Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Zdravo! Pišem članak o mostu na Adi pa me interesuje da li je tačno da BBC snima film o izgradnji mosta koji će se emotovati u junu i ukoliko je to tačno, možete li da mi napišete ovde nešto više o tome, zaista bi mi bilo od koristi?!

Unapred hvala!
 
Hvala svima na odgovorima! Izgleda da su me dezinformisali ( tj. sigurno jesu) i da je reč o Diskaveriju, što sam i sama znala! Pozdrav!
 
iz BgVoza. mobilnim. kroz prozor = loš kvalitet.
na 1. se vidi postavljanje skela za rampu.



 
Pazi stvarno :D Znači, uz povoljan položaj zvezda, neki dan od ponedeljka bi trebali da počnu da dižu M16 :D :vops:
 
Još samo malo...

35bzfop.jpg


2a9s7xz.jpg


24pfip4.jpg
 
Pa još 185m ili 3 ipo meseca ili 11000 t materijala ili ... zavisi od jedinice mere :p Interesantna vizura + :kk:
 
znači, ovo žuto možemo da očekujemo da će biti gotovo u 2011, a zeleno je optimistična procena :) Ja sumnjam da će spojiti most sa hipodromom do kraja godine, kao i uraditi Požešku do vrha.

Ovo plavo je izgleda tek u 2012. planirano.

2yo69fn.jpg
 
Bas me zanima koliko puta ce da ga svecano otvaraju? Malo Tadic, malo Djilas...

Doduse samo da se napravi jos jedan, kakav-takav, prelaz preko reke. Mislim da cemo jedno vreme imati cirkus sa ovim zutim, mada ce i to malo rasteretiti tu jadnu "Gazelu".

Uzgred jesu li zavrsili vec otvoreni kompleks kule Nebojsa? Ja se nekako uvek plasim da kad se nesto polovicno zavrseno otvori, onda se radovi na ostatku otegnu i vise nego sto bi inace...
 
100% ce spojiti most sa hipodromom i pozeskom, jer se tu uveliko radi, a celo leto je pred njima.
 
To sto kaze bojan,sigurno ce zavrsiti,imaju dosta vremena.Nema brige.
 
@Student

Ako mislis na celicni vrh ne ceka se iz Kine, radice se negde blize.. Uskoro ce se znati ko je dobio da odradi taj deo.. DSD vodi pricu ali traze podizvodjaca.. Svakako je pretezno ukrasni element, tako da im se i ne zuri..

BTW na opaske o rasipnistvu mogu da vam kazem sledece - ograda na mostu trebala je da bude takodje od nerdjajuceg celika, ali su zbog troskova to promenili, tako da ce biti obican ugljenicni..
 
boris":53ohzsgg je napisao(la):
@Student
BTW na opaske o rasipnistvu mogu da vam kazem sledece - ograda na mostu trebala je da bude takodje od nerdjajuceg celika, ali su zbog troskova to promenili, tako da ce biti obican ugljenicni..
OK, ali zašto bi ograda od nerđajućeg čelika značila rasipništvo (ukoliko sam te dobro razumeo)?

Redovno održavanje mosta će sada biti uvećano za još jedan trošak. Ograda će morati da se češće održava, što će naravno da košta, a otvara se mogućnost i malverzacija sa nepotrebnim radovima. Prividno će se cena projekta umanjiti, ali će nam se to kasnije višetruko vratiti, uz mogućnost za zloupotrebe.

Samo poređenja radi, seti se kako izgledaju ograde na kružnim tokovima kod Arene, a kako izgledaju ograde na ostalim nadvožnjacima i pasarelama duž autoputa na NBG.

Sa druge strane, ako je od početka projekta bilo predviđeno da ograde budu od skupljeg ali i kvalitetnijeg i dugovečnijeg materijala, na koji deo projekta će se potrošiti ta razlika? Sredstva su, koliko znamo, obezbeđena i finansijska konstrukcija je zatvorena, tako da je predviđeni novac na raspolaganju.
 
boris":2j5973dw je napisao(la):
@Student

Ako mislis na celicni vrh ne ceka se iz Kine, radice se negde blize.. Uskoro ce se znati ko je dobio da odradi taj deo.. DSD vodi pricu ali traze podizvodjaca.. Svakako je pretezno ukrasni element, tako da im se i ne zuri..

BTW na opaske o rasipnistvu mogu da vam kazem sledece - ograda na mostu trebala je da bude takodje od nerdjajuceg celika, ali su zbog troskova to promenili, tako da ce biti obican ugljenicni..
Ne mogu da verujem da i za to još nisu izabrali izvođača. I onda će da se pojavi neki novi SCT koji će biti pod stečajem i onda će se čekati novi tender...
 
Ма то пор није изабрао подизвођача. Не треба за то тендер, ништа не брини ;)

Што се тиче ове информације за нерђајући челик, слажем се у потпуности са рељом. А највеће питање ту је у чији џеп се пресипа вишак пара :rant:
 
Vrh