Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

I meni je zao sto Deni i Hari nisu nam pokazali unutrasnjost pilona,recimo kad je onaj radnik hvatao kabl unutra.
 
Bilo je samo pitanje vremena :laugh:


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=07&dd=17&nav_category=12&nav_id=525928

Društvo | nedelja 17.07.2011 | 08:55
SPO: Most na Adi po Dražinom imenu
Izvor: Tanjug

Beograd -- SPO će uputiti zahtev da se deblokira postupak rehabilitacije Dragoljuba Mihailovića, kao i da se novi most na Adi nazove po komandantu Ravnogorskog pokreta.
Poslednji dani komandanta vojske Kraljevine Jugoslavije (Tanjug)
Poslednji dani komandanta vojske Kraljevine Jugoslavije (Tanjug)

Predstavnici Srpskog pokreta obnove će, povodom 65 godina od ubistva generala vojske Kraljevine Jugoslavije, položiti venac na mestu gde je pogubljen.

Vence će kod Ružičnjaka na Adi Ciganliji položiti potpredsednik SPO i ministar vera i dijaspore Srđan Srećković, funkcioneri SPO i poslanici u Skupštini Srbije Aleksandar Jugović i Aleksandar Čotrić.

redstavnici SPO i Republičke asocijacije za negovanje tekovina Ravnogorskog pokreta tom prilikom će obrazložiti inicijativu da se 17. jul proglasi danom sećanja na žrtve komunističkog terora i da se na Adi izgradi memorijalni centar posvećen generalu Mihailoviću i pripadnicima Ravnogorskog pokreta i Jugoslovenske vojske u otadžbini.

Kako je naveo Srećković u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima, Mihailović je streljan 17. jula 1946. godine, egzekucija je izvršena tajno i nelegalno, a presuda je izrečena "iz političkih i ideoloških razloga, posle montiranog sudskog procesa, organizovanog po naređenju tadašnjeg komunističkog vrha jugoslovenske države".

"Vreme za one koji drže do istine potvrdilo je da Srbija konačno ima snage da se suoči sa prošlošću i ima veliku istorijsku i moralnu obavezu prema čoveku kome je čitav svet odao priznanje, uključujući predsednika SAD Harija Trumana i predsednika Francuske Šarla de Gola, koji su ga odlikovali najvišim vojnim odlikovanjima za doprinos pobedi nad fašizmom", rekao je Srećković.

General Mihailović i njegova vojska odavno su rehabilitovani u narodu, smatra Srećković i ističe da to zvanično mora da učini i država Srbija jer to duguje stotinama hiljada ljudi koji su se, predvođeni Mihailovićem, borili za slobodu i demokratiju.

"Otkrivanjem grobnice sa posmrtnim ostacima rešena je višedecenijska misterija i 65 godina posle pogubljenja, presuda o rehabilitaciji generala Mihailovića značiće da Srbija polako stavlja tačku na prošlost i privodi kraju proces ispravljanja koji je ostavio duboke posledice na našu državu i naciju", naveo je Srećković.

Naravno da - ne.

Mada, može i Milanov i Spasojev most (Božić i Krunić), za relativno kratko vreme su ostavili duboki trag u Beogradu :laugh:
 
Zao mi mosta,kao da nema dovoljno politike oko njega i bez ovakvih ¨dubokoumnih¨ predloga koji sluze samo za dobijanje politickih poena.
 
JohnnyLee":30c32ud1 je napisao(la):
никако по Дражи. најбоље је да остане Мост преко Аде

Hvala Bogu, most preko Ade... Ako ga nazovu po Drazi ima da emigriram, mada verujem da su ljudi koji odlucuju o nazivima iole normalni da iskuliraju ovakav degenizam. Verujem da je ovo vise da se vidi volja SPOa nego sto ce se most stvarno tako nazvati.
 
Meni je realnije da se nazove "most poginulih partizana" ili "most ranjenih boraca narodno-oslobodilačke borbe" skraćeno MRBNOB ili "most neprekidnog niza pobeda Novaka Đokovića" MNNPNĐ "most milene reljin" MMR - ona ga ja bar milion puta napravila....
Mislim da su predlozi izbalansirani i da je, recimo MNNPNĐ kovanica koja će se lako odomaćiti u našoj svakodnevnici.
 
