Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Malopre na prilazu petlji hipodrom iz pozeske yugo se skucao u zastitnu ogradu
 
I? Jel izdržala? Veća novčana šteta na ogradi, predpostavljam :p

Ja isto ne bi smeo da pređem preko onih šiljaka, pogotovo kod nas gde nikad ne znaš da li to funkcioniše ili je zaribalo. Čak i kad bi prešao u ispravnom pravcu, a šiljci se ne uvuku, nisu male šanse za belaj. Inače, kakve beše veze ovo ima sa mostom, podesetite me... :/
 
prostorni planer":3ego8gkg je napisao(la):
Da ovi siljci postoje kod nas na adi i pokvareni su bili dugo, tj nisu se spustali. Jednom prilikom ja krenem sa parkinga, dodjem do kamere, podigne se rampa, siljci se ne spustaju. Vratim se u rikverc do kamere, rampa se spusti, ponovo podigne siljci se ne spustaju. Ja se okrenem odem do rampi gde je ulaz na adu, kad mene pita radnik parking servisa u cemu je problem. Ja im kazem da im se siljci ne spustaju, oni kazu nema veze, pokvareni su, neces probiti gume, mozes slobodno preko njih, ja im kazem neka hvala i izadjem sa te strane parkinga :notok:


hahaha, kako si me nasmejao :laugh:
nadam se iskreno da si se salio :D
 
Nisam se salio, i ne spustaju se ako krenes sa prave strane, lepo su mi rekli da su pokvareni ali nema veze. Gledao sam posle par dana ljude kako prelaze preko njih, tako podignutih, istina kod nas su malo manji nego oni na slici, ali par dana pre toga sam kupio dve prednje gume, dao 150 e pa nisam hteo da probam da li ce nesto biti, ko voli nek izvoli ;)
 
Верујем да није било

543309_4153306633570_1857059841_n.jpg


Поздрав за Зекса. :)
 
veb983":2jfc0q1b je napisao(la):
Jel moze veca slika za wallpaper? :D
Slika je odlična, i nadajmo se da će je postaviti u većoj rezoluciji kako bi moglo da se koristi kao wallpaper za kompjuter :kk:
 
prostorni planer":21gw08if je napisao(la):
Nisam se salio, i ne spustaju se ako krenes sa prave strane, lepo su mi rekli da su pokvareni ali nema veze. Gledao sam posle par dana ljude kako prelaze preko njih, tako podignutih, istina kod nas su malo manji nego oni na slici, ali par dana pre toga sam kupio dve prednje gume, dao 150 e pa nisam hteo da probam da li ce nesto biti, ko voli nek izvoli ;)


ovako treba da radi:
http://www.youtube.com/watch?v=IaKRNb56a5c
 
Ja bi ovo ugradio ispred pruznih prelaza da st*** nelomi motke i negine [stres za m vodju]
 
Meni ovo sa vrhom vec lici na neki tehnicki problem. :rolleyes:
Ili vazduhoplova ili je u samoj tehnici postavljanja iskrslo nesto.

Ili mozda samo cekaju novu vladu?
 
djordje*******g":20llhz2u je napisao(la):
Meni ovo sa vrhom vec lici na neki tehnicki problem. :rolleyes:
Ili vazduhoplova ili je u samoj tehnici postavljanja iskrslo nesto.

Ili mozda samo cekaju novu vladu?


Pa nije to ni malo jednostavna operacija.
Helikopter lebdi, 8t tereta dužine 7m se slobodno klati ispod njega i treba ga spustiti na ploču prečnika manjeg od 2 metra i sve je to na preko 200m visine. Svaki čas vetar može da malo pomeri helikopter dok pilot "nišani" vrh pilona, onda pilot to kompenzuje, pomeranje se prenosi na sajlu i na rešetku od 8 tona. 8t se klati i opet malo "zanosi" helikopter. A istovremeno treba da se obavi i spuštanje, tako da se "pogodi" vrh pilona, a i dovoljno sporo da se ne ošteti.

Dodatni problem je što na sam vrh ne može da se postavi skela ili neka pomoćna konstrukcija a da se postojeći vrh ne ošteti (koji je zaista vrhunski urađen, šta god ja mislio o samoj ideji).

Pokušali su, možda traže drugo rešenje ili čekaju neki povoljan dan kada će se poklopiti vremenski uslovi i da most može da se zatvori za saobraćaj?
 
