Šta je novo?

U Vranje...

Wile E. Coyote":1v1hqki1 je napisao(la):
Тешко да неко може бити индиферентан. То је, ваљда, и био циљ. :D
Coyote napokon si shvatio :) nadam se da su i ostali ukapirali
 
Ako je to bio cilj bolje da su je ofarbali u dezen "zastave duge"... to bi izazvalo planetarnu indiferentnost :p

Doduše, tada i tebe ne bi zvali Burberry...
 
Kako nisi vucko? To je tipicno srpsko postmoderno razmisljanje. Kad ne mozes da se istaknes kvalitetom, onda jedino mozes gluposcu.

Evo par primera, koji su istovetni ovom:

Jelena Karleusa - talenat i sluh nema, a bavi se pevanjem. Jer se probila skandalima.
Boki 13 - smesan nije, glas nema, sluh nikakav, a bavi se soubiznisom. Jer je napravio od sebe transeksualca
Folk pevacice - glas nemaju, pesme ocajne, a snimaju albume. Jer su napumpale sise.

Bar u ovom nasem postmodernom uzasu imas slicnih primera stotine. Nadam se da ti je sada jasnije. ;) :p
 
relja":14yj7ia6 je napisao(la):
Ako je to bio cilj bolje da su je ofarbali u dezen "zastave duge"... to bi izazvalo planetarnu indiferentnost :p

Doduše, tada i tebe ne bi zvali Burberry...
Pa zar nisi video zgradu ofarbanu u dugine boje na prvoj strani ove teme?

..........

Centar Arhitekture

http://www.youtube.com/watch?v=Lm29KBZubrQ

…Investor has hired an architect to make a 3D model and asked for some ideas for the conception of the facade. After several proposals, none of the suggestions were not enough for His taste so the investor came up with his own idea for it… Since he is a great fan of Burberry accessories and clothing he decided to put the famous Burberry pattern on the building. The building became an iconic one in the small village in southern Serbia…

…Investitor je angažovao arhitektu da napravi 3D model zgrade i da predloge za novu fasadu. Ali nijedan od predloga nije bio dovoljno atraktivan tako da je investitor na kraju sam došao na ideju za novu fasadu. Pošto je veliki ljubitelj Burberry odeće i aksesoara, odlučio je da stavi čuvenu Burberry šaru na fasadu zgrade…

Izvor Centar Arhitekture 22.12.2010.
http://centararhitekture.tumblr.com/#2417327515
 
burberry":9wr3jy0t je napisao(la):
Pa zar nisi video zgradu ofarbanu u dugine boje na prvoj strani ove teme?
Jak stvar, ta više liči na kutiju vodenih boja za likovno, šta je tu ima da se bude indiferentan...
 
Sta imate da izjavite na ovo?

scan0001.jpg



http://www.dodaj.rs/f/3n/Oj/1k1fv1bS/scan0001.jpg
 
Da ne ulazim u to da li mi se svidja ili ne ali jednostavno moram reci da ukoliko kompanija barberi nije dala saglasnost za ovako nesto da je onda u pitanju kradja vizuelnog identiteta.
 
Igor
...kao da je potrebna neka saglasnost. U svakoj kineskoj radnji se mogu kupiti kape, salovi, jakne, torbe...u ovim sarama. Ja gotovo svaki dan vidim kod nekoga burberry sare, samo treba obratiti paznju.


U Vranju postoje stilovi: benetton, burberry... sta je sledece? :D

2cr37cy.jpg
 
stf":j0u7mqqp je napisao(la):
La Grange":j0u7mqqp je napisao(la):
Investitor je angažovao arhitektu da napravi 3D model zgrade i da predloge za novu fasadu. Nijedan od predloga nije bio dovoljno atraktivan tako da je investitor na kraju "uzeo stvar u svoje ruke". Kao veliki ljubitelj Burberry odeće, odlučio je da stavi čuvenu šaru na fasadu zgrade. Na kraju je zgrada bila bojena, paradoksalno, uz pomoć Burberry Brit košulje. Radnici su gledali u košulju i bojili fasadu!
To je rak rana srpske arhitekture....investitori.... Nama na faksu stalno ponavljaju da smo mi, arhitekti, ti koji treba da edukujemo investitore, i da ih usmerimo na pravi put. Zato trebamo biti psiholozi, govornici i jos puno toga.

