Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

@gaga
Izgleda da je ovo potok sa Bežanijske kose koji su sada zatrpali. Cev iz koje je izlazila voda služila je da usmeri i odvodi taj potok pored podruma od te bivše zgrade. Nekako mi tako deluje.

@dedinje
Betonske konstrukcije imaju kraći rok trajanja od zemljanog nasipa. Takođe nema smeća i čudnih pojava na takvim mestima ispod železnice kada je na takav način izgrađena u gradu, a i buka je manja. Naravno da je sadašnje rešenje bolje jer na ovaj način ima i niskog zelenila na nasipu. Dok betona kao pojava nikad nedostaje u gradu. :)
 
U pravu si. ali onda bi taj nasip trebalo kultivisati po pravilima hortukulture.
 
Ne treba tu da bude neko posebno zelenilo, to je obična trava. bar ja tako mislim. Ostalo visoko rastinje je poželjno skratiti u korenu da ne bi ugrozilo objekte i okolni saobraćaj (drumski i železnički) prilikom pada usled raznih faktora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405325#p405325:hy4q6gv0 je napisao(la):
Mair » 12 Сеп 2016 10:39 am[/url]":hy4q6gv0]@gaga
Izgleda da je ovo potok sa Bežanijske kose koji su sada zatrpali. Cev iz koje je izlazila voda služila je da usmeri i odvodi taj potok pored podruma od te bivše zgrade. Nekako mi tako deluje.
@Маир, могуће је, мада извођач тврди да је то дренажна вода из Тошиног бунара ! Сад радници више нису толико причљиви, а и не дају ми да сиђем доле да сликам мало изблиза ! :( Снаћи ћу се већ некако.
 
Слике 14. септембар 2016.

Ужурбано се ради код Тошиног бунара и све је више грађевинских машина. Још увек се посипа и утабава песак, а после се залива водом.
Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15
И у овом делу су већ видљиви основни обриси трасе УМП-а.
Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9
Дренажна вода још увек их мучи ! Прокопали су још један канал, поред дела темеља који су већ затрпали, и ту исто скупљају воду.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
I dalje mi nije jasno da nisu raskplai uz cjev da vide okdale dolazi sta cekaju da sam voda stane + za reportazu besperkorno kao i uvjek
 
Гага":m2wm91go je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405325#p405325 je napisao(la):
Mair » 12 Сеп 2016 10:39 am[/url]":m2wm91go]@gaga
Izgleda da je ovo potok sa Bežanijske kose koji su sada zatrpali. Cev iz koje je izlazila voda služila je da usmeri i odvodi taj potok pored podruma od te bivše zgrade. Nekako mi tako deluje.
@Маир, могуће је, мада извођач тврди да је то дренажна вода из Тошиног бунара ! Сад радници више нису толико причљиви, а и не дају ми да сиђем доле да сликам мало изблиза ! :( Снаћи ћу се већ некако.


direktor":m2wm91go je napisao(la):
I dalje mi nije jasno da nisu raskplai uz cjev da vide okdale dolazi sta cekaju da sam voda stane + za reportazu besperkorno kao i uvjek
Iskoristicu ova dva posta kao slagvort.
Imamo neku kanalizaciju (cev) iz koje stalno ide voda. Cev po starom srpskom obicaju nije ucrtana i izvodjac je prilikom iskopa naisao na nju. Voda danima izlazi, niko ne zna odakle i kakva, izvodjac ne bi da kopa jer to kosta, nadlezni nemaju pojma odakle je i nadaju se da izvodjac to nekako 'resi' bez dodatnih troskova... :(
Srbija... tuga, cemer i jad...
Najgore sto ce to izvodjac verovatno i uraditi, zatvoriti, preusmeriti, sta god i onda kada se za X godina desi sleganje (srecom ne moze kliziste jer je ravnicarski teren), bice skuplja steta nego sama investicija...
A nije da i do sada nismo imali takve primere...

@Gaga
Verujem da izvodjac bas i radi na iznalazenju (improvizovanog i privremenog) "resenja", te da su ti upravo zato uskratili gostoprimstvo.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ja mislim da je izvođač upravo ukapirao da ne zna kako da reši problem, pa će samo zatrpati cev. Problem je što je to snimljeno i kada za par meseci / godina dođe do sleganja jedini dokaz da nešto nije urađeno kako treba će imati naš Gaga i ovaj forum, a izvođač će se nadati da se to neće desiti u garantnom roku.
 
Takve stvari kao taj potok u ovom slučaju se kanališu u kanalizacione cevi ispod nove saobraćajnice i na taj način se odvode. Ne mislim da je to nešto skupo za izvesti.
 
