Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

dedinje":r0ceo99q je napisao(la):
G. Relja, nije pristojno napisati post koji počinje: "Ne slažem se ni sa jednom konstatacijom iz prethodnog posta" (kraj citata). a da se ne pomene ime autora posta. U želji da napišeš efektnu nipodaštavajuću rečenicu napisao si neistinu. Jer ja sam siguran da se slažeš bar sa nekim konstatacijama iz mog kratkog posta. Slažeš se da je pilon visok kao što se slažeš da će Beograd jednog dana postati svetska metropola.
Београд да постане светска метропола??? Дајте, људи, будите мало објективнији... Волео бих и ја то и свако овде би волео то, али будимо реални.
 
Bulevar patrijarha Pavla je put za Rakovicu a za most treba smisliti neko drugo ime. Pošto smo svi mi jugonostalgičari (samo to neki neće da priznaju) a most je slovenački projekat što ga ne bi prozvali most "Slovenija". Oni su mali narod, to bi im sigurno prijalo a nama su potrebni prijatelji (mada nismo učestvovali u ratovima devedesetih).
 
Nisam rekao da će Beograd sutra postati svetska metropola. Ni sutra, ni iduće decenije,ni za pet decenija ali recimo početkom XXII veka. To nije prazna želja već realnost. I to govore mnogi stručnjaci širom sveta koji se bave pitanjima strategije razvoja i ako mnogi od njih nisu bili nikad u Beogradu. Nemci kad su ga okupirali govorili su "Beograd je ključ Balkana". Američki turistički stručnjaci su proglasili Beograd za treći grad u svetu po lepoti položaja, posle Rio de Žaneria i Istambula.
 
Igor":1r94sg9y je napisao(la):
Jel to Relja isao na Brodic na cuvenu picu :) . Verujem da si isao u popodnevnim casovima da te ne bi ometala senka velikog pilona :p Mada moze biti da je pala i voznja bicikle u popodnevnim casovima
Vožnja padne svako popodne (preko Brankovog, ima lift, možeš sa siđeš odmah na drugoj obali, praktično i fukncionalno), a ovaj put sam do mosta stigao zbog nečeg meni mnogo atraktivnijeg :)
I volim da vozim u 'ladu, ali od zelenila, a ne betona.


Dedinje, moj post je bio potpuno jasan, za razliku od tvog/vašeg, jer ja nisam napisao nikakvu istinu ili laž već svoje mišljenje.
Lekcije o pristojnosti zadrži/te za svoj/u okolinu, na forumima ovo može vrlo loše da se shvati.
 
Тражим одакле ми да је УМП заправо "Булевар патријарха Павла", приликом спајања задњег распона моста преко рукавца градоначелник је између осталог рекао:

"Петља „Царева ћуприја” биће завршена до краја ове године, када ћемо почети изградњу петље у Радничкој улици. Определили смо се да ова петља буде рађена мало спорије, како не бисмо морали да рушимо надвожњак и тиме изазовемо саобраћајни колапс у овом делу града. Касније ћемо наставити изградњу Булевара патријарха Павла као модерне саобраћајнице са по две траке, а потом ће се градити тунел испод Сењака и Дедиња. "
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1404404

Што би рекло да се мост природно наставља на Булевар патријарха Павла (а самим тим је и пригодан крст на врху), ако се већ и цели УМП неће тако звати...
 
Pročitao sam šta je rekao Đilas. Mostu dugačkom 969 metara i širokom 45 metara tačno odgovara pilon visok 200 metara. Znači pilon je visok onoliko koliko treba i nije "previsok". Bulevar Patrijarha Pavla je sadašnji put za Rakovicu i on se nastavlja na most kao što se Bulevar Mihaila Pupina nastavlja na Brankov most.
 
Ако Врачарски плато има надморску висину 132м а храм висок 71м врх храма је на 203м. Сам пилон је висок 200м, што би кад се дода надморска висина темеља пилона дало да ће мост бити виши од храма св. Саве на Врачару.
 
@Dedinje,pa dati mostu ime "Slovenija" samo zato što su ga projektovali tj.slučajno dobili na tenderu je neozbiljno,a šta ćemo sa graditeljima,,Austrijanci...a prijateljstvo sa Slovenijom je uvek bilo diskutabilno,sami su isticali da su u Jugoslaviji privremeno i iz svojih interesa,a mi smo ih oslobodili Austrijskog ropstva ,danas bi svi oni bili Austrijanci i govorili Nemački,a setimo se da su za vreme 2.sv.rata izbegli masovno u Srbiju bežeći od Nacista i ovde su dobili zaštitu, jer su hteli da ih rasele i asimiluju,tako da bi pre oni trebalo da naprave most po imenu "Srbija",a danas isto "prijateljstvo" je interes u vidu desetina Slovenačkih firmi koje skidaju kajmak na velikom tržištu,ali prvi su došli pa im nije zameriti.. :kafa: Danas u svetu nema "prijatelja" već samo interesa,Htedoh da sumiram, imena tako velikih građevina se daju proverenim prijateljima kroz Istoriju ako se radi o državama,čak bi razumeo pre da ga nazovu "Austrija" po graditeljima jer i pored teške zajedničke istorije posle 1.sv,.rata veze koje su postojale posle oslobođenja od Turaka su bile izuzetno jake i intezivne mnogi Srbi su se školovali u Beču,a preko puta Save nekada bila moćna Austrija tada naklonjena Srbima dok nismo zaratili i Austrijanci zamalo uništili Srpsku državu i narod,a setimo se da su tokom 1.sv.rata Srbi podizali spomenike i neprijatelju.Danas naravno neka nova Evropa saradnje se gradi i podsećanje na "bolje trenutke" je imperativ ali sve pod uslovom da se neki novi most na Dunavu u Beču nazove "Srbija" pa da se uzajmno podsećamo..a moj predlog za naziv mosta ako bi se radilo o državama bi bio "Rumunski most" da nas podseća na dugo provereno prijateljstvo dva naroda Rumuni su odbili (po ko zna koji put istoriji) da 99' učestvuju u bombardovanju Srbije, i ako su bili pod velikim pritiskom,"Ruski""Češki"."Poljski"da nas podsećaju na stare veze sa Slovenskim narodima,eto jedan novi most na Dunavu od naroda već dobio ime "Kineski"
 
