Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

ivandr6889":1lor6cjm je napisao(la):
@Delija

Ne bih da politizujem forum, ali ti tvoji sto zarade 1500mlrd godisnje drze 80% svog stanovnistva kao stoku koja radi za 80dolara mesecno za kompanije tih istih zapadnjaka,
Па чекај,ко их држи као стоку? Држава или те западњачке корпорације које их толико плаћају.То ти је слободно тржиште које су корпорације злоупотребиле.Пре 10-15 година тих 80% становништва су уместо плата имали следовање пиринча,ако га је било...Гледај да не будеш контрадикторан бар у једној истој реченици.

ivandr6889":1lor6cjm je napisao(la):
pa onda od njih ocekujes da postupaju korektno prema sacici Srba 20000km daleko od sebe.

Не разумем.Не очекујем јер су већ испали коректни према шачици Срба а по томе су на жалост јединствени у свету.
 
@ Delija

Verovatno bi trebao da znas da je udeo vlasnistva drzave u svakoj stranoj kompaniji u Kini 50% jer to je uslov poslovanja tamo sto im stavlja bar 50% tereta za takav odnos prema radnicima. Druga jako bitna stvar jeste u tome sto ceo svet trubi kako u Kini konstantno raste broj milionera i prodaja luksuzne robe dok ostatak radi za 80dolara a navodno je komunizam drustveno uredjenje.

A sto se tice zapadnjaka, probaj da prebrojis zastave EU na sanitetima, obnovljenim skolama, bolnicama, projektima u obrazovanju.......
 
Бараташ погрешним информацијама.Данас су просечне плате у Кини далеко веће него у Србији а 50% власништва у фирмама ти је још једна глупост која се провлачи интернетном и нема везе са реалношћу.

Објекти које нам је ЕУ изградила се могу на прсте избројати али зато оних које су нам срушили има колико хоћеш. А о убијенима,санкцијама,бирањем друге стране у ратовима,протеранима итд стварно нећу да причам на Беобилду. Вратимо се на тему.

Поздрав.
 
Не треба идеализовати ни једну страну јер су са сваке стране вођени пре свега својим интересима. на жалост има доста истине у ономе што Делија прича о разним условљавањима при давању кредита од стране ЕБРД, ЕИБ, Светске банке и сличних, али је такође и истина да је добар део грешака при преговарању тих кредита резултат некомпетентности или незаинтересованости наше стране. Тада сте у ситуацији да са једне стране имате преговараче који знају шта раде и имају своје циљеве, мада често нису негативно настројени према нама, а са наше стране преговарају они који или не разумеју о чему се ради, или их заболе, или гледају како да се уграде, или... а притом немамо благе везе ни шта хоћемо ни како да до тога дођемо.
 
Delija":3lp4se1t je napisao(la):
Објекти које нам је ЕУ изградила се могу на прсте избројати али зато оних које су нам срушили има колико хоћеш. А о убијенима,санкцијама,бирањем друге стране у ратовима,протеранима итд стварно нећу да причам на Беобилду.

Totalno ste skrenuli sa teme, ali zarad istine i drugih ljudi koji citaju ovaj forum, moram da reagujem.

Počev od 2000. godine pa do danas EU je dala Srbiji oko 1600 puta više donacija nego što su to u istom periodu učinile Rusija i Kina.

Izvor:
http://rs.seebiz.eu/makroekonomija/eu-d ... /ar-12123/
 
Е ако је зарад истине и нека си! :D Ево ај ја теби да срушим кућу/разлупам цео стан и рецимо дневну собу одвојим од твоје куће/стана и да ти онда донирам један телевизор или рецимо комплет фино везених завеса а ти после да ми се захвалиш. 8)
 
ivandr6889":30kwo5le je napisao(la):
@ Delija

... u Kini konstantno raste broj milionera i prodaja luksuzne robe dok ostatak radi za 80dolara a navodno je komunizam drustveno uredjenje.

Prema podacima zvanične kineske statistike, prosečna godišnja plata u kineskim gradskim područjima porasla je sa 9.333 juana, koliko je iznosila 2000. godine na 36.539 juana koliko je iznosila 2010. godine.


Prvog dana juna jedan dolar je vredeo 6,36958 juana što znači da je prosečna plata iznosila oko 5.736 dolara godišnje ili 478 dolara mesečno.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=616364
 
кинески властодршци (заједно са предузетницима тамо) живе као робовласници, био сам тамо.

људи на то пристају јер је толика беда на западу кине да они пристају да на истоку (код обале) раде 12+ сати дневно буквално за храну често и без правог кревета. притом ту има доста жена које се теже и супротстављају.

а власници се отприлике возе златним мерцедесима њима пред носом. то причам пре свега за кинезе власнике. за то знам...

и поред свега тога, део становништва успева да се домогне средње класе и да заиста живи боље школовањем и радом у новим центрима новца попут шангаја и сл.

но то нема везе са тим да они за сада дају неупоредиво повољније услове (камате и упосленост домаће радне снаге која је пресудна за добробит нас самих). као и да ЕУ даје чисте колонијалистичке кредите. зато је Делија добио + од већине, а не јер су Кинези добри према својим становницима.
 
