Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Био сам на броду на реци (плава стакла су на броду) па сам исликао мало мост...a види се и она несретна нова кућа једриличарског клуба.

едит: слике са директним линком

едит2: miki_ns је фотографије отплавио...сада изгледају овако:

img9348tl1.jpg

img9336y1.jpg

img9337c1.jpg

img93401.jpg

img9343k1.jpg

img9344e1.jpg
 
Kartograf":3mrmw9ro je napisao(la):
Ako je neki projekat u BG ( a uz to jos neki ovako obiman) odradjen po fazama a da uobicajeno korisceni saobracajni pravci nisu previse trpeli i da gradjani nisu bili izlozeni prevelikom maltretiranju i guzvama, onda je to izgradnja ovog mosta/petlji.

Tako da, pustimo ih da organizuju kako misle da treba, do sada uglavnom nisu gresili :)

E, danas jesu. :D
Katastrofa, kolaps totalni. Nije gužva, nije usporeno, nego stoji. Pričam za danas oko 2-3 popodne.

Od objekta Porsche SCG do semafora kod Beogume se išlo (stajalo) dobrih pola sata. To je nekih...pa, je l' ima više od 200 metara? Video sam tri auta koji su prokuvali u koloni.
Nije bilo smisla čekati dalje, polukružno na raskrsnici kod Beogume i preko obilaznice došao do Novog Beograda za nekih pola sata. U pola 6 je i dalje bio haos, video sam u povratku.

Ovako ne može da funkcioniše, moraju da smisle drugačije.
 
trenutno pravac ka gradu uop[te ne radi nego se voyila preusmeravaju preko šećerane, hipodroma na carevu ćupriju pa dalje....


od večeras 22 h pušta se pravac preko kružnog toka dve trake, pa će stanje biti uoičajno....
 
Nista jos ne ide preko kruznog toka i dalje se ide preko Pastroviceve.... (Kamera savabridge.com)
 
roadrunner":1i3rkgky je napisao(la):
Evo tek sad idu vozila!
Dva vozila su prosla jos kad sam ja napisao post, ali su to verovatno bila neka vozila sa gradilista jer iza njih neko vreme nije nikog bilo...
 
Juče je bio potpuni kolaps na Banovom brdu, jer je bio zatvoren ceo Košutnjak zbog relija, a deo ka hipodromu je bio potpuno neupotrebljiv. Po Marfiju (uz gorepomenuto) popodne se i puno sveta vraćalo sa Ade, tako je havarija bila potpuna.
 
Plus su ukinuli 13 zbog radova na sinama ispred mosta miladina zarica a nsu stavili dovljno vozila na 12 sramota
 
direktor":j5e92lcx je napisao(la):
Plus su ukinuli 13 zbog radova na sinama ispred mosta miladina zarica a nsu stavili dovljno vozila na 12 sramota

Čestitam, postao si prva osoba koja je i praksi upotrebila ime "Most Miladina Zarića".
Predlažem da od sada na forumu most zovemo ovim imenom - naravno ko to želi i odobrava.
Novinari i ovako prenose tekstove sa foruma bez mnogo udubljivanja...
 
To je u sklopu priprema za akciju postavljanja table sa imenom mosta koja ce se desiti uskoro
 
Gerilska operacija ili photo-op gradonačelnika na Studiju B?
 
Gerila nemamo vremena za pisanije i moljakanja nego pred svrsen cin pa da se odomaci
 
viewtopic.php?f=16&t=282&start=425

Preimenovao sam postojecu temu o Starom savskom mostu tako da na njoj mozemo nastaviti pricu o sjajnoj ideji koju je direktor pomenuo. Takodje sam postavio i link sa clankom o pozrtvovanom postupku Miladina Zarica iz doba okupacije.

Ovde nastavljamo sa nasim novim mostom ;)
 
WOW kako dobro izgleda ova petlja sa nase strane sad kad vise nema onih drzaca!
 
Prošao sam sinoć novopuštenim kružnim tokom. Sve ide tečno i mislim da se gužve neće povećati, makar ne kao posledica izmeštanja saobraćaja iz podvožnjaka.

Ujedno, prilično je jasna i odluka da se ne pušta uključenje na most sa kružnog toka ka NBGD. Mešanje traka i skretanje, iako se ne čini tako na prvi pogled "iz fotelje", definitivno bi usporilo protok na kružnom toku. Verujem da će u prvo vreme biti ovako zatvoreno, a da će onda možda i empirijski probati da li otvaranje te ulivne rampe na most ima preveliki negativan efekat. Buduži da ide leto, spreman sam da se kladim da ne i da će rampa za koju nedelju ili mesec proraditi.
 
Kada bi grad imao jasne planove za linije koje bi išle preko mosta, to uključenje sa kružnog toka bi mogli da otvore samo za autobuse javnog prevoza...
 
Moglo bi tako nesto ali bi morali da postave jedog saobracajca za pametnjakovice sa privatnim kolima koji bi samo da prodju !!!
 
tzoran":2gmep9vq je napisao(la):
Moglo bi tako nesto ali bi morali da postave jedog saobracajca za pametnjakovice sa privatnim kolima koji bi samo da prodju !!!

Zato postoje žute trake, saobraćajni znaci, saobraćajne kamere, sudije za prekršaje, novčane kazne i poeni u vozačkoj...
 
Ma nema potrebe otvarati samo za GSP, jer dodatna "odlazna" rampa sa kružnog toka, koju ne preseca ni jedna ulazna koja bi bila otvorena, apsolutno nikako ne bi umanjila protočnost na kružnom toku. Tako da je ova odluka da se još ne dozvoljava penjanje sa kružnog toka na most potpuno neobjašnjiva.
 
Vrh