@Relja

Ne verujem da je to neki veliki problem. Sigurno na pilonu postoje neke sipke(brezoni) koji su sedlo, a i vezanim uzetom za vrh moze da se vrsi fino podesavanje, odnosno da se eliminise efekat zanosenja. Bitno je samo da je vetar minimalan.
 
Aposlutno se slazem Relja, ali cemu onda onakvo zaletanje. Izbori ok, ali 2 meseca ce uskoro.

Vojska od skoro ima i Mi-17 koji je nasledila od JSO, isli su i na obuku za taj helikopter, koji deluje isto ali nije isti kao Mi-8 i ima vecu snagu i nosivost. Stoga bilo bi zanimljivo videti kojim helikopterom je izvrsen prvi pokusaj.
Sa druge strane, nema vojska bas preveliki broj helikoptera i ako neki bude izbacen iz stroja nije bas lako obezbediti drugi bas onda kada se stvore vremenski uslovi.

Dolazi i do promene vlasti na svim nivoima kako deluje, mozda i to ima veze. U poslednja 2 meseca je prakticno sve stalo i svi cekaju. KAko ce se to odraziti na vlast u Beogradu? A oni su ti koji diriguju ovom i ostalim desavanjima.
 
@kingmanowar
Naravno, najviše zavisi od vetra, a možeš se kladiti da će ga uvek biti, makar 1m/s.
Kada bi na vrh pilona postavili "čarapu" kao na manjim aerodromima, znali bi smo o kakav je vetar na toj visini (a i koliko veliko strujanje generiše sam most).

Zar nisu koristili užad i pri prvom pokušaju?
 
djordje*******g":364zb0cb je napisao(la):
Aposlutno se slazem Relja, ali cemu onda onakvo zaletanje. Izbori ok, ali 2 meseca ce uskoro.

Vojska od skoro ima i Mi-17 koji je nasledila od JSO, isli su i na obuku za taj helikopter, koji deluje isto ali nije isti kao Mi-8 i ima vecu snagu i nosivost. Stoga bilo bi zanimljivo videti kojim helikopterom je izvrsen prvi pokusaj.
Sa druge strane, nema vojska bas preveliki broj helikoptera i ako neki bude izbacen iz stroja nije bas lako obezbediti drugi bas onda kada se stvore vremenski uslovi.

Dolazi i do promene vlasti na svim nivoima kako deluje, mozda i to ima veze. U poslednja 2 meseca je prakticno sve stalo i svi cekaju. KAko ce se to odraziti na vlast u Beogradu? A oni su ti koji diriguju ovom i ostalim desavanjima.

OK, ako je razlog politički, možda čekaju formiranje Vlade, prvi put nije uspelo, a rizično je, ne žele da im u drugom pokušaju padne helikopter na most u sred Beograda (ccc, ne daj Bože). I ovo što se desilo na Pasuljanama je šamar, ne treba im rizik da se isto to, samo spektakularnije desi u Beogradu.

A sa druge strane, u subotu se zatvara Gazela na 12 sati zbog testa opterećenja... ko zna od kada je to planirano i da li je pomerano, možda i od toga zavisi....
 
Preko puta ima ih koliko hoćeš svakim danom niču,, umetnička,,dela naše svakodnevnice.Biće novi kvart .
 
djordje*******g":2mk665lu je napisao(la):
Vojska od skoro ima i Mi-17 koji je nasledila od JSO, isli su i na obuku za taj helikopter, koji deluje isto ali nije isti kao Mi-8 i ima vecu snagu i nosivost. Stoga bilo bi zanimljivo videti kojim helikopterom je izvrsen prvi pokusaj.


http://www.tanjug.rs/FotoDet.aspx?galID=62993

Sa Mi-17 (ukoliko fotografija naknadno nije okrenuta sa leva na desno :) )

A u galeriji se lepo vide i užad...
 
Jedan je jutros nadletao nisko Banovo brdo tako nisko i tako rizično da smo svi pomislili da će negde u blizini pasti.Možda je bila neka uvodna vežba pred kačenje šiljka.
 
Meni nikako neće biti jasno šta je bio toliki problem da se taj vrh napravi kad se pravio i osnovni metalni vrh...pa da ga podignu još dok je kran na pilonu bio u upotrebi...
 
zora":2enw4zo9 je napisao(la):
Jedan je jutros nadletao nisko Banovo brdo tako nisko i tako rizično da smo svi pomislili da će negde u blizini pasti.Možda je bila neka uvodna vežba pred kačenje šiljka.

Pre pola sta jedan je kružio iznad NBG na malo većoj visini...mislim da je bio MUP-ov Bell.
 
Vrh