Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Kosnici - "kosi" nosači kolovozne ploče su sastavni deo konstrukcije.

Instalacije će biti postavljene unutar "sanduka".
Na www.savabridge.com je postavljen crtež poprečnog preseka, sve se lepo vidi.
 
Gradonacelnik je danas na mostu,ne moze da saceka 8. avgust i spajanje :p
 
Što se tiče kosih nosača...oni su tu da bi primili teret kolovoza i vozila...Uostalom, sve je lepo objašnjeno u emisiji Build it bigger...negde u trećoj trećini epizode :)
 
đilas reko kad se spoji most radovi staju dva dana da narod može peške da prepešači most.

VIDIMO SE TAMO!!!!

p.s. đilas danas obilazio još gradilišta i obećavao svašta.....
 
Slicica koja je uzeta iz onog rendera koji nam je milanche prikazao.Malo je neprakticno imati tako daleko autobusku stanicu,a i onako ce retko ko silaziti tuda kada razmislim.

Stanica tramvaja je kao mini zeleznicka stanica NBG,bar kako je neki od nas zamisljaju.

1458635_Dragan_Djilas_v.jpg
 
Oce li to biti najveci pjesacki most na svijetu za ginsa :kafa: Slike obaveno ko god bude isao inace sta je djido jos obisao
 
Veliki Vracar":2iud6pvq je napisao(la):
Ovo zaista izgleda blizu, da može da se prekorači, ali zapravo ni svetski rekorder u skoku u dalj (8,95m) ne bi uspeo jer tu je čitavih 9,15m!

"Đilas kaže da je do spajanja obala ostalo još oko devet metara i kaže u šali da je to “negde u nivou svetskog rekorda u skoku u dalj, pa bi neko iz zaleta mogao i da preskoči”. "

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=07&dd=25&nav_id=527724

Neko nas posmatra... :kafa:
 
snimite na ovoj slici iznad sto Djiki ima personalizovan fancy slem sa sve natpisom "Gradonacelnik - Mayor"
 
On je izrazio zahvalnost bivšem gradonačelniku, Nenadu Bogdanoviću, preminulom 2007. godine. Gradonačelnik Beograda je odbacio kritike da je most kod Ade skup, naglašavajući da “most košta duplo manje od sličnih projekata u svetu”.

Đilas kaže i da je, uostalom, bolje da o tome sud da struka, poput predsednika Srpske akademije nauka i umetnosti Nikole Hajdina, nego političari, bili oni pozicioni ili opozicioni. On nije hteo da imenuje odakle dolaze kritike, dodajući da se “zna ko proziva”.

"Besmislene su optužbe da je za cenu ovog mosta bilo moguće izgraditi tri druga", kaže prvi čovek Beograda i objašnjava da se za cenu ne gleda samo dužina mosta već se cena posmatra po kvadratu i naglašava da je cena ovog mosta oko 2.500 evra po kvadratu prema čemu je među najjeftinijima u svetu.

Đilas naglašava da veruje da će prethodnog gradonačelnika Nenada Bogdanovića i njega građani “pamtiti po tom mostu, kao i po svemu ostalom što su uradili za Beograd”.

Gradonačelnik kaže da i Beograd nije prezadužen, objašnjavajući da “nam ne bi banke ni davale kredite da ne veruju da možemo da ih vraćamo”.

“Nemamo problema sa vraćanjem kredita”, kaže on i dodaje da je grad svim građanima Beograda saopštio koliko treba novca da se vrati u narednih 25 godina na osnovu podignutih kredita.

On kaže i da je “za Beograd neophodno da uzima kredite, jer je zemlja uništena ratovima i sankcijama”, ali naglašava da je ključno da se taj novac iskoristi na najbitnije stvari.

Kao jednu od takvih investicija za koju će se Beograd dodatno zadužiti, Đilas je pomenuo projekat izgradnje Beogradkog metroa.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=07&dd=25&nav_id=527724

I prenosim komentar

Gospodine Djilas,prihvatam vasu argumentaciju da je most medju jeftinijima i da se racuna po kvadraturi.

Dakle most preko ade sa pristupnim petljama 405 miliona eura.I to preko reke Save.

Most Zemun Borca preko Dunava 170 miliona eura sa pristupnim petljama i 21km pristupnih puteva.

Ko zna kvadraturu oba mosta docice do toga da je most preko Ade skuplji barem 2.5 puta!
 
Kartograf":4u77auor je napisao(la):
snimite na ovoj slici iznad sto Djiki ima personalizovan fancy slem sa sve natpisom "Gradonacelnik - Mayor"
Da si meni ti ziv i zdrav,ima on taj slem vec dobrih 6 meseci.Mislim da slican ima i gradski menadzer.
 
Као што рекох на ССЦ, Богдановића ћемо једино памтити по томе што је за сва времена сахранио метро... :rolleyes:
 
Nemoj tako,on je obavio pripreme za ovaj most.A u 100 maraka da ce i most nazvati po njemu.
 
Đilas je redukovao svoje propagandne adute sa četiri na tri - Hajdin, cena po kvadratu i "tri mosta", dok je Diskaveri otpao :D

Neša Bogdanović je ostao po zlu zapamćen među Beogradskim privrednicima i preduzetnicima, čudi me da ga pominju. Možda su i sami počeli da veruju u svoju propagandu?

Bolje da ga ne "krste". Beograđani će mu sami datineko specifično ime, kao i ostalim mostovima i toponimima u gradu. Nametanje imena po njihovom partijskom drugu može samo da izazove kontra reakciju. Niko ne bi voleo da ga na kraju prozovu zovu "žuti most.
 
Wile E. Coyote":pg41ob9q je napisao(la):
Као што рекох на ССЦ, Богдановића ћемо једино памтити по томе што је за сва времена сахранио метро... :rolleyes:
sahranio je i toplovod od tenta do toplane nbgd

direktor":pg41ob9q je napisao(la):
Oce li to biti najveci pjesacki most na svijetu za ginsa :kafa: Slike obaveno ko god bude isao inace sta je djido jos obisao
obišao je i radove na obilaznici i rekao je da će do aprila 2012 biti od bataje do avalskog druma a do 2013 do bubnja... zatim mirijevsk bulevari... neka gradska delegacija ne znam da li je đile bio među njima i rekli su škola do septrembra.
 
MilisaV":3aqah1pi je napisao(la):
đilas reko kad se spoji most radovi staju dva dana da narod može peške da prepešači most.

VIDIMO SE TAMO!!!!

p.s. đilas danas obilazio još gradilišta i obećavao svašta.....

dal' ja ne razumem ironiju, ili je ovo stvarno istina. Ako jeste istina, nije mi jasno kako će ubogi narod da se popne na most, i da siđe sa istog.
 
Gradonacelnik se popeo na most preko jedne rampe u Radnickoj,to su naglasili u prilogu Studia B.Ocigledno ce da se ide do kraja mosta i nazad,ta rampa ce biti ulaz i izlaz.
 
Ne bi me čudilo da pročitam da su uzeli dodatni kredit od Evropske banke za "ubrzanje postavljanja ograda na mostu, da bi omogućili građanima da se što pre prošetaju njime"... :rolleyes:
 
@GOJE wrote:
dal' ja ne razumem ironiju, ili je ovo stvarno istina. . . . :laugh:

pa kad se bolje pogleda ironija je glavni začin od početka

:) + 1 za GOJE :)
 
Vrh