Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

IMG_7526_resize.jpg

IMG_7543_resize.jpg

IMG_7540_resize.jpg
 
Zuma":3l5tk7z4 je napisao(la):
:kk:

kako je meni ovaj mostic lep... Uvek mi je zapadao za oko dok sam koristio tramvaje 12 i 13. zna li neko kadasnja je ovo gradjevina?
 
Koliko sam ja video na Bing-u, mostić je i do sada bio van svih staza i puteljaka...
Ako je suditi prema Zuminim fotografijama, nova pruga za "šinski sistem" će dodatno da ga "odseče".

Jednog dana, ako bude para, mogli bi da ga premeste na neko drugo mesto, ili bar da ponovo iskoriste kamen kojim je obložen...
 
Nema pomjeranja mostic je zasticen moze se staviti biciklicticka staza preko i popraviti ograda recimo
 
Put, pruga i stari most. Snimak iz prosle godine. Malo inspiracije projektantima za uredjenje doline Topciderske reke. Covek bi pomislio da ovako razliciti materjali, ambijenti i funkcije prosto moraju biti u neskladu. Ali ... pogledajte sliku. Uz malo truda, uopste ne mora da bude tako.

IMG_3377_resize.jpg

IMG_3377c1_resize.jpg

IMG_3377c2_resize.jpg
 
da li je tehnički moguće tj izvodljivo da se sadasnji plac NISa komercijalizuje i spoji pešačko/biciklističkom rampom sa senjačkom stranom ?
 
Mogli bi da zamole NIS da ofarba one konzerve od rezervoara pa da liče na nesto.... ovako su bas rugobe !
 
tzoran":38kbvkxp je napisao(la):
Mogli bi da zamole NIS da ofarba one konzerve od rezervoara pa da liče na nesto.... ovako su bas rugobe !

Ovako iz daleka deluje kao da je NIS prestao da ulaže u ovo skladište...
 
I meni tako izgleda,pre ili kasnije ce NIS lepo da zaradi od prodaje ovog zemljista,naravno tek posle sto se odrade svi putevi u okolini.
 
zašto bi prodavali zemljište?

mogu lepo da sami naprave stambeno poslovni kompleks i tako da zgrnu kamaru para.
 
Nema ni jednog razloga zašto bi NIS nekome prodao zemljište.
Mogu i da sagrade zgradu sa koje će se videti most... :)
 
Pa NIS /u se isplati da investira u jedan veliki poslovno ,trzno stambeni kompleks na fenomenalnom mestu..imaju para,iskreno ne znam sta cekaju,kud ces profitabilnije lokacije za svaku vrstu poslovanja...za njihovu brojnu elitu.
 
Zuma":xj0zti2n je napisao(la):
Kada vidim ovu bob stazu, pomislim da je Beograd dobio zimske olimpijske igre a ne Soci..ova staza opasno konkurise..jos kada pomislim, da treba tramvaj da udje nekom brzinom..stravicno..:kafa:
 
Tramvaj će ovuda ići ovom brzinom koja je bezbedna.
Biće sporo, nešto slično kao na potezu Karađorđeva-Pariska, i neće se desiti ništa spektakularno.
 
Da, ali ovde nije problem uspon, već krivina, tj serija krivina u kombinaciji sa usponom.
Naravno, nije problem u mogućnostima vagona, već u udobnosti putnika koja ne trpi brzinu u krivinama, i sa druge strane - vremenu putovanja.
 
prosao sam malo pre kroz podvoznjak...vide se otisci tacno gde su busili sipove. Sve je vraceno u prvobino stanje tako da su cak i pre vremena otvorili za saobracaj.
 
spatiotecte":2zv8a6uv je napisao(la):
Ovaj uspon moze da savlada i teski metro i to skoro normalnom brzinom.
Nemojte da se brukamo i poredimo metro sa tramvajskom kifla krivinom.. :kafa:
 
spatiotecte":ikva1xna je napisao(la):
Ovaj uspon moze da savlada i teski metro i to skoro normalnom brzinom.
Drzim te za rec,videcemo kako ce se vuci CAF-onja sledece godine ovuda.
 
spatiotecte":cktj29rm je napisao(la):
Ovaj uspon moze da savlada i teski metro i to skoro normalnom brzinom.

i ja sam optimistican...dobar nagib ima krivina. Taman moze sa stanice da ga pusti u leru da izgura 60 do pravca i onda pun gas :D
 
Vrh