Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ronche":12jn7ryd je napisao(la):
Što se tiče održavanja...ovo što je Beograd put počeo da krpi rupe ................................ Zna li neko nešto više o mostu Pelješac. Navodno je počeo da se gradi još 2007. ali nema puno foto materijala sa lica mesta ni tekstova o tome kako napreduje, i nigde nisam uspeo da nađem podatak o visini 2 pilona koja su predviđena na njemu.
Ронче, укуцај на Гуглу "Пељешки мост" и добићеш доста резултата, текстова, цртежа, слика, итд. , а ево ти само неки:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pelješki_most
http://www.index.hr/tag/77764/peljeski-most.aspx
http://www.vesti.rs/Ekonomija/Peljeski-most-Hrvatske-ceste-nemaju-novca-ugovor-se-raskida.html

20.Okt.2010, 09:06, Izvor: SEEbiz.eu
ZAGREB - Hrvatske ceste, investitor gradnje pelješkog mosta, ozbiljno razmišljaju o raskidanju ugovora o gradnji tog mosta s konzorcijem Konstruktor-Hidroelektra-Viadukt.....

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/...most-nije-tako-los-ali-zao-mi-je-srusit-ce-se
Dr. Ivo Kleiner, ugledni stručnjak za mehaniku tla i temeljenje, graditelj mostova i brana diljem svijeta, u časopisu “Građevinar” upozorio je da projekt Pelješkog mosta ima kobnu manu i da ga hitno treba ispraviti kako se jednoga dana ne bi dogodila tragedija i katastrofa....

а имаш и на: www.skyscrapercity.com , па тражи под "Њихова л(иј)епа Крањска.

Овај мост ће код њих изгледа да буде семе раздора !

У тексту који је загребачки "Јутарњи лист" објавио о мосту преко Аде пише да ће можда мост код полуострва Пељешац да ради аустријски Пор, ако добију посао !
 
prostorni planer":1tk98oy5 je napisao(la):
I od mene +. Ali najbolji su mi komentari citalaca vecernjrg lista, toliko mrznje i ljubomore. Najbolji je komentar da bi smo jos isli makadamom da nam oni nisu izgradili auto put Beograd - Nis :D. Gde bi smo mi bili da nam nije njih bilo da nas unazade... A hteli oni to da priznaju ili ne, Zagreb ce uvek biti palanka za Beograd...
razgradjevinar":1tk98oy5 je napisao(la):
video sam i ja komentare i stvarno su jadni. al ti se kao zgrozis pa u sledecoj recenici o metropolama i palankama.. . kapiras da je to ista prica ko makadam? pusti bre...
Текст који је написао новинар Јутарњег листа је коректан и објективан, човек је одрадио професионално свој посао, а шта рећи за коментари читалаца Јутарњег, што кажу "просторни планер" и "разграђевинар" све нека љубомора и искомплексираност, али срећом нису и сви коментари такви, има их и на месту.
Нека се мало обришу за њихову изградњу аутопута БГ-НИ, али зато нека се питају ко им је изградио мостове по "Њиховој л(иј)епој Крањској", од једног од најлепших мостова на свету који је уписан и у Гинисову књигу рекорда мост "копно-свети Марко-острво Крк", мост преко Шибенског залива, мост мали Крк, мост преко Дунава код Богојева, пешачки мост преко Драве у Осијеку. Уосталом погледајте на www.mostogradnja.rs па кликните на „референце“ и светски рекорди“ и ту су сви мостови са сликама и подацима које је Мостоградња градила.
 
