to silno premoscavanje ostavlja mogucnost da ako nekome jednog dana dodje iz dupeta u glavu da uklonimo tu prugu, na njenom mestu moze da se napravi fini, vrlo dugacak, zeleni koridor sa biciklistickim i pesackim stazama, jezercima, fontanicama i sl. od Kalemegdana do Topcidera :)
Није лоша идеја. Заслужује плус и размишљање на ту тему.
Tакође, то даје могућност да Булевар Војводе Мишића добије изглед правог светског булевара....са профилом:

тротоар са дрворедом-бициклистичка стаза-зелене трам баштице-зелено разделно острво-3 траке-зелено разделно острво са дрворедом-3 траке- трптпар са дрворедом.

Od jedne od najodvratnijih ulica u gradu do jedne od ako ne najlepsih - onda sigurno najinteresantnijih, sa halama sajma, renoviranom mlinom, BIGZom, onom starom zgradom preko puta... ehhhhh...
 
BOKI SMOKI":2jnpg9p5 je napisao(la):
Most na Adi - most Amy Winehouse?

Most preko Save kod Ade Ciganlije, biće pušten u saobraćaj do kraja 2011. godine, kada će dobiti i zvanično ime, a Beograđani su ga do sada, putem svojih predloga, "krstili" imenima kao što su "Feniks", "Pegaz", "Dva srca", "Beogradski obešenjak", pa čak i kao Amy Winehouse i Britney Spears.


http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=543486


Kuku Lele. :shok: :laugh:


hahahahaha Britney Spears bi narocito dobro dosao kao naziv novog mosta jer naziv njene pesme lepo opisuje nasu vladu kako nas je pokrala "Oooops....I did it again" hahahahahahahah
 
Homer Jay":2ivo6ns9 je napisao(la):
^^^

Mali off - to silno premoscavanje ostavlja mogucnost da ako nekome jednog dana dodje iz dupeta u glavu da uklonimo tu prugu, na njenom mestu moze da se napravi fini, vrlo dugacak, zeleni koridor sa biciklistickim i pesackim stazama, jezercima, fontanicama i sl. od Kalemegdana do Topcidera :)

Dobra ideja. Ne bi bilo loše ni da se napravi kanal koji bi bio spojen sa Savom. Mnogi veliki gradovi imaju sistem kanala. Mada, previše je blizu Savi pa nema mnogo smisla. Bolje bi bilo da Topčidersku reku koja je mrtva koliko je zagađena, očiste, spreče nova zagađenja, pa je prošire i srede par km uzvodno.
 
24odcf4.jpg

http://oi55.tinypic.com/24odcf4.jpg

Pilon u suton.
 
^^^ Јбт, само један пост на овој теми у последња 22 сата :shok: Све ми нешто фали... :rolleyes: Можда би требало да идему центар за одвикавање од Беобилда :p
 
Bice sve manje i manje. O pristupnim imas posebne teme. Navuci se na ovaj drugi most. I meni je cudno veruj mi, i verujem da nismo jedini.
 
Svaka sitnica je analizirana po sto puta pa dodje do zasicenja.
 
Offtopic: Ovaj i Zemunski ce biti zavrseni do kraja drugog Djilasovog mandata. Pitam ja vas, da li gradonacelnik moze samo dvaput biti izabran kao i precednik, ili moze u nedogled, dokle god se kandiduje i bude izabran?
 
Ljudi... U školi sam dobio zadatak iz modeliranja da u roku od mesec dana u Pro inženjeru uradim neki oblik/građevinu u 3D Mislio sam da uradim novi most zato što uz par komandi (dosta extrudova) mogu dosta da uradim. dakle zanimama gde mogu da nadjem apsolutno sve specifikacije mosta (dužina širina, visina na kojima kablovi počinju na pilonu, gde presecaju kolovoz, visina kolovozne konstrukcija, nagib pada dela mosta na nbgd), trebace mi i poprečni presek kol. konstrukcije gde se ukrštaju noge pilona. zanimame samo 960 i kusur mosta bez pristupnih petlji. . .
 
djakovac":zwrir18y je napisao(la):
Ljudi... U školi sam dobio zadatak iz modeliranja da u roku od mesec dana u Pro inženjeru uradim neki oblik/građevinu u 3D Mislio sam da uradim novi most zato što uz par komandi (dosta extrudova) mogu dosta da uradim. dakle zanimama gde mogu da nadjem apsolutno sve specifikacije mosta (dužina širina, visina na kojima kablovi počinju na pilonu, gde presecaju kolovoz, visina kolovozne konstrukcija, nagib pada dela mosta na nbgd), trebace mi i poprečni presek kol. konstrukcije gde se ukrštaju noge pilona. zanimame samo 960 i kusur mosta bez pristupnih petlji. . .


