Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ма нека буде и маховина, све је лепше од шуме бетонских стубова или још горе ишараних бетонских стубова.
 
Svim biljkama je potrebno sunčevo zračenje za pravljenje fotosinteze. Sada, postoje biljke koje mogu da provedu duže vreme bez sunčevog zračenja ali posle toga će početi da venu jer ne mogu da proizvode hranu za sebe. To bi rešenje mogli da budu zeleni zidovi koji se na svakih par meseci premeštaju na neko osunčano područje pa opet vraćaju na stubove ali to je uzaludan posao.
 
Nisi informisan dovoljno, postoji mnogo vrsta biljaka kojima ne treba direktna sunceva svetlost.
 
Pohvale Bukira, trebalo je izaci po ovoj hladnoci i napraviti fotke sa par gradilista :gobb: :pob: :sesir:
 
Hvala Igore, moram priznati da je ovo fotkanje bio samo dobar izgovor da izađem napolje i prošetam gradom. Najgore je bilo na Gazeli, ledeni vetar u lice, a rukavice ne koristim kad slikam. Ali zato kad sam došao kući, čekalo me kuvano vino :)
 
Plus za slike i smrzavanje Bukira, valjda ce od ponedeljka radnici da nastave da rade posto ih je ove godine retko bilo na gradjevini. :)
 
Zar nije mogao jedan stub da nosi spoj dve konstrukcije?
Malo mi čudno deluje postavljanje dva noseća stuba na 1m razdaljine...

file.php
 
Možda zbog rastojanja ili je možda jeftinije napraviti dva manja stuba ili možda zbog nosivosti zemljišta...
 
To će biti dva odvojena elementa, tako da su posebni stubovi tu neophodni. Čini mi se da je ovako bezbednije u slučaju zemljotresa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430514#p430514:o68jxkll je napisao(la):
bobcha78 » Pet Jan 27, 2017 6:55 pm[/url]":o68jxkll]pre mislim da su se zaj***
Haha ajde majke ti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430509#p430509:3w12pp8k je napisao(la):
Bukira » Sub Jan 28, 2017 12:20 am[/url]":3w12pp8k]To će biti dva odvojena elementa, tako da su posebni stubovi tu neophodni. Čini mi se da je ovako bezbednije u slučaju zemljotresa.
Zar ne bi trebalo onda da su na malo većem razmaku, zbog smicanja (lateralnog pomeranja samog nadvožnjaka)? Neka me neko stručan ispravi :)
 


Keln, Nemacka.
Moj predlog za resenje sivih ili unakazenih stubova.
 


Jel ovo moglo da se izvede sa manje betona i stubova ?
Smatram da je moglo bez rampe vec u nivou ulice da se napravi ulaz. Deluje mi sumanuto da se penjes pa se sa svim ostalim automobilima spustas ka tosinom bunaru.
Ako neko zna koju rec vise da pojasni ovo bio bih zahvalan.
 
Tesko da uzdignute denivelisane saobracajnice mogu bez stubova i betona ali da je trebalo malo gledati i u estetiku i dizajn a ne samo u tablice materijala, trebalo je. No tako je to u siromasnoj zemlji na Balkanu gdje od estetike ima uvijek vaznijih stvari.
 
Vrh