@Mair
Moguce da se to tako radi, samo prethodno bi se moralo znati kojeg je porekla ta voda, koje su maksimalne kolicine dotoka...
Jer, ako je to neki od bezbroj potoka koji su tuda natapali ovaj prostor, on ne mora biti (i verovatno nije) istog intenziteta u martu i u avgustu.
Sta ako nije potok? Sta ako je prikljucak neke stare kanalizacioone mreze na koju se slivaju fekalne vode iz septickih jama, ili divljih naselja?
Sta ako je deo neke industrijske kanalizacije?
E tek onda kada se sve to zna moze se odlucivati dal je preusmeriti u kisnu ili fekalnu kanalizaciju, ili nesto trece i kolika protocnost mora biti, da se ne desi da posle imamo 'izvor' na tom mestu.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Као што видите темеље старог аердодрома око те цеви нису порушили. Очигледно ће им послужити као носећа конструкција за слојеве пута на том делу. Није ни то лоше решење и ако то добро одраде неће бити слегања. Остаје само питање екологије.
 
Ne sme taj potok da ostane tako blizu površine tla. To je veoma plitka podzemna voda ako tako ostane i pod opterećenjem saobraćaja može da napravi problem kao potok u ulici "20 oktobar" u Zemunu. Gde sada više ne sme da ide vozili teže od 3,5 tone, pa tako ni vozila javnog prevoza.

@Laki72
Vidi se na @Gaga fotografijama na prethodnim stranama da je voda bistra i dosta čista da bi bila poreklom od neke fekalije ili industrije koje ovde uzbrdo realno i nema.
 
Mair, ja se nadam da si u pravu, ali...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Voda izlazni iz azbestno betonske cjevi neka ugrade spojku premoste ili zamjene parce
 
Nikako da pitam, a mozda je neko vec napisao, pa nisam pročitao. Sta je tu nekada bilo, pa je sruseno? Sa obzirom da tu ima zidova koji lice na neki podrum i cevi...
 
Pa rece ti delija aerodrom moze neko da uradi preklapanja planova pa da vidimo koji je tacno objekat bio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405960#p405960:34kgx6yu je napisao(la):
Blade » 15 Sep 2016 05:57 pm[/url]":34kgx6yu]Nikako da pitam, a mozda je neko vec napisao, pa nisam pročitao. Sta je tu nekada bilo, pa je sruseno? Sa obzirom da tu ima zidova koji lice na neki podrum i cevi...



Nista bitno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405964#p405964:3iy5l50w je napisao(la):
direktor » Čet Sep 15, 2016 7:37 pm[/url]":3iy5l50w]Pa rece ti delija aerodrom moze neko da uradi preklapanja planova pa da vidimo koji je tacno objekat bio

Znaci i taj objekat, koji god da je bio je pripadao aerodromu. Ali mi opet nije jasno kako su mogli ti objekti da se sruse i da tako ostanu cevi da curi iz njih. To sto se neki objekat srusi iznad zemlje, ne znaci da je reseno kao da nije ni postojao. Ako je imao dovod vode,struje, kanalizaciju, onda bi i to bi trebalo da se ukloni. A ne da ga jednog dana neko pronađe tako. Neodgovornost! Masa objekata je tako srusena. Došao bager, sravnio sa zemljom i posao gotov.
 
Слике 16. септембар 2016.

На делу УМП-а код Омладинских бригада, гледано у правцу Ђорђа Станојевића, се практично ништа не дешава. Једино код дела трасе УМП-а уз њену десну страну, а до бивше зграде Интеркомерца се ваде пањеви.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9

Други део код Омладинских бригада, а према Тошином бунару, се исто ништа не ради, једино су мањи радови на делу где је зграда Цептера.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6

И код Тошиног бунара је све мирно, једино што оправљају ваљак, а и вода је још увек ту. :(
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406110#p406110:237sw2wc je napisao(la):
vlasta » Pet Sep 16, 2016 6:30 pm[/url]":237sw2wc]Prijatelju - ti nisi odavle?

Odavde sam i znam da bi na neke stvari (npr. ovu) trebao da gledam, prihvatim kao normalne i ne cudim im se. Ali ne mogu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405991#p405991:25g85dhq je napisao(la):
Blade » 15 Сеп 2016 10:25 pm[/url]":25g85dhq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405964#p405964:25g85dhq je napisao(la):
direktor » Čet Sep 15, 2016 7:37 pm[/url]":25g85dhq]Pa rece ti delija aerodrom moze neko da uradi preklapanja planova pa da vidimo koji je tacno objekat bio

Znaci i taj objekat, koji god da je bio je pripadao aerodromu. Ali mi opet nije jasno kako su mogli ti objekti da se sruse i da tako ostanu cevi da curi iz njih. To sto se neki objekat srusi iznad zemlje, ne znaci da je reseno kao da nije ni postojao. Ako je imao dovod vode,struje, kanalizaciju, onda bi i to bi trebalo da se ukloni. A ne da ga jednog dana neko pronađe tako. Neodgovornost! Masa objekata je tako srusena. Došao bager, sravnio sa zemljom i posao gotov.
@Бладе, вода из те две цеви не цури из бивше зграде која је била на Старом аеродрому. Вода цури однекуда у темеље те бивше зграде. То је разлика. Предпостављају да је дренажна вода у питању.
И за овај други део пасуса ниси у праву, али да сад не ширимо тему.
 
Vrh