Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387727#p387727:1mbne9ih je napisao(la):
Earthmoving » 24 May 2016 12:11 pm[/url]":1mbne9ih]Slažem se diretoreee. Ali čini se kao i da je sam zakon problem jer:
1. problem za javni interes: postupci traju predugo, cenkanje (tržišna cena može biti i ovakva i onakva, promenjiva je) i sl ...
2. problem za vlasnike objekata koji trebaju da se ruše: između usvajanja plana i rušenja mogu da prođu decenije a sve to vreme vlasnicima je imovina imobilisana, ne mogu je prodati, zidati i sl... Evo na temi UMPa da spomenem deo od Dimitrija Tucovića i Novog groblja gde se već deceniju zna gde će trasa proći a niti grad plaća vlasnicima parcela za eksproprijaciju, niti ti vlasnici čije su kuće na trasi mogu da prodaju, zidaju, niti u punom smislu raspolažu svojom imovinom. Da je zakon dobar grad je već morao da uveliko radi i upregne administraciju za eksproprijaciju cele trase UMPa i na vreme isplati te ljude. Zakon ne bi smeo da ostalja tolko vremena između. Dokle se stiglo?
I dalje verujem da je zakon loš i da se mora menjati
....a pod 3, ako je I po planu za rusenje, kao u slucaju ovog nepotpunog UMP-a, nemora biti realizovan......Pa cak I ako se donese zakon, zvanicno I u Sluzbenom listu, za koji sam ince mislio da je izvrsni.....! ITD
 
Радови стигли до Петошевића тј. Омладинских бригада.
 
Слепа стаза ако хоћете уз Топчидерку до Топчидерског парка.
 
Најлакше том стазом испод петље, па преко трамвајског надвожњака, па од Рајсове куће трамвајским шинама до парка. Уз Топчидерку са те стране је готово немогуће, због железничких шина а са стране хиподрома је ограђено и повремено ту пуштају коње да пасу.

Уместо да Топчидерка буде главна осовина топчидерског парковског ансамбла који би повезивао Кошутњак и Аду, имамо УМП, железничке шине, НИС..
 
Слике 28.05.2016.

Па да кренемо са УМП-ом, али не са приказом од наставка где се стало са градњом испред улице Ђорђа Станојевића, него од дела где ће се завршити овај део УМП-а тј. код Тошиног бунара.

Ово је део где је завршен УМП, а моја фоторепортажа је од 02. и 09. августа 2015. године
viewtopic.php?f=20&t=26&start=21125#p344181

Црвеним линијама на ортофото снимку сам обележио део трасе УМП-а који сам сликао тј. докле сам ишао да сликам.


Тошин бунар је завршен, а уједно је обавеза АР-Градње извођача тих радова била, да се по пројекту уради на раскрсници са Николе Добровића (то је наставак УМП-а кроз насеље Бежанијска коса који је већ урађен поодавно - улице Николе Добровића + Марка Челебоновића - , све до садашње лакат кривине где се спајају УМП и саобраћајница Т6), и део раскрснице који иде према УМП-у, а то је 10 метара дужине. На том делу ће бити спајање УМП-а са постојећим делом сада изграђене нове раскрснице.
Pogledajte prilog 37
Pogledajte prilog 36
Pogledajte prilog 35
Pogledajte prilog 34
Pogledajte prilog 33
Pogledajte prilog 32
Pogledajte prilog 31
Pogledajte prilog 30
Pogledajte prilog 29
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24

Идемо даље будућом трасом УМП-а, за сада овим уским земљаним путићем :D
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22

На крају путића се отвара поглед на гомиле шута, зидове неког већ срушеног објекта и постојеће пословне и стамбене објекте и један још не завршени објекат где се сад „играју“ са пејнтболом.
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19

Један поглед уназад према Тошином бунару и раскрсници са Николе Добровића, туда ће проћи траса ове нове саобраћајнице.
Pogledajte prilog 18

После ових великих гомила шута тј. свега и свачега, указују се обимнији земљани радови, утоварање багером земље, шута и одвожење камионима.
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10

Треба водити рачуна кад се иде овуда, има јако пуно разбијеног стакла, камења, громаде бетона, грања, огромних корења дивљих дрвећа и осталог растиња, пнеуматика, зарђалих шипки које вире из земље, гуштера, а видео сам и једног малог пацовчића, ... Годинама се овде бацало све и свашта, па онда то затрпано земљом, изникла трава и остало зеленило па то све лепо прекрило и зарасло. Сад се то све копа, вади и носи, где ... не знам ?

