Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

evo da i ja dam svoj doprinos foto sekciji (slikano sa ski staze danas popodne):

img2540a.jpg


img2541a.jpg


img2542a.jpg


img2543a.jpg


img2543ab.jpg


img2548a.jpg


img2549a.jpg


:vops:
 
Gledam ove fotke (svaka cast svim do sada ali ove su zaista odlicne) i ne mogu da verujem da ovo izgleda ovako!! Samo me jos uvek zanima da li je moguce da ce sve ovo da puste u Decembru?! Ima tu, bogami, jos puuuuno posla.... :D
 
alexa_ndar":1rimx0i4 je napisao(la):
Bobb,
Prinicipijelno si mi jasan, ali moram da priznam da ne razumem korelaciju svega toga sa pricom o vrhu pilona. Ako su projektom unapred definisani visina i nagib kupe, a takodje je na pocetku receno da ce kupa na 200m imati 1,5m precnika- ne vidim na koji nacin su gradjevinci na to uticali...
elem, most je lep-ja sam zadovoljan;)
Evo ti veze....
Bobb":1rimx0i4 je napisao(la):
Elem da je autor odmah u startu isekao vrh na tih 'realnih' 120cm, sada bi verovatno gledali vrh prečnika 4-5 metara sa gomilom antena i repetitora...
Kad pričam o arhitektonskom dizajnu, pričam o idejnom ili konkursnom rešenju. Sve nakon toga je, bar kod nas, lagana degradacija početnog dizajna u cilju uštede para i vremena, razvodnjavanje u sivilu realnosti.
Konkursno rešenje je imalo potuno špicast vrh zbog kojeg je i dobilo nadimak 'igla'. Naravno, malo ko je stvarno verovao da će se to ikad i napraviti, ali ipak je to bio početni motiv. Kasnije, kad su ga preuzeli 'operativci' i krenuli u razradu glavnog projekta, to je verovatno odmah pretvoreno u servisnu platformicu na koju će neko izaći svakih par godina da zameni sijalicu ili prišrafi razlabavljen reflektor :/

Suština priče je ova: da se dizajner/arhitekta od samog početka odlučio za 'realno' rešenje i odmah isekao vrh pilona, em bi izgledalo smešno na idejnom projektu, em bi se ta platormica u toku izrade glavnog projekta povećala do besmisla i na kraju bi dobili onakav pilon kakav je bio pre postavljanja plehane kapice.

Inače, ne znam da li mi se to oko već naviklo ili je sunce danas bilo malo 'sfumato' ali vrh više ne odskače toliko...čak bi se sa nekih slika zakleo da je u pitanju titanijum :D
 
Са ски стазе је убедљиво најлепши. А и најлепше је окружење, тј. други план.
 
I meni to sasvim OK izgleda.

Moja jedina zamerka na most je ako su platili za nesto sto moze da nosi metro a onda tuda prodje tramvaj za XXII vek. I naravno eventualne kradje i ugradjivanja. Inace stvarno lepo izgleda :kk:
 
Svidja mi se sto je most i dramatican, i skladan, i lep sa svih strana, i nekako menja pricu u zavisnosti sa koje strane ga pogledas.

Sa jedne strane se raskrilio i nakako misticno lebdi nad rekom i gradom. Sa druge strane je jedna jako dramaticna i zestoka vertikala, a vertikale ovom gradu jako nedostaju tako da je to k'o zednom vode. Na kraju pogledi pod uglom daju taj dramatican prelaz od jedne price ka drugoj. Maestralno.
 
Укњижени плусићћћи за Кумката и Картографа, лепо изабрани углови снимања.

Тек кад се скроз демонтира дизалица, онда ће мост засјати својом пуном лепотом и елеганцијом.
 
Nemoguć zadatak. Čak i da ostavimo po strani estetsko nagrđivanje, pilon je jednostavno previtak da bi mogao da nosi takvo opterećenje na vrhu. A da ne pričam o problemima vertikalne komunikacije i pristupa, problemima sa vibracijama samog mosta, uticaja vetra na toj visini i koznaštajoš. Ne, hvala :kafa:
 
Bilo bi dobro kada bi napravili novi most sa takvim restoranom, eto npr pesacki most na savskom amfiteatru (koji valjda planiraju).
Prosto je nemoguce napraviti restoran i vidikovac na mostu preko ade :/
 
auu, sta vam je ljudi? :p
kakav vas je restoran i vidikovac spopao?

sto duze posmatram ovaj most u Bratislavi, sve mi je dosadniji. efektivan jeste, istina, ali samo na kratko.
ne moze da se uporedi sa nasim mostom, prebrzo dosadi.

nas ima klasicnu lepotu, kao crno odelo i bela kosulja :D i nece dosaditi nikome ni za 50 godina

a, ako ste toliko ludi za vidikovcima, idite na ski stazu i uzivajte uz hranu i pice. a ne na vrh mosta :laugh:
 
dr strangelove":31iv0u3t je napisao(la):
tzoran":31iv0u3t je napisao(la):
Valjalo bi da se ovaj čunak jednoga dana skine i napravi jedan lep vidikovac sa rotirajućim restoranom...

molim te reci mi da se zaje*******avas :|


U poređenju sa ovim u Bratislavi "naš" vrh mi deluje kao socrealizam... e sad da ne bude neki tanjir, mogla bi i neka voćka... recimo šljiva i to ranka :D
 
Не може то тако да се гледа. Тај мост у Братислави је био у оваквом облику отворен 26.8.1972, што је био, признаћете, велики искорак за то доба, али ми се не допада што комуњаре због приступних саобраћајница срушише тада пола Старог града.
 
Sviđa mi se jako! :)
Panorama posmatrana s Savskog šetališta Kalemegdana je dobila jedan novi kvalitet. :kk:
 
Bobb":2ax2u44p je napisao(la):
@tzoran
evo sad hoćeš da okreneš na zezanje ali provaljen si. Stvarno si ozbiljno mislio! :rant: ;)
Ozbiljno sam mislio da mi se ne dopada kako izgleda vrh pilona posebno na slici autora felix 55... nekako deluje jeftino, nezavršeno, kao da je pravljen od konzerve.... (naravno njemu +1 za snimke)
 
forumasi, sta se, bre, desava na dnu Poyeske ulice? taj deo projekta smo skroz zapostavili...
jesu li srusili one kuce, koliko traka ce imati taj deo, 2 ili 4, kako ce izgleda? jel ima neko slike?

jedino sto ja znam, da je zatvoren za saobracaj. pre par dana sam se opasno ispalio kada sam hteo kolima tuda na Brdo :laugh:
 
Mene vise zanima kada ce poceti rushenje pomocnih stubova. Da li kada ceo most bude gotov, mislim i na stavljanje barijera, ograde, shina, asfaltiranje ... ili cim zavrshe demontiranje krana? :)
 
Vrh