Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ne znam datum, ali na pilonu ogromnim crnim slovima (mislim) na strani ka Adi pise "svi na marakanu" a sa druge strane crvenim slovima doduse dosta manjim pise "svi na sever" i datum.
 
Koliko je nekim ljudima dosadno...kao da smo u Severnoj Koreji i ništa ne znamo pa nam treba neko da nam napiše grafit "Svi na Marakanu 13.04.". Ali dobro, most je bez grafita izdržao više od godinu dana (barem ih ja nisam primetio) xD
 
Ronche":1reqgpea je napisao(la):
Koliko je nekim ljudima dosadno...kao da smo u Severnoj Koreji i ništa ne znamo pa nam treba neko da nam napiše grafit "Svi na Marakanu 13.04.". Ali dobro, most je bez grafita izdržao više od godinu dana (barem ih ja nisam primetio) xD

To nisu ljudi, to su ograničeni i primitivni izrodi. Koliko debilan trebaš biti pa pratiti ovu našu propalu ligu, ili još gore skakati u mestu devedeset minuta i pevati jedne te iste idiotske pesmice.

Ceo grad je išaran tim datumom. :bash:
 
Bivis":2mnudx1l je napisao(la):
Ronche":2mnudx1l je napisao(la):
Koliko je nekim ljudima dosadno...kao da smo u Severnoj Koreji i ništa ne znamo pa nam treba neko da nam napiše grafit "Svi na Marakanu 13.04.". Ali dobro, most je bez grafita izdržao više od godinu dana (barem ih ja nisam primetio) xD

To nisu ljudi, to su ograničeni i primitivni izrodi. Koliko debilan trebaš biti pa pratiti ovu našu propalu ligu, ili još gore skakati u mestu devedeset minuta i pevati jedne te iste idiotske pesmice.

Ceo grad je išaran tim datumom. :bash:

Nene, to su veliki branitelji srpstva, pravosljavlja i cirilice. Da nema njih, davno bi nas okupirali gejevi i strani placenici. Mala je cena zrtvovati par fasada zarad tako velikog cilja. :blah:
 
Pa ajde da je bar na ćirilici napisano, pa i da kažeš da su branitelji ćirilice :D
 
Interesantnu priču sam čuo juče od čoveka koji ima kontakte sa ljudima na gradilištu petlje "Radnička". Između ostalog kaže da bi do septembra trebalo sve da bude gotovo i da je u radove uključeno i uređenje prostora ispod same petlje. A ono glavno je da se i pre njihovog završetka petlje i napuštanja gradilišta očekuje početak radova na premeštanju NIS-a i otpočinjanje radova na izgradnji hotela sa pet zvezdica. Istovremeno, u sklopu ovog projekta je planirana i izgradnja moderne marine preko puta hotela sa kompletnim sadržajem za smeštaj i opsluživanje plovila.

Ima li neko bilo kakve informacije o ovome?
 
U tu priču se donekle i uklapaju rezervoari za gorivo koji vidljivo korodiraju - dakle nisu u potrebi.
Ranije se i spominalo uređenje rukavca i otvaranje moderne marine, bilo je i na forumu.


Tužno je to što je ceo projekat prilagođen zatečenim objektima koji će vremenom da se uklanjaju...
 
Bivis":oc0nt0cz je napisao(la):
Ronche":oc0nt0cz je napisao(la):
Koliko je nekim ljudima dosadno...kao da smo u Severnoj Koreji i ništa ne znamo pa nam treba neko da nam napiše grafit "Svi na Marakanu 13.04.". Ali dobro, most je bez grafita izdržao više od godinu dana (barem ih ja nisam primetio) xD

To nisu ljudi, to su ograničeni i primitivni izrodi. Koliko debilan trebaš biti pa pratiti ovu našu propalu ligu, ili još gore skakati u mestu devedeset minuta i pevati jedne te iste idiotske pesmice. :


А ово је, царе, говор мржње, изразито примитивног соја; немаш ниједан разлог да вређаш некога зато што иде на фудбалске утакмице (ево, ја сам био у Барију, а можда одем и овог пролећа на неку првенствену, зато што ми се свиђа нови тренер, нови центарфор, а у основи зато што ми је на Маракани - лепо). Ни певање песмица само по себи није никакво дело за осуду (осим кад се пева "убиј, закољи" и сл., али то ниси поменуо у свом посту). И, наравно, нема никакве непосредне везе са жврљањем по зградама и по мостовима.
 
samo ne znam zašto odmah ne počnu sa gradnjom hotela i marine da se sve to poklopi sa završetkom radova na petlji.


i blagoje ko će biti investitor NIS ili su prodali zemljište nekom trećem licu.
 
Figurativno je pomenut Kravčenko (generalni direktor NIS-a).
 
@Pantograf: Ja sigurno nisam, a verujem da i Bivis sigurno nije mislio na manjinske prave navijače, već na one koji šaranjem grada, međusobnim tučama i formiranjem "navijačkih grupa" u okviru "navijačkih grupa" i neredima tokom skoro svakog većeg "protesta" nazivaju sebe "pravim" navijačima i Srbima. Cenim svakoga ko ide na fudbalske utakmice da navija na normalan način, srcem, a ne pesnicama i noževima. Nažalost, kao što sam na početku napisao, takvih navijača je malo.

Elem, kakav sad hotel i marina? :D
 
Ronche

Напротив, хулигани су у мањини, али упадају у очи.
 