Гага":1v8ucqxp je napisao(la):
prostorni planer":1v8ucqxp je napisao(la):
I od mene +. Ali najbolji su mi komentari citalaca vecernjrg lista, toliko mrznje i ljubomore. Najbolji je komentar da bi smo jos isli makadamom da nam oni nisu izgradili auto put Beograd - Nis :D. Gde bi smo mi bili da nam nije njih bilo da nas unazade... A hteli oni to da priznaju ili ne, Zagreb ce uvek biti palanka za Beograd...
razgradjevinar":1v8ucqxp je napisao(la):
video sam i ja komentare i stvarno su jadni. al ti se kao zgrozis pa u sledecoj recenici o metropolama i palankama.. . kapiras da je to ista prica ko makadam? pusti bre...
Текст који је написао новинар Јутарњег листа је коректан и објективан, човек је одрадио професионално свој посао, а шта рећи за коментари читалаца Јутарњег, што кажу "просторни планер" и "разграђевинар" све нека љубомора и искомплексираност, али срећом нису и сви коментари такви, има их и на месту.
Нека се мало обришу за њихову изградњу аутопута БГ-НИ, али зато нека се питају ко им је изградио мостове по "Њиховој л(иј)епој Крањској", од једног од најлепших мостова на свету који је уписан и у Гинисову књигу рекорда мост "копно-свети Марко-острво Крк", мост преко Шибенског залива, мост мали Крк, мост преко Дунава код Богојева, пешачки мост преко Драве у Осијеку. Уосталом погледајте на www.mostogradnja.rs па кликните на „референце“ и светски рекорди“ и ту су сви мостови са сликама и подацима које је Мостоградња градила.
verovatno je i to bio deo velikosrpske politike. da im izgradimo mostove:) cudno,pa ih nisu srusili posto su srpski
 
Гага":18ckc115 je napisao(la):
Ronche":18ckc115 je napisao(la):
Što se tiče održavanja...ovo što je Beograd put počeo da krpi rupe ................................ Zna li neko nešto više o mostu Pelješac. Navodno je počeo da se gradi još 2007. ali nema puno foto materijala sa lica mesta ni tekstova o tome kako napreduje, i nigde nisam uspeo da nađem podatak o visini 2 pilona koja su predviđena na njemu.
Ронче, укуцај на Гуглу "Пељешки мост" и добићеш доста резултата, текстова, цртежа, слика, итд. , а ево ти само неки:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pelješki_most
http://www.index.hr/tag/77764/peljeski-most.aspx
http://www.vesti.rs/Ekonomija/Peljeski-most-Hrvatske-ceste-nemaju-novca-ugovor-se-raskida.html

20.Okt.2010, 09:06, Izvor: SEEbiz.eu
ZAGREB - Hrvatske ceste, investitor gradnje pelješkog mosta, ozbiljno razmišljaju o raskidanju ugovora o gradnji tog mosta s konzorcijem Konstruktor-Hidroelektra-Viadukt.....

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/...most-nije-tako-los-ali-zao-mi-je-srusit-ce-se
Dr. Ivo Kleiner, ugledni stručnjak za mehaniku tla i temeljenje, graditelj mostova i brana diljem svijeta, u časopisu “Građevinar” upozorio je da projekt Pelješkog mosta ima kobnu manu i da ga hitno treba ispraviti kako se jednoga dana ne bi dogodila tragedija i katastrofa....

а имаш и на: www.skyscrapercity.com , па тражи под "Њихова л(иј)епа Крањска.

Овај мост ће код њих изгледа да буде семе раздора !

У тексту који је загребачки "Јутарњи лист" објавио о мосту преко Аде пише да ће можда мост код полуострва Пељешац да ради аустријски Пор, ако добију посао !
Našao sam ja sve te linkove, ali nigde (ni na slikama, tj. barem ne vidljiv) podatak o visini pilona. A koliko vidim nismo jedini kod kojih je izgradnja mosta kasnila i cena skakala nekoliko puta. I koliko sam skontao, most na Pelješcu još nije počeo sa gradnjom.
 