Most Patrijarha Pavla...tačka. Može i Svetog save.
 
Kako su krenuli ovako iznenadno da rade tramvajske šine po gradu, možda se zaj*** pa počnu da prave metro hahahaha :D
 
A niko nije razmisljao o recima koje stvarno imaju neku vrednost, npr Novi Sad ima most slobode, npr most jedinstva, most vere, ljubavi , most bratstva itd. to su stvarno vrednosti kojih bi se valjalo cesto podsetiti i koje oplemenjuju coveka.
Mada i dalje smatram da je Most preko Ade najbolji naziv.
 
Moст Разума сигурно није добро име, тога овде најмање има.
 
А и квази братства и јединства је било и превише.
 
Težište radova na ovom projektu sada kad se sam most privodi kraju, preneće se na pristupne petlje, što je na čukaričkoj strani već veoma vidljivo:







Betoniranje raspona se vrši pomoću klizne oplate, što ubrzava radove, ali tempom od tri nedelje po ciklusu nebi se ostvarila veza sa mostom do kraja godine (ima 13 raspona). Zbog toga se izgleda započinju radovi i iz pravca mosta ka jugu:







Rekoše mi da ovde treba izbušiti osam šipova za stubove ali da tu prolazi magistralni vodovod pa će biti dosta posla.
Inače ona priča o ubrzavanju radova koju treba stimulisati mi je neobična s obzirom na rokove završetka na zvaničnoj tabli:



Kraj godine je zapravo tri meseca posle roka, tako da sumnjam u te priče o milionima, čekamo završni račun :p
Glavni raspon se približio bočnom na 9,15m i sada čekamo M21 pa da otvaramo šampanjac:







Dvadesetim parom kablova će se naravno glavni raspon izravnati i nakon toga sledi spajanje!

Poslednji par kablova na čukaričkoj strani već se privodi kraju:



Sve to i iz ostalih uglova:

 
p7170001.jpg


p7170002.jpg


p7170003.jpg


p7170004.jpg


p7170005.jpg


p7170006.jpg


p7170007.jpg


p7170008.jpg


p7170009.jpg


p7170010.jpg


p7170011.jpg


p7170013.jpg
 
цензура и врачар по + за слике

Arnorian":18x26s4a je napisao(la):
Moст Разума сигурно није добро име, тога овде најмање има.

+ за ово

cgmiki":18x26s4a je napisao(la):
А и квази братства и јединства је било и превише.

постоји и тај мост (Бранков мост се и даље званично зове Мост братства и јединства)
 
Cenzura je bio brži, ali evo i od mene par slika od danas, 17.07.2011. godine, sa zapostavljene novobeogradske strane:


Radovi na Maloj Adi na spajanju čeličnog segmenta T2 za bočni raspon i na poslednjem segmentu M21:




Bočni raspon sa Male Ade (ostalo još jedno naguravanje od 15 centimetara):




Radovi na nadvožnjaku (smer Buvljak - Most) i njegovom spajanju sa nosećim stubom 1 mosta:





Ulazna rampa iz pravca Jurija Gagarina na most i izliveni noseći stubovi za nadvožnjak ka Buvljaku i od Buvljaka ka mostu:






Izliveni noseći stubovi silazne rampe sa mosta ka ulici Vladimira Popovića:




Uređenje terena za početak radova na silaznoj rampi sa mosta ka ulici Jurija Gagarina:




I na kraju dve slike mosta sa novobeogradske strane:

65701127.jpg



21782431.jpg



I naravno, plusevi za Velikog Vračara i Cenzuru na izuzetnom trudu po ovoj vrućini i sjajnim slikama!
 
Арнориан и Пиглет, укњижени плусићћћи у дневник за одговор(е) по питању угла снимања. :kk:
 
Заболи ме рука од укњижавања плисићћћа у дневник за Великог, Цензуру и Благоја, предивне слике, само напред. :kk:
 
Vrh