Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Wile E. Coyote":2366apcr je napisao(la):
relja":2366apcr je napisao(la):
Ima nas ovde i izroda koji se nisu mirili sa "lako ćemo" niti sada sa "šta je tu je", a bogami ni sa neopisivom lakoćom zaduživanja.
С тим што ако немаш избора него да се задужиш (рецимо, решавање стамбеног питања), свесно улећеш у дуг. Онда ипак смишљено јеси у "шта је ту је" ситуацији.
Тај сам.:D
 
Реља:
-За "шта је ту је" Којот је објаснио. Како би иначе било шта градили без задуживања.
-Можда колективна свест народа јесте оксиморон (у многим сегментима) али колективна свест форумаша ја мислим да није, ШТО СЕ ТИЧЕ СЛИКА КОЈЕ АРХАНГЕЛ И ЦО. КАЧЕ. Мислим да нам је свима драго што мост напредује. Дакле, на то сам мислио кад сам рекао "колективна свест", радост због напретка. Наравно да нема колективне свести за (скоро) било шта друго. Зато и служи форум. Извињавам се због бега од теме, али у ових 134 стране све је објашњено, анализирано,растављено на атоме, семајлирано и фрезенковано, да нам не остаје ништа друго него да чекамо неку нову вест и неке нове слике да то коментаришемо. Ваљда је морало да се пређе на филозофску раван, што и није усамљен случај (метро). :gobb:
 
Wile E. Coyote":q96cng2r je napisao(la):
relja":q96cng2r je napisao(la):
Ima nas ovde i izroda koji se nisu mirili sa "lako ćemo" niti sada sa "šta je tu je", a bogami ni sa neopisivom lakoćom zaduživanja.
С тим што ако немаш избора него да се задужиш (рецимо, решавање стамбеног питања), свесно улећеш у дуг. Онда ипак смишљено јеси у "шта је ту је" ситуацији.
Nisam mislio na zaduživanje stanovništa u bankama, već države u inostranstvu i opštu ravnodušnost po tom pitanju.
end off.
 
He, he "...nepodnosljiva lakoca zaduzivanja!"

Mda - ajde da se malo vrnemo, samo jedno recimo petnaestak godina! Brrrrrr, ne smem ni da pomislim. Smesni smo kad kazemo da ce mo vracati jedno dvadesetak godina! Ja tipujem recimo - nikad! Kao i ceo svet, presipa suplje u prazno, sa svescu ili bez nje. No, dok nam daju, a i veruju dobro je. Uostalom sta moze da se desi i da ne vratimo? Nista, ama bas nista!

Uh...odosmo van topic-a. Nego da se mi polagance vrnemo na nas nam lepi MOSTITJ, i lagani napredak nasi pilona! :laugh:
 
Zvezdan":33guq0qx je napisao(la):
Реља:
-За "шта је ту је" Којот је објаснио. Како би иначе било шта градили без задуживања.
-Можда колективна свест народа јесте оксиморон (у многим сегментима) али колективна свест форумаша ја мислим да није, ШТО СЕ ТИЧЕ СЛИКА КОЈЕ АРХАНГЕЛ И ЦО. КАЧЕ. Мислим да нам је свима драго што мост напредује. Дакле, на то сам мислио кад сам рекао "колективна свест", радост због напретка. Наравно да нема колективне свести за (скоро) било шта друго. Зато и служи форум. Извињавам се због бега од теме, али у ових 134 стране све је објашњено, анализирано,растављено на атоме, семајлирано и фрезенковано, да нам не остаје ништа друго него да чекамо неку нову вест и неке нове слике да то коментаришемо. Ваљда је морало да се пређе на филозофску раван, што и није усамљен случај (метро). :gobb:
Bogami, Metro i jeste filozofska teza, vec neko vreme.:shok:
 
LUCAS":15iktant je napisao(la):
Uostalom sta moze da se desi i da ne vratimo? Nista, ama bas nista!
Izvini da li se ti to zezaš, a daja to ne shvatam ili ti to ozbiljno misliš?
 
nbumbic":1qpe1u0f je napisao(la):
LUCAS":1qpe1u0f je napisao(la):
Uostalom sta moze da se desi i da ne vratimo? Nista, ama bas nista!
Izvini da li se ti to zezaš, a daja to ne shvatam ili ti to ozbiljno misliš?
I meni bas nije jasno....pa Grcka ce da ostane bez ostrva, jer je to jedino sto mogu da im uzmu.
Jugoslavija se zaduzivala, i sta joj se desilo kad je trebala da vrati dugove?
 
relja":uotm50ew je napisao(la):
Nisam mislio na zaduživanje stanovništa u bankama, već države u inostranstvu i opštu ravnodušnost po tom pitanju.
end off.
Е, извини, нисам те разумео. Мислио сам да мислиш на задуживање појединаца, што и даље стоји.
 
