Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

jovanovm":fvmeo535 je napisao(la):
Знам да је офф, али не видим како можемо бити задовољни Ђиласовим понашањем. Показао се да ради само за одређену групу грађана, за хетеросексуалне, православне, Србе, мушкарце.
Шта па ово значи?
 
kako su to Srbi trecina stanovnistva?
jovanovm":17rl7ne7 je napisao(la):
Знам да је офф, али не видим како можемо бити задовољни Ђиласовим понашањем. Показао се да ради само за одређену групу грађана, за хетеросексуалне, православне, Србе, мушкарце. То је отприлике само трећина становништва (али јасно - најмоћнија). Друго, и још важније - показао је да ради понајвише да би превезао бизнис ка својим приватним фирмама, или да учини услуге ликовима са којима саражује, или партијски или пословно.

Број финансијских малверзација (само оних за које знамо) је огроман, а о њима се скоро уопште више и не прича.
 
stf":2d7btczg je napisao(la):
jovanovm":2d7btczg je napisao(la):
Знам да је офф, али не видим како можемо бити задовољни Ђиласовим понашањем. Показао се да ради само за одређену групу грађана, за хетеросексуалне, православне, Србе, мушкарце.
Шта па ово значи?

Stvarno ne znam sta ovo znaci, ali sudeci po kategorijama navedenim gore, 2/3 stanovnistva Srbije bi cinile:

Gejevi koji su zene
Gejevi koji nisu srbi
Gejevi koji nisu pravoslavni

Zene

Muskarci gejevi
Muskarci koji nisu Srbi
Muskarci koji nisu pravoslavci

Sve ostale narodnosti koje nisu srpske.


Evo izaberite vasu kategoriju i stavite svoj nick na listu :D
Ako ne spadate ni u jednu kategoriju onda znate da Djilas radi za vas.


Evo ja cu prvi da odgovorim:

Ne pripadam ni jednoj od ovih navedenih kategorija, znaci da spadam u onu trecinu ljudi za koje Djilas radi. :D
 
A da se vratimo na temu drugari? :)

Jasno je da je dosadno malo na temi kada je pilon gotov,ali ne moramo offtopicom da je punimo.

Otvorite slobodno temu na gradskom odeoku ako zelite da raspravljate recimo o 3 godine gradskih vlasti koje su bile pre oko mesec.Ja sam otvorio takvu temu za 2 godine gradskih vlasti pa smo lepo razmenili misljenja tamo.
 
@vucko,

Nema vraćanja na temu, nego jednostavno briši ili pomeri, uključujući naravno i ovaj moj :) Suviše ste tolerantni.
 
Takođe evo nekih slika od ponedeljka, nisam ranije stigao da ih okačim, a takođe i deca su mi izkliktala sve na aparatu, pa su mi zumirane slike skroz neupotrebljive.





 
@Vucko, ma nemoj da brises, prebaci samo postove u odgovarajucu temu. Morali smo malo da se nasmejemo :p Istina je da nemamo mnogo toga da komentarisemo od kad je pilon zavrsen.
 
@GOJE , + ко савски мост! феноменалне фотке, мислим да се сада први пут примећује детаљ асфалтирања моста :kk:
 
jovanovm":1vkl6et9 je napisao(la):
Знам да је офф, али не видим како можемо бити задовољни Ђиласовим понашањем. Показао се да ради само за одређену групу грађана, за хетеросексуалне, православне, Србе, мушкарце. То је отприлике само трећина становништва (али јасно - најмоћнија). Друго, и још важније - показао је да ради понајвише да би превезао бизнис ка својим приватним фирмама, или да учини услуге ликовима са којима саражује, или партијски или пословно.

Број финансијских малверзација (само оних за које знамо) је огроман, а о њима се скоро уопште више и не прича.
Зато ћу и да гласам за њега
 
Не треба нам сателит, имамо [акузатив]Гоје[/акузатив]. :)

@Steva
Мислим да је оно црно на мосту хидроизолација.
 
Mene ne zanima da li je veći Vučićev ili Đilasov, mislim doprinos, a ja ću da glasam za onoga ko mi obeća da će da dovrši pilon onako kako Bog zapoveda, mislim da stvarno bude šiljak. Baš sam ga danas gledao onako iz blizine i stvarno me nervira taj završetak, čak se i onaj zadebljani obruč na vrhu primećuje. Neka stave onda i saksije okolo naokolo i posade neke puzavice pa će ugođaj biti potpun.
I ono parče bici staze na ušću su loše odradili, usko i grbavo, nekoliko oštrih krivina, kao da su je radili preko one stvari. Znam, znam, nije ovde tema, ali me stvarno mrzi da idem na temu jer me pogled na ovu zarubljenu kupu totalno smorio. Ko da je neki avion zakačio i precviko vrh. Mislim, stvaaarno... :rant:
 
