Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ово је веома битан проблем за БГ саобраћај и урбанизам који ће проћи испод радара. Изгледа би било најбоље да се уради мањи тунел до звезде, па онда ко хоће ка Мостару, ко хоће ка Аутокоманди, ко хоће ка Прокопу...
Могло и код БИП-а да изађе, па да настави паралелно са аутопутем како је и оригинално замишљено?
 
Хм, па оно теоретски да, у пракси то значи друмски тунел испод Прокопа и рушење Стека, пумпе и свог садржаја од хитне помоћи до аутокоманде и на крају опет треба то некако спетљати са петљом која већ постоји.
 
Ко није знао, војска се буни због подземног објекта Караш који се протеже баш на путу тунела ка аутокоманди, неку стотину метара од места убиства гардиста.

Мада не видим проблем да коригују трасу тунела који би можда захватио задњу тачку караша и тако би караш имао и излаз у саобраћајни тунел :)


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Значи споран је портал тунела код петље хиподром?
 
Kod portala ne bi trebalo da bude bilo šta, između Karaša i njega je Letnja pozornica, problem je negde kod sredine pod Topčiderskim brdom. Mislim, svakako nije problem, jak mi tajni objekat za koji svi znaju i koji bi sutra Ameri/Rusi/Kinezi mogli da pogode i pre nego što se oglase sirene. Nego vojska misli da je bitna, da ne misli tako, ne bi ni postojala.
 
Karaš (ulaz obeležen belom strelicom) je dosta daleko od projektovane trase tunela (crveno). Pre će biti da je nešto oko vile Mir (žuta strelica)

Screenshot 2023-06-09 232317.png
 
Super, ako je tako, neka onda vojska probije tunel koji nam treba, očigledno imaju iskustva. Neka oni probiju kako im odgovara, a mi ćemo da uštedimo na milion izvođača koji bi se ugradili.
 
Па војсци су радила сада нажалост пропала грађевинска предузеђа, осим Енергопројекта.
Нека онда прилагоде план новим ситуацијама и нек пробију тунел од петље, пардон семафора код хиподрома макар до Прокопа, а део од аутокоманде ка Душановцу нек крену одмах.
 
Pozdrav svima, nisam stručnjak i nažalost nisam stigao da slikam jer sam vozio, ali sam video ljude i neku mašinu koju su sproveli iza barijera na delu ispred budućeg tunela ili sta god se bude pravilo. To je primećeno prekjuče oko 22:30
 
Као и многи други пројекти који су у подфоруму о инфраструктури :)
 
Aли овај пројекат није ни у изградњи већ стагнира :D
 
Pozdrav svima, nisam stručnjak i nažalost nisam stigao da slikam jer sam vozio, ali sam video ljude i neku mašinu koju su sproveli iza barijera na delu ispred budućeg tunela ili sta god se bude pravilo. To je primećeno prekjuče oko 22:30
Pozdrav, koja je to tačna lokacija u pitanju gde kažete da je tunel planiran?
 
Pozdrav, koja je to tačna lokacija u pitanju gde kažete da je tunel planiran?
Kod petlje hipodrom, kada se iz Topčiderskog parka penje na most pa prvo desno kod semafora koji uvek radi ne onaj kod tramvajske pruge, nego onaj kada si već na početku mosta, deo koji je pregrađen betonskim barijerama. E tu sam iza tih barijera video radnike i neku mašinu, ali šta su radili nemam pojma
 
Ne znam ni sam koliko je to prioritetno, a i šta bi se dobilo time, postojeći put je ok (zeleno, 2 trake po pravcu min). Možda u nekom trenutku uz obilaznicu/ap oko PA bude imao više smisla.
Untitled.png
 
Грешка је само што нису денивелисали сва укрштања од Зрењанинског до Панчевачког пута, као и дуж Панчевачког након СМТ што нису направили паралелне саобраћајнице за пословно-стамбене садржаје дуж пута са два надвожњака како би укинули једно 5 семафора.
 
Lepo je pre mnogo godina član @Delija (ili možda neaktivni član Šmeksi) postavio jednu skicu po kojoj će sve saobraćajnice u okolini grada i u Beogradu formirati jednu odličnu spiralu za slivanje drumskog saobraćaja u centar grada.
 
Vrh