Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Opet izmene. Biće gužve na južnom vijaduktu. Po onome što piše StudioB na južnom vijaduktu će se iću 2+1. Dve trake ka gradu i jedna ka Adi dok druga ide i dalje preko kružnog toka.

Problem će biti Hipodrom jer će od njega moći samo na most i na NBG ali ne ka bul. vojvode Mišića.
Ovo znači da sve opet ide preko Kirovljeve i Visoke a dole i preko Paštovićeve.

Ovo je i očekivano pošto moraju da se prilazni nasipi koriguju za južni vijadukt.
Ako posle svega bude bila samo 1 traka ka bul. V.M. iz pravca hipodroma i kružnog toka biće dobro, mada bi bilo super kad bi izvukli 2 ali teško. Tu ćemo imati situaciju konstantnog sužavanja iz 3 >2>1 traku pa u bul. V.M.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id= ... ja=Beograd
 
Takve su mi relacije da sam tek prekjuce po prvi put prelazio busom 37 preko jednog dela nove petlje i video sve to onako izbliza. Do sad sam samo vidjao most iz 18-ice po neki put, ali posle prekjucerasnje voznje moram reci da sve to bas lepo izgleda. Ni pilon nije onako prljav, nekako kao da je zabljestao zbog necega? E sad zamisljam kada sve to bude gotovo pa krene nesto od sinskog prevoza kroz onu piramidu zatega. :shok: Bice to sve ekstra!
 
Odjutros gužva na Banovom brdu,pravac hipodrom.Izmena je obilaznica Mirosavljeva pa Zrmanjskom i levo na nadvožnjak.
 
156034610radnickav.jpg
 
Malo delimicno retoricko pitanje, zar ne bi bilo dosta bolje da su neki spojevi puteva tipa ovog sa kruznog toka prema ibarskoj manje zbijeni? I da radnicka ima dosta duzi ukljucni deo puta posle ove spusne rampe?Mislim da je tu bas bilo dovoljno mesta za malo veci komotitet!
 
На сајту изградње моста ( http://www.savabridge.com ) су постављене фотографије прогреса радова са коментарима за месец јун:

june01.jpg

Хидроизолација УМП конструкције преко Јурија Гагарина

june02.jpg

Монтажа арматуре за последња два поља конструкције метроа

june03.jpg

Бетонирање конструкције метроа на Новом Београду

june04.jpg

Бетонирање ивичних венаца на конструкцији метроа

june05.jpg

Мост преко Аде

june06.jpg

Бетонирање рампе 3 код ОТЦ-а

june07.jpg

Наношење заштитног премаза на главном носачу УМП-а

june08.jpg

Бетонирање последњег поља М3 деонице метроа

june09.jpg

Радови на северном степеништу метро станице

june10.jpg

Бетонирање 4. сегмента северног вијадукта у Радничкој

june11.jpg

Рушење старог моста преко Топчидерке

june12.jpg

Изградња новог вијадукта у Радничкој
 
blagoje":32n8u7wn je napisao(la):
june11.jpg

Рушење старог моста преко Топчидерке

Blagoje
kao i uvek + 1
za vrlo dobru foto reportažu :)

Vrlo jasno se vidi kako se gradjevinski šut obušio u reku
a ni traga ni glasa o zaštiti i uredjenju Beogradske reke Topčiderke

Sjedne strane kada neko odloži gradjevinski šut pored kontejnera - to je veliki problem u gradu
kada se Topčiderka bezobzirno sad vec više godina puni koje kakvim gradjevinskim otpadom
no nije problem ni nikoga nije briga :twisted: :( :rant:
 
Mislim da je šut pokupljen kasnije sa kašikama iz Topčiderke. Kad bi moglo da joj se tok privremeno preusmeri a ušće pregradi i korito potom kompletno počisti i restaurira.

Topčiderka je mala ali da je malo veća moglo bi ovako nešto da se primeni kao u Amsterdamu.
http://www.youtube.com/watch?v=n0iTS_1R5Ao

Lepo mazneš bajs, prevezeš se pa ga baciš u kanal isl. I to je Evropa.
Jer Bora Čorba ne bi pevao onu čuvenu. "Neko mu je ukrao bicikl..."

Doduše oni bar čiste a valjda ćemo i mi jednog dana.
 
Ja kada sam pre 2 nedelje prolazio preko Topčiderke bila je pregrađena šutom. Ali čvrsto verujem da će srediti sve, na onom renderu ima jako lepog zelenila i sve je tako lepo... :D
 
Kako ovde nedostaje produžetak šetališta na levoj obali...
 
Dana 14.07.2013. godine izliven je poslednji segment gornje konstrukcije vijadukta u smeru ka mostu u okviru radova na petlji "Jurija Gagarina" (LOT2) čime je ulazna rampa iz ulice Antifašistička borba spojena sa mostom. U toku je izrada prilaznog nasipa rampi, kao i ivičnih venaca i Jersey barijera na ovom vijaduktu. Radovi na gornjoj konstrukciji šinskog vijadukta su ranije završeni i u toku je izgradnja stanice neposredno po spuštanju sa njega. U okviru radova na LOT2 preostalo je da se izlije još pet polja gornje konstrukcije vijadukta u smeru ka Tošinom bunaru i u okviru njih spajanje sa silaznom rampom u ulicu Antifašističke borbe.
 
danas sam zamrzeo nas novi most :)
od Sumarskog fakulteta do Sava centra: punih 90min (zatvorili su spust ka buvljaku, moze samo ka Sava Centru)

ova poslednja dva meseca, do potpunog pustanja cele Radnicke petlje u promet, ce biti pakao.

jedva cekam ta dva nova, paralelna vijadukta sa po 3 trake. sanjam ih :)
 
Машала - није градски мост док не доживи први колапс (не мислим на структурални) :)
Не бих очекивао да га затварање једног од два излаза овако закрчи; изгледа да је поприличан саобраћај преко Моста на Ади, мада због његове ширине тако и не изгледа.
 
Ima semafor odmah posle silaska s mosta. nisu se setili da promene režim istoga pošto mnogo drži crveno svetlo, ili da stave saobraćajca koji će da pušta saobraćaj....


a najbolje bi bilo da je na toj raskrsnici umesto semafora najobičniji kružni tok i sve bi bilo mnogo bolje i gužve ne bi bilo.
 
Значи, идеологија глупизма поново на делу. Па, добро, очекивано је.
 
A zasto promasaj. Molio bih za sto detaljnije obrazlozenje te konstatacije
 
Ma to je klasično pljucjanje radi pljuckanje. Ko da je most kriv zbog loše organizacije raskrsnice....

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Данас,јуче,прекључе...сваки дан гужва у Јурија Гагарина. А није морало тако... :violina:

Надам се да ће ова несрећна деоница до Тошиног Бунара барем мало то санирати,да не буде толико очигледно да су толико земљиште улудо узурпирали.
 
Vrh