Na sajtu: www.savabridge.com
 
Михаило":7nfmnc4b je napisao(la):
^^^ Јбт, само један пост на овој теми у последња 22 сата :shok: Све ми нешто фали... :rolleyes: Можда би требало да идему центар за одвикавање од Беобилда :p


Pilon je završen, i posle nekoliko dana je prestao da bude interesantan.

To je sve.
 
BOKI SMOKI":r7nkkznl je napisao(la):
Offtopic: Ovaj i Zemunski ce biti zavrseni do kraja drugog Djilasovog mandata. Pitam ja vas, da li gradonacelnik moze samo dvaput biti izabran kao i precednik, ili moze u nedogled, dokle god se kandiduje i bude izabran?

moze bre sve, moze i da se vrati pravilo "prve bracne noci" pa da dragan u svoja cetri zida napravi i mnogo malih dragana koji ce nas voditi u svetlu buducnost. a ebene mostove mogu i ja, sto ocvek da se trosi na gluposti, samo mi dajte slem i pola milijarde
 
^^

Jel si sarkastican ili stvarno mislis? Mislim da sam cuo na televiziji da gradonacelnik moze samo dva puta biti gradonacelnik, ali nisam siguran, pa zato pitam.I koliko je Palma gradonacelnik Jagodine? Ako moze on vise od 2 moze i Djile.

I jos nesto vezano za most i Beograd. Primetio sam da ljudi u Pancevu mnogo hvale Djilasa kako je dobar gradonacelnik,.To je sve zato sto negledaju siroko nego usko. Plus standard je bolji u Bgu i samim timm sto je Djile gradonacelnik, nesvesno to prebacuju kao njegov uspeh a ne kao visedecenisko stanje stvari. No ima dosta ljudi u Pancevu koji razmisljaju kao i mi ovde, ali samo kazem da ima i dosta koji ga podrzavaju.Da ne bude da je celo Pancevo za Djilasa.
 
Djilas i jeste pored toga sto je Gradonacelnik, covek koji radi svoj licni biznis uporedo sa njegovom funkcijom, ali iz neke neutralne tacke gledista, mislim da mozemo biti zadovoljni ovim sto je uradjeno za vreme njegovog mandata kad se uzme u obzir da nije skoro nista uradjeno od 2001 na ovamo.
 
Знам да је офф, али не видим како можемо бити задовољни Ђиласовим понашањем. Показао се да ради само за одређену групу грађана, за хетеросексуалне, православне, Србе, мушкарце. То је отприлике само трећина становништва (али јасно - најмоћнија). Друго, и још важније - показао је да ради понајвише да би превезао бизнис ка својим приватним фирмама, или да учини услуге ликовима са којима саражује, или партијски или пословно.

Број финансијских малверзација (само оних за које знамо) је огроман, а о њима се скоро уопште више и не прича.
 
@spatiotecte

Znam ali ,danasnje ,,demokratsko'' drustvo tezi ka tome da uvek moze bolje.To sto je dosta uradjeno za prosle dve godine, i sto ce biti uradjeno isto tako u naredne dve, ne daje nikom za pravo da se bogati i da sklapa stetne ugovore i time mnogo osiromasuje budzet Beograda i Srbije.Vecina kao i ti okrece glavu ovakvim stvarima i dopusta zlu da prevlada.

Kad je Ceca dobila kucni pritvor, nekoliko nedelja su se ,, neki'' bunili i sada nista. Isto i za platane.Pa ce i za ovaj most biti kao sto neko kaze insajder, ali kasno je.Bolje spreciti nego leciti.I da ljudi koji su odgovorni za ovakve stvari odu u zatvor, steta je nacinjena velika.A tu stetu osecamo mi.NEPOPRAVLJIVO JE. Mnogo smo spori, kasno se bunimo. Drustvena organizacija NULA.

Djilas bi dobio mnogo veci + od gradjana da je sagradio manji most i funkcionalniji, nesto tipa kao Brankov. Je bi onda za taj isti novac mogao da gradi minimalno jos dva, ne racunajuci ovaj Kineski.
Samo sto se taj jeftiniji ne bi video u skoro celom Beogradu i time smanjio vizuelni dozivljaj gradjanina/laika, ali bi nova cetiri ukazala da je on ozbiljan gradonacelnik, i onda bi ga svi podrzali(svi koji ga sad kude) pa samim tim i ti laici.
 
jovanovm":2l0gg72m je napisao(la):
Знам да је офф, али не видим како можемо бити задовољни Ђиласовим понашањем. Показао се да ради само за одређену групу грађана, за хетеросексуалне, православне, Србе, мушкарце.

Jel ovo sarkazam ili neko zezanje ili nešto treće?
 
Aj' da ne idemo u politicki off, plz. Ima tema u Relaxu o gradskoj vlasti pa tamo mozete premeravati ciji je veci - Vucicev ili Djilasov :vops:
 
Vrh