Tamo ga zovu "Most Pelješić" :)

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...adera-je*******o-te-most-peljesic/425112.aspx

http://www.index.hr/images2/je*******otemostpeljesic_rijekadanas.jpg
 
Ne znam sta sada raspravljate o tome sta iskomplesirani hrvati misle o mostu u Beogradu... Jasno je da je njima krivo sto zive u palanci zvanoj Zagreb i sto ce Beograd uvek za ZG biti metropola... Oni sve i da imaju para ne bi imali gde da umetnu ovakav most ili bilo kakvu vecu gradjevinu tako da - u redu je, ne treba da se bavimo tamo nekim Zagrebom, Sarajevom ili Skopljem - vec da gledamo sta rade po Atini, Budimpesti i sl.
 
Erysimum Cheiri":wl5kavv3 je napisao(la):
Ne znam sta sada raspravljate o tome sta iskomplesirani Hrvati misle o mostu u Beogradu... Jasno je da je njima krivo sto zive u palanci zvanoj Zagreb i sto ce Beograd uvek za ZG biti metropola... Oni sve i da imaju para ne bi imali gde da umetnu ovakav most ili bilo kakvu vecu gradjevinu tako da - u redu je, ne treba da se bavimo tamo nekim Zagrebom, Sarajevom ili Skopljem - vec da gledamo sta rade po Atini, Budimpesti i sl.
Izvini, ali ovakvi komentari su upravo ogledalo onih sa portala "Jutarnjeg lista". Slozicu se sa tim da Zagreb u evropskim okvirima ne predstavlja metropolu, ali daleko od toga da je palanka. Mozemo mi dosta toga da naucimo od njih, na dosta toga da se ugledamo, i cak na dosta toga da im zavidimo. S druge strane, istina je da je Beograd u ocima Zagreba i dalje zadrzao status metropola, ali mozemo da se zahvalimo staroj slavi i dobrom nocnom zivotu na tome. I dok se mi tako svadjamo "ciji je veci", u Atini i Budimpesti se voze metroom...
 
Erysimum Cheiri":3tpwvi3h je napisao(la):
Ne znam sta sada raspravljate o tome sta iskomplesirani hrvati misle o mostu u Beogradu... Jasno je da je njima krivo sto zive u palanci zvanoj Zagreb i sto ce Beograd uvek za ZG biti metropola... Oni sve i da imaju para ne bi imali gde da umetnu ovakav most ili bilo kakvu vecu gradjevinu tako da - u redu je, ne treba da se bavimo tamo nekim Zagrebom, Sarajevom ili Skopljem - vec da gledamo sta rade po Atini, Budimpesti i sl.
Треба ми да гледамо шта раде у Софији, Атина и Будимпешта су већ одавно Америка за нас... :kafa:
 
Segment M12 za glavni raspon prenet na baržu i čeka transport do Derika :)
EDIT: Barža je krenula.
 
Wile E. Coyote":37oo0a88 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":37oo0a88 je napisao(la):
Ne znam sta sada raspravljate o tome sta iskomplesirani hrvati misle o mostu u Beogradu... Jasno je da je njima krivo sto zive u palanci zvanoj Zagreb i sto ce Beograd uvek za ZG biti metropola... Oni sve i da imaju para ne bi imali gde da umetnu ovakav most ili bilo kakvu vecu gradjevinu tako da - u redu je, ne treba da se bavimo tamo nekim Zagrebom, Sarajevom ili Skopljem - vec da gledamo sta rade po Atini, Budimpesti i sl.
Треба ми да гледамо шта раде у Софији, Атина и Будимпешта су већ одавно Америка за нас... :kafa:
hm, ne znam jesi li bio u Sofiji...
 
