Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Давати мосту име неког спортисте, политичара, војсковође, књижевника, свештеног лица, па чак и научника... код нас, и не само код нас, увек изазива негативну конотацију и неку (извесну) завист "супротне" стране, а по неки пут и подсмех. Такво именовање треба увек избегавати код оваквих грађевина. Што се тиче имена улица, образовних установа и сличног, то је у реду, али мост(ови) никако. Мост(ови) има много већу "тежину" и значај у смислу самог објекта и дела или симбола града па чак и државе, коју он (мост) сам показује.

Па видите и сам да је већ почело полако да се име моста политизира ! На жалост још један доказ да код нас, као и у целом свету, се све врти око политике и јебених политичара !

Само неко нутрално име, онако како га је већ народ почео да зове од милоште, "Мост преко Аде" или "Мост изнад Аде" свеједно, само такво име и никако другачије. Мислим да је ово једно лепо природно име изникло из самог народа.
 
Mislim Cenzura stvarno si "cenzurisao" prethodnu stranu.. :p
Ko god ima slabiji protok ne može je više otvoriti (a mora i da restartuje komp da se isčupa)
Ne možeš okačiti tridesetak slika u punoj rezoluciji (koliko videh 7 Mpix), moraš da odradiš resize prethodno (na najviše 800x600) i okačiš desetak a ostalo kao thumbnails. Evo ja još ne dođoh do Blagojevih slika a vidim na ovoj strani po reakcijama da su postavljene. Dobro bi bilo da to ispraviš putem edita :kk:
 
Где год да качи даће му и опцију да их постави у виду сличица које воде ка оригиналној величини. Само треба да промени линкове.
 
Ovo je lep razvoj.Bravo na slikama momci.

Vidim da ce i trecu rampu preko pumpe raditi jer je ogradjen deo izmedju traka u Jurija Gagarina a i pumpa je dobila metalnu ogradu.

Samo mi je zao sto nece biti te tramvajske stanice,pa to ti je.
 
JohnnyLee":287a1bcu je napisao(la):
Бранков мост се и даље званично зове Мост братства и јединства
Грешиш, више се не зове тако. И званично му је промењен назив.
vucko":287a1bcu je napisao(la):
Vidim da ce i trecu rampu preko pumpe raditi jer je ogradjen deo izmedju traka u Jurija Gagarina a i pumpa je dobila metalnu ogradu.

Samo mi je zao sto nece biti te tramvajske stanice,pa to ti je.
Још кад би се зај****, па урадили и четврту рампу (најбоље у форми подвожњака), где би нам крај био... :rolleyes:

А што нема станице, то је тако дебилно да не вреди коментарисати.

И наравно, свима плусеви за слике :kk:
 
@ Gaga, slazem se potpuno. :kk: Mostovi ne treba da se zovu po licnostima.

Sto se tice slika na predhodnoj strani, racunajte na usmene plusice, jer bi blokira komp svaki put kad probam da otvorim tu stranu.
 
JohnnyLee":afv3pole je napisao(la):
стварно? ја сам неки дан чуо да се и даље зове тако
Има томе бар 10 година. Мислим да је то промењено кад је СПО би на власти у Београду. Не знам од кога си то чуо. :/
 
Joш један разлог зашто мостови не би требало да се зову по личностима је и тај што мостови, барем ови наши, нису превише дуговјечни - ратови односе мостове једнако као и људе.
Мост није исто што и улица; ако буде срушен из било ког разлога, на том мјесту се обично може направити само нови мост.
 


Ovo zaista izgleda blizu, da može da se prekorači, ali zapravo ni svetski rekorder u skoku u dalj (8,95m) nebi uspeo jer tu je čitavih 9,15m!
 