Ja i dalje smatram da bez Topciderskog tunela (koga nema ni u najavi) novi most nece znacajno rasteretiti ostale beogradske mostove... :/
 
laki72":2g4fu65t je napisao(la):
Ja i dalje smatram da bez Topciderskog tunela (koga nema ni u najavi) novi most nece znacajno rasteretiti ostale beogradske mostove... :/

Ja mislim da cemo se iznenaditi da ce "rasterecenje" biti manje od ocekivanog. Ali ne zato sto je most na pogresnom mestu nego zato sto trenutno ljudi IZBEGAVAJU da idu sa jedne strane na drugu zato sto je to najcesce pravo mucenje. Ja sam kad sam bio u Beogradu bukvalno planirao dan tako da sto manje prelazim reku, pogotovo u nekim normalnim satima kad znam da je prevelika guzva.

Elem, mozda ce se saobracaj rasteretiti manje nego sto ce ljudi poceti da se ponasaju NORMALNO i idu iz jednog dela grada u drugi kad im se ide i/ili kad im je to najpotrebnije. Drugim recima, znacajno ce se povecati obim saobracaja preko reke, pa cemo brzo shvatiti da nam zapravo treba jos jedan most u produzetku Nemanjine, jer daleko od toga da ce ovi sto imamo da zvrje prazni.
 
Noćas od 21h do 6h ujutru zatvaraju za saobraćaj Jurija Gagarina od raskrsnice sa Proleterske solidarnosti do raskrsnice sa Milutina Milankovića, a od 6h do 21h suprotan smer zbog postavljanja oplata silazne rampe 6 novog mosta. Narednih dana tu će postojati suženja te će u svakom smeru biti dostupna po jedna traka...
 
djakovac":1lhkyv1h je napisao(la):
Noćas od 21h do 6h ujutru zatvaraju za saobraćaj Jurija Gagarina od raskrsnice sa Proleterske solidarnosti do raskrsnice sa Milutina Milankovića, a od 6h do 21h suprotan smer zbog postavljanja oplata silazne rampe 6 novog mosta. Narednih dana tu će postojati suženja te će u svakom smeru biti dostupna po jedna traka...

To je informacija koja se traži!
+
 
@Johnny Lee
Rasterećenja će biti, zbog putnika na relaciji Čukarica/Rakovica-Novi Beograd Zemun.

Pošto će Gazela biti završena u oktobru (bar je tako najavljeno) moći će da se uradi koliko toliko realna ocena koliko se saobraćaja preusmerilo na novi most.

A grad (sekretarijat za saobraćaj?) bi već trebali da objave planove za nove autobuske linije kakobi GSP i privatni prevoznici mogli da pripreme vozni park.
 
relja":2kwjypsm je napisao(la):
@Johnny Lee
Rasterećenja će biti, zbog putnika na relaciji Čukarica/Rakovica-Novi Beograd Zemun.

ај ме подсети, шта сам питао/говорио? знам да ће бити растерећенија Газела, никада нисам ни говорио супротно
 
Cini mi se kao da te je Relja pomesao sa JohnyBgood-om
 
Čelična konstrukcija uzlazne rampe na most iz pravca sajma gotovo je završena:



nedostaje samo deo kojim se premošćuju koloseci pruge:



a onda su počeli i njega da podižu:









i montiraju:











onda je malo zapelo:



pa je skinut i malo doteran gde već treba, ali danas leže na svoje mesto! :vops:
 
+ za V V

Isprva nisam hteo da kačim i ovu sliku zbog kvaliteta, ali možda je zanimljiv ugao, a zanimljiv je i napredak od ponedeljka ujutro. Nekoliko dana prođe i već bajata slika :|
 
Goje + za božiju perspektivu, a ja evo još malo iz žablje.

Čelična rampa je zaista brzo namontirana, to je jedan od razloga zašto se išlo na ovo rešenje:









Početak montaže ove konstrukcije izgleda da je zavisio od pristizanja čeličnih delova koji su takođe rađeni u Kini:





Deo koji ide iznad pruge već je prefarban u svetlu nijansu (boje betona) tako da se vizuelno neće razlikovati od već izvedenih rampi:







Na prethodnoj slici se vide i uzemljenja koja su postavljena na kontaktnim vodovima železnice (isključen 25 kV napon) dok traju radovi.

Počela je i montaža betonske kolovozne konstrukcije:







Rad sa ovako velikim masama na značajnom rastojanju od raspoložive tačke oslonca, omogućen je primenom monster krana Terex AC 500-2:







Ima i merenje brzine vetra na vrhu strele:

 
JohnnyLee":1mkgpzxo je napisao(la):
relja":1mkgpzxo je napisao(la):
@Johnny Lee
Rasterećenja će biti, zbog putnika na relaciji Čukarica/Rakovica-Novi Beograd Zemun.

ај ме подсети, шта сам питао/говорио? знам да ће бити растерећенија Газела, никада нисам ни говорио супротно

Lapsus, mislio sam na BGood-a Izinjavam se.
 
Vrh