Homer Jay":45ae443c je napisao(la):
Erysimum Cheiri":45ae443c je napisao(la):
Ne znam sta sada raspravljate o tome sta iskomplesirani Hrvati misle o mostu u Beogradu... Jasno je da je njima krivo sto zive u palanci zvanoj Zagreb i sto ce Beograd uvek za ZG biti metropola... Oni sve i da imaju para ne bi imali gde da umetnu ovakav most ili bilo kakvu vecu gradjevinu tako da - u redu je, ne treba da se bavimo tamo nekim Zagrebom, Sarajevom ili Skopljem - vec da gledamo sta rade po Atini, Budimpesti i sl.
Izvini, ali ovakvi komentari su upravo ogledalo onih sa portala "Jutarnjeg lista". Slozicu se sa tim da Zagreb u evropskim okvirima ne predstavlja metropolu, ali daleko od toga da je palanka. Mozemo mi dosta toga da naucimo od njih, na dosta toga da se ugledamo, i cak na dosta toga da im zavidimo. S druge strane, istina je da je Beograd u ocima Zagreba i dalje zadrzao status metropola, ali mozemo da se zahvalimo staroj slavi i dobrom nocnom zivotu na tome. I dok se mi tako svadjamo "ciji je veci", u Atini i Budimpesti se voze metroom...
Potpisujem :kk:.

Zagreb je (uglavnom, odnosno gradsko jezgro) lepo sredejen, cist, i uspeli su da uvedu neki red (mada i oni ocigledno muku muce sa korupcijom i raznim tranzicionim problemima). Obnovljene fasade i tako to, primer za ugled sto se tice toga. Kao sto su po nekim drugim pitanjima Budimpesta, Sofija, itd primeri za ugled odakle se mogu uvesti neke ideje, po mogucnosti prilagodjene za nase uslove.

Uopste me ne zanima sta neki besposleni, bolesni, zluradi nacionalisti komentarisu po Jutarnjem listu, uostalom ima i dosta normalnih komentara. Uzmi u obzir i to da normalne ljude uglavnom mrzi a napaljenici i tako nemaju pametnija posla nego da bljuju gluposti, onda slika i nije toliko losa.

Na kraju, i samo pitanje sta je i ko je metropola a sta i ko nije me istinski smara. Budi, brate, sto bolji, cistiji, lepsi, interesantniji, i prijatniji za zivot (i za posetiti) pa neka misli ko sta hoce, da li si metropola ili nisi. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Mada, ako ti podje za rukom, vecina ce i tako misliti da si metropola, cisto ako ti to nesto znaci.
 
Erysimum Cheiri":npokls0v je napisao(la):
Wile E. Coyote":npokls0v je napisao(la):
Erysimum Cheiri":npokls0v je napisao(la):
Ne znam sta sada raspravljate o tome sta iskomplesirani hrvati misle o mostu u Beogradu... Jasno je da je njima krivo sto zive u palanci zvanoj Zagreb i sto ce Beograd uvek za ZG biti metropola... Oni sve i da imaju para ne bi imali gde da umetnu ovakav most ili bilo kakvu vecu gradjevinu tako da - u redu je, ne treba da se bavimo tamo nekim Zagrebom, Sarajevom ili Skopljem - vec da gledamo sta rade po Atini, Budimpesti i sl.
Треба ми да гледамо шта раде у Софији, Атина и Будимпешта су већ одавно Америка за нас... :kafa:
hm, ne znam jesi li bio u Sofiji...
Био сам, управо зато то и кажем. Време је да се спустимо на земљу и почнемо да се поредимо са државама у сличној финансијској ситуацији.
 
Ronche":1ik1os9v je napisao(la):
Segment M12 za glavni raspon prenet na baržu i čeka transport do Derika :)
EDIT: Barža je krenula.
Barža sa segmentom M12 tu stoji od juče. Neće krenuti još bar pet, šest dana pošto prvo Derik kran treba postaviti na segment M11, a zatim postaviti jedanaesti par kablova na NBG strani.
 
HM,HM a zar nikome ne deluje da je taj članak u Jutarnjem o mostu naručen tekst?

Ovo se vama čini realnim

pa se Nenad Bajić, glasnogovornik investitora, Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, zatrpan zahtjevima medija, pomučio da reporterima Jutarnjeg, prvoj novinarskoj ekipi iz Hrvatske, osigura termin za posjet gradilištu.
Ljudi, Por konkuriše za mnoge projekte u Hrvatskoj i neophodan im je dobar PR.