Eto sanse nekome da napravi novi svetski rekord :lol: . Uz malo vetra u ledja na toj visini a i pogled na dole...
 
krkan1":2bk3p71l je napisao(la):
Joш један разлог зашто мостови не би требало да се зову по личностима је и тај што мостови, барем ови наши, нису превише дуговјечни - ратови односе мостове једнако као и људе.
Мост није исто што и улица; ако буде срушен из било ког разлога, на том мјесту се обично може направити само нови мост.

а и код нас свака нова власт мења називе улицама и неким мостовима, па би тако променили и овом мосту ако би се назвао по некој историјској личности (поготово политичкој/војној)
 
Veliki Vracar":2732vuwl je napisao(la):
Ovo zaista izgleda blizu, da može da se prekorači, ali zapravo ni svetski rekorder u skoku u dalj (8,95m) nebi uspeo jer tu je čitavih 9,15m!
Нарочито сада кад је толико матор да не би могао да прескочи ни 2 метра :lol:
 
Kad zategnu M20 sve ostale blizu nje (M18,M19) ima da se olabe.

Ne znam koliko je sad nizi M20 ali oko 0,5-1m od T2.
Sa onim mono-jack-om natezu svaku od 91 sajle.
Kad zategnu sajlu na njenu sadasnju duzinu i ako se nastavi sa natezanjem, onda se most bukvalno "penje" na sajlu, kao kad se covek izvlachi na kanap. Zatezanje ne rade u pilonu jer nema ni mesta ja mislim. Tamo samo ankerišu a na mostu natežu.
 
drugari, imam dva pitanja:

1. jel zna neko sta se desava sa produzetkom Pozeske na hipodrom, jel ima tamo pomaka?
2. kada ce da zakace metalni vrh na pilon? kada to urade, mogu i da obustave gradnju :D
 
Prolazio sam pre dva sata "raskrsnicom" pored hipodroma. Danas sam video čak šestoricu radnika preduzeća MBA! Inače od kružnog toka pa do početka Požeške, ne vidoh da se milimetar nešto pomaklo u radovima
 
Moravac":27bukhru je napisao(la):
Prolazio sam pre dva sata "raskrsnicom" pored hipodroma. Danas sam video čak šestoricu radnika preduzeća MBA! Inače od kružnog toka pa do početka Požeške, ne vidoh da se milimetar nešto pomaklo u radovima
Zadnja reportaža što se tiče Požeške, od tad malo šta je odmaklo. Izgleda da su to ostavili za kraj, prioritet su most sa pristupnim petljama
blagoje":27bukhru je napisao(la):
Radovi na preostalom delu nadvožnjaka prema Požeškoj ulici:

 
Požeška će da počeka malo. Jes da je leto i lepo vreme ali nije bas ni prijatno da se cvare ljudi na 40 C. Drugo ako se vrate kasnije sa vecom grupoml judi i mehanizacije ima da se i to napravi.

Za to vreme teren treba da se ochisti. Izmeštanje elektricne mreze, trafo stanice, mozda i kanalizacije i vodovoda. Lako bi sad onaj dosao da kopa za stubove pa da imamo gejzir u Požeškoj.

Sada je ono malo majstora na gradilistu hipodrom prebačeno na izlivanju od mosta ka raskrsnici hipodrom. I pored toga sto su tamo samo 2 trake u pitanju malo im se oteglo kad se pogleda koliko su brzo izlili preko pruge onaj deo gde je sad namesten kran. Mada to spada pod drugi ugovor.

Nego jel se zna kad će da krenu da ređaju odlivene grede na ulaznoj rampi od sajma i tamo preko pruge? Imam utisak kad pocnu da redjaju ima da bude premošćeno za kratko vreme (par dana).
 
Maolpre su istovremeno na Diskaveriju išle emisije o Build It Bigger o Mostu na Adi i Engineering Connections sa Ričardom Hemondom (Top Gear) o mostu Millau.

Koje miniranje konkurencije :lol:
 
dscn6295h.jpg


:pob:

Сликао Могамбо.
 
Zasto je ovaj betonski segment gde je PORR izuzetno tamniji od onih i gore i dole od njega?
 
Vrh