Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Bas sam pre par dana rekao drugu da mi je drago sto, hvala Bogu, niko nije poginuo gradeci most... ali eto, desi se tragedija. Jako mi je zao tog decka, tuga. Neka mu je laka zemlja.
 
Samo 23 godine, došao da radi iz Bosne u Beograd i poginuo na poslu. Strašno.
Neka mu je laka zemlja.



A "Blic" je stvarno preterao sa objašnjenjem uzroka tragedije.
Niti sumnjem, niti imam razloga da sumnjam, ali zaista nije bilo neophodno da se objavi.
 
Prenosim komentar sa blica,takodje sam primetio to tokom emisije na Diskaveriju:

KOORDINATORBEZBEDNOSTI-
Petak, 24. 06. 2011. 02:39h
neregistrovan korisnik
Odgledao sam pre par dana film u Blicu koji je Deni Foster radio za Diskaveri.Bio sam veoma zadovoljan sto se jedan takav objekat podize u mom Beogradu i u mojoj Srbiji. Nazalost obzirom da se i sam bavim bezbednoscu na gradilistima a i predajem veci broj strucnih predmeta iz bezbednosi gradjevinarima u Njujorku da veoma ukratko iznesem svoje skromno misljenje.U vecini slucajeva primetio sam da nedostaje disciplina u upotrebi zastitnih sredstava.Zastita za oci,ne adekvatna obuca,zastitne rukavice,"Harnesi"se ne koriste kao zstita od pada.Svi ih imaju ali i svi pokazuju "hrabrost"pa ih ne koriste.Platfome nisu adekvatno zasticene kao ni sam lift.Pri brzini vetra od 30 milja po satu u mom "selu"svi poslovo kranova se zaustavljaju.I to kada brzinu pokaze velometar na zemlji,obzirom da je na visini uvek veca.Sva sredstva zastite koje sam nabrojao MORAJU se koristiti,a ne samo forme radi ih "setati"po gradilistu.Pusenje je APSOLUTNO zabranjeno.Odgovoran za sve sto se desava na gradilistu je bezbedonosni menadjer ili koordinator.To su osobe koje imaju autoritet da svakog radnika udalje sa posla kao i da u drasticnim slucajevima zaustave posao. Zao mi je mladog radnika koji je nastradao,moje saucesce porodici.Naucimo nesto iz tog nesretnog slucaja i neka bude poslednji.Ostajte i radite bezbedno.
 
Naleteh na tekst sa kraja 2007. godine evo i lepo ucrtano kuda ce ici lrt to jest tramvaj,ipak ce do gsp-a da ide UMP-om.Ucrtan je zelenom bojom,

laki_metro_poluprsten_06110.gif
 
Па то је оно о чему је Реља причао, да силази на улазак у гаражу и да продужи на Јурија Гагарина? Па острво је узано...
 
Edit:evo na bing maps

http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rg...here1=Belgrade, Serbia&q=belgrade&form=LMLTCC

Sine vec postoje do treceg Bulevara i do gsp-a,samo da se potera izmedju belvila i romvila do Jurija gagarina,tu ce im mozda i trebati neko sirenje za jednu traku na raskrsnici.Dok je onaj deo ka jurija gagarina ok jer imaju 2 trake za skretanje ka delta sitiju a 3 ka buvljaku!Samo nek ukinu tu jednu za skretanje ka buvljaku i eto.
 
Штета је сваког младог човека који настрада. Саучешће породици.

Мислим да би било лепо да се на неки начин овековечи погинули радник А.А., тако што би се на неком делу моста поставила спомен плоча.
 
