Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Sigurno je brze graditi nesto sto je prefabrikovano,shvatam da je cajtnot sa vremenom do 15. decembra koji je datu koji figurira kao otvaranje mostova.
 
svasta, bolje da su onda i onu drugu rampu napravili od metalnih elemenata
ovako ce petlja izgledati kao pravi cirkus :| bas ruzno, a taman sam pomislio da cemo se resiti tobogana, u sustini i resicemo se njega mada mislim da kada njega uklone onda ce tu postaviti dva nova tobogana sa po tri trake jer kako vidim mrzi ih da stavljaju betonsku konstrukciju :p
 
Што цепидлачите са материјалима.
И греда моста је мало челична, мало бетонска.
И пилон је мало бетонски, мало плехани.
Петља је доследна концепту.
;)
 
relja":2hta68v7 je napisao(la):
A da nije od betona zato što je, iz nekog razloga - privremena konstrukcija? Hm?

Možda zato što je komplikovano postavljati oplatu iznad 4 koloseka, i to elektrifikovane pruge. Zašto odmah mislite da je neka prevara?

Cela Gazela je uradjena od čelika, i Brankov most.
 
mikiilic":1vku7j5r je napisao(la):
relja":1vku7j5r je napisao(la):
A da nije od betona zato što je, iz nekog razloga - privremena konstrukcija? Hm?

Možda zato što je komplikovano postavljati oplatu iznad 4 koloseka, i to elektrifikovane pruge. Zašto odmah mislite da je neka prevara?

Cela Gazela je uradjena od čelika, i Brankov most.

Ne tvrdim da je prevara. Izgubio sam prostornu orjentaciju :) , sad mi je jasno o kojoj konstrukciji je reč.
 
Novi set fotki mosta sa svih strana, sa kopna, sa vode i sa različitih rastojanja :)

img0803oo.jpg


img0805f.jpg


img0835xqu.jpg


img0821lg.jpg


img0878ai.jpg


img0880gw.jpg


img0899s.jpg


img0906mb.jpg


img0908qn.jpg


img0916uk.jpg
 
Dobro je odradjena metalna konstrukcija koju montiraju na ulaznu rampu. Meni ne smeta. Možda jeste malo nelogično i nesimetrično ali i petlja radnička ima asimetričnih elemenata. Ne verujem da nisu mogli da izliju betonom. Pa rampe na Gazeli prelaze iste te pruge ali su od betona izlivene. Ne znam ali valjda je to jedina takve vrste sem ako ove koje idu sa i oko kružnog toka ne budu isto metalne tj. ove što će isto da prelaze prugu.

Kad sve završe mislim da će ukupno pruga biti premoštena 7 puta.
1. ulazna rampa s sajma
2. nadvoznjak od sajma ka bb umesto tobogana
3. nadvoznjak od bb ka sajmu umesto podvoznjaka
4. ulazna rama sa sajma na kruzni tok
5. silazna rampa sa kruznog toka na sajam
6. dupli nadvožnjak koji spaja raskrpetlju hipodrom i petlju radnička
7. hipodrom rasrkpetlja, pravac od požeške i obrnuto.

Da li je pruga kojom se vozovi krecu 10km/h zaslužila da se toliko puta premosti?
Naravno da ne sem ako je ne renoviraju u nekoj budućnosti, nadam se bliskoj kako sve što se sada radi dobije bar neki smisao.
 
+1 Plusic uknjizen Simba za slike.

Uh sto volite te avioncice sto se uhvate u mrezu kablova mosta! :D
 
Veći broj mostova ... raznih ;)

Jedan pilon, dva pilona, ravan, čipkasti ...

k03dvs.jpg
 
Betonirano primaticno ogledalo za laserski daljinomer, pored Stenke. Pretpostavljam da je ovo bila glavna alatka koja je omogucila da se dva dela mosta "pogode" bez bitnih odstupanja.

rc7aj4.jpg
 
Stub ISPOD nadoznjaka ... bar tako izgleda sa biciklisticke staze!?

