Šta je novo?

Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Neka se zapise da sam rekao da je Vesic u pravu. Menjanje naziva ulica da bi bili samo srpski i u vezi sa Srbina jeste provinicjalizacija Beograda.
Pritom mnoge licnosti ovde nabrojane nisu zasluzile da dobiju svoju ulicu.
 
Има доста несрба који су допринели граду, а улице немају, а и ако имају, то је нека уличица на даљој периферији. Најупечатљивије је што припадници Беле емиграције, који су пола свега битног што и даље стоји у Београду направили, немају своје улице, сем типа Нине Кирсанове и Николаја Краснова.

Ево одмах, зашто Барон Врангел нема улицу? Александар Соловјев? Виктор Лукомски? Калмици и њихове вође у Србији (Абуша Алексејев, Манчуда Боринов, Нирџидма Торгутска...).
 
Majmunisanje-sa-ulicama.gif
 
Sjajna fotografija Sole. :D Samo, ne mogu da razaznam ovako sa slike, jel to ima neka svetiljka iza tabli ili su samo izrađene od retroreflektivnih materijala, pa kad bljesne blic ili far ili neko drugo svetlo, odbijaju ga pa ''blješte''?
 
Oво је нека фенси новоградња по сокацима Учитељског насеља :D
 
Први слој, шпер, други слој клирит, иза ЛЕД трака, активација помоћу сензора за светло. Поздравља вас аутор :D

267068595_336581584591499_1535595292336424198_n.jpg

266380446_1065780034247035_6863280713693274650_n.jpg


П.С. Верујем да је овој горе двојици сад пресело што им се свидело нешто што је осмислио СТФ. :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908822#p908822:3ljwvvix je napisao(la):
stf » 16 Dec 2021 16:01[/url]":3ljwvvix]П.С. Верујем да је овој горе двојици сад пресело што им се свидело нешто што је осмислио СТФ. :gobb:
Što bi bilo kome preselo nešto od sveznajuće osobe. ;)
Kad je nešto dobro, ja to pohvalim, a kad je nešto lupšanje gluposti (prose***** ili nešto sl.), ili nešto drugo negativno, ja to iskritikujem. E sad, što neki nisu u stanju da podnesu kritiku, to je već druga stvar.
Tako sam u temi o gradskom prevozu pohvalio još ranije mapu za prigradske linije na opštini Grocka, a iskritikovao za druge stvari koje su loše. Kamo sreće da se više bavimo pozitivnim i dobrim stvarima, umesto prozivanja kako je neko snob zato što ne želi da preseda.
 
Добра фора :D Да ли је у питању приватни пројекат или град има у плану да поставља овако осветљене табле? :)
 
Приватни пројекат. Ово је био прототип, радимо на неким ситницама које су се показале као мањкаве и иде у продају. Већ имамо неколико наруџбина на чекању.
 
Da li možeš da nam kažeš u kojim sve dimenzijama ima i koje su cene. Pozdrav!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908822#p908822:17l74tbp je napisao(la):
stf » 16 Дец 2021 04:01 pm[/url]":17l74tbp]Први слој, шпер, други слој клирит, иза ЛЕД трака, активација помоћу сензора за светло. Поздравља вас аутор :D

267068595_336581584591499_1535595292336424198_n.jpg
@СТФ свака част за идеју и реализацију :kk:
Плусићћћ укњижен
 
Идеја је добра, понешто би се могло дорадити ако је стварно реч о производу за тржиште.
Шпер-плоча је знатно мање трајан материјал од клирита испод, тако да ће брже пропадати (због влаге и кише), а њен главни, средњи део држи се на танким спојевима с оквиром које вандали могу лако да прекину. Боље би било да је и горња плоча од истог материјала, само тамног, чврсто прилепљена за доњу. Ако остане шпер-плоча (лакирана ради трајности), ваљало би додати ширу лајсну на горњу ивицу ради заштите.