I ja se slazem da je bolje Rumunija, koji su nam uvek pruzali makar moralnu podrsku, a ne po slovencima koji su nas uvek iskoriscavali i ne vidim nikakvo prijateljstvo sa njima. U ostalom glupa nam je i tema, neka se zove kako bilo samo ne po komunistima i laznim prijateljima...
 
A zasto da se ne zove most kralja Aeksandra I Karadjordjevica ujedinitelja posto je vec imao svoj most to ce vec grupa gradjana poslati kao predlog i na vrh pilona zastavu SRBIJE :vops:
 
Svaka građevina bi trebalo da se nazove u duhu svoje epohe. Neko ime će se sigurno nametnuti.
 
Odnosno, ime se već nametnulo, i ovaj most svi već zovu: "most na Adi". Možda se nešto drugo nametne, ali ne vidim potrebu za zvaničnim nazivom mosta. Uostalom, kako se zvanično zovu svi beogradski mostovi? Mislim baš na sve i da li je to uopšte nekom bitno.
 
"zastava na vrhu" koje s**je , jesi ikad video most za zastavom te zemlje ili bilo koji drugi objekat gde na vrhu imas zastavu... dali CN tower ima kanadsku zastava dali empire state ima americku , effiel tower u parizu... itd itd... taj most je dovoljno jak symbol da netreba mu dodati nista. :bash:
 
2012":2t8dy59d je napisao(la):
....pa dati mostu ime "Slovenija" samo zato što su ga projektovali tj.slučajno dobili na tenderu ...
Mmmm, da.

GOJE":2t8dy59d je napisao(la):
Uostalom, kako se zvanično zovu svi beogradski mostovi? Mislim baš na sve i da li je to uopšte nekom bitno.
Brankov se zvanicno zove "Most bratstva i jedinstva", za "Tramvajski" iliti "Stari savski" znam da su ga Nemci nazvali "Prinz Eugen Brücke", ali ne i da ima neko "srpsko" ime, Gazela je "Gazela", Novi železnički je "Novi železnički"...

Ja sam na drugoj temi već dao predlog, ne bih da namećem :p
 
Ne znam,nekako nisam za to da most dobije neki nacionalni predznak imamo isuviše istorijskih ličnosti vladara koji ga zaslužuju,već nešto kosmopolitski recimo po svetskom Srbinu "Most Nikole Tesle" ili "Most Plenete Zemlja"kao jedinstven u svetu sa svetlećim globusom na vrhu pilona ili na Adi,nešto neviđeno jedinstveno kombinovano sa Teslinim munjama,znam jeste fantazija ali imamo mi dara da nešto autentično odradimo,tehnologija je ipak daleko otišla danas se sve može i ne mora da je skupo. :kafa: Zamislite kako stotine turista sa Kalemegdana blica apartima, kako Teslina munja noću isijava prema vrhu mosta kugli koja predstavlja zemlju ili sl.takav model može se videti u Teslinom muzeju u Beogradu i nema opasnosti za objekte i ljude,moglo bi se nešto odraditi zaista.Takva atrakcija bila bi jedinstvena u svetu ,razlog više da se poseti Beograd.Setimo se da je Teslina munja otvorila Univerzijadu,a možda jednog dana Mundijal i Olimpijadu.
 
Most Milutina Milankovića.

MMM zvuči kao odlična skraćenica :)
 
Mislim da ne treba upoređivati visinu pilona sa visinom Hrama. Radi se o dva različita objekta, dosta udaljena jedan od drugog. Ima svrhe jedino upoređivati visinu pilona sa dužinom mosta. A pilon je visok 200 most skoro 1000 znači odnos je 1:5 i to je sasvim u redu. Da je pilon niži ružno bi izgledalo.
 
Хоћу рећи да ће будући крст бити добро видљив, најмање као и храм св. Саве.

А за име: ММГМ - Мост Милана Галета Мушкатировића, наравно.
 
Pa eto, moglo bi sa kupole Hrama da se razmenuju Tesline munje sa kuglom na vrhu pilona,kakva atrakcija za turiste.a Tesli bi bilo drago,gleda nas sa neba iz neke druge dimenzije . ;)
 
Suština mog posta je da je zvanično ime totalno nebitno, jer ga niko i ne koristi.

Zašto Singidunum, a ne Nandorfehervar? Svako ime ime svoje za i protiv, i zato je glupo i davati zvanično ime.
 
Milan Muškatirović ima veliki sportski centar. Sportisti i mostovi nemaju neke veze. Za most je zatvorena finansijska konstrukcija i on će biti završen na vreme. Verovatno neće biti novca za tunel ispod Topčiderskog brda. Ako bi to finansirala grupa tajkuna posle apela predsednika most bi se mogao nazvati "Tajkun" ili "Cepter most".
 
Vrh