Šta je novo?

Uklanjanje snega i leda

_20220113_121646.JPG

_20220113_121755.JPG

_20220113_121959.JPG
 
Moram da pohvalim gradske sluzbe, sve je cisto i prohodno, nigde nema leda.
 
стање улица у крају се може искористити за оптужбу за геноцид отприлике, пошто је сад шетња по учитељском равна самоубиству

Пре неколико година - прође камион, почисти, побаца соли. Једном у пар дана али ради посао. Очигледно је то сад незамисливо
 

Devojka nepomično leži, nisu smeli da je pomere – umalo ostala nepokretna!​


Naime, kako se navodi u opisu objave devojka se okliznula na led i tom prilikom su joj naprsli pršljenovi, te da se trenutno nalazi u bolnici na daljem lečenju i oporavku



J... ih klima uređaj, majmuni bezobzirni. Treba da ih tuži kad se oporavi.
 
Nekada su placali mladima da izadju i ciste. Ovde sve svake godine sve vise i vise propada da smo se vec i navikli i zaboravljamo. U 21. veku kada bi trebali da napredujemo konstantno.
 
Da ponovim ono što Grad kaže, ali samo između redova.

Grad ne čisti unutrašnjost stambenih blokova. Njihova jedina dužnost (sami su doneli pravilnik) je da čiste samo trotoare šire od 5m, a to u praksi znači, samo trotoari uz glavne ulice (i autobuske stanice i pešačke prelaze).

Staze koje nisu uz zgradu ili neku ustanovu niko ne mora da čisti i one postaju neravna klizališta posle prvog snega i mraza.

Evo recimo u Bloku 1 deo glavne staze pored vrtića je juče bio pod ledom (jer je u hladu) celom širinom.
 
Dule, jel si siguran da tu kaže ''5 metara''? Pošto trotoara širih od 5 metara u celom Okrugu Beograd nema ni 20... o.O

Da nije 1.5 metara?
 
Dule, jel si siguran da tu kaže ''5 metara''? Pošto trotoara širih od 5 metara u celom Okrugu Beograd nema ni 20... o.O

Da nije 1.5 metara?
100% 5m se čini mnogo, ali videćeš da je to neka standardna širina trotoara (zajedno sa bici stazom gde postoji) uz šire ulice.

U stvari, oni kažu da su stanari zaduženi za trotoare do 5m, pa se može zaključiti šta grad čisti.
 
Bulevar gladi na NBG (ex Goce Delčeva) ima dva trotoara. Ovaj bliži kolovozu nije bio očišćen, pa sam ga prijavio.
lVCcPMWY.jpg


Одговор ЈКП "Градска чистоћа" у вези са тротоаром у Улици Гоце Делчева: Поштовани,Тротоар са фотографије није у надлежности ЈКП "Градска чистоћа" за уклањање снега и леда.Срдачан поздрав.

----------------------------------------

Одговор комуналне инспекције ГО Нови Београд у вези са тротоаром у Улици Гоце Делчева: Тротоар у појасу улице налази се на парцели чији је корисник Град Београд. Обавеза одржавања је у надлежности јавних комуналних предузећа.
 
Možda je glupo ovo pitanje, ali šta bi se desilo kada bi se tražilo od Gradske čistoće da dostavi spisak sa javnim površinama za koje su nadležni?
 
Tražio sam ja više puta da mi se dostavi spisak površina koje su u nadležnosti javnih preduzeća i to je neki tajsnstveni plan uklanjanja snega sa jazvnih površina koji nisu hteli da mi dostave.
 
Može da bude nečije. Neke staze jednotavno nisu bitne, jedino što je problem što oni prvo skoro sve proglase nebitno, a tuda ljudi svakodnevno prolaze.
 
Vrh