Šta je novo?

Uklanjanje snega i leda

Ovo je stvarno strašno. U 17h izađem iz kuće, kolaps u Višnjičkoj, dva šlepera ne mogu da prođu malu uzbrdicu kod Vuka Vrčevića, obe trake blokirane. Dođem do Pančevca peške i dovučem se nekako do Ušća.
U 20:45 izađem iz Ušća, ulice zavejane, bukvalno ništa očišćeno. Posle par minuta prođu dva kipera, i očiste sa svake trake nekih 10% snega. Kao da nisu očistili, pa jel moguće da su stručnjaci i opremu za čišćenje uništili. Kao da ne prijanja dovoljno za put, i očisti samo nekih 1-2cm. Ostatak jok.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Друг са Булбулдера дошао кући, каже мало мало па се наиђе на неки судар. Неки други другари, заглавили на Бањици, ко зна где живе, нема превоза (колико разумем буквално је укинут), зову ме да их возам около, ал џаба кад возим смеће од аута које једва претекне шлепер на обилазници а камоли да се извуче са овим. Други један, пајера вози, једва се извукао са 4х4. Дилетантлук на нивоу
 
IMG-20190125-162056.jpg

Gsp nista ne pusta tramvaje za ciscenje

IMG-20190125-161543.jpg

Pomak na bolje traktorce ide trotatom kroz bka
 
Људи, слажем се да зимска служба не функционише ни приближно како би требало и да је очито да им фали оператива. Уосталом, јесенас сам причао са ликом из "Београд пут"-а који је рекао да се у фирми "надају да неће бити јачег снега" јер немају оперативце ... сви су отишли преко ...

Али ситуцију у Београду погоршавају додатни фактори:

1. неспособни возачи

Недавно сам се вратио са Златибора и у ужичком крају су београдске неочишћене улице - очишћене. А локалци не возе испод 60 километара на сат. Најнормалније. Без ланаца. А нисам ни ја. Било је то изузетно искуство. Све бих Београђане слао горе на обуку. Добре зимске гуме и нема никаквих проблема. Али никаквих.

2. лоше гуме

Ја заиста не разумем возаче који дочекају зиму са лошим гумама. Јасно је да то није јефтино, али живот нема цену. Два дана пре пута на Златибор сам са зимским гумама само на мокром коловозу слетео са пута при брзини од 60 на сат. Сутрадан сам отишао и купио нове гуме. На рате. Али морао сам.

А све блокаде у граду које су се десиле вечерас а и претходних дана су се десиле од стране ГСП-а који није набавио нове гуме. Редовно слећу или блокирају саобраћај аутобуси ГСП-а а Ласта вози до вукојебина нормално ...
 
stf":2oxvnn8h je napisao(la):
Људи, слажем се да зимска служба не функционише ни приближно како би требало и да је очито да им фали оператива. Уосталом, јесенас сам причао са ликом из "Београд пут"-а који је рекао да се у фирми "надају да неће бити јачег снега" јер немају оперативце ... сви су отишли преко ...

Али ситуцију у Београду погоршавају додатни фактори:

1. неспособни возачи

Недавно сам се вратио са Златибора и у ужичком крају су београдске неочишћене улице - очишћене. А локалци не возе испод 60 километара на сат. Најнормалније. Без ланаца. А нисам ни ја. Било је то изузетно искуство. Све бих Београђане слао горе на обуку. Добре зимске гуме и нема никаквих проблема. Али никаквих.

2. лоше гуме

Ја заиста не разумем возаче који дочекају зиму са лошим гумама. Јасно је да то није јефтино, али живот нема цену. Два дана пре пута на Златибор сам са зимским гумама само на мокром коловозу слетео са пута при брзини од 60 на сат. Сутрадан сам отишао и купио нове гуме. На рате. Али морао сам.

А све блокаде у граду које су се десиле вечерас а и претходних дана су се десиле од стране ГСП-а који није набавио нове гуме. Редовно слећу или блокирају саобраћај аутобуси ГСП-а а Ласта вози до вукојебина нормално ...
@stf
Nikakve zimske gume ne bi pomogle da se "pusher" ne popreči po ovakvom ulicama, a to je danas (a I nedavno) bio glavni razlog blokiranih ulica od strane GSP vozila.

Pri tom, neko sam kome apsolutno ne smeta "beo" put, ko ne smatra da se put mora zasipati solju do besvesti, kako bi mi mogli da s vozikamo kolima sa celavim letnjim gumama.
No potpuno je očigledno koliko se manje čiste i sole saobraćajnice. Proteklih par godina to nije bilo bitno, jer nije bilo velikih i čestih snežnih padavina. No ove godine je to postalo očigledno.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Лаки, и "Ласта" има пушере па не стаје на свакој низбрдици стрмијој од 2% ...
 
b9688377fe7fd159987536d97ee5517d.jpg
737a0c4431fa5a591d2162736f31c60f.jpg
260718feb314190431fe04b751f063ad.jpg
525e3fb24d397f4bd15d69f1028a8710.jpg
06b5772cbe54b851ce5ed52a97e16bb2.jpg
5c1fa09575a9e15e3c7d49ebff71b7bc.jpg


Ako je ovo ok, ja nemam šta da dodam.
A porediti Beograd i Zlatibor je neozbiljno.
Jednostavno, broj vozila koja saobraćaju diktira i potrebu za čišćenjem.
Spominjanih 60km na sat po ovakvom kolovozu je lako voziti kada si na otvorenom putu, ali prilično teško ;) (nemoguće) u beogradskom popodnevnom špicu, kada se vozi "branik u branik"

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Beograd je konacno beo ...zahvaljujuci bg putu valjalo bi prebrojiti te kamione sto o izlaze da ciste ...
Kao sto su vrtili kamion isti kod bogoslovije ...
Bilo je snjega i ranije ali nesto se nesjecam da su kolabirale linije ka banovom brdu ....
 
