Šta je novo?

Uklanjanje snega i leda

Pitala sam za bečki plan ko to treba da čisti I šta. A kad smo mi u pitanju tu tek ništa nije jasno.
Члан 36.
За уклањање снега и леда са тротоара ширине до 5m који се налази испред зграде, односно припадајуће грађевинске парцеле, испред пословних зграда и пословних простора, испред стамбено-пословних зграда, испред објеката у изградњи, испред и око неизграђеног грађевинског земљишта, одговорна су правна и физичка лица која користе те непокретности као власници, односно корисници непокретности или као закупци или као непосредни држаоци те непокретности.

Znači čistimo nešto širine do 5 m ispred zgrade ali ako pripada građevinskoj parceli gde se nalazi objekat. Kod nas zgrada je na jednoj parceli a sve izvan zgrade, trotoar, prilazna ili interna saobraćajnica na drugoj parceli. Ko to treba da čisti???????.
 
Ne ne.
Čisti se 5 metara trotoara ispred zgrade.
A "parcela" je navedena za slučaj kada je trotoar ispred parčeta zemlje na kojoj ne postoji zgrada/objekat.
 
Svi nesto kukaju na penzionere, evo ja cu da iskoristim priliku da ih pohvalim ovde. Ciste svaki dan ispred zgrade u kojoj zivim, pokupe sve lopate i kada ih pitam da ih zamenim, ne dozvoljavaju mi.
I to ne odbijaju pomoc onako iz pristojnosti, a u stvari jedva cekaju da neko uzme lopatu umesto njih, nego stvarno insistiraju da oni to odrade, rekreacija kazu.
 
Zna se ona stara dobra narodna: Bez starca - nema udarca. :wink:

Inače, kako Dule reče, stalno jedni te isti ljudi učestvuju u zajedničkim akcijama za opšte dobro.
Ostali - ništa... :roll:
 
Ja opet ne vidjeh n jedan kamion bg puta ...i neko mozda vidio ...ili cekaju prestanak padavina ...
 
Ja sam u ovo vreme koje si pisao, video dva, na autoputu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596946#p596946:762mid79 je napisao(la):
direktor » Sre Jan 23, 2019 1:23 am[/url]":762mid79]Ja opet ne vidjeh n jedan kamion bg puta ...i neko mozda vidio ...ili cekaju prestanak padavina ...

Ja sam jedan kamion jutors video oko pola 9, pravac Bulevar Vojvode Misica ka Teodora Drajzera.
 
ne sme se čekati prestanak padavina....pa zato se sneg i čisti dok ga ima.
 
Opet moram da pitam da li je toliki problem da se ne štedi na soli, naročito u višim delovima grada i to čim sneg počne da pada? Pa šta ako je najavljeno 10cm, a palo 15cm, so mora odmah da se posipa, kao i što mora sneg da se čisti što pre da se ne bi stvarao led.

Temperatura nije mnogo niska, tako da so radi posao.

Gradonačelnik (ne zamenik) nas savetuje da koristimo druge vidova transporta

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1497339

"Svi svetski gradovi, kada su ovakve padavine, funkcionišu usporeno", kazao je gradonačelnik Beograda i apelovao na sugrađane da građani koriste druge načine transporta, ako mogu, kako bi se saobraćaj rasteretio.

Koliko vidim po vestima, problem su autobusi koji ne mogu zbog letnjih guma da savladaju neke uzbrdice, a videh i da na Slaviji stoje trolejbusi tako da baš ne razumem na koje druge vidove transporta se misli.

Naravno, zli jezici će reći da je sigurno mislio na metro kojim su se vozili i delili karte u svojoj kampanji (da li je pristalice SNS-a bar malo sramota zbog toga)

ps: Da li autobusi zaista imaju ćelave gume? Ja zaista ne mogu da u to poverujem koliko god znao da je stanje očajno u tom preduzeću.
 
jutros izmedju 4 i pola 5 jedan prosao kroz bolec, dva komada terjau u paru kroz vojislava ilica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597324#p597324:1yjob426 je napisao(la):
astrodule » Čet Jan 24, 2019 11:44 am[/url]":1yjob426]Opet moram da pitam da li je toliki problem da se ne štedi na soli, naročito u višim delovima grada i to čim sneg počne da pada? Pa šta ako je najavljeno 10cm, a palo 15cm, so mora odmah da se posipa, kao i što mora sneg da se čisti što pre da se ne bi stvarao led.

