Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Bulevar vojvode Mišića, deonica koja vodi ka Topčiderskom parku se privodi kraju

img3855q.jpg


pravo ka parku ili skretanju na Senjak kod restorana Careva ćuprija, desno je rampa ka raskrsnici za Banovo brdo:

img3863at.jpg


počelo je farbanje bojom za beton

img3862a.jpg


isto i ovde pre skidanja skela:

img3864m.jpg


ko zna ako im se dopadne možda odrade i pilon :p

Inače uveliko napreduju rampe ka kružnom toku, ali i centralni nadvožnjak za šinski sistem:

img3881q.jpg


završava se i stub za oslonac uzlazne rampe na most:

img3888aw.jpg


Dobro je što je konstrukcija petlje visoka i što su projektovani stubovi vitki jer se dobila prozračna struktura puna svetla a to će omogućiti izradu prijatnih pešačkih koridora sa zelenilom i travnjacima ispod. Vidi se i da je završena autobuska stanica na gornjem nivou:

img3880a.jpg


Pomoćni stubovi u rukavcu spremni su za demontažu, poskidani su im svi metalni delovi međusobnih veza:

img3906aa.jpg


Na glavnom rasponu postavljeni su i znakovi za brodare koji obeležavaju najdublji deo plovnog puta:

img3915a.jpg


img3916a.jpg


Vidi se i instalacija za bočno osvetlenje mosta:

img3910af.jpg


koje u jednoj od 18 meganijansi izgleda ovako:

img3924aa.jpg


img3934lc.jpg


Ipak izgleda da priroda ima koju nijansu više:

img3932aa.jpg


img3933aaa.jpg
 
Svaka cast! I odlicna vest za farbanje betona... Bas mi drago... :D
 
img3862a.jpg


Kako lepo čisto izgledaju stubovi, a sve će to da pokvare čim se gradilište raščisti :(
 
jlaki":1y43934s je napisao(la):
img3862a.jpg


Kako lepo čisto izgledaju stubovi, a sve će to da pokvare čim se gradilište raščisti :(

nazalost...zato bi postavio ja tu svuda kamera..pa nek probaju onda da pokvare...i ako ipak nesto urade odmah u zatvor.... jos vece budale su budale bez pameti.. izvinjavam se ali morao sam to da kazem :notok:
 
Ako je pocelo farbanje bojom za beton na tim prilazima i podvozima da li znaci da ce na kraju to uraditi i sa mostom i pre svega pilonom?
 
Stvarno dobre slike Veliki Vracar. Zanima me da li je predvidjeno oplemenjivanje prostora ispod petlji?
 
vucko":2pdkekyr je napisao(la):
Sto se tice petlje ne svidja mi se sto se biti iznad onog objekta NIS-a,mislim da nije u pitanju punionica jer ce inace pune cisterne napolju,pre mislim da je neka garaza ili servis cisterni u pitanju.

Da, baš će biti zanimljivo kad dole NIS-ovci krenu da nalaze nedogorene opuške cigareta (savesnih vozača), spremnih da izazovu veliki prasak :)
 
Kartograf":ox92p85l je napisao(la):
vucko":ox92p85l je napisao(la):
Sto se tice petlje ne svidja mi se sto se biti iznad onog objekta NIS-a,mislim da nije u pitanju punionica jer ce inace pune cisterne napolju,pre mislim da je neka garaza ili servis cisterni u pitanju.

Da, baš će biti zanimljivo kad dole NIS-ovci krenu da nalaze nedogorene opuške cigareta (savesnih vozača), spremnih da izazovu veliki prasak :)

Verujem da će za početak deo NIS skladišta koji je najbliži petlji - prestati da se koristi iz zdravorazumske predostrožnosti.

Ne razumem se u propise, ali sigurno negde piše da se iznad skladišta zapaljivih materija ne može graditi saobraćajnica i sprovesti saobraćaj - bar ne u toliko mnogo reči :) , ali negde mora da piše.

Uostalom, prazan rezervoar je daleko opasniji od punog.
 
nis da je pametan sam bi preselio skladište i od tog prostora napravio novi stambeno poslovni kompleks i tako uzeo extra kintu.
 
@Veliki Vracar Zelene povrsine su najmanje sto se moze napraviti. Plasi me samo "nase cuveno odrzavanje" istih. Bilo bi dobro kada bi tom prostoru dali neku funkcionalniju i samoodrziviju ulogu, ako tako mogu reci. Npr. skejt park, umetnicke instalacije, street basket tereni, free climbing, karting staza, itd... I onako ce stubovi biti isarani grafitima u jako kratkom vremenu - na zalost! Milim da bi bilo pametno, kontrolisano ofarbati i oslikati sav taj beton ili deo njega. Odlican je citav taj potez za umetnost u javnom prostoru. Ne znam samo da li grad ima sluha i snage za takav projekat ili studiju sta bi se sve tu moglo naci...
 
MilisaV":1wewfnyw je napisao(la):
nis da je pametan sam bi preselio skladište i od tog prostora napravio novi stambeno poslovni kompleks i tako uzeo extra kintu.

Pa i nije baš neka lokacija za život, svojevremeno sam živeo na kraju Sarajevske, imao sam pogled na gazelu, i u špicevima mi uopte nije bilo svejedno zbog buke i gasova, mogu da zamislim kako bi bilo živeti pored ovolike raskrsnice koja se uliva na most.
 
