Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

"Kada jednom uđete u pogrešan voz svaka naredna stanica je pogrešna" Branislav Jovin-najveći živi urbanista Srbije.. :kafa:

Kada ostanete zaglavljeni u (sa) 2012. onda je svaka sledeća godina sve dalje od vas...
 
@Гага

To odakle si slikao nije ulica bulevar crvene armije nego đorđa stanojevića.

Bulevar crvene armije se prostire od železničkog nasipa, gde se završava bulevar umetnosti, do jurija gagarina pored delta sitija.


relja":3lm6vmbu je napisao(la):
Iako se u tekstu ne spominje ni most ni UMP, problem i te kako ima veze sa mostom:

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id= ... ja=Beograd

Vesti :: Beograd
Problem sa skretanjem u ulicu Teodora Drajzera »
07. Oktobar. 2013 | (17:02 -> 18:38), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Traži se rešenje za smanjivanje jutarnjih gužvi na uglu Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića i Teodora Drajzera.

Još jedan problem na koji su nam ukazali naši gledaoci reporteri. U Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića svakoga dana u jutarnjem špicu stvara se velika gužva u traci za skretanje ka ulici Teodora Drajzera.

U Sekretarijatu za saobraćaj kažu da se traži najoptimalnije rešenje i da je moguće proširenje saobraćajnice ili izmena trajanja semafora.

Bunovan sam, ne mogu da smislim pametan komentar...zar treba da se izgradi nova masivna saobraćajnica, da se koristi dve godine i da onda neko "uoči" saobraćajne probleme na prilazima?



potrebno je. prvo logično rešenje koje mi se samo nameće je kružni tok.

ali bojim se da se ovde sve svodi na ovo što 2012 kaže
 
MilisaV":1oy88f2t je napisao(la):
relja":1oy88f2t je napisao(la):
Bunovan sam, ne mogu da smislim pametan komentar...zar treba da se izgradi nova masivna saobraćajnica, da se koristi dve godine i da onda neko "uoči" saobraćajne probleme na prilazima?
potrebno je. prvo logično rešenje koje mi se samo nameće je kružni tok.
....

Tako je, ali, da li je dobro rešenje imati dva kružna toka na rastojanju manjem od 100m?
 
pa dobro, taj deo nije rađen, logično je da se tu stvore gužve.. Uzbrdica, suženje puta itd.

Mislim da tu ima mesta bar za još jednu traku ako ne za 2. A semafori bi mogli da budu drugačije urađeni, tj da ih neko ili nešto kontroliše. Ali to je pitanje semafora u bgu kao opšte pitanje.
 
Što reče Relja, dva kružna toka na malom rastojanju mogu biti problematična. Ako bi ipak uradili, mogao bi da izgleda ovako:

uxd9.jpg


Spoljašnji prečnik bi bio oko 60 metara.
 
Stim što treba imati u vidu da je Drajzerova ulica - strma, da se prvi kvadrant ovako skiciranog kružnog toka nalazi na padini, da se zelenilo u drugom kvadrantu nalazi u krugu bolnice, iza ograde...
Mislim da svi ovo već znamo, samo tumačim skicu.

Ceo skver bi morao da se ponovo projektuje.
 
relja":2mvhkugc je napisao(la):
MilisaV":2mvhkugc je napisao(la):
relja":2mvhkugc je napisao(la):
Bunovan sam, ne mogu da smislim pametan komentar...zar treba da se izgradi nova masivna saobraćajnica, da se koristi dve godine i da onda neko "uoči" saobraćajne probleme na prilazima?
potrebno je. prvo logično rešenje koje mi se samo nameće je kružni tok.
....

Tako je, ali, da li je dobro rešenje imati dva kružna toka na rastojanju manjem od 100m?
Bio sam skoro u Norveškoj i tamo malo malo imaju po dva kružna toka jedan tik uz drugi.

kruzni.jpg
 
Možda i da se ukine sadašnji kružni tok a napravi Blagojeva varijanta ?
 
ma nema potrebe za tolikim kružnim tokom.

dovoljan je mali baš kao ovaj u blizini.
 
jddipqd":qfw0wo34 je napisao(la):
relja":qfw0wo34 je napisao(la):
relja":qfw0wo34 je napisao(la):
Tako je, ali, da li je dobro rešenje imati dva kružna toka na rastojanju manjem od 100m?
Bio sam skoro u Norveškoj i tamo malo malo imaju po dva kružna toka jedan tik uz drugi.

kruzni.jpg

OK, ali ja sam mislio na konkretno naš slučaj sa ovim skverom. Ovo "norveško" rešenje je nešto primenjivo na Novi Beograd.


@tzoran
ako ostane isti prečnik i da je teren ravan, pa 'ajde nekako, pod uslovom da se uspe dobiti deo kruga bolnice za novi kružni tok.
Ali Drajzerova je strma, ovaj pešački se nalazi na vrhu padine. Kako bi izgledalo kruženje vozila oko ostrva: dole-gore? Autobusi i trole? Nema ni prostora za nivelaciju...

Možda manji kružni tok, slično ovom novom u Neheruovoj kod bloka 45, ali ova raskrsnica kod KBC-a ima za red ili dva veličina veći obim saobraćaja... ne znam, ali nešto mora da se uradi.
 
Ne mora ništa da se uradi i ne treba grad da se bavi otkanjanjem zagušenja na svakoj raskrsnici, jer je to Sizifov posao. Raspada nam se sve, a mi kukamo zbog gužvi u saobraćaju koje bi za građane gotovo svih velikih gradova bile smešne. Prošao raskrsnicu na treće zeleno... stvarno, humanitarna katastrofa!
 
