Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Када изађе, биће на Нету 7. или 8. маја.Последња која је изашла је Баку. Али не знам како, ако линкови не смеју да се каче.
 
Molim vas da razumete da na forum ne treba kaciti warez sadrzaj i linkove ka sajtovima sa istim. Razmenite mailove i sl ;)
 
vucko":1h89wgae je napisao(la):
Inace ova zgrada na sredini je kulturni centar Gajdar Alijev koji se pravi u Bakuu,Azerbejdzan i ove zgrade sa desne strane.Vidi se empajer stejt bilding,a sta je ova kruzna zgrada iza mosta i ovaj oblakoder?
Ako misliš na ovaj spiralni soliter, to je u Malmeu u Švedskoj :)
 
Igor":36jqrfn0 je napisao(la):
Molim vas da razumete da na forum ne treba kaciti warez sadrzaj i linkove ka sajtovima sa istim. Razmenite mailove i sl ;)
Yes, boss. :)
 
Ronche":9b1xxabs je napisao(la):
vucko":9b1xxabs je napisao(la):
Inace ova zgrada na sredini je kulturni centar Gajdar Alijev koji se pravi u Bakuu,Azerbejdzan i ove zgrade sa desne strane.Vidi se empajer stejt bilding,a sta je ova kruzna zgrada iza mosta i ovaj oblakoder?
Ako misliš na ovaj spiralni soliter, to je u Malmeu u Švedskoj :)
Hvala na odgovoru drugar :)

Arnorian,sigurno ce neko i nasu epizodu da nakaci na youtube pa cemo kao za baku staviti youtube linkove.
 
CS sa SSC-a :) :gobb:

ada1a.jpg


Na ovoj slici izgleda kao da su kablovi postavljeni samo sa Cukaricke strane.
 
Super se vidi kako je glavni raspon preko reke od celika dok su ostala 2 betonska.
 
Delija":p74eyxa5 je napisao(la):
CS sa SSC-a :) :gobb:

http://img852.imageshack.us/img852/1387/ada1a.jpg

Na ovoj slici izgleda kao da su kablovi postavljeni samo sa Cukaricke strane.
Slika je za +++

Vidi se napredak, dok ja dodjem u junu mozda ceo tok reke bude prekriven mostom. :kk:

A ovde se i vidi kako ce petlja sa cukaricke strane biti teska, kako god da je napravis neko ce da se buni. Jednostavno nema mesta da se svi kraci lepo razvedu.
 
Слика је стварно прелепа, 1 плусииић. Да ли имаш још неку сличицу из ове птичије перспективе ?
 
boca-ica":5sfdrx8a je napisao(la):
Bravo majstore .... ako nije teško, hajd u temi relaks-u opiši kako... superrrrr je :)
Nemam baš vremena ovih dana, napisaću čim budem mogao...
 
Drugari(ce), ovo su današnje uskršnje fotke mosta za vreme poletanja. Tražio sam levu stranu do prozora da uhvatim most :)
Malo je bilo vlažno pa fotke nisu mnogo bistre, a i Embraer 195 se mnogo tresao :)


img6570w.jpg

img6569k.jpg

img6568z.jpg

img6572s.jpg
 
Hvala svima na plusevima
bowtie.gif
Evo skupih ih za kratko vreme 50,na sledecem okupljanju od moderatora pivo :D (samo staropramen dolazi u obzir :) )

Gaga,nemam vise slika,malo li je? :)
 
Симба, +1 и теби! Сада се лепо види да је главни распон прешао преко половине. :kk:
 
Ови снимци показују колико ће бити упечатљив из било које позиције. Одличне слике.
+ за све.
 
ada1a.jpg


Jel to bese most u koji ce za malo udarati avioni :)

Mislim da je vise nego jasno da je taj argument bio u startu smesan i deo anti kampanje, sem ako ga neki Kavaja junior ne vidi kao metu svog poduhvata :D
 
U vanrednim situacijama, Igore.postoji realna opasnost. To nije za ruganje i ismejavanje.
 
Prošle godine je takođe neko na forumu postavio fotografiju iz aviona koji preleće preko Ade pre sletanja na Surčin. Taj avion je leteo niže od ovoga, i betonski deo pilona još uvek nije bio završen.

šta je na kraju bilo sa Kai Tekom, i zašto? :)

Na jenoj od fotografija iz vazduha se lepo vidi i pravac mosta u odnosu na postoeće ulice, i vidi se da se moglo uraditi više na direktnom povezivanju sa Milentija Popovića i Milutina Milankovića, samo da se novi betonski železnički nadvožnjak produžio za koju desetinu metara.
Da, da, znam, most je deo "UMP-a" itd, itd ...
 
OT: ^^ Nema sanse da avion udari u pilon novog mosta, osim namerno. Sve ostalo su price ljudi koji o avijaciji znaju malo ili ne znaju nista.

Kai Tek je odavno bio prevazisao svoje kapacitete i izgradjen je novi aerodrom, koliko se secam na nasutom ostrvu usred vode :)

back to topic: sve vise mi se cini da ce pilon ipak biti previsok. Nekako mi je ovo trenutno stanje maksimum prihvatljivosti za broj kablova.
 
Vrh