Ovaj tekst je suviše sladunjav, vrh PR za projekte u HR je:

Radio je na mnogim zahtjevnim građevinskim projektima, uključujući i mostove u Južnoj Koreji i Njemačkoj, ali je most na Adi Ciganliji najkompliciraniji. Kad u prosincu ispije čašu šampanjca, nazdravljajući završetku mosta, bit će to njegovo životno djelo, no možda ne zadugo ako tvrtka za koju radi, austrijski PORR, dobije posao na Pelješkom mostu.
Inače Pelješki most bi trebao da bude

Design Cable-stayed bridge
Total length 2,374 metres (7,789 ft)
Width 21 metres (69 ft)
Longest span 568 metres (1,864 ft)
Clearance below 55 metres (180 ft)
Opened 2015

Cena 265 mil.

Na tenderu su 2007 pobedili Konstruktor/Viadukt/Hidroelektra, ali je zbog krize pomeren rok za završetak mosta sa 2011 na 2015.


Mali kilp

[video]http://www.youtube.com/watch?v=MlJK2y_j6MI[/video]



Lokacija mosta je sledeća

map-peljesac-bridge-velik-m.jpg
 
Na kameri sam video da je krenula. Ne znam šta rade.
 
Da malo prekinem offtopic xD
1600x1200 rezolucija fotki, nsiam obišao celo gradilište, samo sam deo gde bitrebalo da se gradi Radnička i pilon i taaakoc...

 
Archangele, kao po običaju odlične slike. I od mene +1.
 
"iskompleksirani Hrvati", "palanka Zagreb" i sl. Koliko je ružno toliko je daleko od istine. Čudi me da je moderator pustio ovo.
 
nbumbic":258exmq1 je napisao(la):
HM,HM a zar nikome ne deluje da je taj članak u Jutarnjem o mostu naručen tekst?

...
E je*******i ga sad, ipak je to Drago Hedl. Mislim, znam da na forumu vlada misljenje da su svi novinari neobrazovana korumpirana st***, na niviou srednjoskolske kurve koja ti za paklu pljuga radi hand job u obliznjem haustoru, ali ipak je Hedl isuvise veliko ime u Hrvatskoj da bi se spustao na taj nivo. "Jutarnji" neguje malo "poetski" stil tekstova sa tim frazama tipa "zatrpan zahtjevima" itd, ali ipak uzivaju znacajan rejting u regionu.

Cini mi se da ce, ako se ovako nastavi, da ispadne da je most na Adi kriv za nerede u severnoj Africi, da su Ameri bombardovali Irak jer su u Sadamovom podzemnom sklonistu nasli planove za most na Adi, da je Kenedi ubijen jer se jos 60-ih protivio izgradnji mosta na Adi, da se u tajnim arhivama Vatikana cuva izvodjacki projekat mosta na Adi, da Seselja nece da puste iz Haga dok se ne zavrsi most na Adi, da progone Dzulijana Asanza jer je zapretio da ce na Vikiliksu da objavi stvarnu cenu mosta na Adi, da Majkl Dzekson nije umro od srcanog udara vec je mucki s ledja gurnut sa mosta na Adi, da se SFRJ raspala jer su se ostale republike sa Srbijom posvadjale oko toga moze li se za cenu mosta na Adi izgraditi po jedan most u svakoj republici i po jedan nadvoznjak u obe autonomne pokrajine pride, da su se The Beatles raspali oko kreativnih nesuglasica Lenona i Mekartnija oko buduceg izgleda mosta na Adi...
 
...да су диносауруси изумрли јер је изградњом моста на Ади уништено њихово природно станиште...
 
Alo vas dvojica, preterujete, :laugh: a nisam razumeo Dedinje sta je hteo da kaze na predhodnom postu
 
Nisam ranije primetio, ali izgleda da je pilon dobio dekorativno osvetljenje. E sad, da li je privremeno, ko će ga znati.

42436050.jpg


79548267.jpg


13203999.jpg
 
Vrh