Temperatura nije mnogo niska, tako da so radi posao.

ps: Da li autobusi zaista imaju ćelave gume? Ja zaista ne mogu da u to poverujem koliko god znao da je stanje očajno u tom preduzeću.

Teško po ledu , pogotovo gde ima i bočni pa zglobna vozila završavaju popreko

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9a5HIUTUO-o[/youtube]

Kada je puno vozila na ulicama i kreću se usporeno to znači da se i vozila za održavanje puteva isto kreću sa njima usporeno pa ne mogu da završe svoj posao brzo. E onda dolazi do utabavanja snega , formiranja leda i stvaranja gužvi pa na kraju i ovakvi zastoji.
 
Hoće li neko u Gradu da prizna da nemaju dovoljno radnika na ulicama?

Slika od našeg člana



https://twitter.com/SaobrKamera/status/ ... 7256791041

Tako bih rado svim funckionerima i direktorima javnih službi oduzeo službena vozila i poslao peške (autobusom) od kuće do posla.

Kod mene u kraju bukvalno svaki prilaz pešačkom "očišćen" na sledeći način: oko 2m je očišćena putanja u širinu, ali tako da sneg koji je sklonjen u stranu pravi branu za vodu koja se gomila i pravi još dublju baru nego posle skoro svake kiše.
 
Vesic rece da ima svega dovljno da su 330 masina i 1600 radnika ....
Trotare ciste samo zakupci lokala ...
 
Nema dovoljno ni radnika čistoće. Ove uredbe su samo rasterale ljude i uhlebile stanačke ljude po kancelarijama.
 
astrodule":2wn9f05l je napisao(la):
U 3 noću nema nikoga da im smeta.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Ljudi, nema dovoljno soli i agregata za posipanje, već sam pisao o tome.
Kod petlje Petlovo brdo na utovaru, kombinirka rovari jednu kašiku u kamion.
To tako nije radjeno još od davnih 90-tih.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
To su putevi srb valjda bg put je ispod pancevca i ispod gazele sa nbg strane ...za punjenje soli i agregata ...
Mislim da smo rijetki koji posipaju so...
 
danas sam na dnu borske, kod raskrsnice sa pere velimirovica, video jednog manijaka kako sav sneg/bljuzgu sa trotoara baca BUKVALNO NA SREDINU SAOBRACAJNE TRAKE, tu postoji veliko razdelno ostrvo tako da automobili ne mogu a da ne prodju kroz njegova sranja, jos diletant "patrolira" i kako prodju kola i nabace nazad on vrati na kolovoz

inace taj deo trotoara je prilaz nekom autoservisu/perionici, slikao sam dijabolu ali sam nekako slucajno obrisao sliku
 
Нешто размишљам, можда и путари имају проблема са летњим гумама попут ГСПа? Мада сам виђао и камионе чистоће и зеленила у зимској служби поред путарских, али очигледно фале возила на улици. Чистоћа, Зеленило, Београд пут и БВК имају доста кипера, као и камиона за контејнере који могу да носе и опрему за зимску службу, можда и њима фале возачи као ГСПу? Што се тиче тротоара и пешачких зона, шта је са моторним чистачима снега, тј. фрезама?
 
Неко је раније подсетио како је било у време претходне градске власти. Ангажоване су стотине физикалаца и то је била вин-вин комбинација: тротоари су чишћени неупоредиво брже, комуналци нису морали да за стално запошљавају физичку снагу, а добар број људи је имао прилику за додатну зараду.
 
То је ишли преко студентских задруга чини ми се. Могло се тако урадити и сада.
 
Po meni treba da se plgovi stave na sve kamione cistoce
Jer oni privi izlaze plus bi bilo efikasniji odvoz smeca
Kao i na sve traktorcice zelenila
Nisam vidio ove zime tramvaje opremljene za ciscenje snj
Takodje trotari na nbg mogli bi da se ciste mehanizaciom
Daleko vise bi se uradilo kad bi se poradilo na organizaciji
 
Неспособни су и нема ко више да ради. Следеће године очекује нас да ће једноставно угасити целу државу чим падну две пахуље
 
Vrh