:vops:
stf":2awj9spj je napisao(la):
nbumbic":2awj9spj je napisao(la):
LUCAS":2awj9spj je napisao(la):
Uostalom sta moze da se desi i da ne vratimo? Nista, ama bas nista!
Izvini da li se ti to zezaš, a daja to ne shvatam ili ti to ozbiljno misliš?
I meni bas nije jasno....pa Grcka ce da ostane bez ostrva, jer je to jedino sto mogu da im uzmu.
Jugoslavija se zaduzivala, i sta joj se desilo kad je trebala da vrati dugove?
A bre ljudi, nemojte da ste naivni toliko! Pa zar vi zaista mislite da ce Grcka da ostane bez ostrva?! Najvece pitanje ovih dana odakle ce Evropa naci tolike pare kad ima shity economy! Pa nastampace Eure (a neki vec vide kraj toj istoj valuti, jer nemoze postojati ekonomska unija ukuliko ne postoji politicka Evropska unija), kao sto svi znamo. Evropa je videla od Jenkija kako se to radi, ali su malko pobrkali loncice, uostalom osecamo - politicki - i mi sami. Ali da ne politiziramo kako ce ko i kad vratiti dugove, zivi bili pa videli, a nadajmo se najboljem naravno. Nisam ja nikakav expert ali eto pratim lagano.

No nije to topic pa da ne polimisemo mnogo na ovom forumu. Odavde, odakle ja gledam i cime se ja bavim, sve je zaista presipanje iz supljeg u prazno. A kad sam rekao da se nemoze nista desiti, nemojmo misliti to bukvalno, jer tokom zadnjih 60-tak godina, bilo je raznoraznih moratorijuma (ekonomskih, a kojima smo mi bili i svedoci), a da ponovim, zar to nije presipanje i prebijanje dugova. Postujem ja sve Vas gospodo, ali da bi neko dobio danas dug mora da ima tzv NET WORTH, a znamo da Srbija to nema i jedini nacin je da proda "nekretnine", da bi pozajmila novac, a kako nas kredibilitet nije bas najjaci u svetu mogu i sam misliti po kakvim uslovima pozajmljujemo novac.

I da Vas ne smaram mnogo, nego ima li nekakvih vesti sa gradilista? Uh, idem da popijem viskic sa Hledom!:vops:
 
Ma tu su Kinezi njima preliva, pa šta je za njih 10 milijardi da pokrpi celu Srbiju,to je opštinski budžet neke Hind Jang provincije..a njima se otvaraju vrata da grade po sred Evrope,biće para i igara uostalom sa vrha je naređen optimizam pa....veselo :kafa:
 
2012":1ayjt435 je napisao(la):
Ma tu su Kinezi njima preliva, pa šta je za njih 10 milijardi da pokrpi celu Srbiju,to je opštinski budžet neke Hind Jang provincije..a njima se otvaraju vrata da grade po sred Evrope,biće para i igara uostalom sa vrha je naređen optimizam pa....veselo :kafa:
:kk:
 
2012":2y1aarem je napisao(la):
Ma tu su Kinezi njima preliva, pa šta je za njih 10 milijardi da pokrpi celu Srbiju,to je opštinski budžet neke Hind Jang provincije..a njima se otvaraju vrata da grade po sred Evrope,biće para i igara uostalom sa vrha je naređen optimizam pa....veselo :kafa:
Neko rece, zuti ce da vladaju!
 
LUCAS":22s22z6f je napisao(la):
Neko rece, zuti ce da vladaju!
Vec vladaju zuti(po stranci),ja sam pre za varijantu da vladaju zuti(po boji koze),to mu dodjem neki pozitivni rasista
 
Ma ljudi man'te se zutih, nego neka neko kaze koji segment trenutno rade na zapadnoj nozici (visoj/visocijoj) i kada ce uraditi taj 22 segment, tj spojiti nozice. Sanjam taj trenutak...
 
stf":356bjfuj je napisao(la):
I meni bas nije jasno....pa Grcka ce da ostane bez ostrva, jer je to jedino sto mogu da im uzmu.
Jugoslavija se zaduzivala, i sta joj se desilo kad je trebala da vrati dugove?
Jugoslavija je servisirala svoje dugove, a posle raspada dugove su nasledile države naslednice i svaka servisira svoj deo, kako zna i ume.

