Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Jos samo jedna crtica o imenu: Ja bih mu dao ime Most Ljubavi, a kad se jednom izgrade most Zemun/Borca (koji znam da neki hejtuju) i most kod Ade Huje (koji znam da neki hejtuju) da se ta dva nazovu Most Nade i Most Vere. Onda bi Beograd imao na svoje tri strane tri mosta, Vere, Nade i Ljubavi, jer nam je to jedino preostalo...
Znam da je malo pateticno ili malo mnogo pateticno, al' 'ajde opet da ne bude da nisam rekao. :) Bio sam i za Rajsa i za Teslu i za Milankovica etc. a i ovaj naziv sto dadose je bar pomirljiv...
 
Bobb":tgk7bx0l je napisao(la):
Pa šta je toliko čudno ako se zove most preko Ade ililti ostrva?
http://en.wikipedia.org/wiki/Islandbridge

čak i nije nešto originalno.

Ako im je most na Adi nepravlno, što verovatno i jeste, most 'Ada' je ok, engleska verzija Ada bridge. U svakom slučaju pametnije nego po bilo kojoj ličnosti. Trebalo bi mi malo da odučimo narod od kulta ličnosti, bilo koliko ona bila zaslužna ili ne. Bar za neko vreme.

Nije originalno, a i veoma je neinventivno. U kakvim vremenu i okolnostima živimo, nije ni čudno.
(a ono je stvarno - ćuprija :) )
A A. Rajs i nije neko oko koga Srbi mogu da grade kult ličnosti ili neki novi mit. Lucas i Delija su lepo objasnili zašto taj predlog nije imao šanse.
 
Ma, samo kad ga nisu nazvali po umjetničkom imenu Gojka Stojčevića i ja sam srećan.

A što se tiče Rajsa, pa, naravno da nemaju pojma. Nema mesta za njega u čitankama od Ćosića i Prkosnih pesama.
 
Posredno dobijena informacija - ljudi zaduženi za nadzor radova će verovatno raditi i 31.12. uveče zbog pripreme posebnog osvetljenja i vatrometa na mostu, a spominje se i poseta bitnih političara.
 
Pisao sam vec o stepenu sigurnosti koji se racuna, mrzi me sada da trazim unazad. Drugacije se racuna kod betona i celika. Kod betona se obicno celokupno opterecenje pokretno-sva maksimalna opterecenja od vozila, vetra, snega i dr i nepokretna-sama tezina cele konstrukcije sa svim instalacija i svim slijevima na mostu, ili njihove reakcije na pilon mnoze sa 1,65. (tacnije pokretno se mnozi sa 1,8 a stalno sa 1,6 u proseku celokupno sa 1,65)
Kod celika se drugacije radi, on ima svoje granice opterecenja koje moz da izdrzi sa vec uracunatim koeficijentima.
Naravno racuna se i vitkost suba, maksimalni ugibi greda itd i sve to zajedno treba da zadovolji staticku stabilnost. Niko nije lud da za ovakav objekat pod ne znam kakvim pritiskom potpisuje da je sve u redu ako nije.

Sto se imena tice, mislim da je on gramaticki ispravan, jer se most oslanja i "stoji" na Adi, ali lingvisti to ne znaju :)
 
vucko":2xz5pkp4 je napisao(la):
Ne bih se slozio,mislim da bi i most Arcibalda Rajsa takodje bio dosta neutralan i da ne bi imao niko da se buni oko njega jer nema stanovnika Srbije da ga ne ceni.Posto nemamo ni spomenik za njega,mogli smo mu podariti ovaj most.
Такође, постоји и улица Арчибалда Рајса. :grand:
 
Wile E. Coyote":2girkt6x je napisao(la):
vucko":2girkt6x je napisao(la):
Ne bih se slozio,mislim da bi i most Arcibalda Rajsa takodje bio dosta neutralan i da ne bi imao niko da se buni oko njega jer nema stanovnika Srbije da ga ne ceni.Posto nemamo ni spomenik za njega,mogli smo mu podariti ovaj most.
Такође, постоји и улица Арчибалда Рајса. :grand:

Тачно, у Жаркову
 
Samo jedan komentar što se naziva tiče:

"Most na Adi" je pravilno koliko i "Na Drini ćuprija", a naravno uvek će se neko osetiti dovoljno pametnim da pametuje i prosipa nepotrebno i ničim izazvano znanje.
 
