Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Večeras sam se malo rekreirao, i prošao pored gradilišta

Pravac mosta ne seče tu raskrsnicu posle pumpe, već je baš kao na Mihlajlovom modelu na Google Earthu.
(ko ne poznaje kraj - X je ta raskrsnica)

Započelo je rušenje ovih zaokruženih kuća.

mostkuce.jpg


sa pozicije 1

slika0342.jpg


sa pozicije 2

slika0343.jpg


Sa pozicije 2 - jedna od kuća koja se ruši, ostale se nalaze van kadra, desno

slika0344.jpg


pozicija 3

slika0345.jpg
 
vucko":2l5izex0 je napisao(la):
A kad ce poceti da rade put dakle?Da tipujemo na septembar?
Teško. Teren na kojem se nalazi velika većina tih kuća je nekoliko metara niži od ulice Jurija Gagarina. To je praktično bilo jedno "nevidljivo" naselje. Jedna od kuća je imala tri sprata, a sa ulice se video samo krov. Čak sam video i banderu :) maznutu ko zna odakle, a vrh joj je ispod nivoa ulice.
Trebaće vremena da se uredi teren. Tu će da grade stubove a nisu ni ispitali zemljište zbog kuća koje se tek nedavno počele da se ruše.. Znači - projektuj i izvodi (iliti - na to ću da mislim kada dođem do toga)
 
Pa to je sa te strane i k'o sto rece Vucko "nevedljivog" naselje. Gledam sad snimak na Googlu i ne mogu da verujem, nikad nisam to ni primetio! Ludnica! Znaci pocinju odatle (bilo kad) pa onda idu ka T. Bunaru ili ce da krenu paralelno sa obe strane? Ima li informacija?! :vops:
 
a meni je žao ljudi kojima to ruše. Eto npr, meni je devojka u Vreocima, njeni imaju čitavo imanje, kao mali salaš, a planom proširenja Kolubare je predviđeno brisanje sela Vreoci. I za te sitne pare koje će da im daju jedva će moći da kupe osrednji stan u Lazarevcu.
 
Archangel":1lqsio2j je napisao(la):
a meni je žao ljudi kojima to ruše. Eto npr, meni je devojka u Vreocima, njeni imaju čitavo imanje, kao mali salaš, a planom proširenja Kolubare je predviđeno brisanje sela Vreoci. I za te sitne pare koje će da im daju jedva će moći da kupe osrednji stan u Lazarevcu.
Off:
Pa kako neko moze da ih natera, ako oni nece?

Drugo, ne znam koja je lova u pitanju, ali kada se Pljevaljski rudnik sirio, cifre su bile izuzetno visoke (reda: stotine hiljada evara)
 
mekbejn":14wwcigf je napisao(la):
Archangel":14wwcigf je napisao(la):
a meni je žao ljudi kojima to ruše. Eto npr, meni je devojka u Vreocima, njeni imaju čitavo imanje, kao mali salaš, a planom proširenja Kolubare je predviđeno brisanje sela Vreoci. I za te sitne pare koje će da im daju jedva će moći da kupe osrednji stan u Lazarevcu.
Off:
Pa kako neko moze da ih natera, ako oni nece?

Drugo, ne znam koja je lova u pitanju, ali kada se Pljevaljski rudnik sirio, cifre su bile izuzetno visoke (reda: stotine hiljada evara)
Да сад не бацам хејт, али помислите само на потез Тошин бунар-Војвођанска.
 
Sa sajta Savabridge:

Подизање трећег сегмента главног распона


У уторак 10. августа извршено je подизање комплетног трећег сегмента Главног распона моста. Укрупњавање овог челичног сегмента дужине 16м, ширине 45м и масе преко 374т извршено је на градилишту 2 на Малој Ади, после чега је помоћу две специјалне нископодне приколице укупне носивости 400т транспортован на баржу носивости 1300т и дужине 80м. Баржа је потом превезла сегмент са леве обале реке Саве на шпиц Аде Циганлије где је помоћу Дерик крана који се налази на претходном сегменту, подигнут на пројектовану висину да би се затим у наредним данима заваривањем споjио са претходним сегментом. Претходни тј. други сегмент је прихваћен привременим косим кабловима, који ће се уклонити по монтажи сталних косих каблова. Овом монтажом тренутно је премошћено 50м од 376м Главног распона моста преко реке Саве. У току је и предмонтажа наредног сегмента М3 на Малој Ади, која је у завршној фази те преостаje још спајање конзоле са сандуком и монтажа косника.
 
Archangel":14zr533m je napisao(la):
a meni je žao ljudi kojima to ruše. Eto npr, meni je devojka u Vreocima, njeni imaju čitavo imanje, kao mali salaš, a planom proširenja Kolubare je predviđeno brisanje sela Vreoci. I za te sitne pare koje će da im daju jedva će moći da kupe osrednji stan u Lazarevcu.
Koliko sam pratio, a mozda nisam dovoljno, pre nekoliko godina donesen je zakon o nadoknadama, tako da za sve kuce, imanja, kucerke i ostalo postoji adekvatna naknada koja je preracunata u Eurima. Sada koliko to tacno iznosi nisam siguran ali uglavnom mnogo izgleda cistije nego ranije kad se nista nije znalo. Koliko sam shvatio isplacuje se za svaki kvadrat zivotnog prostora plus okucnica pa cak i supe, itd. Najveca promena naravno je ta da nemoze kao ranije, da recimo roditelji zive u kuci od recimo 40-tak kvadrata, a da ukoliko dodje do rusenja i raseljavanja, prijave celu familiju da zive na istom prostoru i da zahtevaju stanove i novac. No kod nas se zakon stalno menja i sve je fleksibilno. No zaista je velika glupost je ako neko ima plodno imanje i sta u tom slucaju, koliko to vredi, a pogotovu ako neko zivi od toga.

