Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

U svakom slučaju JP je odlična lokacija za razne poslovno-trgovinske objekte, tako da verujem da će ga Rusi držati do njima najpovoljnijeg momenta.
 
Ime mosta nije bitno ali ne i nebitno. Samo da ga mi završimo pa taman ga zvali i Bezimeni.
 
16h4z5x.jpg
 
vucko":1d9okfds je napisao(la):
Zanimljiv tekst e-novina o diskusiji o kumovanju imenom mostu(najvise diskutuje o ideji da se most nazove po Patrijarhu Pavlu)

Skica domaće pameti: Kako imenovati most
Samoubica skočio s Patrijarha Pavla!

http://www.e-novine.com/entertainment/entertainment-tema/35548-Samoubica-skoio-Patrijarha-Pavla.html
Zvuci malo blesavo, ali ako treba da se nazove po nekoj licnosti, najzasluzniji je Patrijarh Pavle, mada je moje licno misljenje da mostu treba dati neki neutralni naziv.... a meni "Igla" zvuci fenomenalno, apsolutno ga opisuje.
 
iskreno, pilon ce bukvalno liciti na iglu.videce te kada bude most gotov i kako ce svi ljudi nesvesno poceti da ga zovu igla npr. slovaci svoj novi most zovu UFO jer im restoran na pilonu lici na svemirski tanjir :laugh:
2sbvlhi.jpg
 
Да, УФО на Новом мосту у Братислави :D Али тако се зове тај ресторан на врху пилона само неколико година. Пре се звао Bystrica. Откупио га је приватни власник и, сасвим логично, променио име. Тамо горе нисам био бар 10-11 година. Одличан поглед на цео град + покретна конструкција унутар, супер :)
 
rajko4SERBIA":37um757j je napisao(la):
ja bih ovaj most nazvao "SPOMENIK NA ADI"
Ima ovde nelogicnost...a kako bi nazvao ako bi eventualno neko napravio neki lep veliki spomenik na adi...

Da li bi njega nazvao most na adi?
 
Ljudi jedno sam primetio neznam dal ćete se samnom složiti, al sve ove naše slike i komentari su svedoci istorije. Za 10 - 20 - 30 godina neki novinarčić ili neki istoričar će koristiti slike koje su ovde postavljene kao slika koju je postavio nn gospodin koji je bio svedok istorije pravljenja i gradnje mosta na Adi. a kad budu čitali naše komentare smejaće se i pitati dal su ovi naši matorci bili toliko ludi, pametni ili vidoviti kad su to tad sve pisali. Svi su smejali pre 40 godina pokojnom Branku Pešiću tadašnjem gradonačelniku šta će nam toliko veliki most sa protokom od 10000 automobila na sat kad Beograd ima 150000 automobila, a sad ne da je mali nego da moze da se klonira u jedno 10 primeraka bio bi nam mali.
Polako postajemo svedoci al ne i tvorci istorije jer nas ovde niko nesluša nego oni rade i dalje po svom
 
Diskusia ošla u tri lepe. Neka se zove Radojko ebem li ga das obraduemo. A oni kinzki neka se zove žuti mos-Takuj ćevi preko grada da imate žuto plavu konekciu.
Čitav ovi kvorum redovito sas uživanciu al kade se ufate ovi što sve znau.
Batali bre dčitam ovi što znau - pun mi be stojko ovi što numu ič.
Arkitetke risuvajte dučimo ostali ostav sas zaebanciu. aj uzdravlje :bash:
 
Goldi sa SSC-a je postavio ove slike iz NIN-a.Ispada jos gore nego sto mi drug rece,minimum 3 godine da zavrse pristupne saobracajnice



t8ow7k.jpg


2jdmgzs.jpg


2eebuj7.jpg


11r6mbt.jpg
 
Само још кад би политичари признали да су погрешили... Можда би неки градоначелници у неким другим земљама због овог и Газеле одавно поднели оставке.
 
berekin":hevq80v3 je napisao(la):
Само још кад би политичари признали да су погрешили... Можда би неки градоначелници у неким другим земљама због овог и Газеле одавно поднели оставке.
Bar je jasno da kradonacelnik moze da se slika na sledecim izborima :)
 
Iako manje, više stoji sve što je gore navedeno, nisu ni ovi iz vlasti mutavi i oni uvek mogu da oduže izgradnju mosta kako bi se poklopila sa završetkom izgradnje saobraćajnica.

Ranije sam rekao i ponoviću, most će biti završen u prvom ili početkom drugog kvartala 2012. godine, a pristupne saobraćajnice (obe, tuto kompleto) najranije do kraja 2012. godine.
 
Pa zadatak im je do novih izbora,a onad će da nam puste CAF Tramvaje i da se slikaju kako otvaraju Metro liniju od početka do kraja mosta :kafa:
 
Karikatura mosta :lool: odavno se nisam ovako nasmejao. Ipak se ovde gradi za razliku od zaobilaznice.
 
ne znam , ali ja imam veliki osecaj da ce se ovaj most zavrsiti na vreme bez obzira na tvrdnje NINa
 
Vrh