Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Veliki Vracar":h5sh6zml je napisao(la):
22 dana, M11 su podizali 24. februara. Neke od ranijih M - ova su ugrađivali za 15 dana, tako da su malo usporili. Do kraja avgusta će ga valjda spojiti nekako. Ipak je bolje kvalitetno nego obarati brzinske rekorde ;)
Upravo tako. Mada mislim da će sa sa poboljšanjem vremenskih uslova i produženjem trajanja dana interval vratiti na 15 dana.
 
Stefane,ump se trenutno gradi na nbg i do one raskrspetlje kod hipodroma.Nece bar 10tak godina biti gradjen na ovom delu.Sledece sto se tice UMP-a je tunel od hipodroma do autokomande,bicemo srecni ako bude poceo da se radi za nekoliko godina.Dakle nacekacemo se dok ta crkva ne izadje na bulevar,otprilike u to vreme ce i tu proci neki metro kroz bulevar.Samo treba imati strpljenja.
 
Ako smo dočekali ukidanje telefonskih dvojnika (inače u Americi nepoznat pojam) i relativno brz internet, dočekaćemo valjda i taj metro i taj tunel :vops: :kk:
 
Raskrpetlja careva ćuprija - požeška:
Od nove kružne raskrsnice kod kovnice novca do dela gde se spajaju požeška i paštrovićeva napravili su (asfaltirali) paralelni put (na prostoru koji pripada hipodromu) jer će sadašnji put biti zatvoren jer na tom delu treba da prave stubove za nadvožnjak ka požeškoj...
 
vucko":1ciap4qs je napisao(la):
cenzura":1ciap4qs je napisao(la):
Archangel":1ciap4qs je napisao(la):
spremaju se sada da podignu sledeci segment, bio sam fotkao, okacicu slike kad dodjem sa faxa
kad se Archangel vraca sa faxa :rant: :)
Arandjel juri zenske petkom uvece,nije kao mi :p
Opijao sam se uz Ipčetove pesme razumite me, popih burence piva xD
Inače dobro je kada moram da govorim razliku između jučerašnjih fotki i današnje situacije. Koliko videh novi segment je podignut a verovatno su i na drugim delovima napredovali :)

Fotografije mosta i petlje Radnička. Mrzelo me je da idem Carevu ćupriju da fotkam al videh između ostalog da dobrano rade i na onom delu koji treba da spoji hipodrom sa Požeškom.

 
Slike su vrh kao i uvek +1 :kk: Samo me jedna stvar zanima. Šta je ono na biciklu na 3 slici u predzadnjem redu, što je 2 puta šire od prosečnog čoveka? :shok: I kakva je ovo konstrukcija na predzadnjoj slici u zadnjem redu?
 
Kad već moram da crtam... :D

5wxsw1.jpg
 
ne znam za tu konstrukciju, zato sam i slikao jer mi je čudno :D
A za crveno naduveno mislim da je neko stavio iza sebe crveni džak pun..nečega :D
 
Bas me zanima kako ce da spoje iznad tobogana taj deo sa mostom,bice gusto.
 
Pa neće, što? Iz ugla iz kojeg je Archangel slikao deluje kao da ima dovoljno lufta između tobogana i donjeg dela (crvena linija na slici ispod) zadnjeg raspona, čak i za autobus na sprat da bi saobraćaj nesmetano funkcionisao. Mene je kopkalo isto pitanje kad god sam išao preko tobogana, jer odatle deluje kao da je donji deo raspona maltene u nivou sa toboganom. A najlogičnije rešenje (dok budu spajali zadnji raspon sa petljom Hipodrom je da saobraćaj ka obrenovcu sa tobogana bude preusmeren u tunel koji ide ka sajmu, tj. da se iz njega uzmu jedna ili 2 trake za pravac ka Obrenovcu i kod semafora kod nisa da se nastavi normalno desnom stranom bulevara.

iyo849.jpg
 
Ронче, код хиподрома је, да поновимо, раскрпетља.

Арханђеле, као и обично, +1 за слике.
 
@ronche

Hvala,prevideh na to gde su stubovi i kolovoz.Navikoh na most i naguravanje delova pa mislih da ceo presek ide dalje.

I 2012 ce bese da ruse tobogan jel tako?
 
Ako sve bude išlo kako treba, da.
@JohnnyLee: Kod mene je treća slika predzadnji red :D
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ronche wrote:
Ako smo dočekali ukidanje telefonskih dvojnika (inače u Americi nepoznat pojam)

442do BGD wrote:
To što više ne postoji, ne znači i da je nepoznat pojam. I Amerikanci su nekada davno imali dvojnike,
a to se na engleskom zove "Party line" Možeš o tome pročitati ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Party_line_(telephony)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tko kaze da su dvojnici ukinuti? Zivim na Ceraku i dan danas imam dvojnicki prikljucak (503-xxx). I ni nagovestaja da bih uskoro dobio normalan prikljucak.
 
Vrh