301pwsp.jpg


Ipak ne, al' zamalo :)

zwz31s.jpg
 
Zuma":1mhtavqa je napisao(la):
Stub ISPOD nadoznjaka ... bar tako izgleda sa biciklisticke staze!?

Ipak ne, al' zamalo :)

zwz31s.jpg
Šta li radi onaj kompresor u rupi ili će i njega da uzidaju... ;)
Tobogan u Radičkoj će ipak morati da naprave od betona pošto bi bilo vrlo komplikovano da postavljaju metalne raspone ispod već urađene konstrukcije glavnog pravca mosta... mada me ništa ne bi čudilo ... :D
 
Znači do 15. decembra će pustiti pored ulaska iz bulevara vojvode Mišića i ulaz sa hipodroma? A silaz će biti moguć na Radničku i Hipodrom? Ja sam mislio da hipodrom neće biti pušten 15og.
 
mikiilic":2obqm31p je napisao(la):
relja":2obqm31p je napisao(la):
A da nije od betona zato što je, iz nekog razloga - privremena konstrukcija? Hm?

Možda zato što je komplikovano postavljati oplatu iznad 4 koloseka, i to elektrifikovane pruge. Zašto odmah mislite da je neka prevara?

Cela Gazela je uradjena od čelika, i Brankov most.

Pre bih rekao da je nešto drugo. Svi koloseci su između dva noseća stuba, odnosno jednog segmenta, a na ulaznoj rampi ima ukupno sedam segmenata. Ništa ih nije sprečavalo da gornju konstrukciju ostalih šest segmenata izliju od betona standardnom procedurom kao što su i silaznu rampu u Radničkoj, a na problematični segment postave prefabrikovane betonske grede na kojima će izliti kolovoznu konstrukciju. Da su krenuli odmah po završetku izlivanja silazne rampe u Radničkoj, imali bi sasvim dovoljno vremena. Električna mreža iznad koloseka nije nikakav problem. Uostalom, kada su nedavno premoščavali prugu kod hipodroma, isključili su struju, a vozove su do i od stanice u Rakovici vukle dizel lokomotive.
 
S ovim metalnim vrhom, i iz određenih uglova, ovaj pilon sad izgleda kao ogromni minaret. Nije iz svih uglova, ali iz ponekih baš liči.
 
miki_ns":3u3d8mav je napisao(la):
iz određenih uglova, ovaj pilon sad izgleda kao ogromni minaret.

Miki, je l` ti to projektuješ malo svoje podsvesne strahove na nedužni pilon? ;) :D
 
Felix55":21lujr3c je napisao(la):
Miki, je l` ti to projektuješ malo svoje podsvesne strahove na nedužni pilon? ;) :D

Ma jok, ali stvarno deluje tako. Pogotovo ove slike na kojima su kablovi slabije uočljivi.
 
Ma stara vam je to fora. Već uočeno i elaborirano.

Veliki Vracar":1rhdrgsf je napisao(la):
- i jedan šaljivi ugao posmatranja - :p

Aja Halaja1 :



Ili možda Dr.Agan bin Đilasaud-ova dž.... "najveća u Evropi!" (naj je naše drugo ime :cool: )

Uostalom kao i navodni krst na hotelu u Dubai-u
cross.jpg
 
edgeman":9fzqbrw3 je napisao(la):
Da li je pruga kojom se vozovi krecu 10km/h zaslužila da se toliko puta premosti?
Да ли је пруга, која не треба ни да постоји заслужила да буде толико пута премоштена?
 
^^^

Mali off - to silno premoscavanje ostavlja mogucnost da ako nekome jednog dana dodje iz dupeta u glavu da uklonimo tu prugu, na njenom mestu moze da se napravi fini, vrlo dugacak, zeleni koridor sa biciklistickim i pesackim stazama, jezercima, fontanicama i sl. od Kalemegdana do Topcidera :)
 
Hm... nešto kao na novobeogradskoj obali :p doduše nemamo još uvek fontanice i jezerca...

Hteli vi ili ne, u svakom od vas čuči jedan mali Branislav Jovin :D
 
Vrh