Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

relja":3g2fdk2i je napisao(la):
Sa Ade Međice

slika0720.jpg


Fokus na mojoj Nokiji nešto nije kako treba, most uvek ispadne dva puta udaljeniji nego kada se gleda golim okom.
^^ nije to do tvoje nokije nego do mosta. Davno sam ti govorio da most nije previse veliki kako si pricao pa ti deluje udaljeno :p
 
Igor":2usjm05i je napisao(la):
relja":2usjm05i je napisao(la):
Sa Ade Međice

slika0720.jpg


Fokus na mojoj Nokiji nešto nije kako treba, most uvek ispadne dva puta udaljeniji nego kada se gleda golim okom.
^^ nije to do tvoje nokije nego do mosta. Davno sam ti govorio da most nije previse veliki kako si pricao pa ti deluje udaljeno :p

Još ću da poverujem da ima ljudi koji ga nisu videli uživo, nego samo na fotografijama na forumu, ali se oduševljavaju kao deca :rolleyes:


Izađi, vidi, slikaj, pa uporedi.
 
vucko":stj9bvek je napisao(la):
Trebali su realno da roknu pilon od 400m :)

Da je to rešenje bilo ponuđeno, verovatno bi i bilo prihvaćeno :lol:
 
jedina razlika izmedju slike koje ti vidis u tvom mozgu i slike na telefonu je 2 point perspective i 3 point perspective

<----------- pogledaj samo moj avatar, nije tako izgledalo kad sam gledao okom ali se suzava ka gore na slici

i plus kod malih kamera zoom je manji nego kod oka....
 
Oва перспектива и није нешто посебно, приликом преласка чамцем са НБГ на Аду увек ме је одушевљавао поглед према граду (ово се чак и римује :) ), сада је то заклоњено мрежом челичних сајли
 
U toku je sedamnaesto naguravanje bočnog raspona mosta za novih 20 metara. Istovremeno se vrši demontaža čeličnog kljuna pričvršćenog za prvi segment. Po završetku, bočni raspon će se osloniti na stub 5 - poslednji stub na NBG strani.
 
po vec dobrom obicaju to znaci da do kraja nedelje mozemo ocekivati da bude podignut i sledeci M (how 007 :) )

:vops: u to ime
 
Malopre na Beogradskoj hronici su prikazali maketu mosta sa pristupnim saobraćajnicama, koja je napravljena na zahtev izvođača i biće izložena u "Starom dvoru"...jel ima neko slike, pošto ceo snimak makete traje možda 10 sekundi :/
 
Evo sad na Studiju B, vesti u 19h sve o maketi...repriza u 22h. I naravno... uskoro ce se naci u Starom dvoru.
 
boris":16326fpf je napisao(la):
po vec dobrom obicaju to znaci da do kraja nedelje mozemo ocekivati da bude podignut i sledeci M (how 007 :) )

:vops: u to ime


Moja procena je da će M19 podići već sutra, a što se tiče današnjeg naguravanja, zbog demontaže čeličnog kljuna, danas nije završeno kompletno naguravanje. Ostalo je još nekih 8 od 20 metara. Verujem da će sutra biti sve završeno, tako da će ostati 46 metara do konačnog spajanja.

Što se tiče radova na čukaričkoj strani, na osnovu onog što sam video, poslednji segment silazne rampe će se izliti sutra ili prekosutra, a najverovatnije sutra će se izliti i prvi segment između stubova na pravcu most - nadvožnjak kod hipodroma.
 
Impresionirao me je pogled na most pri sletanju avionom, stvarno je sirok "kao fudbalsko igraliste". Ali da se pristupne petlje zavrse u roku koji obecavaju - nema sanse! Pa od toga gotovo da nema NISTA sto je iz vazduha bolno jasno.

Inace, na Gazeli su guzve manje nego sto sam se plasio, ali je to izgleda zato sto ljudi jednostavno ne prelaze reku ako bas ne moraju. Izgleda svako ko moze digao ruke od "drugog" dela grada, pa kad je vec tako onda nema ni potrebe da se na-vrat-na-nos nesto zavrsava samo da bi bilo gotovo do izbora, kad na njih i tako nece uticati... moj najveci utisak sa ovog puta je ta neka rezignacija, Djilas je jos jedini optimista koji se nesto drzi i tu nesto pokusava.
 
Obecao je gradonacelnik u utisku nedelje prekjuce da ce automobili ici preko mosta u drugom delu decembra ove godine.
 
JohnyBgood":2rs3o759 je napisao(la):
Impresionirao me je pogled na most pri sletanju avionom, stvarno je sirok "kao fudbalsko igraliste". Ali da se pristupne petlje zavrse u roku koji obecavaju - nema sanse! Pa od toga gotovo da nema NISTA sto je iz vazduha bolno jasno.

To što se ne vidi iz vazduha, ne znači da obećano neće završiti u roku. Dobar deo radova obuhvata priprema terena, pobijanje šipova i izlivanje stubova. Ti radovi na rampama su završeni, a na nadvožnjaku koji spaja most sa nadvožnjakom kod hipodroma dobro napreduju.

Uskoro će biti završena silazna rampa prema Radničkoj ulici, a uveliko se radi na gornjoj konstrukciji ulazne rampe iz Jurija Gagarina. Što se tiče ulazne rampe iz Bulevara Vojvode Mišića, ona će biti od prefabrikovanih betonskih elemenata, čija je izrada uveliko u toku na samom gradilištu.
Obzirom da se metoda izrade gornje konstrukcije nadvožnjaka koji povezuje most sa nadvožnjakom kod hipodroma zasniva na kliznim skelama, a radovi se odvijaju paralelno na oba smera, realno je očekivati da planirano bude završeno do kraja godine, pod uslovom da se nešto nepredviđeno ne dogodi.
 
U nedelju sam prošao pored gradilišta u Jurija Gagarina, i deluje mi da je sasvim realno da taj deo bude završen do kraja godine, naravno ukoliko sve bude išlo po planu.
Prilazna rampa je izbetonirana do pola, a radi se na svim ostalim nosećim stubovima.
 
A jel primetiste da je već postavljen deo betonske spoljne ograde mosta? :kafa:
 
Vidi se to i na ranijim slikama,to nije betonska ograda vec cisto da niko ne svrlja od radnika i onih koji posecuju most dalje od kablova?
 
ne bih rekao vucko, na slici se vidi drndava ograda zastitna,
 
Vrh