Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

xopeon.jpg
 
prosao sam pre sat vremena pored,bilo ukljuceno ulicno osvetljenje na polovini mosta na cukarickoj strani i izgleda vau!!Kada se bude otvorio,bice mozda i spektakularniji nocu nego danju,a kada bude gotova i cela petlja... :shok:
 
zato je meni nestalo struje na par trenutaka, rešili da priključe most na banderu po principu romvil
 
jlaki":kb3mqaj1 je napisao(la):
A što ne sruše te pomoćne stubove više?

I mene to nervira. Ne vidim da stubovi imaju neku svrhu a moraće biti uklonjeni pre otvaranja. Glupo je da se čeka da neki mraz zaledi rukavac. Baš bih voleo da vidim kako će da "vade" stubove iz zatrpanog korita :)
 
Bobb":30jh6ebl je napisao(la):
operic":30jh6ebl je napisao(la):
- kako ides na nbg?

- preko gazele
- preko brankovog
- preko mosta preko ade (mnogo bre rogobatno) :blah:

ne ne bez mosta, samo 'preko ade'. I sam most treba da se zove 'Ada' a ne 'Most na Adi' ili 'Most preko ade'

Adski most :D
 
Moravac":3r7d0ch2 je napisao(la):
Bobb":3r7d0ch2 je napisao(la):
operic":3r7d0ch2 je napisao(la):
- kako ides na nbg?

- preko gazele
- preko brankovog
- preko mosta preko ade (mnogo bre rogobatno) :blah:

ne ne bez mosta, samo 'preko ade'. I sam most treba da se zove 'Ada' a ne 'Most na Adi' ili 'Most preko ade'

Adski most :D

To bi u slobodnom prevodu na ruski moglo da bude "Pakleni most" ;D

ad = pakao

poidem so mnoi, ya otvedu tebya v ad, vozmi moyu ruku *peva*
 
Spremili bagere i buldožere da spoje silaznu rampu s mosta sa Radničkom. Uklonjena je autobuska stanica tj. ona klupica sa nadstešnicom. Uskoroće početi čišćenje za prolaz. Onu betonsku fotelju treba da skolone još ako nisu. Kad pokupe zemlju treba da nasipaju, utabaju i onda kreće s asfaltiranjem.
 
grado":o5anzz1s je napisao(la):
grado":o5anzz1s je napisao(la):
Samo da nam most ne padne u depresiju. Ni veće građevine ni skromnijeg naziva.
Bolje da padne i u depresiju nego u Savu!
:p

Ja sam se baš plašio da ne dobije neki pretenciozan naziv. Zamislite da je nekom palo na pamet da ga nazove "Grand most".
 
Mogli su da ga nazovu most na recnom ostrvu ispravnije bi bilo. Sta ako neki vlasnik splava odluci sa spoji svog drvenog ljubimca sa recnim ostrvom malo nizvodnije, moze li i on da nazove taj svoj most, "most na adi"? Mogli bi i onaj kod beske da preimenuju most na adi, ima nekih kilometar dva nizvodno jedna mnogo lepa ada. Doduse ova je pola godine pod vodom a pola ne. Tako bi mogli most pola godine da zovu most kod beske a drugu polovinu most kod ade.
 
A da Ž Mitrović odreši kesu i plati jedno farbanje mosta u pink.. ovo bi se dopalo ženskom delu populacije... imamo plavi most pa što ne bi i pink :/
mislim stvarno.... :notok:
 
ne bi se dopalo zenskom delu populacije :p

samo da ga ne dohvate gejevi pa svaku sajlu u drugu boju i paradu poteraju tuda, pa moze da se zove 'Most EUnije' :rolleyes:
 
A mogli bi da ukinu onu traku za pesake, i tu odrade parking cisto zbog zike pauka, a gradonacelnik moze da ide sa kamerama i naplacuje kazne ovima sto su se nepropisno parkirali.. Lepo proglase most za gradsko preduzece i pozaposljavaju jedno 2-3 hiljade omladinaca koji ce da rade na odrzavanju istog. Posebno treba obratiti paznju na farbanje i odrzavanje bankina za bicikliste, to su vitalni delovi naseg grada. Zato preporucujem farbanje 5-6 puta godisnje, minimum.
 
