Šta je novo?

U2 brendovi

^^^

Ma mek je to, kao Starbucks, otvaraju jedan prekoputa drugog (u BGu je to uradio Greenet u Nusicevoj). Druze, a jesi li video u MC-u novi sendvic Big Bacon, tzv "Mc Infarkt". Znaci zemicka i unutra pljeska, przena slanina, pohovani ementaler sir, majonez, zelena salata i sl :D D'umres on the face of the place....

Znaci Usce cilja visoko... Pitam se sta li Misko sprema za Delta planet kada sa prozora svog kabineta u Bloku 20 gleda kako Usce napreduje... Kladim se da stoji blago pogrbljen mota prstima dok zamislja svoj spaceship kako slece na Autokomandu i misli se u sebi "drop dead Marryl Linch" :D
 
Homer Jay":dvatfn8q je napisao(la):
...
Znaci Usce cilja visoko... Pitam se sta li Misko sprema za Delta planet kada sa prozora svog kabineta u Bloku 20 gleda kako Usce napreduje... Kladim se da stoji blago pogrbljen mota prstima dok zamislja svoj spaceship kako slece na Autokomandu i misli se u sebi "drop dead Marryl Linch" :D
Ovako nekako:

burns.png


:laugh:
 
mc bacon je carski!!!! tracnije big bacon, al nema salatu.... bas sam danas jeo. znaci ima mogucnost da bude mc u uscu? a oce mozda jos nki poznati food brand doci, starbucks ili tako nesto? i koja ce biti jos biti radnja onako firmirano, kao??? :D :( :)
 
Drago mi je " fol strit " da smo se najzad slozili oko necega ----Lep osecaj ! :) :kk:


Molim vas da mi kazete kako da ubacim slike na postu !!!

Hvala unapred !
 
^^ Hteo sam da kazem za Starbucks da dolazi samo na razvijenija trzista, kad onda vidim na wikipediji, kaze da planiraju otvaranje radnje i u Srbiji.... Nema izvora doduse...Hmm.. pa to je bas wow....
 
Starbucks licencu za Istocnu Evropu ima "AmRest", ili ti, American Restaurants. Oni zastupaju KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks... Oni su vec prisutni na trzistu Srbije i otvaraju Burger King u MPC-u, tako da je moguce da ce i ostale licence primeniti na trziste Srbije.

About AmRest
AmRest is the largest independent restaurant operator in Central and Eastern Europe. It manages 252 KFC, Pizza Hut, Burger King, freshpoint and Rodeo Drive restaurants in Poland, the Czech Republic, Hungary, Bulgaria, Serbia and Russia. The company will run Starbucks coffee-shops in Poland, Hungary and the Czech Rep. AmRest operates restaurants under franchise agreements, and does not forward franchise to other partners. For more information, please visit www.amrest.eu
http://www.amrest.eu/

A evo i malo na Starbacksovoj stranici:

http://www.starbucks.com/aboutus/pressdesc.asp?id=820
 
znaci mozda ce i starbucks biti u uscu... cool.

treba da odes na tinipic.com uploadujes sliku, skines kod i stavis ovde....
 
nema nista od Peek & Clopenburga. . .odustali...Ponudili smesnu cenu za kiriju a ovi nasi nisu prihvatili....jbg
 
^^Odakle ti prijatelju ta informacija. Daj prosvetli nas malo da ne cucimo u mraku.
 
Ne znam dal sam to ranije pominjao na forumu...
Svi zakupci u Delti ( skoro svi) rade sa gubitkom.
Isti ti treba da zakupe prostor i u Uscu?
I da opet rade sa gubitkom?
To sto je Peek & Clopenburg ponudio malu cenu za zakup znak je da su proracunavali i izracunavali i da projektovanu dobit od prodaje ne ocekuju u iznosu koji bi opravdao visoku cenu zakupa.
Uopste mi nije jasna racunica pravljenja Delta Planeta i slicnih investicija u shoping mallove.
Jedino ako suinvestitori tipa Merill imaju toliku dobit da pare sklanjaju i u visokorizicne i druge poslove na dugckom stapu...
 
^^Interesantno. Nisam znao taj podatak. Moguce da jos uvek nema dovoljno ljudi u Srbiji koji su navikli da idu u molove i kupuju tamo. Ili je jednostavno kupovna moc ljudi u Srbiji i dalje nedovoljno velika da se trose pare u DC i slicnim.
 
Pa pravo da vam kazem...nije bas neka super vest sto nam dolazi " Starbucks" . To nije kafa vec tesko s.... . To sto je Costa Coffee tu je vec dovoljno dobro a najvise volim ove lepe male i tradicionalne kafice ili barove gde mozes ko covek da popijes kaficu i uzivas u tome . OK !!! Za sve ostale u stresu i zurbi je idealan " Starbucks " . Udi ; naruci i sibaj na posao :). Jbs takav zivot.
 
Naravno da je kupovna moć u Srbiji mala, a da trgovci deru sa cenama. Pre dve nedelje sam bio u Ljubljani i tamo sam u Zari kupio cipele za 12.95 eura, a iste takve sam u beogradskoj Zari gledao i cena je bila 6000 dinara.

Da ne pričam o majicama i duksevima u Pull&Bearu koje u Beogradu koštaju po 20-25 eura, a na zapadu se prodaju po 5-10 eura.

A pritom Slovenci imaju ipak maaalo veće plate od Srba.

edit: Ravnodušan sam zbog dolaska Starbucksa, u takve kafiće ionako zalazim samo zbog muffina, a ne zbog kafe. Ali zato Burger King - oduševljen sam!

