Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Veliki Vracar":21s441tu je napisao(la):
Samo će da skinu sa bočnog raspona onu veliku tablu SCT stave na njeno mesto PORR i nastave da naguravaju... :p
Ionako su svi radnici naši ljudi a ovi spolja "organizuju i uzimaju lovu" :kafa:
Meni je čuvar na gradilištu rekao da su radnici većinom Bosanci. Voleo bih i ja da se sve završi na zameni tabla, ali pitanje je. Od prošlog naguravanja je prošlo više od dve nedelje, a na osnovu onoga što sam danas video, nisu ni blizu sledećeg naguravanja. Da podsetim, ranije im je trebalo dve nedelje da završe ciklus. (istina, pri idealnim vremenskim uslovima).
 
Pa Bosanci su naši ljudi, ja inače mislim da neće biti frke jer je Porr organizovao posao oko naguravanja raspona preko Čukaričkog rukavca a onda su radnici prešli na Nbg pod komandu SCT i nastavili posao na bočnom rasponu. Možda mali zastoj pa će da krene uobičajeno sa dvonedeljnim ciklusom.. :)
 
Još kad bi ona što bleji ka Radničkoj imala neku poentu, bilo bi cool. Ništa konkretno se ne vidi na njoj :p
 
Vala,pocela je gradjevinska sezona,svugde po gradu se zapocinju gradilsita,sunce greje a i ovi aktivirase kamere na sajtu.Bice ovo vruca gradjevinska sezona :gobb:
 
:kk: Djakovac bravo i hvala.....kada se ovo sve sagleda sa tvojeg videa, prosto ne mogu da se otmem utisku da oni tesko mogu da urade i samu mostnu konstrukciju u predvidjenom roku...nadajmo se da lepsi dani stizu, pa ce se postici zacrtano :gobb:
 
Da neće završiti na vreme je iz dana u dan realnije. Prošlo je više od mesec dana od kako su podigli segment M10 glavnog raspona, Mnogo ga kilave. Vremenski uslovi ne mogu da budu izgovor za kašnjenje.
 
Podigli su M11 24. februara :p Sutra ili prekosutra bi trebalo da podignu sledeci :) Uostalom, ti si i objavio to, a ja se uverio preko kamera.
 
Auuu, al sam se istripovao :o Saću da odem negde da se sakrijem :( :D
 
43835144.jpg


43835173.jpg



slike preuzete sa http://www.panoramio.com/user/928725
 
Ove M segmente samo štancuju :D na brodogradilištu, a M12 bleji na barži danima, nikako da ga postave... :grand: :rant: :bash:
 
Gledam poslednje slike i razmisljam koliko placaju kranistu? Mora da je neki ultra fit guy buduci da svaki dan ima min 200m uvis i 200m nizvis ;)
 
Од оног врбака није остала ни гранчица. Како ли су мали вранци провели зиму?
 
Sutra moram ići da fotkam Radničku i Carevu ćurpiju, bome baš dobro rade tamo :) A i na mostu, tačnije na silaznoj rampi sa mosta, stavljaju čelični segment između stubova?! Ja sam mislio da će tipa skele, beton pa sušenje al izgleda da će ovako :)
 
Je li to znači i slike radova od nadvožnjaka prema Požeškoj? :)
 
Archangel":kxzirepc je napisao(la):
Sutra moram ići da fotkam Radničku i Carevu ćurpiju, bome baš dobro rade tamo :) A i na mostu, tačnije na silaznoj rampi sa mosta, stavljaju čelični segment između stubova?! Ja sam mislio da će tipa skele, beton pa sušenje al izgleda da će ovako :)
Na osnovu onoga što sam video, ti čelični segmenti imaju funkciju skele na koje će biti postavljena oplata. Dakle rampa će biti betonska, što je jedino i normalno.
 
22 dana, M11 su podizali 24. februara. Neke od ranijih M - ova su ugrađivali za 15 dana, tako da su malo usporili. Do kraja avgusta će ga valjda spojiti nekako. Ipak je bolje kvalitetno nego obarati brzinske rekorde ;)
 
Veliki Vracar":b3a9550d je napisao(la):
22 dana, M11 su podizali 24. februara. Neke od ranijih M - ova su ugrađivali za 15 dana, tako da su malo usporili. Do kraja avgusta će ga valjda spojiti nekako. Ipak je bolje kvalitetno nego obarati brzinske rekorde ;)
Da, februar ima 28 dana, a ne 30:bash: U svakom slucaju, jos bolje.:kk:
 
Vrh