Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Valjda u cast "ID Kosova" i godisnjice paljenja crkava i manastira i ubijanja srpskih civila...
 
U znak prijateljstva sa narodom sa kojim nemamo problem, a i njihovi preci su živeli na ovim prostorima, pre nego što im je Patrik doneo hrišćanstvo i pre nego što je došlo do rascepa na istok i zapad...
Ovo je samo boja osvetljenja za jedno veče, ne košta ništa više nego i bilo koje druge večeri, nije nikakvo ulagivanje, nikakvo poniženje, nikakva korist osim održavanja srdačnih odnosa.

Nije da su osvetlili most u crveno-crno...
 
Koje prijateljstvo?
Opet se mi zanosimo glupostima?


21. Zemlja koja je priznala "Republika Kosova", 29. februara 2008. godine !!!

Prijateljstvo???
Srdacni odnosi???

Hahahahaaa, pa strasno, gore od 'stokholmskog sindroma'.
Ljudi moji, mi jesmo slabi i nikakvi, i moramo slusati velike i jake, ali to ne znaci da moramo da im ljubimo strokave zadnjice i da uz osmeh pokusamo sva go_na koja oni 'izbace'!
Imate li malo ponosa i dostojanstva???
 
Samo ćeš dobiti visok pritisak, čir, šećer... uostalom, to nije praznik države, već naroda (koji živi po celm svetu), a narod niko nije ni pitao za Kosovo. Niti su oni neki faktor, čak naprotiv.
Ali dobro, tvoje je pravo da se ljutiš.
 
17. марта је неумесно било шта славити и поготово било шта обележевати осим погрома на Космету 2004. године. То само злонамерни аутошовинисти могу да раде.
 
Ljudi - to je samo svetlo druge boje, umesto da se most šareni kao i svako veče.
Upropastićete sebi zdravlje na ovaj način.
 
@Delija
Apsolutno se slazem po pitanju obelezavanja ovog datuma.

@relja
Vazi, svako ima pravo na svoje misljenje.
Na moje (mentalno) zdravlje negativno utice upravo nipodastavanje svega svog i velicanje tudjeg...
No dobro, nismo svi isti, niti bi bilo dobro da jesmo.

Interesantan smo mo narod, sto nas vise biju, mi te iste, vise volimo.
One koji nas podrzavaju, nipodastavamo, makar bili veliki.
Znamo li kada je bilo koji Kineski praznik? Brazilski? Pa i to su veliki narodi, zar ne?
Znamo li neki praznik Grka?
Kolevka demokratije, kultura, istorija, zive svuda po svetu? :D
 
Za prošlu kinesku NG je bio koncert Filharmonije, ove valjda i vatromet. Super, drago mi je. Da Brazilci i Grci, Španci i Slovaci imaju neki tako pozant praznik, ne bi mi smetalo da se radi nešto slično. Ali - nemaju. I ne vidim problem, ovo je narodni praznik (priznat i kao zvaničan, doduše). Izvorni narodni, ne državni.
Ako u Briselu mogu skulpturu da obuku u našu nošnju na jedan dan, ne vidim ni problem da se jedno veče most obasja zeleno - i ništa više.
 
Vidim ja
Zato sto taj datum ima kod nas suprotno znacenje.
Taj datum nije za slavlje!!!
Ni svog, a kamoli "tudjeg" praznika.
Prosle godine bio koncert filharmonije za Kinesku NG?
Pa?
I ja nemam nista protiv sto "Ortodox Celts" imase sinoc koncert. ;)
Ono sto me zaista iznenadjuje je recenica:
"Da Brazilci i Grci, Spanci i Slovaci imaju tako neki poznat praznik... ali - nemaju" (?!)

Dal zaista verujes u to sto si napisao????
 
Prvo - pitao si za praznike drugih naroda, naveo Kineze, ja sam ti napisao da se obeležava. Kako koje godine...
Drugo - ovde niko "ne slavi" dan sv, Patrika, nego je most osvetljen zeleno. Ako ti to smatraš za "proslavljanje", onda grešiš, to je urađeno u čast prijateljstva dva naroda, slične stvari se rade po svetu. I ništa više, to je to - zelena svetlost na mostu. Jaka stvar.
Treće - Irci imaju sv. Patrika koji je poznat u svetu. Kinezi imaju Novu Godinu koja je takođe poznata u svetu. Ali zaista ne znam za praznik Grka, Brazilaca, Španaca... koji je toliko poznat u svetu, i koji se simbolično obeležava po gradovima u svetu. Ne znam, priznajem. I, šta je tu problem?


Praviš od komarca magarca. Ponavljam - boja osvetljenja mosta, to nije nikakvo slavlje, nije ništa specijalno.
Mene iritira ceo pilon kojem tu nije mesto, pa ne prosipam toliko žuči zbog toga kao ti zbog zelenog svetla.
 
@Relja
Verovatno si za patrika cuo u krigu porodice, jos kad si bio klinac?
Eventualno u mladjim razredima osnovne skole?
Jer 'tradicionalno prijateljstvo' tako nalaze, a prijatelji se postuju.
(nego smo "culi" za patrika preko medija koji nam plasiraju to u zadnjih 15-20 godina)
Ali mi i Irci NISMO prijatelji, a njihovo priznavanje za samustalnu drzavu, otetog dela nase zemlje je dokaz za to!

Ne prosipam ja nikakvu zuc, vec ukazujem na moronsko, uvlakacko ponasanje, koje bi mozda bilo opravdano 'instant narodima', ali je totalno bespotrebno nama koji imamo svoju relativno bogatu istoriju.

