Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

@razgrađevinar wrote: ,,......mozda time iskazuju nezadovoljstvo sto deo novca dobijaju u koverti a deo na racun.... ,,

(pod)izvođać em dobio da radi za državu em je pljačka na taj način što nije deo iz koverte kao onaj na računu oporezovan niti uračunati doprinosi i sl.

Daj mi posao a jaću te još krasti. Odlična preporuka za naredni dil :laugh: :lool: :laugh: Živeo Srbistan :laugh: :lool: :laugh:
 
razgradjevinar":227sgb53 je napisao(la):
mozda time iskazuju nezadovoljstvo sto deo novca dobijaju u koverti a deo na racun. covek se u srbiji navikne na sve i retko sta moze da ga iznenadi ali desi se... kad sam pre nekoliko dana cuo iz prve ruke da radnici koji rade na obnovi gazele, znaci na projektu koji finansira drzava (grad, jedno te isto) u stvari rade na crno prvi mi bilo strasno, pa cudno pa smesno
u gradskoj skupstini se metod sa kovertom isto primenjuje. znam nekoga koji tako dobija veci deo plate.
 
ma uzas, sve to u centru glavnog grada, na glavnom koridoru u zemlji... bukvalno svima ispred nosa
 
E slatko sam se nasmejao! :)

http://www.njuz.net/usporavaju-se-radovi-na-mostu-preko-ade-zbog-uskladivanja-sa-izborima/


Usporavaju se radovi na mostu preko Ade zbog usklađivanja sa izborima

BEOGRAD, 16. maj 2011, (Njuz) – Radovi na novom mostu preko Ade Ciganlije u Beogradu od danas će biti usporeni, kako bi se otvaranje mosta desilo tačno mesec dana pred predstojeće izbore, saznaje Njuz iz izvora bliskih gradskim vlastima.

Zbog greške u kalkulaciji, radovi su počeli da se vrše prerano i prebrzo, pa je postojala opasnost da most bude otvoren čak tri meseca pre izbora, što predstavlja period tokom kojeg bi svi zaboravili da on postoji, navodi naš izvor.

- Planirano je da most na Adi bude završen tačno mesec dana pre izbora – objašnjava čelnik gradskih vlasti koji je želeo da ostane anoniman – Prema proračunima psihologa, to je idealno vreme, jer je period od mesec dana taman dovoljan prosečnom Beograđaninu da oseti postojanje novog mosta i čari života bez gužve na putu. Vrhunac te ekstaze i idile u glavi ljudi desiće se mesec dana nakon otvaranja mosta, tačno u danima treba da odu na svoja glasačka mesta.

- Ako bi most bio otvoren tri meseca pre izbora, ljudi bi već posle mesec dana polako počeli da zaboravljaju na to kakva je gužva bila nekada u Beogradu, i do izbora bi već pronašli gomilu drugih problema koji ih muče, a to nije dobro. Ovaj most je jedina ozbiljna stvar koju je neko uspeo da napravi u poslednjih 20 godina, pa tu priliku ne smemo da ispustimo – dodaje naš izvor, koji kaže da su radovi bili najintenzivniji tokom štrajka lidera naprednjaka Tomislava Nikolića, ali da su se nakon njegovog okončanja, ponovo usporili.

Istok Pavlović
 
Istrazivanje blica u danasnjem stampanom izdanju.Komentar je suvisan

0ec02e5cc689.jpg
 
Da pogodim?

1. cena po kvadratu
2. Nikola Hajdin
3. Discovery snimio emisiju
 
relja":2wqxo3f3 je napisao(la):
Da pogodim?

1. cena po kvadratu
2. Nikola Hajdin
3. Discovery snimio emisiju
Verovatno.Ne znam jer preneh ovo sa SSC-a a novine ne kupujem.

Nego,uporedise ga sa Millau Viaductom koji ima 7 pilona :lol:

428429353_3e9f471a17.jpg


Pa bilo koji most na svetu je jeftiniji od takvog!

Ajd da ih vidim da ga uporede sa gazelom ili brankovim koliko bi kostali da se grade novi.
 
Ne, moja greska, samo lista mostova sa "cenom po kvadratu".

Sa interneta su uzeli objavljene cene raznih mostova, i podelili sa dužina puta širina. To je bio metod.

Preko dve strane, bez objašnjenja - a zašto vi to nama pričate? :)

Lana Gedošević, svaka čast na istraživačkom novinarstvu.


ps
Vučko, svaka čast na komentaru na SSC, živ sam se iskidao :lol:
 
Blic je zadnjih godina postao takvo rezimsko djubre da ga vise i ne citam, kao politika za vreme Slobe :blah:
 
ja nemam iskustva o troskovima oko projekta ali mislim da ima donekle logike da se gleda cena po m2, jer tako se gleda finansiska efikasnost nosece konstrucije, ako uzmemo sirinu i duzinu kao fiksnu, onda vrsta konstrukcije mosta je glavni faktor cene po m2, to ti je inace najbolji nacin da uporedis cenu gazele, brankovog mosta i mosta preko ade..... sa takvim uporedjenjem se i najbolje vidi koliko je skuplje napraviti moste recimu 1000m sa 20m preko plitke reke, kanjona ili mora, jer se najjasnije vidi koliko se trsokovi menjaju
 
A onda uzmi u obzir površinu kolovozne ploče mosta upotrebljivu za saobraćaj, broj traka, ali samo na istom mestu i sa istom visinom noseće konstrukcije.

Inače, u članku su dati sledeći podaci za razne mostove: neka (bez navedene metode) izračunata "cena po kvadratu", dužina glavnog raspona (?!) i visina pilona (?!)

Možda su u Blicu računali kvadratni metar siluete mosta :p po formuli (a X h)/2 ?
 
To sto kazes reljo.A i plata radnika je sigurno mnogo niza kod nas nego recimo u americi ili nemackoj.
 
uf opet ta plata, broj radnika i visok stepen mehanizacije je dovelo do toga da je plata skoro nebitna u ukupnom trosku jednog projekta
 
kingmanowar":15au3q5k je napisao(la):
Blic je zadnjih godina postao takvo rezimsko djubre da ga vise i ne citam, kao politika za vreme Slobe :blah:
Слажем се за Бљиц + спортска рубрика баш у стилу тврдог језгра СПС.
 
Sjajna vest! :kk:
Inače kamere su u očajnom stanju tako da se više ništa ne može pratiti. Očajno vode sajt, čak nisu dali ni kontakt za primedbe i predloge ko da ih je neko silom naterao da se reklamiraju, neverovatno ...:notok:
Bez beobuilda ovaj projekat bi bio u informativnom mraku, možda to nekome i odgovara!? :notok::notok::bash::rant:
 
Ne samo da se diže novi segment (M16), nego se istovremeno nagurava i bočni raspon za novih 16 metara, tako da je do spajanja glavnog i bočnog raspona ostalo 153 metara. :vops:
 
meni ne radi kamera na sajtu 24 sata.Ocigledno nemam srece sa kamerama :(
 
ni meni ne radi, ali stvarno pocetna slika je bolja :D
 
vucko":1ydbc6k9 je napisao(la):
meni ne radi kamera na sajtu 24 sata.Ocigledno nemam srece sa kamerama :(
Vucko, tebe izgleda zadesilo prokletstvo Mosta preko Ade :D
Meni radi... :)
 
Šta se dešava sa bočnim rasponom? Jel bilo novo naguravanje u zadnja 2-3 dana? Teško se može reći na osnovu dostupnih kamera...
 
Vrh