После свако мало времена овде се поведе расправа о оправданости моста преко Аде и његовој позицији.
Па реко' да и ја дам своје лаичко мишљење, ако већ не могу са професионалног становишта, с обзиром да нисам из струке која је овде у доброј мери заступљена, онда барем могу да напишем пар речи из перспективе појединца коме је тај мост олакшао свакодневницу. За нас који живимо на Бановом брду дилеме нема, пун погодак, а верујем да слично размишља и већина становника са општина Чукарица , Раковица и Обреновац, тј. сви они који користе добро познати правац ка центру града и Новом Београду. Сумњам да овде на форуму (чак и међу онима који су из области грађевине, просторног планирања и уопште урбанизма, саобраћаја, архитектуре...) има људи са Чукарице којима мост баш на овом месту није легао као "кец на десет".
Нема више добро познатог мрцварења од цркве Светог Ђорђа на Бановом брду до Шећеране..., нема чепова код Југопетрола, Господарске механе и Сајма..., а и Газела је поприлично продисала... Такође и они који путују из правца Обреновца или преко Чукаричке падине деоницу нешто дужу од два километра (од Савског језера до Газеле) сада прелазе за 5 до 10 минута у најгорем случају, а некада им је у јутарњем шпицу за то требало пола сата, па и више. Из правца Топчидера одувек је било гужви, само кад се сетим чекања на рампи... Мислим да би адекватан булевар 2+2 решио проблем (тај простор је ионако девастиран фекалним каналом, железницом, трамвајском пругом и прометном улицом), за све оне који преко Драјзерове и из правца Раковице иду ка мосту.
Да је којим случајем у оси Кировљеве направљен мост, у Пожешкој би био тотални колапс, Пожешка једва да и сада има довољан капацитет да опслужи постојећи саобраћај. С обзиром да је повећан обим саобраћаја у улици Кнеза Вишеслава, (а тако би верујем било и да је изграђен мост преко превлаке) загушење би било и на потезу од Шумарског факултета до укључења у Кировљеву, а то поготово важи за већи део Пожешке из супротног правца.
Ипак, велика мрља целог пројекта је то што је у њега "улупано" далеко више средстава него што је за тим реално било потребе. На разне начине покрадено је много новца, од малверзација и корупције око тендера и избора извођача, цене материјала, тј. "варирања цене гвожђа на светском тржишту", па до експропријације земљишта и сл. Опљачкали су десетине милиона евра или ко зна колико... За такву констатацију и не требају релевантни докази, то је нажалост више од две деценије аксиом за сваку власт код нас, како за неку прошлу, тако и за ову актуелну. Покраду бре када реновирају дечије игралиште или паркић са уложених десетак хиљада евра, покраду када крпе или асфалтирају улицу, а камо ли нешто капитално од неколико стотина милиона евра. Та хијерархија илити пирамида лоповлука код нас се неће зауставити још дуго дуго.