Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Nemojte mi zameriti sto cu ovo da kazem, ali danas sam prvi put dosao do zakljucka (uprkos mom silnom radovanju njegovoj izgradnji) da je most abnormalno veliki (visok) za lokaciju. Mislim pre svega na pilon. :p

Vozio sam se od Ade ka gradu u, srecom, potpuno praznom busu, pa sam mogao da se celom duzinom Bul. vojvode Mishica izvijam i blenem kroz prozor u buduci most, a da ne izgledam polu-normalno. :laugh:

Poredeci ga istovremeno i sa Novim zel. mostom...

A, sada vidim i ove slike gde se vidi iz svakog dela grada. :)


Ipak ne prilichi Savici (salim se, naravno, svestan sam da nije u pitanju neki potochitj)... :p
 
A ovu vec nisam znao gde da postavim.Posto je tu i Belvil i toranj na Avali i naravno pilon.

10xh5kj.jpg


:gobb:
 
Felipe":2rq59ce0 je napisao(la):
Nemojte mi zameriti sto cu ovo da kazem, ali danas sam prvi put dosao do zakljucka (uprkos mom silnom radovanju njegovoj izgradnji) da je most abnormalno veliki (visok) za lokaciju. Mislim pre svega na pilon. :p
I meni se čini da ću se složiti sa tobom... danas dok sam se vozio Bulevarom Nikole Tesle, u smeru ka gradu pre hotela Jugoslavija sam pogledao na semafor, i na zaprepašćenje ugledao nešto u daljini iza semafora... kada sam bolje pogledao, primetio sam da je reč o pilonu mosta preko Ade... a još fali dosta dok ne dostigne pravu visinu...
 
Nazire se pilon sa mog prozora,ovo je totalno ludo :D Posto nema nista visoko u blizini kada se gleda od mene lepo se vidi :gobb:
 
Neka se vidi, da se zna zasta dajemo pare :p . Pa mozemo i mi da imamo neki simbol koji ce se videti iz najveceg dela grada, kao mnoge svetske metropole...
 
Pilon mosta je visok i potpuno odgovara velikoj reci kao što je Sava i gradu koji će biti svetska metropola zahvaljujući pre svega svom geografskom položaju.
 
Ne slažem se ni sa jednom konstatacijom iz prethodnog posta.

Ovu posvećujem kolegama forumašima. Ovo vam je možda najbolja pozicija za slikanje mosta, ali prepodne kada je sunce iza leđa.

slika03699.jpg
 
prostorni planer":3b589zpd je napisao(la):
Neka se vidi, da se zna zasta dajemo pare :p . Pa mozemo i mi da imamo neki simbol koji ce se videti iz najveceg dela grada, kao mnoge svetske metropole...
E sada da potrose jos koji milioncic za reflektor ka mesecu, pa da se vidim i sa satelita! Kud puklo da puklo!:D
 
Do koje visine je stigao ovaj pilon. kako ja vidim ima da ga zavrse do kraja godine ukljucujuci i montazu onog celicnog vrha (jer po mojoj proceni trenutno je visok oko 145m ili nesto manje. Ako nisam upravu neka me neko ispravi)
 
stek":2df3d807 je napisao(la):
Do koje visine je stigao ovaj pilon. kako ja vidim ima da ga zavrse do kraja godine ukljucujuci i montazu onog celicnog vrha (jer po mojoj proceni trenutno je visok oko 145m ili nesto manje. Ako nisam upravu neka me neko ispravi)
Trenutna visina dizalice je 150m, tako da je pilon sada visok možda oko 130m.
 
Tako je Lukas i reflektore sa strane, pa kad se okrece planeta da se iz svemira prvo vidi vrh pilona, pa evropski kontinent :laugh:
 
relja":213paqjg je napisao(la):
Ne slažem se ni sa jednom konstatacijom iz prethodnog posta.

Ovu posvećujem kolegama forumašima. Ovo vam je možda najbolja pozicija za slikanje mosta, ali prepodne kada je sunce iza leđa.

http://img831.imageshack.us/img831/2407/slika03699.jpg
Jel to Relja isao na Brodic na cuvenu picu :) . Verujem da si isao u popodnevnim casovima da te ne bi ometala senka velikog pilona :p Mada moze biti da je pala i voznja bicikle u popodnevnim casovima
 
Nešto mi nije jasno. Većina forumaša je pala u depresiju kad je rečeno da se u Beogradu neće graditi tornjevi i oblakoderi (što je stvarno besmislena odluka i nadam se da se neće ostvariti). A sad, najednom, suprotna reakcija, mnogima smeta previsok pilon. Rano je o svemu govoriti treba sačekati da se most završi. Pa, valjda ne treba biti neki stručnjak, visina pilona mora biti u nekoj proporciji sa dužinom mosta. A most počinje već kod nadvožnjaka u topčideru i završava se kod ulice Jurija Gagarina.
 
G. Relja, nije pristojno napisati post koji počinje: "Ne slažem se ni sa jednom konstatacijom iz prethodnog posta" (kraj citata). a da se ne pomene ime autora posta. U želji da napišeš efektnu nipodaštavajuću rečenicu napisao si neistinu. Jer ja sam siguran da se slažeš bar sa nekim konstatacijama iz mog kratkog posta. Slažeš se da je pilon visok kao što se slažeš da će Beograd jednog dana postati svetska metropola.
 
@dedinje рекао бих да за Рељу пилон није "висок" већ "превисок". Узгред, како ли ће се уклопити онај крст на врху, што круже гласине да планирају ставити на врх пилона?
 
Nurko7000":62qxrvfk je napisao(la):
@dedinje рекао бих да за Рељу пилон није "висок" већ "превисок". Узгред, како ли ће се уклопити онај крст на врху, што круже гласине да планирају ставити на врх пилона?
Ma to su se formulasi samo salili, zbog one peticije oko naziva.
 
Krst na vrhu pilona (sa razapetim Isusom)?! Pa to ne bi uradili ni Poljaci ni Irci poznati kao najvatreniji katolici. Ne treba verovati u sve glasine koje kruže. Logično je da na vrhu bude nešto kao gromobran.
 
Па сад, пошто сам видео онај крст у Крагујевцу у центру кружног тока, рeкао бих да је то са крстoвима постала врло популарна акција по Србији, а овај део УМТ је градоначелник назвао "Булевар Патријарха Павла"...
 
Vrh