Grčka će postati još veći dužnik, , biće prinuđena da smanji udeo sive ekonomije i poveća naplatu poreza, možda će kasnije biti i isključena iz monetarne unije. Neće imati ikakav kreditni rejting i ozbiljni investitori će je zaobilaziti, korupcija će bujati. Pad standarda povećava kriminal, i turizam će da slabi. Šta je bilo bilo je, Grci će moći samo da se sećaju nekih lepših vremena. Imaće vremena da po celi dan sede po kafićima, ispred dragstora, kuckaju po internetu....

A mi - pošto smo u svakom pogledu slabi, nismo kao Grčka deo monetarne unije i nikome bje preterano stalo do nas - mi ćemo otići u dužničko ropstvo, pošto u vreme zaduživanja nikome nije padalo na pamet da vraća taj novac, a bogami ni da ga pametno investira, za razliku od pokojne SFRJ. I uvek ćemo biti beda.
 
Wile E. Coyote":7jvieza9 je napisao(la):
Е, извини, нисам те разумео. Мислио сам да мислиш на задуживање појединаца, што и даље стоји.
Nema potrebe za izvinjavanjem, kapiramo se.
 
Pa nekaze se dzabe da je neko duzan kao Grcka, uostalom zanimame od kada je ta izreka? Verovatno datira od vajkada, tako da se eto stanje u Grckoj nije promenilo nista. Zasto bi razvijena Evropa placala kojekakve nerazvijene i nekulturne neradnike? Jel to zbog toga sto pripadaju Evropskoj monetarnoj uniji i imaju obevazu prema Grckoj? E to je ono sto rekoh, Evropa je htela ekonomsko monetarnu uniju, a ne politicku! Eto tek iduce godine, mozda, pokusavaju da osnuju sud na nekom nazovi konfederalnom evropskom nivou, itd, itd. A sto se naplate od poreza tice, pa sve ekonomsko razvijene zemlje zive od naplate istog npr. porez na zarade porez na vazduh i ostale gluposti. A sto se iskljucenja iz monetarne unije tice, hmmmm, mislim da im to nece tesko pasti. Uostalom to sledi i Spaniji, Portugalu, a i ne zovu ih dzabe PIGS countries.

E obecavam necu vise da tupim o politici. Ajde bre Archangele daj nove slikice pa da prekinemo sa politiziranjem. :blah: :grand: :bash:
 
tako je,arandjele daj jednu kisovitu apokalipticnu verziju mosta po ovom vremenu :gobb:
 
dovlisa":23jdyeu0 je napisao(la):
Ma ljudi man'te se zutih, nego neka neko kaze koji segment trenutno rade na zapadnoj nozici (visoj/visocijoj) i kada ce uraditi taj 22 segment, tj spojiti nozice. Sanjam taj trenutak...
Radi se 20 segment. Za vikend kreću na 21. poslednji! To ćemo proslaviti sa jednim :vops:
Posle toga treba sačekati istočnu koja sada kasni tri segmenta što znači da rad na spajanju počinje polovinom juna!! :gobb:
 
A jel sigurno da između stubova mogu da prođu CAF tramvaji :rolleyes:
 
2012":1qzvtbcz je napisao(la):
Ma tu su Kinezi njima preliva, pa šta je za njih 10 milijardi da pokrpi celu Srbiju,to je opštinski budžet neke Hind Jang provincije..a njima se otvaraju vrata da grade po sred Evrope,biće para i igara uostalom sa vrha je naređen optimizam pa....veselo :kafa:
Крећемо од моста на Дунаву, видећемо шта ће бити даље.
 
2012":4w50nvdn je napisao(la):
Pa kada se osvrneš da se 30 g.ništa nije radilo ovo što se sada radi i to u sred svetske krize je blagoslov,čak bi mogao reći da su zahvlajujući krizi pokrenuti mega projekti jer bi u suprotnom verovatno te pare spiskali na stambeno, poslovne ,tržne mega i ko zna kave još centre koji im donose brzi profit a za mostove i metro bi rekli da nema para :kafa:
ne kapiram o kome ovde pričaš? bojim se da brkaš privatne investitore sa državom, gde je u poslednjih 10 godina država gradila stambene zgrade(sem stanove solidarnosti), pogotovo poslovne i tržne centre?
Još navedi koji je mega projekat započet u vreme krize? pričam o realnom projektu, a ne o naklapanjima tipa Mrka i njegov autoput do "neznamčegaviše"?
da nije projekata koji su započeli pre krize ovde bi mogli komotno da konzerviraju kranove i čekaju......
 
Vrh