Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Naravno da nije jak vetar duvao svaki dan.
Ali treba isplanirati zatvaranje mosta i Save - znači može samo na neradni dan - tj za vikend.
To treba objaviti na vreme, zatim iskoordinisati sa vojskom za posadu, helikopter...a da li će se vremenska prognoza ostvariti, to se ne zna do poslednjeg trenutka.

Možda se načekamo dok se šiljak konačno postavi.
 
Ок, мени је јасно да се мост мора затворити за саобраћај и да на тој висини дувају јачи ветрови, као и да није једноставно са хеликоптером спустити и намонирати тај последњи сегмент на пилон, ал' ево прођоше два месеца док се они искоординишу.

Ко зна када ће се створити повољни временски услови за тај врхунски подухват, можда на јесен... ;)
 
Možda su shvatili da jednostavno nisu sposobni da pomoću helihoptera to obave pa sada traže neke druge načine. :laugh:
 
МБА ће највероватније преузети њихов део посла.
 
Prvog dana Djilasovog drugog mandata je objavljeno kako je imao naporan dan, visestruke sastanke izmedju ostalog i sa francuskom delegacijom.
A sada, Studio Dj izvestava samo o zaprasivanju komaraca, stanju na bazenima i broju udesa.

Postavljanje tog vrha je bila cisto politicka stvar, a vlast se trenutno menja tako da pojedinci imaju mnogo ozbiljnije brige od postavljanja vrha.
Pa znate li vi sta znaci kada stranka u Srbiji izgubi izbore, koliko je iznevernih ocekivanja partijskih aparatcika? Znate li koliko ce fotelja promeniti vlasnika u sledecem periodu?

Veliki je to potres, a mi smo nazalost zemlja u kojoj se sve vrti oko izbora.


OVaj vrh je potpuno sporedna stvar, pogledajte obilaznicu? Veliko nista, sve stoji, setite se samo onog ludackog tempa, cenjenih forumasa sa eksluzivnim reportazama. A sada...? A obilaznica je od vitalonog znacaja za Beograd.
 
Verovatno ce morati da iznajme jaci helikopter i strance da to obave... Ili ce im se isplatiti mozda da dizu kran opet? :o

U svakom slucaju ne verujem da Mi-8 moze to da izvede bez velikih rizika...
 
Delija":25p7pghi je napisao(la):
МБА ће највероватније преузети њихов део посла.

Ruku na srce, i pored toga to su dobili posao, Primorje gotovo ništa nije ni radilo na gradilištu petlje "Jurija Gagarina" i glavni su krivci što radovi na ovom gradilištu ovoliko kasne. Bili su samo paravan Porr-u. Jedino je pitanje ko će MBA uvesti u posao kao podizvođača: propalo Primorje ili Porr?
 
djordje*******g":1h5hrmrn je napisao(la):
Prvog dana Djilasovog drugog mandata je objavljeno kako je imao naporan dan, visestruke sastanke izmedju ostalog i sa francuskom delegacijom.
A sada, Studio Dj izvestava samo o zaprasivanju komaraca, stanju na bazenima i broju udesa.

Postavljanje tog vrha je bila cisto politicka stvar, a vlast se trenutno menja tako da pojedinci imaju mnogo ozbiljnije brige od postavljanja vrha.
Pa znate li vi sta znaci kada stranka u Srbiji izgubi izbore, koliko je iznevernih ocekivanja partijskih aparatcika? Znate li koliko ce fotelja promeniti vlasnika u sledecem periodu?

Veliki je to potres, a mi smo nazalost zemlja u kojoj se sve vrti oko izbora.


OVaj vrh je potpuno sporedna stvar, pogledajte obilaznicu? Veliko nista, sve stoji, setite se samo onog ludackog tempa, cenjenih forumasa sa eksluzivnim reportazama. A sada...? A obilaznica je od vitalonog znacaja za Beograd.

Ni mene ne bi iznenadilo da je mnogima sada glavna briga kako da se zametu neki tragovi i sto se moze skloni na sigurno a ne da se namesta nekakav siljak. A i to Primorje, podizvodjaci, i tako to mislim da je sada glavno koje je cija firma i ko je ispusio na ovim izborima pa ga sad izbacuju iz igre ili ga pustaju da ostane ali mora da plati zesci reket. Ja cenim bar BAR 3-6 meseci od formiranja vlade da ce nesto moci ozbiljno da se radi. Do tada samo iscekivanje. I selektivno teranje firmi u stecaj, pa kome opanci, kome Gucci cipele, a kome zatvorske kugle. OK, neki ce mozda da dobiju i gajtan od nekakvog "sultana" kao onaj nesrecnik sto se ubio na Dedinju.

PS Samo mi nedostaje Trivanka da izadje i objasni mi kako je BOLJE sto siljak jos nije stavljen :D
 
Ne znam cemu tolika pomama za spicem?

Mozda ga stave usred avgusta kada su svi na odmorima cisto da ispadne kako se most na Adi gradi i tokom leta dok svi ostali dzabalebare.
 