Ovima zavrsavam ofovanje, a za dalju polemiku mozem kroz PP ili u nekoj drugoj temi...
 
Jedan klik na dugme kojim je osvetljenje na mostu prebačeno iz uobičajene plave u zelenu boju, dao nam je priliku za malo lepog publiciteta u britanskoj štampi:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... s-Day.html

Sticajem okolnosti, u životu sam upoznao nekoliko Iraca. Neke od njih ugostio u svom domu. Neki od njih već godinama žive i rade u Beogradu, i verujte mi, vole ga kao svoj grad. Tako da kada govorite da "NISMO prijatelji" sa Ircima, molim vas, koristite mala slova i prvo lice jednine, jer neki od nas jesu, i svakako se ne stide toga :vops:
 
"Tradicionalno" prijateljstvo si sad ti spomenuo, ne ja. Mi sukoba s anjima nismo imali. Meni su bili simpatični zbog muzike, još više kada su tamo 98 njihovi navijači išli kroz Beograd ka zvezdinom stadionu i pevali (pijani, naravno) "Ireland loves Serbia" i kad nije bilo ni jednog incidenta, dok su naši navijači vređali i zviždali našem Savi Miloševiću...

Nisu "Irci priznali", već država, kao uostalom i pola sveta, a kao što ne želim da mene poistovećuju sa mojom državom tako ni ja ne poistovećujem druge narode sa njihovim političarima. Kao što mene ni Sloba ni Koštunica ni Vučić ništa nisu pitali, tako nisu pitali ni njih. I zato im ne zameram ništa.

A što se tiče tzv. "uvlakačkog ponašanja" - kome se bre mi uvlačimo zelenim svetlom po mostu? Narodu koji i ovako smatraju za cigane zapadne Evrope, prati ih stereotip pijanaca i lenčuga, nekoga ko se i ovako ne pita ni za šta u svetu i čiji suverenitet nad svojom teritorijom je i ovako upitan...? Stavrno mi je žao što to tako vidiš.
 
neverovatno koliko neki ljudi imaju potrebu da potenciraju svoja verska i nacionalna ubedjenja na ovom forumu. ekvivalent bi bio otici na forum spc-a i reci da je moronski sto se zatvaraju pljeskare na badnji dan.
 
Hahahahaaa
Kakav diletantizam, ovom se nisam nadao na ovom forumu :D

Za sve kojim je 'ispod casti' nacionalno i svoja drzava, informacija da Austrija, iako jedna od prvih clanica EU, NE SLAVI i ne praznuje dan primirja u prvom svetskom ratu, jer oni su ipak tada doziveli poraz.
 
А ни Италијани не слушају Радецки марш, јер их је тај матори Чех добро испрашио по гузици.

Него, какве све ово има везе са мостом и УМП-ом :)

(шалим се, ја сам међу неславним краљевима офф-а)
 
Tu pricu mozete nastaviti u relax ima srodnih tema a ovde nastavimo o projektu. Svaki naredni off post ce biti obrisan ;)
 
Kad ljudi nemaju sta da pisu o mostu na kome se nista ne desava... :p Da li postoji jos neki nacin da se postavi ona resetka na vrh osim helikopterom?
 
tzoran1":2b42505q je napisao(la):
Kad ljudi nemaju sta da pisu o mostu na kome se nista ne desava... :p Da li postoji jos neki nacin da se postavi ona resetka na vrh osim helikopterom?

Jok, će ga parašutiraju iz aviona :D

Postoje tri opcije
a) helikopter (a nemamo odgovarajući)
b) kran pored mosta (to se neće desiti)
c) prvi put u istoriji podizanje takvog tereta i postavljanje na petoparac pomoću bespilotne letelice za građevinske radove
 
Nemoj helihoptere da uvlacimo u pricu lazanski uprvo na rts kaze da vise nemamo avijaciju
 
relja":17zd08b3 je napisao(la):
tzoran1":17zd08b3 je napisao(la):
Kad ljudi nemaju sta da pisu o mostu na kome se nista ne desava... :p Da li postoji jos neki nacin da se postavi ona resetka na vrh osim helikopterom?

Jok, će ga parašutiraju iz aviona :D

Postoje tri opcije
a) helikopter (a nemamo odgovarajući)
b) kran pored mosta (to se neće desiti)
c) prvi put u istoriji podizanje takvog tereta i postavljanje na petoparac pomoću bespilotne letelice za građevinske radove
Moze i cetvrta opcija , da ga polako podignu na sankama uz pilon povlaceci ga odozgo... :D ta skalamerija nema sto tona.
 
tzoran1":45qs8g3p je napisao(la):
relja":45qs8g3p je napisao(la):
tzoran1":45qs8g3p je napisao(la):
Kad ljudi nemaju sta da pisu o mostu na kome se nista ne desava... :p Da li postoji jos neki nacin da se postavi ona resetka na vrh osim helikopterom?

Jok, će ga parašutiraju iz aviona :D

Postoje tri opcije
a) helikopter (a nemamo odgovarajući)
b) kran pored mosta (to se neće desiti)
c) prvi put u istoriji podizanje takvog tereta i postavljanje na petoparac pomoću bespilotne letelice za građevinske radove
Moze i cetvrta opcija , da ga polako podignu na sankama uz pilon povlaceci ga odozgo... :D ta skalamerija nema sto tona.


To sam izostavio zbog neizbežnog oštećenja limenog špica. Sanke ili točkovi kolica ne mogu da oštete beton pilona, ali lim mogu itekako, a treba izbeći i ogrebotine, kamoli ulubljenja i deformacije.


ps - ja sam mislio da reč Site admina ima neku težinu na forumu...
 
Vrh