Што се мене тиче, и ово је много боље него да се мост зове Мост Гробара Београдског Метроа.

А што се тиче Арчибалда Рајса, немојте мислити да ни он не копа очи појединим друговима у нашем друштвенополитичком уређењу, управо зато што на поједине негативне појаве, које се, нажалост, до данашњег дана нису искорениле, указује. :grand:
 
Гоје ми даде идеју: На Ади ћуприја :) што се мене тиче могли су да га назову и мост Пере и Мике, ја ћу га увек звати Мост на Ади
 
Izgleda da je na mostu u toku postavljanje habajućeg sloja asfalta:


video5ea.jpg
 
blagoje":3gh4up74 je napisao(la):
Izgleda da je na mostu u toku postavljanje habajućeg sloja asfalta:


video5ea.jpg

Dakle, saobraćaj neće biti pušten preko sveže postavljenog asfalta. :)
 
Danas na Beogradskoj Hronici je bila reportaza gde su prepesacili ceo most ,trebalo im je 30min setnje , kazu otvaranje mosta ce biti za 20ak dana .
Prikazali su asfaltiranje zadnjeg sloja koje kazu traje vec nekoliko dana, ali da mogu da ga rade samo par sati dnevno zbog vremenskih prilika.

Meni i dalje svuci neverovatno da ce stici da dovrse sve za tih 20dana ,a bilo bi jako znacajno zbog novogodisnjih guzvi, posle u Januraru zbog zimskog raspusta, zimskih odmora, hladnog vremena svakako bude znacajno manje saobracaja u Beogradu do sredine februara cak i pocetka marta...
 
jlaki":irii82sx je napisao(la):
A što ne sruše te pomoćne stubove više?
Zato što niko nije siguran šta bi se onda desilo, a to je jako nepopularno sada pred izbore :D .
 
vucko":3adfegwy je napisao(la):
Ne bih se slozio,mislim da bi i most Arcibalda Rajsa takodje bio dosta neutralan i da ne bi imao niko da se buni oko njega jer nema stanovnika Srbije da ga ne ceni.Posto nemamo ni spomenik za njega,mogli smo mu podariti ovaj most.

Uzgredna napomena: spomenik Arčibaldu Rajsu postoji baš u topčiderskom parku, u neposrednoj blizini topčiderske ulice koja preko Topčiderske reke ide na sever ka raskrpetlji.
 
Pegasus":2r74uuen je napisao(la):
Danas na Beogradskoj Hronici je bila reportaza gde su prepesacili ceo most ,trebalo im je 30min setnje , kazu otvaranje mosta ce biti za 20ak dana .
Prikazali su asfaltiranje zadnjeg sloja koje kazu traje vec nekoliko dana, ali da mogu da ga rade samo par sati dnevno zbog vremenskih prilika.

Meni i dalje svuci neverovatno da ce stici da dovrse sve za tih 20dana ,a bilo bi jako znacajno zbog novogodisnjih guzvi, posle u Januraru zbog zimskog raspusta, zimskih odmora, hladnog vremena svakako bude znacajno manje saobracaja u Beogradu do sredine februara cak i pocetka marta...
Bilo kako bilo, iako se otvori koji dan kasnije, za nas, koji smo daleko od Beograda, neka neko napravi slikice mosta u funkciji, kad se otvori za saobracaj. Mnogo ce nam znaciti! :kk: :) :vops:
 
Vrh