Wile E. Coyote":3rshat3o je napisao(la):
Па то је оно о чему је Реља причао, да силази на улазак у гаражу и да продужи на Јурија Гагарина? Па острво је узано...

vucko":3rshat3o je napisao(la):
Edit:evo na bing maps

http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rg...here1=Belgrade, Serbia&q=belgrade&form=LMLTCC

Sine vec postoje do treceg Bulevara i do gsp-a,samo da se potera izmedju belvila i romvila do Jurija gagarina,tu ce im mozda i trebati neko sirenje za jednu traku na raskrsnici.Dok je onaj deo ka jurija gagarina ok jer imaju 2 trake za skretanje ka delta sitiju a 3 ka buvljaku!Samo nek ukinu tu jednu za skretanje ka buvljaku i eto.

Bog blagoslovio Bing Maps

unled1gk.jpg


Zbog čega su je napravili ovako, Bog sveti zna.
Čudan kompromis. Tri trake ka mostu i Vladimira Popovića su dobra zamisao, ali moglo se i sa ostavljanjem dovoljno prostora za dupli kolosek. Ako ništa drugo, neke linije bi mogle da voze malo duže III bulevarom i da kod Holidej Ina skreću ka Jurija Gagarina. Blok 39 i ovako nema neke veze sa linijama GSP-a.
 
trialin":r4kdjzlr je napisao(la):
Kad ce da rasele ovo srednjovekovno naselje sa slike gore?

Kad god rasele jedno, niknu 2 nova, tako da cemo opet dzabe kreciti izgleda...
 
Da,reljo.Vidis da su ucrtali lrt(tramvaj) da ide u treci bulevar pa do bloka 39 pa se vraca ka milentija popovica duz bulevara Zorana Djindjica.

Sve u svemu mogla bi tu lepa tramvajska linija da se stavi,ako vec ne dobijamo metro duz zorana djindjica.

Sto se tice nelegalnog naselja,nema vise onog ispod gazele i na dorcolu,onda da isele ovo i ponestaje im polako prostora.Samo vlast da radi svoj posao i bilo bi sve u redu.
 
vucko":32pp25nw je napisao(la):
Prva nesreća sa smrtnim ishodom od početka radova
Poginuo radnik na gradilištu mosta preko Ade Ciganlije
:(
 
vucko":1cab51pd je napisao(la):
Da,reljo.Vidis da su ucrtali lrt(tramvaj) da ide u treci bulevar pa do bloka 39 pa se vraca ka milentija popovica duz bulevara Zorana Djindjica.

Sve u svemu mogla bi tu lepa tramvajska linija da se stavi,ako vec ne dobijamo metro duz zorana djindjica.
Вучко, не призивај. Колико видим, ЛРТ се повампирио...
 
Smetaju mi malo te zgrade preko puta sajma da se vide kablovi,malo kvare vizuru,mozda ih i jednog dana skrate zbog toga.Verujem da ni stanovnicima nije prijatno da im vozovi jure svakih nekoliko minuta na 20 metara od prozora duz novog zeleznickog mosta u fazonu metroa u bruklinu :)

Dakle blizu je kraj mosta :gobb:

Njile,lrt je tabu tema,pokusacu da ga ne pominjem vise ali g(l)up 2021 me stalno podseca na njega.
 
Bas mi je zao ovog decka sto je poginuo :( moram da kazem da mi kad smo bili u poseti mostu su bas vodili racuna da li smo stavili slemove i one prsluke i stekao sam utisak da bas vode dosta racuna o bezbednosti. Al desi se i tragedija. Tuga :(
 
Na prvoj slici vidi se leteći tanjir i čini se da je invazija vanzemaljaca ipak otpočela u Beogradu :kafa:
 
sutra bi cenim trebalo da spoje silaznu rampu sa mostom (čukarička strana).

Inače sviđa mi se onaj pogled sa kupališta na Adi na most. Nekako me podseća na one planine u Crnoj Gori koje te posmatraju dok se ti kupaš xD
 
Sa Ade Međice

slika0720.jpg


Fokus na mojoj Nokiji nešto nije kako treba, most uvek ispadne dva puta udaljeniji nego kada se gleda golim okom.
 
Vrh