Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

slika ko slika :D Samo sam više ispucao na dve triakcije, tipa izvlačenje mulja iz rupe gde trba da budu šipovi za stubove kao i betoniranje ovog velikog stuba pored platforme :)
 
Arandjele po obicaju :kk:

Kao sto sam obecao na temi petlja hipodrom postavljam prikaz projekcije saobracaja za zonu most - petlja radnicka

radnicka.jpg
 
PIGLET":3rflh22c je napisao(la):
vucko":3rflh22c je napisao(la):
Opravdanja,opravdanja...Hodaces po dasci boki!!!Pojesce te savske pirane i niko te ne moze spasiti hahahah Sta gledate radnici?Dajte dasku odmah!!!

@Pigled moze li pojasnjenje oko tog podizanja stubova za nas sa jeftinijim kartama?Zasto nisu to radili od pocetka?Ili ispada da ce biti neki tobogan ko sto relja rece,kao recimo belam sto planirase u bulevaru zorana djindjica koji ide gore dole kao rollercoaster?
Ne znam, nisam mostadžija, razmišljam onako laički, ima logike da se naguravaju segmenti pod usponom kako bi sugurno nalegli na ležišta stubova. Ako bi se išlo knap može da se desi da se udari u ležište stuba tj da se bude niže nego što treba.

To je moje razmišljanje na tu temu jer nemam iskustva ni saznanja već onako polemišem sa vama :)
Upravo se tako i nagurava - pod uglom, sa dve mašine, jedna za guranje, druga za podizanje. Po meni, to je montiranje konstrukcije u krajnji, "radni" položaj. Zbog čega bi naknadno podizali celu, već spojenu konstruciju, pune težine i rizikovali deformacije pri podizanju i sve ostale komplikacije? U startu bi to rešili sa malo višom platformom i dizalicom.

Ne, bočni raspon se nagurava u svoj konačan položaj, a jedino ostaje dilema kolika je zaista visinska razlika između najniže kote kolovoza na bočnom rasponu i nivoa ulice Jurija Gagarina.
 
Voleo bih kada bi neko mogao da slika radove na levoj obali, pored ovih na desnoj prolazim svakodnevno. Hvala :)
 
djakovac":2mv2kjf9 je napisao(la):
Гага":2mv2kjf9 je napisao(la):
Извињавам се за штрецање, изгледа да смо сви осетљиви (у негативном смислу) кад Цигојнери (пардон Роми) "граде" своје кућице у цвећу где стигну и нико им ништа не може !
Кад сам написао "Ромвил" мислио сам на сва нелегална Ромска насеља у Београду.
Од Ђаковца морам да позајмим слику (неће се љутити) и покажем где је то, заокружено црвеним на слици. Прошле године нисам баш нешто приметио те кућице, а можда .....

[url]http://img440.imageshack.us/img440/4859/slika0058q.th.jpg[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/URL

Ta kućica je tu od kada ja živim u ovom stanu (dakle 1998)... Zanimljivo je da skoro svaki dan odatle izlazi neki deda i hrani golubove koji se tu skupljaju u velikom broju :) To radi već godinama....

A radove na toj petlji Jurija Gagarina ću pratiti sa Sony Handy.... Ima optički zoom 25 puta + 1000 digitalni... Probao sam most da zumiram i ladno se vide radnici šta rade na Novobeogradskoj strani, i na pilonu( kada su ga još zidali)

Био сам убеђен да је та "кућица" склепана ове године. Да, видео сам тог деду и голубарник. Кад сам био крајем октобра у Пет центру видех Цигане како су радили неку страћару поред те „кућице“. После тога нисам био и не знам шта се дешава, али како ти кажеш онда је то тако. Можда их је деда отерао, ипак је он староседелац, +1 за деду !