Један поновни погле уназад према Тошином бунару и раскрсници које се сад одавде и не виде, открива нам да се неко „уселио“ у већ срушени онај бели објекат где су остали само зидови ! Изледа да је остао кров на делу објекта (или је накнадно стављен!), који се и не види кад се глада од Тошиног бунара и раскрснице, и ту се у део просторија уселили ! Ту је и један од несуђених становника у овом објекту који се мало распитивао што сликам, за кога,...а ја га сликао због ове племените животиње, а рекао сам му „да ће да бидне на телевизор“ :wink:. Изгледа да су они вечити фолклор на сваком месту у граду где треба да се нешто гради, случајно или намерно, просудите сами.
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7

Камиони само долазе и одвозе гомиле и гомиле шута,...., а на слици се виде и део зграде и складишта Цептера (иза дрвећа) и део стамбеног насеља Вест 65.
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3

Поглед са УМП-а :D на Ерпорт град и изградњу зграде 2100 и на балкански ЦНН (тв Н1)
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Хвала на пажњи народе :sesir:
наставиће се .... :)
 
20160528_185340.jpg


st*** navijacka :bash:
 
Да наставим Гагину причу са другог краја. Можда ћемо се срести на пола пута. Слике су од 27 маја. Нисам стигао да их раније поставим.
Pogledajte prilog 9
И даље буше за стубове.
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 8
За један стуб су излили до нивоа земље.
Pogledajte prilog 6
Остали су на нивоу темељне стопе
Pogledajte prilog 5
Ваљда ће да премосте Ђорђа Станојевића у једном распону.
Pogledajte prilog 7
Са друге стране се више не види где је био ров. Сада су отворили канал за топловод. Надам се да им топловод не смета за стубове надвожњака?
Pogledajte prilog 3
Булдожер скупља ђубре на гомиле, нисам приметио да су почели да га одвозе.
Pogledajte prilog 2
Осенчени део су ископали једно 4m у дубину.
Pogledajte prilog 1
остатак ка Булевару Црвене армије је поравнат на "нулу".

Данас ћу пробати да додам још слика.
 
I ja se nadam da će ulicu premostiti u jednom rasponu.

file.php


Inače po Republičkom geodetskom zavodu ovo više nije ulica Đorđa Stanojevića nego Bulevar Crvene armije.

 
Plus za Gagu i Čika Branu
Između su šine, nema prostora za stub da bi moglo drukčije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388747#p388747:24ehzju1 je napisao(la):
Stomatolog » 30 May 2016 14:22[/url]":24ehzju1]

Inače po Republičkom geodetskom zavodu ovo više nije ulica Đorđa Stanojevića nego Bulevar Crvene armije.

Ispraviće oni tu grešku ubrzo, sami stanovnici će im ukazati.

Kada neće da zaposle Novobeograđanina da im objasni šta je, šta, na Novom Beogradu. :) Možda zato što se mnogo njih odselilo sa Novog Beograda i radi u inostranstvu. "Trbuhom za kruhom" odnosno na naški "Stomakom za hlebom".
 
Данас тачно у 16:00 стигла два камиона.
Pogledajte prilog 7
Након пола сата расправе почеше да истоварају прилично велике цеви.
Pogledajte prilog 6
Утоваривач се воза између гомила ђубрета и наоко без икаквог смисленог циља премешта ђубре са једне гомиле на другу. Ваљда растреса ђубре да неби дошло до самозапаљивања, а уједно га меша са земљом!?!?
Pogledajte prilog 5
Укопани део се продужава ка Бул. Црвене армије
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
а издубљени део се набија.
Pogledajte prilog 1
 
Sve pohvale Čika Brani i Gagi na odličnim reportažama :kk:
Mala ispravka u vezi Airport Citija radovi su već završeni na lameli 2100,trenutno su radovi na lameli 2200(na kojoj su u toku radovi,slika iz jednog neobičnog ugla za sada).
 