Ronche":1catek9v je napisao(la):
@Pantograf: Ja sigurno nisam, a verujem da i Bivis sigurno nije mislio na manjinske prave navijače, već na one koji šaranjem grada, međusobnim tučama i formiranjem "navijačkih grupa" u okviru "navijačkih grupa" i neredima tokom skoro svakog većeg "protesta" nazivaju sebe "pravim" navijačima i Srbima. Cenim svakoga ko ide na fudbalske utakmice da navija na normalan način, srcem, a ne pesnicama i noževima. Nažalost, kao što sam na početku napisao, takvih navijača je malo.

Elem, kakav sad hotel i marina? :D


Не, човек је написао да је онај ко прати нашу лигу "дебил". Такве ставове, заиста, никад нисам могао да схватим, о чему год да је реч. Признајем, ја сам "дебил" - више волим да гледам моју Звезду из Београда против клуба са оранице, него Манчестер Сити - Милвол. Ваљда сам зато и активан на форуму "Беобилд", а не на неком манчестерском.

Против Спартака је на Маракани за викенд било 22.000 гледалаца; од њих је песницу као навијачки реквизит бар једном у животу употребило једно њих 200, да не претерам, 185 - а нож можда тројица. Е, сад, има и ових што жврљају по зградама, инфраструктури... њих лепо идентификовати и наплатити им казну у редовном поступку. А не да се проплем решава вређањем сваког ко иде на стадион, залагањем за конц-логоре, довођењем у везу са "нашим менталитетом", укидањем фудбала, "Титових близанаца" и какве све глупости не прочитам и не чујем у нашем етру последњих година.
 
Ronche":oxp6yvmg je napisao(la):
@Pantograf: Ja sigurno nisam, a verujem da i Bivis sigurno nije mislio na manjinske prave navijače, već na one koji šaranjem grada, međusobnim tučama i formiranjem "navijačkih grupa" u okviru "navijačkih grupa" i neredima tokom skoro svakog većeg "protesta" nazivaju sebe "pravim" navijačima i Srbima. Cenim svakoga ko ide na fudbalske utakmice da navija na normalan način, srcem, a ne pesnicama i noževima. Nažalost, kao što sam na početku napisao, takvih navijača je malo.

Dugujem izvinjenje Pantografu i svima kojima su se našli prozvani zbog moje krajnje nespretne rečenice, i moj burazer prati domaću ligu, tako da sigurno nisam mislio na normalne navijače koji svoje emocije ispoljavaju na adekvatan način a ne razbijanjem i vandalizovanjem gradske, tj. naše imovine.

Ponavljam, onaj deo gde sam napisao ''svako ko prati domaću ligu'' je priznajem krajnje tendenciozno napisan i neprimeren ovom forumu.

Kao što se Ronče mnogo bolje izrazio, moja kritika je usmerena na one bandoglave i napaljene klince koji pripadnost svome klubu iskazuju uništavanje već sigurno na hiljade fasada i javnih površina u gradu.
Primera radi, podzemni prolazu kod Ušća je kompletno bio unakažen pomenutim datumom, i to je samo vrh ledenog brega, autobusi su postali oglasne table za raznorazne grupe navijača, zidovi, fasade.

Što je dosta, dosta je, a nikome ne pada na pamet da im stane na put.
 
back to topic, pls... te rasprave o navijanju ostavite za PP
 
blagoje":ep05smzw je napisao(la):
Interesantnu priču sam čuo juče od čoveka koji ima kontakte sa ljudima na gradilištu petlje "Radnička". Između ostalog kaže da bi do septembra trebalo sve da bude gotovo i da je u radove uključeno i uređenje prostora ispod same petlje. A ono glavno je da se i pre njihovog završetka petlje i napuštanja gradilišta očekuje početak radova na premeštanju NIS-a i otpočinjanje radova na izgradnji hotela sa pet zvezdica. Istovremeno, u sklopu ovog projekta je planirana i izgradnja moderne marine preko puta hotela sa kompletnim sadržajem za smeštaj i opsluživanje plovila.

Ima li neko bilo kakve informacije o ovome?
Ne postoji ni urbanisticki plan niti ikakva najava.To su pre glasine.Treba se prvo doneti DUP,a za to je potrebno bar dobrih 6 meseci godinu dana.
 
Гсе треба да буде марина? на месту ниса? како од радничке улице?
Да ли се зна на којој парцели то треба да буде, тј отприлике на ком делу локације НИСа?
Да ли неко зна да ли су резервоари заштићени законом, барем неки?
 
Ako je kravčenko investitor, ili rusi u sprezi sa njim, DUP-a neće ni morati da bude ima rusi da rade onako kako oni misle da treba.
 
Nije bas tako lako.Kod mene u ulici ima pumpa NIS, i podneli su zvanicno zahtev da se uradi DUP a povrsina pumpe je otprilike pola hektara.I lepo pise rok 6 meseci da se uradi plan,a nema ga vec godinu dana.
 
Ako u celoj priči ima i malo istine, meni ovo liči na dogovor NIS-a sa gradskim vlastima. Mi vama nećemo da zatežemo oko prostora za izgradnju rampe u Radničkoj, ali vi nama morate da date nešto za uzvrat.

@drum1
Marina je, navodno, predviđena u Savskom rukavcu naspram hotela preko puta Radničke ulice.
 
Djido je rekao da su debelo platili zemlju nisu i da je ljut sto se o tome nije mislilo prilikom prodaje nisa ima negdje njegova izjava .Vidjecemo sta ce biti na kraju
 
Kružni tok se polako privodi kraju... mislim da bi mogao za manje od mesec dana da se pusti u rad. A marina i ostalo... Nekima treba DUP nekima ne treba ništa :) Kad se lepo dogovore i ponude da ulože tu dobre pare ima svi papiri magično da se pojave!
 
Vrh