Хвала за прихватање предлога за праћење радова на будућој петљи "Јурија Гагарина", биће сигурно лепих слика, што доказује и апарат који имаш.
 
prostorni planer":2z1p13m1 je napisao(la):
Voleo bih kada bi neko mogao da slika radove na levoj obali, pored ovih na desnoj prolazim svakodnevno. Hvala :)
Slikao sam ja pre otprilike nedelju dana, prelistaj par strana u nazad :D
 
BEOGRAD - Kod osmišljavanja izgleda mosta preko Save mogli smo da se držimo starih rešenja, ali bi to značilo da se odričemo jedinstvene prilike da izgradimo novi simbol grada. Ipak, Beograd nikada nije pristajao na takva, polovična rešenja jer su i u prošlosti građeni objekti koji su kvalitetom i inovativnošću privlačili veliku pažnju stručne javnosti, pričaju za “Blic” konstruktor Viktor Markelj (52) i arhitekta Peter Gabrijelčič (63), idejni tvorci mosta preko Save.

9dcbdc1cfb.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/224619/Most-preko-Save--bice-svetska-atrakcija
 
Ajoj koja greska u renderu.... :laugh:
 
Zar ovaj intervju nije repriza? Samo bez onoga "tamo i ovde"?
 
Da li imako informacije o nesretom M8 i barži? Da li je barža skiknula dibidus pa sad prave novu, ili krpe ovu? Koliko vidim segment već mesec dana 'bleji' na gradilištu a u medijima se havarija ni nespominje. Sudeći po izgledu skrkane barže malo je falilo da ceo segment ode na dno Save...
 
Možda čekaju da se Sava zaledi pa da je prevuku do mosta i onda podignu.... šalu na stranu niko ni da zucne.
 
Zato oko mosta javljaju vesti o svemu a o najvecem problemu do sada ni naznake...Jasno je ipak zasto je tako.
 
A шта треба да причају? Речено је да се чека нова баржа. Не знам по чему је ово сада толики проблем. Сегмент је на обали, није завршио у Сави. Чим стигне, наставиће даље.
 
Pa treba da se makar kaze u vesti da je barza riknula i da je izbignegnut gori ishod.A dok prave novu vest cim se postavi novi deo ili kabl.

A sada kada kasni mesec dana ni zuc.
 
cgmiki":2yp28zgv je napisao(la):
A шта треба да причају? Речено је да се чека нова баржа. Не знам по чему је ово сада толики проблем. Сегмент је на обали, није завршио у Сави. Чим стигне, наставиће даље.
Ja nisam čuo da su išta rekli na ovu temu, a to za baržu sam ih ja provalio u nekom od ranijih postova, analizirajući fotografije.
Problem je što se kašnjenje od skoro mesec ipo direktno odražava na završetak mosta. Za završetak ovog čeličnog dela potrebno je još 14 ciklusa podizanja, a sa rekordnim brzinama od 15 dana po ciklusu to mu dođe za 7 meseci. Ako uskoro krenu onda ništa pre avgusta... :kafa:
 
Sećam se TV serijala kada su gradili ono strvo u obliku palme , mega projeti tako nekako, i
mali su više pehova i to je normalno
jedina veca frka im su bili ne mali penali po sklopljenom ugovoru za probijanje rokova
u ovoj situaciji i nije toliko loše, jer time most postaje nama (ne njima) jeftiniji ili te stavke u ugovoru nema ...
jedan dan na mega projektu košta poprilično , videli neko taj ugovor, trebao bi da bude javan...
 
Igor":901x873z je napisao(la):
Arandjele po obicaju :kk:

Kao sto sam obecao na temi petlja hipodrom postavljam prikaz projekcije saobracaja za zonu most - petlja radnicka

http://img220.imageshack.us/img220/8748/radnicka.jpg
Jel moze neko da mi pojasni kako to da je (ako sam dobro razumeo) saobracaj Ada - Sajam procenjen na daleko vecu vrednost u jednom nego u drugom smeru?
 
Vrh