A inace malo sam iznenadjen da se ti kucerci sa NBGD strane tako ruse i ruse takvom brzinom, sto znaci da nemoze "Ja necu da se selim", a mozda mi se to samo cini. Mozda se tu nesto i promenilo. Interesujeme kada je taj proces uopste poceo i kako je izgledao. Videcemo.
 
LUCAS":2ygbelcd je napisao(la):
A inace malo sam iznenadjen da se ti kucerci sa NBGD strane tako ruse i ruse takvom brzinom, sto znaci da nemoze "Ja necu da se selim", a mozda mi se to samo cini. Mozda se tu nesto i promenilo. Interesujeme kada je taj proces uopste poceo i kako je izgledao. Videcemo.
Чини ти се. Поново узимам за пример потез Тошин бунар-Војвођанска и "Душко Дугоушко" ситуацију целом дужином од пруге до Душана Вукасовића.

Има још таквих ситуација, усред зеленог појаса у 60-им блоковима има пар кућица, које су чак ниже од нивоа земљишта. Кад се попне у продужетку Гандијеве на брдо има и ту свашта по нешто. На улазу у Земун пре Ретензије има неколико кућица које су преживеле сва исељавања. Ових пар примера сам се на брзину сетио.

Значи, није баш ружичаста ситуација. Проћи ће још доста времена док се цео Нови Београд не среди како треба.
 
Wile E. Coyote":1ikp0pna je napisao(la):
LUCAS":1ikp0pna je napisao(la):
A inace malo sam iznenadjen da se ti kucerci sa NBGD strane tako ruse i ruse takvom brzinom, sto znaci da nemoze "Ja necu da se selim", a mozda mi se to samo cini. Mozda se tu nesto i promenilo. Interesujeme kada je taj proces uopste poceo i kako je izgledao. Videcemo.
Чини ти се. Поново узимам за пример потез Тошин бунар-Војвођанска и "Душко Дугоушко" ситуацију целом дужином од пруге до Душана Вукасовића.

Има још таквих ситуација, усред зеленог појаса у 60-им блоковима има пар кућица, које су чак ниже од нивоа земљишта. Кад се попне у продужетку Гандијеве на брдо има и ту свашта по нешто. На улазу у Земун пре Ретензије има неколико кућица које су преживеле сва исељавања. Ових пар примера сам се на брзину сетио.

Значи, није баш ружичаста ситуација. Проћи ће још доста времена док се цео Нови Београд не среди како треба.
Pa znam, zato i pisem to isto. Ja zaista ne znam kako ce to sve da izgleda. Zato me i interesuje kako je tekla procedura sa ovim srusenim kucercima oko Save. Pogledaj samo suzenje T.Bunara!!?? Koliko je zivota ostavljeno i nasta to lici. Pa i ista Vojvodjanska, 90% uradjena i stala ispred jedne kucice!!?? A sta je sa levom stranom te iste ulice. OK one nisu deo UMP-a, pa recimo nisu za ovaj forum, ali popni se na Kosu i gledaj od N.Dobraknjovica ka mostu????!!!!!! Ko ce to da resi? Ne znam!
 
Svi ti kucerci su neki ostaci da ne kazem mrvice koje nisu pociscene kada se urbanisticki radio nbg i ostali krajevi Beograda.Ponestaje gradjevinskog zemljista pa ce zbog izgradnje novih objekata i infrastrukture i ti biti likvidirani(i to jer moraju ne zato sto hoce vlast).
 
Videcemo, za sada sve ide po planu, doduse kasnice mnogo, a i skeptik sam kad se radi u celokupnosti projekta, bojim se da ce da urade mnogo manje zbog problema koje ih cekaju. :grand:
 
BOKI SMOKI":1p4xu0w6 je napisao(la):
Nove vesti sa ratista? (slike)
Nemam slike ali sam video da se izgleda vrše poslednje pripreme za postavljanje kosih kablova. Ispod onih rupa za kablove montirane su konstrukcije, verovatno za njihovo spuštanje...
 
bas mi je drago sto ce biti bele boje kablovi, eh kad bi samo i pilon ofarbali u belo,most bi bio savrsen
 
jel se to meni cini ili su oni vec zategnuli kablove, pa sutra krecu da postavljaju sa druge strane pilona



Uploaded with ImageShack.us
 
Bravo za slike! Majstorski detaljno.
Pored betonske grdosije ovi kablovi deluju kao žice za sušenje veša. :D Pretpostavljam da će se "gustim tkanjem" postići efekat monumentalnosti.
 
Juče kada sam išao na Adu baš sam se obradovao kada sam video da sidre prve kablove!!! Nisam ih očekivao još uvek, tek oko 25. Sa Novo Beogradske strane još uvek pripremaju one njihove skele.... Za par dana skidaju one privremene kablove i bese prva dva stalna.... Neogo imam jedno pitanje... Da li će pilon ostati u ovom dekoru ili će da ga farbaju? Mislim na slikama projekta pilon izgleda potpuno beo... Kao i kablovi
 
Vrh