На практично свим путоказима у Србији се води мало рачуна о њиховој читљивости, па и на овој табли, која би била боља када би доњи део натписа, на другом језику, био урађен мањим, или друкчијим словним типом. Да је тако, плоча би могла да буде правоугаона, овако је квадратна, и - повелика.

Таква плоча може да буде луксузан производ по наруџбини за појединачне купце, ниједан град неће довести струју за осветљење до сваке табле.
 
Табла је урађена према републичким прописима којима је тачно дефинисана димензија 40x50cm , офсет оквира од ивице, дебљина, величина и позиција грба, величина и позиција фонта. Све је то републички катастар тачно прописао и све табле за називе улица у Републици Србији морају да то поштују. Само се од града до града мења грб и тип фонта.

Шпер плоча наравно нема трајност као лим или клирит, али има ексклузивитет. Дрво је далеко племенитији, луксузнији и естетски лепши материјал од осталих. Што се тиче трајности шпера, управо је то један од разлога због којих производ још није на тржишту. Чекамо да прође зимска сезона и да видимо како се шпер понаша и до које мере је угрожен. До сада се показало да табле уопште нису киснуле и биле физички изложене падавинама сем у једном случају када је ветар био изузетно јак и надувавао кишу на зид.

Урађена је и опција са плавим клиритом преко белог по наруџбини једног од форумаша, изгледа супер али нема душу, није то ипак дрво.
 
Ako je lakirano, trebalo bi da izdrži sve vremenske uslove.
 
СТФ, која је цена у питању и да ли радите само таблу за улице или бројеве за улазе?
 
На питања за цене сам одоговорио преко ПП порука како не бих кршио правила форума везано за рекламирање.

Ево да вам покажем најновију идеју специјално развијану и реализовану за Беобилдовце! :gobb: :gobb: :gobb:

266755369_637320990789783_4994823526647550214_n.jpg
 
Ето и општине Звездара која је обележила улице у крају таблама које нису према прописима:

269743057_317518286931324_2536879859787216049_n.jpg
 
Да ли су табле старог формата непрописне (као у Скадарлији, или оне неке по Звездари које имају и нумерацију квартова)?
П.С. мислим да имамо тему која се бави искључиво таблама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910973#p910973:2sta5uj8 je napisao(la):
stf » 24 Дец 2021 09:11 am[/url]":2sta5uj8]На питања за цене сам одоговорио преко ПП порука како не бих кршио правила форума везано за рекламирање.

Ево да вам покажем најновију идеју специјално развијану и реализовану за Беобилдовце! :gobb: :gobb: :gobb:

266755369_637320990789783_4994823526647550214_n.jpg
Да се мало нашалим, а хоће ли Беобилдов рачун, читај Игоров новчаник, моћи да поднесе цену те идеје :wink: :gobb:
 
Каже да је ова капела у Видинској улици (то је сада срамотно названа Џорџа Вашингтона). Е сад, где је она? Срушена?
Bravo za Vidinsku (sa velikim zakašnjenjem ipak)!

Vratite nam:
Vidinsku,
Ohridsku,
Igmansku,
itd, itd, itd....

Ima, Bogu hvala, novoizgrađenih ulica dovoljno za nova imenovanja i nove junake. Niko da ne ostane zakinut.
 
Ја сам заговорник да морају улице у центру да буду посвећене људима и топонимима који тако или иначе формирају наш културни код.

Вашингтон (по мени је уз опште споран, имамо толико пречигх назива) би требао да оде у неко насеље и неку кратку улицу или ћорсокак.
 
Барона Врангела би боље легло, реално. Његови белогардејци пола оног вредног у Београду направили.

Ај сад, није ни Вашингтон лош, али није за улицу тог нивоа. Далеко је та Америка... Онда лепо треба улицу да има и Ћин Ши Хуанг, или Рурик, можда и Ромул
 
Vrh