A ja sam se u praksi susreo sa investitorima slicnim ovom Barberi liku. Trazi od mene covek savete za kucu, i za sve sto sam mu rekao, on je kontrirao govoreci kako nije tako dobro,i da treba drugacije (po njegovom). A lik ima zavrsenu srednju skolu. Na kraju mi je doslo da mu kazem,da nisam toliko godina studirao i izucavao arhitekturu, da bi jedan mesar poput njega o njoj znao vise.
tebra ili kako vec da ti kaze tvoj brat nesto,
ne stigoh da ti ranije odgovorim na ovo sto si prepisao iz vranjskih novina posto sam tek sad video.Najverovatnije si iz Vranja i samo treba da znas da ovo dvoje sto su dali interviju da imaju imalo posla nebi imali vremena da daju takve glupe izjave a s obzirom da nemaju onda lupaju gluposti.Evo ja se obavezujem da s obzirom da sam ja seljak, prvu stalu koju budem trebao da pravim dacu njima da mi naprave projekat i usklade boje posto su oni skolovani za takve stvari.Jos jedna veoma bitna stvar cisto da znas,ako investitor isprati ludog arhitektu u svojim ludim idejama onda mora da je on mnogo ludji od njega.A takvih je mnogo ovde veruj mi.
 
Advokatska kancelarija firme Barberi uskoro ce kontaktirati naseg izvodjaca iz vranja posto je u patentnom zavodu UK zasticen dezen tako da ce morati da prekreci svoju mezimicu .Iogre potpuno si upravu .Moj besplatan savjet kao pravnika ti je da uzmes dobrog advokata i kantu bjele boje da prekrecis mezimicu da se ne povlacis po engleskim sudovima puno to kosta :lool: Inace i sam sam kontaktirao kompainiju cekam odgovor :kafa:
 
direktor":1vutk2yq je napisao(la):
Advokatska kancelarija firme Barberi uskoro ce kontaktirati naseg izvodjaca iz vranja posto je u patentnom zavodu UK zasticen dezen tako da ce morati da prekreci svoju mezimicu .Iogre potpuno si upravu .Moj besplatan savjet kao pravnika ti je da uzmes dobrog advokata i kantu bjele boje da prekrecis mezimicu da se ne povlacis po engleskim sudovima puno to kosta :lool: Inace i sam sam kontaktirao kompainiju cekam odgovor :kafa:
hvala na savjetu pametnjakovicu, mi smo za svaki slucaj promasili po par santimetara od patentirane sare tako da ti samo nastavi da cekas odgovor iz njihove kancelarije koju si licno kontaktirao, i vodi racuna jer je jedan kao ti ostareo cekajuci odgovor.
 
Promašili par santimetara?

Pa što se onda ne nazva barberry ili bureberry? :)
 
Gradnja.rs
Blog


Istina o Barberi zgradi u Vranju

Ko bi rekao da ćemo izazvati tolike reakcije objavljivanjem fotografija objekta kojeg smo jednostavno krstili Burberry zgrada.

Prvo je krenuo buzz na internetu, po raznim forumima i naravno na Facebooku. Neki su se oduševili, neki su se užasavali. Slično su reagovali i ljudi u TV prilogu lokalne stanice, koja je emitovala prilog o Barberiju u Vranju kao reakcija na toliko priče na netu.

Naravno, moralo je kad-tad doći i do štampanih medija pa su tako Večernje novosti objavile članak na pola strane o toj čudnoj zgradi koja je dobila svoju fasadu zahvaljujući jednoj zanimljivoj košulji. Neko ovde nosi Burberry košulje? Nema veze. Važno da se priča.

Imate neke zanimljive fotke zgrade koje bi da podelite sa nama? Šaljite!

Izvor gradnja.rs 28.12.2010.
http://www.gradnja.rs/istina-o-barberi-zgradi-u-vranju/
 
Ima burberry radnja u knez mihajlovoj,da li si m predlozio da otvore burrbery greadjevinu d.o.o? :)
 
14 Jan 2011 / 14:23
Burberry Chic, Balkan Style, in South Serbia

British luxury fashion house Burberry is centre stage in Vranje, though the company hasn't opened a boutique in the south Serbian town. Instead, a local investor has covered the facade of a fifty-year-old apartment building with the brand's signature pattern.

The building's tenants are more than happy with its new look and are making plans to take a group picture in front of the freshly painted apartment house with all the women wearing Burberry patterned scarves.

"I am always delighted to pass by the building," a tenant told a local TV station. Asked about the unique paint job, a passer-by said: "We finally have something beautiful in our town."

The decision to cover the building with the Burberry pattern was made by an investor who was granted premission to upgrade the building several months ago on the condition that he give it a new facade, according to a video broadcast on gradnja.rs.

The investor hired an architect to lay out a design but after concluding that he didn't like the proposal, the investor decided to cover the building with the pattern of one of his favorite brands. Workers say they painted the building with a Burberry shirt in hand.

While not all of Vranje's residents are able to identify the Burberry brand, that hasn't stopped them from appreciating the one-of-a-kind building. One passer-by, when asked what he thought of the new facade, said that he had never heard of Burberry but found the newly painted apartment house to be quite stylish.

Izvor: http://www.balkaninsight.com/en/article/serbian-town-of-vranje-gets-burberry-building
 
Vrh