Naravno da nije moguće resiti sva saobraćajna zagusenja, ali nekada i sa malim sredstvima može da postigne mnogo ako se ima pravo rešenje. Jedan manji tunel T Drajzera. - Neznanog Junaka bi možda rešio taj problem....
 
Tehnicki sve moze lepo da se isprojektuje,naravno neka nova ekipa ne ova sto je dobila pedalu,i neko ce morati da nacrta i taj kruzni tok i prosirenje Drajzerove,na cetri trake sa razdelnim ostrvom jer ima dovljno mesta,mozda cak i nadvoznjak dole na dnu Drajzerove kod crkve da se ne bi ukrstao na semaforu smer sa Senjaka,ALI neko treba da odgovara za unistavanje i devastirenje zelenih povrsina i usmeravanje saobracaja na tu oblast.HVALA!
Jovin vec crta i spasi ce sto se spasti moze :kafa:
 
U učitelja mudrog Jovina Sila mnogo jaka je.
 
Ja predlažem jedan portal da se napravi tu. Ako ne može portal još uvek onda bar da svi pređemo na leteće automobile.
Ova raskrnica stvarno može i pametnim semaforom da se reši. Vrlo jeftino i brzo rešenje, pa onda da se bacimo na one probleme koji zahtevaju više truda i rada a daju i veće efekte. Npr da se ova ulica od mosta na adi proširi.
 
Drajzerovu je neophodno prosiriti jer se sada cela Banjica sliva prema Nbg Drajzerovom,a ima mesta za 4 trake sa razdelnim delom i zemlja je drzavna pored puta..zato ce t.park takodjer morati da se siri na 4 trake..sto je logicno,ali cena devastiranje tih zelenih povrsina ogromna,ali steta je vec napravljena..
 
Ja u opšte ne žalim tu zelenu površinu, nije to toliko puno a bitno je za grad. A količina zelenila može da se nadoknadi. Što nekim drvetom pride, što nekom živom ogradom... A ima sad i onih novih nekih fora sa lampama koje imaju alge. Te alge apsorbuju ogromne količine CO2 i bilo bi dobro da budemo pioniri u tome.
 
Wow alge su rešenje,suguran sam... :wink: siguran sam da će se tu uneti u novi GUP. :kafa:
 
MilisaV":1v4l3vuw je napisao(la):
@Гага

To odakle si slikao nije ulica bulevar crvene armije nego đorđa stanojevića.

Bulevar crvene armije se prostire od železničkog nasipa, gde se završava bulevar umetnosti, do jurija gagarina pored delta sitija.
Да, на то сам заборавио, хвала за исправку. Са тиме су направили баш праву збрку. На већини планова и гугл картама још увек стоји по старом (!), а ево на електронском плану "Инфоград" је онако како треба. Једино што још нису уписали назив оног парчета улице која иде поред Белвила тј. улица између Белвила и бившег Ромвила (од Ђорђа Станојевића до Јурија Гагарина. Та улица се зове Марка Христића и још од 2011. године носи то име:

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1456894 :
Ulici (novoj saobraćajnici) koja spaja ulicu Jurija Gagarina sa Bulevarom crvene armije i prolazi obodom naselja Belvil određuje se naziv: Ulica Marka Hristića

-Црвена линија: Булевар Црвене Армије
-Жута линија: Ђорђа Станојевића
-Бордо линија: Марка Христића
-плава мала линија: одатле сам сликао !


 
@2012 čemu toliki sud na keca? :D

evo više informacija o tome:


[YouTube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wuWDex5mh5Y[/YouTube]
 
Гага":dpjv78s2 je napisao(la):
....... Та улица се зове Марка Христића и још од 2011. године носи то име:

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1456894 :
Ulici (novoj saobraćajnici) koja spaja ulicu Jurija Gagarina sa Bulevarom crvene armije i prolazi obodom naselja Belvil određuje se naziv: Ulica Marka Hristića
.....

Hvala, postalo je zamorno opisivanje te ulice kao "nova ulica koja povezuje Jurija Gagarinai Đorđa Stanojvića između Belvila i bivšeg Romvila".
I bez blama pitam: ko je bio Marko Hristić?
 
relja":z1n8su5w je napisao(la):
Гага":z1n8su5w je napisao(la):
....... Та улица се зове Марка Христића и још од 2011. године носи то име:

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1456894 :
Ulici (novoj saobraćajnici) koja spaja ulicu Jurija Gagarina sa Bulevarom crvene armije i prolazi obodom naselja Belvil određuje se naziv: Ulica Marka Hristića
.....

Hvala, postalo je zamorno opisivanje te ulice kao "nova ulica koja povezuje Jurija Gagarinai Đorđa Stanojvića između Belvila i bivšeg Romvila".
I bez blama pitam: ko je bio Marko Hristić?

Gugl kaze:
"Svoje ulice dobili su i graditelji Novog Beograda Uroš Martinović i Marko Hristić"
http://blokovi.com/forum/index.php?acti ... pic=1227.0
 
Hvala gago na na novoj informaciji o ovoj ulici. Tu ulicu sam ja do sada zvao bezimena ulica. danas sam saznao da se zove marka hristića.

obratiću pažnju da li ima negde tabla sa nazivom ulice.


btw googlovao sam marko hristić, i sve što sam pronašao je vest studa đ


http://www.studiob.rs/info/teme_stampaj.php?id=303
 
Vrh