Ово постављам као посебан прилог па нека га Игор премести ако има боље место али ипак се ради о УМП-у.
Pogledajte prilog 1

Ако се не варам простор између ова два степеништа тамо где је црвени Стојадин и приручни тоалет би требало да буде стајалиште некаквог ШИНСКОГ система (ЛРТ, ТРТ а вероватно трамвај, мада ме неби зачудило да видим и аутобусе). Супер је што су направили степениште, али пошто ће овај простор у некој будућности бити аутобуска станица и важнија железничка станица очигледно да нико није мислио на људе са пртљагом а да не причам о инвалидним лицима који још увек немају точкове који иду по степеницама. Она бетонска призма поред степеништа могла би да крије лифт, али када је то код нас радило. Код нас једино 24/7 раде рампе где људи сопственом снагом савладавају висинске разлике. Можда ја трчим пред руду. Кад буде прорадила станица и шински систем вероватно ће у употребу ући телепортери па неће бити потребе за рампама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388771#p388771:35am7pgb je napisao(la):
Mair » 30 Мај 2016 03:07 pm[/url]":35am7pgb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388747#p388747:35am7pgb je napisao(la):
Stomatolog » 30 May 2016 14:22[/url]":35am7pgb]

Inače po Republičkom geodetskom zavodu ovo više nije ulica Đorđa Stanojevića nego Bulevar Crvene armije.

Ispraviće oni tu grešku ubrzo, sami stanovnici će im ukazati.

Kada neće da zaposle Novobeograđanina da im objasni šta je, šta, na Novom Beogradu. :) Možda zato što se mnogo njih odselilo sa Novog Beograda i radi u inostranstvu. "Trbuhom za kruhom" odnosno na naški "Stomakom za hlebom".
Наравно да ће морати да исправе грешку јер зна се где је Булевар Црвене Армије.
Вероватно је Републички геодетски завод користио дигиталне копије добијене од Службе за катастар непокретности Нови Београд на којој је уписан назив улице Булевар Црвене Армије уместо Ђорђа Станојевића.

Исто се десило и Дирекцији за грађевинско земљиште кад су објавили јавну набавку за формирање грађевинске парцеле С-4-А на траси УМП-а, то је део код Омладинских бригада где је она аутоперионица. Исто им је служба за катастар непокретности Нови Београд доставила погрешан податак на којој је уписан назив Др. Агостина Нета баш на том делу будуће саобраћајнице УМП-а !
Послао сам Дирекцији е-пошту са напоменом да је погрешено у ајвној набавци око овог податка и одмах су то исправили и објавили исправан податак.

@Стоматалог, не знам где си видео ту грешку, можда на сајту Завода, али ако можеш јави ми, па ћу им послати е-пошту и да им укажем на грешку.
 
Gaga,
živim u naselju Belville, imali smo sastanak skupštine stanara i na sastanku su mi komšije rekle da su nam u katastru promenili adresu zgrade ali da policija i pošta to još uvek nisu učinile.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388746#p388746:39y9e1kl je napisao(la):
Čika Brana » 30 Мај 2016 12:56 pm[/url]":39y9e1kl]Да наставим Гагину причу са другог краја. Можда ћемо се срести на пола пута.
@Чика Брано укњижени плусићћћи, фоторепортаже за 10 :kk:

Можда се и сретнемо на пола пута и попијемо каФућино :kafa:, било би лепо.
Ја ето покушао јуче-30.маја да сликам, од Омладинских бригада (од оне аутоперионице, да му не спомињем презиме јер ми је од њега мука) према твом правцу тј. према Ђорђа Станојевића, али ми нису дали ! Радник из обезбеђења ме није пустио да прођем да сликам, каже не може строго забрањено тј. шефови забранили ! Мало сам се насмејао на то, али наравно нисам хтео човеку да правим проблема, направих само два снимака од ограде према већ споменутој улици.
Наравно усликах и таблу са нама познатом скицом, а и раднике градског Зеленила који су ту радили.

Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6

Као што рекох ту су били и радници градског Зеленила који су секли и уклањали прилично велика стабла канадских топола, а "маца" које су летеле унаоколо, је било мали милион, као да је снег падао на 30 степени :D
И један од радника Зеленила се бунио-мало арогантније, што сликам, овај што чучи поред моторне тестере, али сам му рекао, "само ти ради свој посао, а ја ћу свој".
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3

Хтедох да сликам и земљане радове од Омладинских бригада према Тошином бунару, али телефонски позив и морао сам да се вратим због посла, што пре кући.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
Толико за сад, следећи пут, као што и увек радим, идем до шефа градилишта па да онда сликам до миле воље.
Хвала на пажњи :gobb: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388948#p388948:adygh16n je napisao(la):
Stomatolog » 31 Мај 2016 03:05 am[/url]":adygh16n]Gaga,
živim u naselju Belville, imali smo sastanak skupštine stanara i na sastanku su mi komšije rekle da su nam u katastru promenili adresu zgrade ali da policija i pošta to još uvek nisu učinile.
Која глупост !!
Па како ће се онда звати сад улица Булевар Црвене Армије ? И њој сад морају да мењају име. Шта та Комисија за промену имена назива улица у опште ради ?

Лично сам мишљења да ту ипак нешто није у реду.

У сваком случају Стоматолог, хвала на обавештењу. Вероватно и многи Белвиловци са форуме не знају о овој промени, ако је у опште то важећа промена !
 
Само се бојим да ће ово силно смеће из, очигледно континуалне депоније од Бувљака па до Т. Бунара трасом умп-а мало разбацати около, утабати и проблем сакрити под земљу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388949#p388949:3474gc9o je napisao(la):
Гага » Maj 31st, 2016, 3:17 am[/url]":3474gc9o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388746#p388746:3474gc9o je napisao(la):
Čika Brana » 30 Мај 2016 12:56 pm[/url]":3474gc9o]Да наставим Гагину причу са другог краја. Можда ћемо се срести на пола пута.
Толико за сад, следећи пут, као што и увек радим, идем до шефа градилишта па да онда сликам до миле воље.
Tesko da ces ovde moci da prodjes samo sa sefom posto ce ovde uglavnom ici sve preko direkcije itd, mada nije na odmet pokusati stim sto lokacija sa nasipa pruznog i ne zahteva da se covek sa njima ubedjuje i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388950#p388950:19vhqx3i je napisao(la):
Гага » 31 May 2016 04:26[/url]":19vhqx3i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388948#p388948:19vhqx3i je napisao(la):
Stomatolog » 31 Мај 2016 03:05 am[/url]":19vhqx3i]Gaga,
živim u naselju Belville, imali smo sastanak skupštine stanara i na sastanku su mi komšije rekle da su nam u katastru promenili adresu zgrade ali da policija i pošta to još uvek nisu učinile.
Која глупост !!
Па како ће се онда звати сад улица Булевар Црвене Армије ? И њој сад морају да мењају име. Шта та Комисија за промену имена назива улица у опште ради ?

Лично сам мишљења да ту ипак нешто није у реду.

У сваком случају Стоматолог, хвала на обавештењу. Вероватно и многи Белвиловци са форуме не знају о овој промени, ако је у опште то важећа промена !

Naziv saobraćajnice se menja izglasavanjem u skupštini grada na predlog komisije iz nadležnog sekretarijata u gradu. Sama promena naziva dela saobraćajnice dr Agostina Neta u Bulevar Crvene Armije potiče od ovih Rusofila iz SPS-a (tadašnja koalicija sa DS), a pošto imaju veoma stručne kadrove i namazane svim bojama, onda da bi se taj novi naziv uopšte i čuo u adresama i među građanima, odlučuju da verovatno pojedine zgrade iz bloka 67 (Belvile) adresiraju na saobraćajnicu Bulevar Crvene Armije. U suprotnom se ne bi ni primetilo da je došlo do promene, jer nijedna zgrada od pruge nije bila adresirana na tu saobraćajnicu još tada kada je nosila naziv dr Agostina Neta u tom delu, a njima je bio cilj da se vidi promena, tim Rusofilima iz SPS-a.

Sam naziv saobraćajnica od izmene dela dr Agostina Neta u deo Bulevar Crvene Armije nije promenjen, jer da jeste izašao bi obavezno u službenom glasniku grada Beograda. Dok ovo za katastar iz opštine Novi Beograd isto mora da izađe u nekom službenom glasniku da bi ga policija mogla primeniti i katastar može samo da odredi pripadnost zgrade nekoj saobraćajnici, a ne da promeni naziv saobraćajnici. Tako da se ja ne bi čudio ako je @Stomatolog u pravu da mu je adresa na zgradi promenjena, ali takođe nije izmenjen naziv saobraćajnici ulica Đorđa Stanojevića kao što ste zaključili da možda jeste.
 
Vrh