Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

relja":3u1sg6xm je napisao(la):
Igor":3u1sg6xm je napisao(la):
Samo da potvrdim info od naseg prijatelja foruma sa gradilista da ovo sto se trenutno radi jeste priprema za postavljanje lifta kod pilona mosta preko ade.
Hoće li biti samo lift ili i stepenište? Lift bez stepenica ne ide.

Za sada samo taj info o liftu. Nazalost sada mi je jasno zasto je osoba sa kojom sam pricao bila izuzetno uzurbana i jedva spremna na razgovor kada sam video frku kod radnicke petlje i onu vodu.
 
OK, računamo da ćeš javiti :)

Ako su i ono ostalo šipovi, onda će vetovatno biti i neko poveće stepenište.

A za vodu... kako li je onom nestećniku koji je probušio cev :rolleyes:
 
Radovi na pristupnoj rampi iz J. Gagarina (slikano pre 5 min) .....

27082011.jpg


za punu velicinu

http://img221.imageshack.us/img221/4861/27082011.jpg
 
Skidaju drveni krov sa nadrestenice na pumpi,a i bagercic je ispod nadstresnice,kontam za nekoliko dana da ce pumpa biti kaput!
 
kuku sta je ono braon iza ... na slici izgleda kao da je fotosopirano.....
 
To je predstavnistvo INTRACOM Telekoma (njihove su ove crvene govornice svuda po gradu i TA za ISDN linije sto daje telekom srbija)

poz.
 
relja":3vl54wwd je napisao(la):
Koja se od prilaznih saobracajnica ovde zavrsava do kraja godine, a koja kasnije?
Isto pitanje i za drugu stranu?

Moze neko u Paint-u samo da obelezi sta ide do kraja godina, a sta kasnije?


Takodje, vidim da glavni pravac prema Tosinom bunaru ide iznad tram. pruge kod buvljaka(gde se na kraju spusta?), ali mi na ovoj maketi deluje da postoje prilazni putevi koji idu od nivoa buvljaka. Ima li neki lako razumljiv plan kako ce se resiti taj prilaz mostu kod buvljka ili da mi neko proba objasniti?
 
Nikola":2uhij5dh je napisao(la):
relja":2uhij5dh je napisao(la):
Koja se od prilaznih saobracajnica ovde zavrsava do kraja godine, a koja kasnije?
Isto pitanje i za drugu stranu?

Moze neko u Paint-u samo da obelezi sta ide do kraja godina, a sta kasnije?


Takodje, vidim da glavni pravac prema Tosinom bunaru ide iznad tram. pruge kod buvljaka(gde se na kraju spusta?), ali mi na ovoj maketi deluje da postoje prilazni putevi koji idu od nivoa buvljaka. Ima li neki lako razumljiv plan kako ce se resiti taj prilaz mostu kod buvljka ili da mi neko proba objasniti?


Na NBG će biti završena veza sa Jurija Gagarina.Treutna dinamika to potvrđuje.

Ove rampe na maketi, već kod Buvljaka, su i mene iznenadile.
 
vucko":upia3tq5 je napisao(la):
Inace,izbila je frka kod tobogana,potopljen je deo u tunelu jer su radnici koji grade radnicku probili cev magistralnog vodovoda

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/273602/Probijen-vodovod-kolaps-kod-mosta-preko-Ade

JT, ajde da neko zakaci neku manju cev, ali magistralni vodovod!!! Pa valjda se tacno zna kuda te cevi idu i tacno na kojoj dubini i drugo. A nisu brate ni male.

Trka da se zavrsi do izbora, sto je brzo to je i kuso. Samo da ne pocne negde jos beton da se kruni 3 meseca kasnije.
 
Čekirao sam se dan ranije online da ugrabim dobro mesto za slikanje mosta, kad ono cvrc. U mom redu nema prozora. Seatguru me zeznuo, slagao za red :) Posle sam seo na slobodno mesto pozadi, pa su slike mestimično mutne od traga motora. Slike su od utorka dok još nije bio postavljen ni jedan metalni segment na vrhu pilona. Uglavnom sam na plaži pa nisam stigao ranije da postavim. Kad se budem vraćao, a avion bude sletao sa te strane, slikaću ponovo. :)

img9342e.jpg

img9343t.jpg

img9344t.jpg

img9345r.jpg

img9346i.jpg
 
Мислим да је УМП на макети сувише приљубљен уз ЖС, изгледа као да је рампа испод плоче станице. На плановима није толико близу. Ако буде као на макети, нема ништа од потенцијалног ширења станице према југу.
 