U Kini sam bio više puta, uzduž i popreko. Video sam, a imam i fotografije, razne proizvodnje. Većina naših radnika bi volela da ima kineski standard. Radi se mnogo, ali zna se red, krediti za kola su na 10 godina (uz smesnu kamatu), stanovi se placaju 99 godina. Infrastruktura je moderna, internet brz. Kontrolišu se migracije kako ne bi poumirala sela, ali to su već neke druge teme... ajmo nazad na most
 
Radi se i danas punom parom. Deo koji nije toliko u fokusu paznje.
12102012.jpg
 
Delija":130hpfow je napisao(la):
Е ако је зарад истине и нека си! :D Ево ај ја теби да срушим кућу/разлупам цео стан и рецимо дневну собу одвојим од твоје куће/стана и да ти онда донирам један телевизор или рецимо комплет фино везених завеса а ти после да ми се захвалиш. 8)

ili npr tako skupi se nas par hiljada jednom nedeljno pa psujemo, pijemo, bijemo, vredjamo, krademo a onda se jednom godisnje setimo porodice i njenih vrednosti pa se iskupimo pred bogom maltretirajuci zle gejeve. hvala u ime razorene porodice.
 
Izgleda da su rešili da olakšaju penjanje na most iz smera ulice Vladimira Popovića. Na raskrsnici ulice Jurija Gagarina i Antifašističke borbe se često stvarala velika gužva zbog polukružnog skretanja, koje je sada neophodno kako bi se vozila iz smera ulice Vladimira Popovića preko uzlazne rampe popela na most.

buvljak.jpg



Po izgradnji uzlazne rampe iz ulice Antifašistike borbe, završetkom vijadukta na tom potezu i njegovim spajanjem sa mostom, dodatno će se olakšati penjanje na most iz smera ulice Vladimira Popovića.

110924jgpetvs03.jpg
 
Vidis Blagoje ja sam mislio da ukljucenja na most iz Vladimira Popovica prakticno i nema jer to bi bila vozila koja kao da idu sa Gazele. A sad vidim da to cak i stvara guzve, jako interesantno.
 
@ivandr6889

I meni je logičnije da vozila iz ulica Milentija i Vladimira Popovića gravitiraju pre Gazeli nego Mostu na Adi, ali se u špicevima ( ja sam primetio popodnevni) itekako oseti opterećenje na polukružnom skretanju kod Buvljaka.
 
plašim se samo da ovaj ulazak u skroz levu traku ne dovede do haosa i zagušenja jer će većina tih da ide u skroz desnu ka mostu...
 
mekbejn":1jkigxuz je napisao(la):
plašim se samo da ovaj ulazak u skroz levu traku ne dovede do haosa i zagušenja jer će većina tih da ide u skroz desnu ka mostu...


Ako sam ja dobro shvatio, u Jurija Gagarina će se dodati još jedna desna traka koja će sa desne strane zaobići postojeću rampu koja se pravo sa mosta spušta u pravcu prema blokovima, i skrenuti ka uključenju iz ulice Antifašističke borbe?
blagoje":1jkigxuz je napisao(la):

Tako bi se izbeglo ukršanje sa vozilima koja se spuštaju sa mosta i time je Buvljaku definitivno odzvonilo.
 
@ Blagoje

Ako je taj pravac u spicu opterecen kako kazes onda petlja severna petlja i nema bas najsrcniju vezu sa Antifasisticke Borbe jer kako mi se cini iz te ulice se na most moze samo ako se ide prema Areni ili se sa mosta moze sici samo prema auto-putu. To znaci da ce vozila koja idu sa auto puta morati preko petlje kod Arene, Spanskih boraca, Jurija Gagarina, Antifasistice borbe, pa tek na most.... To mi ovako deluje malo komplikovano.... Al sta znam videcemo kako ce saobracaj teci kad se to sve zavrsi....
 
@relja

Meni to pre vuče na pešačko-biciklističku stazu.
 
@ivandr6889

Nisam siguran da sam te najbolje razumeo, ali što sa auto puta kod Arene, preko ulice Antifašističke borbe, ne bi ušao u Jurija Gagarina i direktno preko uzlazne rampe izbio na most?

Sam saobraćaj iz smera ulice Vladimira Popovića i nije toliko problematičan, koliko je problematičan semafor na raskrsnici ulica Jurija Gagarina i Antifašističke borbe, koji je za polukružno okretanje otvoren ne duže od 15-ak sekundi, a zatvoren više minuta.
 
Malo slicica za arhivu
dsc04310.jpg

dsc04311.jpg

dsc04312.jpg

dsc04313.jpg

dsc04314.jpg

dsc04307.jpg

dsc04308.jpg

dsc04309.jpg

Malo sina tramvajskih ivcnjak skliznuo
dsc04315.jpg

dsc04317.jpg

dsc04316.jpg

dsc04318.jpg

dsc04319.jpg
 
Šta su na kraju smislili da urade sa starim toboganom preko pruge kod sajma... ide u staro gvožđe ili će negde da ga postave? Ovaj kameni železnički most je kao bombona... šteta da se ne iskoristi makar kao biciklistički....
 
Vrh