Ne mora mi 8, tj nece on vec mi 17. Ne razumem zasto ste nestrpljivi, zasto ne verujete u nase pilote i helihoptere, koji su pre godinu dana dosli sa remonta (znaci potpuno su ispravni), polako, kao sto neki kazu neka rade oni prisupne saobracajnice, nek se ponovo aktivira obilaznica, a vrh ce se staviti, mada sto se mene tice i ne mora, vec sam navikao da je most ovakav
 
ma taj vrh pilona, to je meni sumnjivo skroz. aj sto je to sve neka zavera to je sigurno, prosto nema sta drugo da bude, nego mi je to i sumnjivo. ko zna zasto oni to kriju.

ja sam za to da mi u po noci okacimo nesto gore. u stvari probamo prvo da proteramo vrh kroz pilon, nekom pneumatskom dizalicom, je*** li ga, a nju cemo ukrasti negde. a ako ne bude moglo da se protera, onda da okacimo na pilon nesto. nesto iz srpske istorije. poprsje majke jugovica mozda.

moze i balerina sa hali galija, ako nema raspolozenih skulptora za poprsje
 
Нова вест о току радова на www.savabridge.com

[box]Бетонирано прво поље новог вијадукта у Радничкој

У среду 20. јуна бетонирана је прва фаза новог моста преко Топчидерке, као део нове саобраћајнице у смеру од центра ка Бановом брду. Два дана пре тога успешно је уграђено 340м3 бетона и 41т челика на првом од укупно 12 поља вијадуктa у супротном смеру. Управо завршетак овог вијадукта у правцу ка центру омогућиће касније, рушење постојећег надвожњака у Радничкој и преузимање саобраћаја са истог па тиме и даљу изградњу вијадукта у смеру ка Бановом брду.

На узлазној рампи 6б, која повезује денивелисани прстен са мостом у правцу ка северу, у недељу 17. јуна бетониран је последњи сегмент и тиме је обележен завршетак друге рампе кружног тока од укупно 8. На узлазној рампи 2б која ће омогућити везу кружног тока и УМП-а у правцу Раковице, у току је преднапрезање првог поља конструкције након бетонирања истог 25. јуна.

Код Југопетрола изводи се бушење и бетонирање шипова за приступне рампе кружном току 1а и 2а, а до сада је завршено 18 од укупно 20 шипова. На источној страни петље очекује се измештање железничке контакне мреже како би се завршила преостала два стуба за рампе 3а и 6а.

news55.jpg

[/box]
 
sem_lumis

Za privlačenje pažnje
dovoljno gore postaviti 2-3 kg banana. . . . :laugh: :lool: :laugh:
 
Може! И онако би је већина другачије доживљавала. ;)
 
Nisam pratio na času, šta će biti sa podvožnjakom kad se budu napravila 2 nova tobogana?
 
Prvo ce rusiti tobogan zbog izgradnje novog,a onda ce rusiti podvoznjak zbog izgradnje drugog novog tobogana za drugi smer.

Saobracajne povrsine na nivou zemlje ce biti za pesake i bicikliste sto je veliki plus u odnosu na trenutni dzumbus tamo.

Sta mislite,da li ce i ovde se ukazati da nedostaje toalet kao recimo na mostarskoj petlji?
 
Ruku na srce, toaleti nedostaju po celom gradu, a ne samo na mostarskoj petlji...da ne pričamo o tome što i ovi koji postoje rade do 21-22h (ne znam da li neki radi duže)...a čuo sam da je onaj kod narodnog pozorišta već neko vreme zatvoren (nisam proveravao).
 
vucko":mli3wvvl je napisao(la):
Prvo ce rusiti tobogan zbog izgradnje novog,a onda ce rusiti podvoznjak zbog izgradnje drugog novog tobogana za drugi smer.

Novi nadvožnjak (smer ka Sajmu) se već gradi između tobogana i podvožnjaka bez ikakve smetnje kako za tobogan, tako i za podvožnjak. Za suprotni smer (ka Adi) smeta tobogan, pa će za izgradnju tog nadvožnjaka morati da ruše tobogan, ali tek po završetku ovog koji se trenutno gradi i privremenog preusmeravanja saobraćaja na njega. Podvožnjak bi možda mogao i da ostane, da nije proširenja nadvožnjaka za autobuska stajališta ispod vijadukta i rampi koji se nastavljaju na most. Noseći stubovi koji će podupirati ova proširenja (smer ka Sajmu) po svoj prilici će biti pozicionirani po sred sadašnjih traka koje se spuštaju u podvožnjak, tako da podvožnjak ne bi mogao da služi kao alternativa u slučaju eventualnih problema na nadvožnjaku. Neće značiti ni pešacima, koji će verovatno svoje staze imati preko novog nadvožnjaka Sve u svemu, ako mu ne nađu neku drugu svrhu, ne gine mu da ga zatrpaju.
 
@vucko

Meni po vizualizacijama deluje da će novi tobogan biti izgrađen na mestu starog? A i ovaj što se trenutno gradi očigledno izlazi na smer gde izlazi podvožnjak.
 
Slovenacka firma Primorje je bankrotirala.Uz odobrenje EIB posao izgradnje petlje u Jurija Gagarina je odmah poveren drugoplasiranoj firmi na tenderu za izgradnju te petlje,austrijskom POR-u.
Detaljnije u danasnjoj Politici.
 
Vrh