U pravu si, kao da je cela krivina za nijansu blaža od planova... nadam se da je u pitanju greška u maketi. Ili su se u poslenji trenutak odlučili da poštede što veći deo buvljaka... :p
 
Arni,stanica NBG ima 5 perona trenutno,ocigledno na mapi ima 8 komada,dakle maketar je pteterao,mora da mu pokazase neki plan pa je na osnovu njega tako napravio maketu.Izmedju trenutne stanice i ump-a ostaje neki luft od 35-40m sto je dovoljno za dogradnju nasipa i jos 3 perona ka UMP-u.
 
Ширина станице ми изгледа као што је сада. На макети има више колосека, али нема платформи.
 
relja":3ogp12bk je napisao(la):
Ove rampe na maketi, već kod Buvljaka, su i mene iznenadile.

silaz sa mosta na novobeogradsku stranu je ok..... ali ukljuciti se na most ce bas biti problem.... samo dva prilaza i to oba sa one stane ump... nesto lakse ce biti ovima koji se ulivaju u jurija gagarina, mada ce i njih docekati semafori i guzve.... ostatak nbg mora da prvo predje na tu stranu ..

i ko ce se ukljucivati na prvoj rampi kod buvljaka iz proleterskih brigada... kratak potez, velika krivina, jos uvek daleko od pocetka mosta... ako si na jurija gagarina, lakse je proci pravo, a ako se dolazi iz pravca arene, sta onda? da se pravi polukruzno, ako se sme?... pa cak i tad je lakse uci u jurija gagarina pa na most.....tako da realno ima samo jedan pristup....nije dobro
 
pufna69":36cwxmce je napisao(la):
relja":36cwxmce je napisao(la):
Ove rampe na maketi, već kod Buvljaka, su i mene iznenadile.

silaz sa mosta na novobeogradsku stranu je ok..... ali ukljuciti se na most ce bas biti problem.... samo dva prilaza i to oba sa one stane ump... nesto lakse ce biti ovima koji se ulivaju u jurija gagarina, mada ce i njih docekati semafori i guzve.... ostatak nbg mora da prvo predje na tu stranu ..

i ko ce se ukljucivati na prvoj rampi kod buvljaka iz proleterskih brigada... kratak potez, velika krivina, jos uvek daleko od pocetka mosta... ako si na jurija gagarina, lakse je proci pravo, a ako se dolazi iz pravca arene, sta onda? da se pravi polukruzno, ako se sme?... pa cak i tad je lakse uci u jurija gagarina pa na most.....tako da realno ima samo jedan pristup....nije dobro

Ne da nije dobro, već je izgleda čisto pro forme, da može da se kaže da postoje ulazno-silazne rampe.

Već sam pisao, najbolje rešenje bi bilo da se na lokaciji samog buvljaka napravi sistem rampi i petlji koji bi povezao sve okolne ulice sa mostom. Ali, most je deo priče o tzv "UMP-u"... druga problemaika, neka druga dimezija razišljanja i postojanja, neki drugi univerzum :rolleyes:



A na terenu, da potvrdim da je počelo razmontiranje benzinske pumpe u Jurija Gagarina.
 
Stvarno,da rampa kod buvljaka ka mostu je visak jer postoji ova u Jurija Gagarina.Bolje da su kao sto je Njile pricao a i Relja napravili jednu postenu rampu makar ispod zeleznickog nasipa ka Milentija Popovica.
 
Derik i dalje bleji na mostu što znači da još uvek nije spojen...
 
Ronche":1a8izsph je napisao(la):
Derik i dalje bleji na mostu što znači da još uvek nije spojen...

Danas sam posle duže vremena (bio na odmoru) obišao gradilišta i malo slikao. Rekao bih da je M21 zavaren za M20. Inače Derik kran nije imao ulogu kod varenja M20 za M21. On je svoje odradio nakon varenja M21 za T2. Današnje slike sa gradilišta ću okačiti tokom noći ili sutra.
 
Primetih danas oko 16h dok sam prelazio stari savski most da se dize jos jedan deo spica,to jest deo broj 2?Da li sam u pravu?
 
Vrh