Veliki Vracar":2vp6c806 je napisao(la):
pera&kojot":2vp6c806 je napisao(la):
Zanima me da li je predvidjeno oplemenjivanje prostora ispod petlji?


Bilo bi dobro da bude kao na renderima

110809-RAPET-05.jpg

Zašto mi se stalno vrzma po glavi da su ulazna i silazna rampa najbliže čukaričkom rukavcu suvišne ?
 
tzoran":1ctiazgy je napisao(la):
.....Zašto mi se stalno vrzma po glavi da su ulazna i silazna rampa najbliže čukaričkom rukavcu suvišne ?

Da ih nije, stvarala bi se velika gužva na kružnom toku.
 
MilisaV":7johii8m je napisao(la):
nis da je pametan sam bi preselio skladište i od tog prostora napravio novi stambeno poslovni kompleks i tako uzeo extra kintu.

zar nije bilo nekog spominjanja da je u planu izmeštanje tog kompleksa?

kada ćemo početi već jednom da premeštamo industriju tamo gde joj je mesto? strašno. rafinerija nafte i fabrike koje svako malo izliju neko sranje u savu se nalaze odmah pored najpoznatijeg parka beograda i neposredno pored vodocrpnog zemljišta, to nema nigde.
 
To je skladište, a ne rafinerija. Tu se nalazi još od pre Drugog svetskog rata (Shell-ovo skladište) i ako sam ja dobro shavtio, tu se istače gorivo sa šlepova i železničkih kompozicija kako bi se kamionima-cisternama razvozilo do benzinskih pumpi.

Ako ništa drugo, bar se nalazi nizvodno od kupališta i vodoizvorišta :p

Sve bi bilo bolje da se pristupilo gradnji po nekom redu, ali šta je, tu je...
 
Imam ideju da preselimo ispod nadvoznjaka nehigijensko nase pored bellvila :D :laugh: :laugh:
 
Sawovsky":38n1f158 je napisao(la):
MilisaV":38n1f158 je napisao(la):
nis da je pametan sam bi preselio skladište i od tog prostora napravio novi stambeno poslovni kompleks i tako uzeo extra kintu.

Pa i nije baš neka lokacija za život, svojevremeno sam živeo na kraju Sarajevske, imao sam pogled na gazelu, i u špicevima mi uopte nije bilo svejedno zbog buke i gasova, mogu da zamislim kako bi bilo živeti pored ovolike raskrsnice koja se uliva na most.


to bi se rešilo tako da bi poslovne zgrade gledale ka ulici, a stambeni deo unutar kompleksa i na hipoodrom, košutnjak....

relja":38n1f158 je napisao(la):
To je skladište, a ne rafinerija. Tu se nalazi još od pre Drugog svetskog rata (Shell-ovo skladište) i ako sam ja dobro shavtio, tu se istače gorivo sa šlepova i železničkih kompozicija kako bi se kamionima-cisternama razvozilo do benzinskih pumpi.

Ako ništa drugo, bar se nalazi nizvodno od kupališta i vodoizvorišta default/tongue

Sve bi bilo bolje da se pristupilo gradnji po nekom redu, ali šta je, tu je...

tada je zgrada BIGZ-a bila sam kraj grada, tako da je tada to bila sasvim logična lokacija.

danas drugo vreme, druga lokacija....
 
relja":x1oqv87s je napisao(la):
To je skladište, a ne rafinerija. Tu se nalazi još od pre Drugog svetskog rata (Shell-ovo skladište) i ako sam ja dobro shavtio, tu se istače gorivo sa šlepova i železničkih kompozicija kako bi se kamionima-cisternama razvozilo do benzinskih pumpi.....

Zna li neko, da li je istakanje goriva sa šlepova u funkciji? I ako je to bila dobra zamisao, deluje mi da je neko omanuo u proceni. Nisam siguran da dubina rukavca tokom dobrog dela godine dozvoljava pristup, a i Topčiderska reka dodatno pravi nanose. Leti i veslači imaju problema sa prolaskom ovim delom.
 
истаче се само тако. иде свако вече после 9 воз из Панчева ка том складишту. понекад иде и у току дана (видео сам га једном), али знам сигурно да иде свако вече, јер га чујем када сам на Дорћолу у то време
 
Mislio sam na rečne šlepove (barže), a ne na železničke kompozicije. Za njih znam da se svakodnevno istaču.
 
Има једна зарђала која стоји уз обалу и представља продужетак везе за истакање. Тако да им није плитко да приђу.
 
blagoje":1drstmf5 je napisao(la):
relja":1drstmf5 je napisao(la):
To je skladište, a ne rafinerija. Tu se nalazi još od pre Drugog svetskog rata (Shell-ovo skladište) i ako sam ja dobro shavtio, tu se istače gorivo sa šlepova i železničkih kompozicija kako bi se kamionima-cisternama razvozilo do benzinskih pumpi.....

Zna li neko, da li je istakanje goriva sa šlepova u funkciji? I ako je to bila dobra zamisao, deluje mi da je neko omanuo u proceni. Nisam siguran da dubina rukavca tokom dobrog dela godine dozvoljava pristup, a i Topčiderska reka dodatno pravi nanose. Leti i veslači imaju problema sa prolaskom ovim delom.

Mislim da zbog pomoćnih stubova ni jedan šlep ili barža nisu mogli da uplove u rukavac od kada je počela izgradnja mosta.
Pre toga nisam ni obraćao pažnju...
 
Vrh