tzoran":1foda1wc je napisao(la):
A da Ž Mitrović odreši kesu i plati jedno farbanje mosta u pink.. ovo bi se dopalo ženskom delu populacije... imamo plavi most pa što ne bi i pink :/
mislim stvarno.... :notok:

Ako bude po bojama, ne gine mu ime "Žuti most" ;) :p

A što baš Most na Adi (preko Ade)?
Imamo i Adu Međicu, Adu Huju...

Preciznije bi bilo "Ciganlijski most" ... što otvara sasvim nove mogućnosti za kreativno kumovanje u narodu :p
 
Било би најједноставније да су га у старту назвали "Јужни мост". Јужнијег градског неће бити.
 
Arnorian":3fjaq9jb je napisao(la):
Било би најједноставније да су га у старту назвали "Јужни мост". Јужнијег градског неће бити.

Nisam siguran, jednog dana ce verovatno biti most na donjem spicu Ade.
 
Arnorian":2twwixai je napisao(la):
Било би најједноставније да су га у старту назвали "Јужни мост". Јужнијег градског неће бити.

Pazi, i pored svih tvrdnji da se Jurija Gagarina neće produžavati ka jugozapadu, Dulić javljuje izgradnju novih stanova.
Ulica će se produžiti, bez obzira na sve GUP-ove i DUP-ove i formalno zaštićena vodoizvorišta. A onda će doći na red i most. Da li će biti na donjem špicu ili još više uzvodno, videće se, ali će se jednoga dana sigurno izgraditi. Živi bili pa videli.
 
ja se nadam da neće biti most nego tunel trgovačka - dr ivana ribara.
 
Mislim da je bila neka prica o tome da ne moze da se provlaci tunel zbog toga sto je to zona izvorista pijace vode za grad (nije daleko od Makisa). U svakom slucaju, ima da prodje i-ha-ha do tog mosta/tunela/lebdece platforme :cool:
 
relja":2v2llr2r je napisao(la):
Arnorian":2v2llr2r je napisao(la):
Било би најједноставније да су га у старту назвали "Јужни мост". Јужнијег градског неће бити.

Pazi, i pored svih tvrdnji da se Jurija Gagarina neće produžavati ka jugozapadu, Dulić javljuje izgradnju novih stanova.
Ulica će se produžiti, bez obzira na sve GUP-ove i DUP-ove i formalno zaštićena vodoizvorišta. A onda će doći na red i most. Da li će biti na donjem špicu ili još više uzvodno, videće se, ali će se jednoga dana sigurno izgraditi. Živi bili pa videli.


Relja, mora da si ovo propustio:

[box]
Izmene i dopune Generalnog plana Beograda 2021.
Faza 2 (Izmena i dopuna GP 2/2006)
(Sl. List Grada Beograda 63/09)

073
У одељку 6.1.3. „Путна и улична мрежа“, у ставу 15. који почиње речима: „У зони Сурчина...“ а
завршава се речима „другог реда...“ додају се реченице:
,,На овом подручју планирају се и потези као што су: продужетак улице Јурија Гагарина и њено
повезивање са саобраћајним правцем чија траса иде кроз подручје аеродрома, продужетак
Војвођанске улице према обилазном аутопуту као и систем сервисних саобраћајница дуж аутопутске
обилазнице све до постојеће петље за везу са аеродромом Никола Тесла.
Ове саобраћајнице
успостављају везу између делова општине Сурчин и повезују новопланиране зоне у градски систем.''
У истом одељку, после става 18. додају се реченице:
,,Обезбедити да се постојећи чвор код аеродрома, уз реконструкцију и додавање северног крака,
задржи у функцији до реализације новог.''

Evo i slike:

http://www.beoland.com/zemljiste/karte/IZMENE/izmena_infrastruktura.jpg
[/box]
 
Vrh