Whopper

burger%20king_whopper%20sign.jpg


Izvinjavam se zbog slika, ali ne mogu da mu odolim :p
 
E pa na tome zahvali nedostatku konkurencije (drzavi) i domacim tajkunima.
 
Poseta shoping mallu kod nas se svodi na sledece.
Umesto da samo odu u McDonald i jedu, gosti mall-a odu u Deltu gde im je glavna zabava da , opet jedu kentucky ili nesto tako. Ili da popiju pice u kafanici.
Ceo shopping mall je dakle samo interesantan misanscen za jedace i pijace koji ubiju vreme tako sto osim konzumacije masti i ugljenih hidrata, malo setaju i gledaju. Bolje nego da odes negde u blok u kafic, to je bez veze.
Drugo, malo je i skupo.
A nije uvek bas toliko dobro.
Moja gospodja je scela da kupi pantalonu, i nasla je fenomenalnu u jednoj radnji. Pantalona je kostala 14.600,- din.
Pretnja razvodom braka je jedva spasla situaciju da to i ne kupi.
Ja , inace radim i uvoz i distribuciju iz Kine. Znam koliko ta pantalona kosta kad se kupi u kontejneru. Ako si dosao iz Replay-a i istes od fabrike da ti nasiju logo, nije naravno problem. istu robu, ako ja dodjem, kinez mi daje po istoj ceni, ali ne mogu da nasijem Replay. To je protiv zakona. Nece Kinez. Mogu da stavim svoj logo ( bilo koji koj nije zasticen ili moj ako sam ga zastitio). I to onda nije Replay, ali ne opovrgava cinjenicu da je u pitanju ISTA roba.
Osim u Kini, svi ovi "brand"ovi siju, odnosno kupuju modele garderobe i u Maleziji, Singapuru, Vijetnamu itd...
Dakle, poenta je da pantalona koja je mogla da razori moj brak i koja kosta USD 150,- kosta FOB Xingang, oko 7-15,- USD.
Govorim o top kvalitetu, ne o komadima odece od 1-4$. Govorim o modelima koje su prihvatili veliki brand-ovi. ( Jer vecinu modela oni vise i ne dizajniraju vec kupuju gotove kreacije ponudjene od proizvodjaca.)

Pitanje se , na kraju svodi na to , dali po ovim cenama, koje su inace vise kod nas nego u drugim zemljama za isti brand, ovaj vid mall trgovine ima buducnost.

Skup prostor, skupa organizacija, mali obrt - visoka marza. Mislim da ovako nece ici...
 
e da, bas vezano za te cene u Zari itd... pa znas kako bio sam u par Zari i ono sto ti pricas jeste na rasprodajama, cene su u praskoj Zari apsolutno iste kao i u Beogradu, mozda je razlika u 30,40dinara....

a evo danas sam nasao neke super patike u SPF-u za 1990din... sto znaci da i ovde moze da se nadje cool stvari (ali na rasprodajama)... ljudi kada pricaju o cenama robe u inostranstvu (kao ovde je dosta skuplje itd...) uvek kupuju na rasprodajama a ne po retail cenama.
 
Bio sam u Zari u Spaniji, Grckoj, Madjarskoj, Sloveniji i Srbiji i odgovorno tvrdim da su cene u svim Zarinim objektima u inostranstvu nize po 20-30 posto u odnosu na Beograd i to ne na rasprodajama.

Na rasprodajama je razlika i veca.
 
^^^Svako zna da je to tacno i da domaci tajkuni tako skupljaju tranzicijski kajmak.Upravo zato se i petljaju u politiku, finansiraju partije i sl.Osim sto tako stite ledja za ono sto rade gradjanima sa tim cenama, tako se i legalizuje sumljivo tajkunsko mega-bogatstvo. Osima ako se, naravno, tajkun ne preigra i zavrsi kao teletabis Bogljub:) S te tacke gledista mi je jedino cudno sto je i Mishko poceo da se zanosi previse.
Ja iskreno sumljam da postoji jos mnogo ljudi u Srb kojima ovo nije jasno, kao i to da su visoke cene prirodna pojava u ovakvim uslovima trzista.Tri tajkuna drze zastupnistva glavnih robnih marki i to je to.
 
@guimaraes ..... pa ja ti kazem da su moja iskustva drugacija.. a isto mi je dobar primer i SAD... cene u Miss Sixty-ju, Benettonu, Dieselu itd.. su iste kao u Beogradu... al dobro cinjenica da Milija i Miskovic drze gotovo celu ponudu...
 
guimaraes":3umpl73g je napisao(la):
Bio sam u Zari u Spaniji, Grckoj, Madjarskoj, Sloveniji i Srbiji i odgovorno tvrdim da su cene u svim Zarinim objektima u inostranstvu nize po 20-30 posto u odnosu na Beograd i to ne na rasprodajama.

Na rasprodajama je razlika i veca.
Evo ja nisam praguc, ali i ja živim u Pragu, a često sam i u Beogradu i cene su stvarno apsolutno iste.
Da bude interesantije, rasporedaje, akcije i sl. idu u isto vreme pod istim uslovima.

Govorim o Zari, a ako govorimo o cenama hrane onda je Prag definitivno jefitiniji ali da ne razgovaramo o kvalitetu previše, naročito ne kvalitetu povrća.
 
pa ja lepo kazem, znam da mi je prag uvek reper sto se toga tice, posto je to EU i sigurno razvijenije trziste od srpskog.. tacno se secam da majce koje su u BG zari kostale 2490din je u praskoj bila 839 koruna
 
Zara je jeftina u Spaniji (logicno) dok su u Becu cene bile iste kao u BG-u.....
 
Vrh