Inace, kako se borite sa snegom generalno, oko kola, kuce? Da vam pošteno kazem, ja ga skoro svaki dan lopatam i smucio mi se više...
 
Izgleda da je istina da im je nestalo soli

"Gradska vlast je juče pre podne uspela da ostane bez industrijske soli, pa su počeli da bacaju običnu so, što je pravi uzrok kolapsa u poslepodnevnim časovima. Noćas su koristili kalcijum hlorid, koji se inače baca samo na temperaturama ispod minus 10", naveo je Jovanović.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1498276

Slažem se za gume. Znam lično par bliskih ljudi što nisu stavili zimske gume.

Da li grad može da bude čist kada napada 30cm preko noći - ne može.

Da li treba bolje organizovati službe - sigurno može (nije bio preveliki minus, tako da je so mogla da se pospe obilno svuda, naročito na kritična mesta)

Oni su doneli propis da čiste samo trotoare šire od 5m i tako se zakonski pokrili što se tiče pešaka.

Što se tiče zgrada i stanara - danas bih poslao sve moguće inspekcije i pisao kazne svim ulazima koji nisu očistili kako treba. Ima dosta ulaza koji očiste samo 2m od ulaza ili samo 1m stazu naprave. Subota je, svi su kod kuće, vreme je da se malo odmore oni koji stalno čiste za ceo ulaz.

Evo kod mene je izgleda tihi bojkot od strane nas koji jedini čistimo.
 
Evo ja sam noćas od 2:15 do 2:45h čistio sneg.
Kada sam ustao, vidim da je u međuvremenu pala nova količina, ali danas neću da čistim.
 
Sneg i treba čistiti pre nego što prestane da pada. Inače će se utabati i stvoriti se led i onda će se 5 puta teže i duže uklanjati.

Evo, kod mene još niko nije uzeo da čisti ispred ulaza.
 
Ladno im nestalo soli rizliu uopse ne posipaju izgleda ...
 
Синоћ гледам зимску службу, само су посипали со, уопште нису спуштали раонике на коловоз. И Диша има право, могли су Катице са раоницима да пошаљу, јутрос сам видео у Булевару екипу ГСПа са лопатама како чисти скретнице. А и сви комунални камиони типа смећарски камиони и пауци су исто могли да се опреме са раоницима па да чисте снег успут.
 
pa kad je ovakav kolaps u gradu što lepo ne koristite METRO.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WgioUbaxNGI[/youtube]
 
Oko 11:45h je komšija iz stana ispod mog izašao da čisti sneg, pa sam mu se pridružio.

Kod mene u zgradi ipak ima 3-4 stanara na koje čovek može da se osloni. I to mnogo znači.
Ostali - ništa.
 
4 sata je proslo od prestanka padavina i gdje su kamioni na ulicama a da vikend ne rade grtalice
 
U Knezu oni debiilni novogodinji ukrasi smetaju čišćenju i odnošenju snega.

Na platou ispred Staklenca "kvad" čisti trotoar, ali zato na pešačkim prelazima na metar od ivičnjaka - bljuzgavica.

Kreteni.
 
direktor":33eku22t je napisao(la):
Ladno im nestalo soli rizliu uopse ne posipaju izgleda ...
Pisah o tome još za vreme prethodnih snežnih padavina...

Nikada gora gradska vlast.
Zima može da potraje još 2 meseca...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Na svu srecu ide nam naglo otopljenje od ponedeljka, pa ce bela napast brzo da se istopi. I dalje ne razumem ove zimoljupce koji se dive i koji su ocarani snegom i ledom. Al dobro ide i nase vreme :) prolece je na vidiku jos malo :)
 
Lako je zimoljupcima da budu očarani snegom i ledom, kada sneg i led gledaju kroz zatvoren prozor iz tople sobe.

Bio sam nekad na tzv. meteorološkim forumima i pobegao glavom bez obzira, tamo su pacijenti veoma specifične vrste.
 
Ja od snega, vala nemam nikakvu korist. Imam samo dodatni posao, da čistim oko kuće i isped dvorišta, da čistim auto, ložim jaču vatru...I ništa to meni nije teško, ali traži vreme, kao i svaki posao, a koje nemam. Opet, sneg neće sam da se očisti, ako ga ja ne očistim, ostaće tu gde je.

I kada su kuce u ulici, nebitno da li sa jedne ili obe strane...Neki ljudi ne čiste ispred dvorišta ili vrlo malo. A svako bi trebao da očisti ispred svoje kuce, jer čist put svima treba.

Raduje me ova vest o otopljenju, ako je istina. Možda ni ona letnja vrućina nije dobra, ali i +45 je mnogo bolje, nego i -3 sa snegom. Ja se bar mnogo lakše rashladim, nego zagrejem. Zima kao zima mi opšte ne smeta, u smislu da mi je hladno. Neka bude i -20. Smetaju mi propratne stvari koje zima nosi sa sobom.
 
Nije mi problem da čistim sneg, a čistim ga redovno i to što na trotoaru, što po dvorištu, često i gde ne moram.
-3 nije neka ekstremna hladnoća, a da je 45*C lakše za podnošenje i zdravije, negirace svaki lekar, jer sve iznad nase telesne temperature pretstavlja ozbiljan šok za organizam.
76cf01d4effe0a1f6b3bd516d297d03f.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Vrh