Šta je novo?

U Vranje...

medjutime,
desi brate,nemoj da turas na glavu cunak posto tebe kad primete sa cunkom na glavi znace da si bu****.
 
AMBASADORE BRACE (takoj se vika kod nas)

Imam ja muda kolko oces,i nikog ne kopiram vec svi kopiraju mene,a sto se tice izgradnje citavih zgrada dodji da vidis kako izgledaju te koje sam pravio iz temelja.
 
Pa postavi ih da ih vidimo,ako su superiska pohvalicemo te kao sto te kudimo za ovu :)
 
medjutim":3166ikoq je napisao(la):
Upravo to. Ista stvar ko s ovom zgradom..
jes i to si u pravu ali je mnogo bitno da bar ova zgrada nekog nervira,jer u protivnom vi nebi znali dali je Vranje u Srbiji ili na bliskom istoku(izvinite ako ima greska neka u pisanju jer sam nepismen)
 
Još bolje, postavi fotografije tih što te kopiraju.

I hvala ti što si stavio Vranje na mapu.
 
Ima u Beogradu jezivijih nadogradji, i uzasnijh zgrada. Da je polovina njih ovakva, grad bi bio lepsi.
Ali TO NE ZNACI da treba da se nastavi sa ovakvim pristupom arhitekturi.
 
stf":3cqimkf3 je napisao(la):
Ima u Beogradu jezivijih nadogradji, i uzasnijh zgrada. Da je polovina njih ovakva, grad bi bio lepsi.
Ali TO NE ZNACI da treba da se nastavi sa ovakvim pristupom arhitekturi.
Jel se to javlja ljubomorni arhitekta kome je krivo jer njemu nije palo na pamet da oboji zgradu ovako?
 
Arhitektonski fakulteti i postoje kako arhitektama ovakve stvari ne bi padale na pamet.
Bez uvrede.
 
za Investitora Burberry je tek pocetak..mogu misliti sta ce tek pricati ako i kada u Vranju poraste iz temelja ili se nadogradi Gucci...Louis Vuitton...i mislim da je covek u pravu kada kaze da su ovako mnogi culi za Vranje, samo napred
 
:grand: samo bih hteo da kazem nesto.... zgrada je njesra i bez sare... hvala.....

sto se tice gosn burberry ubedjen sam da nas zaje*******ava neki lik na netu koji se predstavio kao velemajstor one zgrade....

u slucaju da nije to slucaj
za burberry -a www.wikipedia.org -> pa onda unesi: Le corbusier, Mies Van der Rohe, Alvar Alto, Aldo van Eyck,Jorn Utzon, Renzo Piano, Tadao Ando, Norman Foster, Louis Kahn, Zaha Hadid, Peter Zumthor, Schindler, Frank Lloyd Wright, Eero Sarinnen, Frank Ghery, Gaudi, Calatrava......
Neutra....
uzivaj.... i shvati gde si zgresio.....
 
gospodin Burberry jeste investitor,mozda covek nije arhitekta ali od njega bi trebalo da uce mnogi vranjski arhitekti koji su zavrsili prestizni Arhitektonski fakultet u Beogradu i Skoplju i unakazili grad i okolinu
 
...i tako je zgrada u centru Vranja sa prepoznatljivom Burberry sarom polako usla u zivote ljudi...i postala legenda
 
burberry":84oejtld je napisao(la):
stf":84oejtld je napisao(la):
Ima u Beogradu jezivijih nadogradji, i uzasnijh zgrada. Da je polovina njih ovakva, grad bi bio lepsi.
Ali TO NE ZNACI da treba da se nastavi sa ovakvim pristupom arhitekturi.
Jel se to javlja ljubomorni arhitekta kome je krivo jer njemu nije palo na pamet da oboji zgradu ovako?
Pa ljubomoran nisam, jer definitivno ne bih obojio zgradu u kafanski stolnjak. A posle ove zime, kada fasadu nagrize vlaga i krene da se sliva, dobice i smek kafane.
Rekao sam samo da nije lose, koliko losijih stvari ima. to je tacno.
Uostalom, pogledaj sta su projektovali ljudi koje ti je predlozi bg259. To je arhitektura, a ne stolnjak. Ako ne zaje*******avas, i ako jesi investitor, iskreno se nadam da u Beograd doci neces.
 
evo jos par fotografija zgrade koja je izazvala toliku paznju

dsc00594-large.jpg
 
Za sve one koji nisu imali prilike da zgradu licno vide, a nisu ravnodusni prema istoj...

dsc00602-large.jpg
 
Savremen pristup arhitekturi u 21. veku, moze da vam se svidja ili ne svidja, ali definitivno necete biti ravnodusni!

dsc00607-large.jpg
 
Koliko vidim, sve susedne zgrade imaju dva sprata a ova cetiri! Divim se tim urbanistima u Vranju, a fasada me podeca na Boru Drljacu i onu njegovu pesmu:

Placi, mala, placi
ost'o sam na Raci
ne daju mi proci
ne mogu ti doci

Ceka mala, suze roni
a prolaze kamioni
ceka da joj dodjem ja
iz Beograda


:)
 
Što je najžalije, zgrada ima neke osnove u tradicionalnoj arhitekturi...

2577761.jpg


Slobodno uporedite uspešnost izvedbe..
 
Jeli taj kafanski stoljnjak nadozidana dvospratnica sta oni tamo majstori zidaju spremaju balkon za zastakljivanje .Lokali u prizemlju pogotovo onaj zdrava hrana kao da je slucajno upao u tu zgradu ili pak i stolarija lokala treba da bude razlicita :laugh: Ima te li u Vranju regulacjonu liniju koliko je odmaknuta od zgrade iza i da da li svaki stan ima parking mjesto :kafa:
 
direktor":3r1rn0md je napisao(la):
Jeli taj kafanski stoljnjak nadozidana dvospratnica sta oni tamo majstori zidaju spremaju balkon za zastakljivanje .Lokali u prizemlju pogotovo onaj zdrava hrana kao da je slucajno upao u tu zgradu ili pak i stolarija lokala treba da bude razlicita :laugh: Ima te li u Vranju regulacjonu liniju koliko je odmaknuta od zgrade iza i da da li svaki stan ima parking mjesto :kafa:
direktore zavist je negativna emocija...ma zavist je cudo...primecujem da je zavist osobina prisutna kod vecine koji su se ukljucili u ovu debatu.

"Zavidljivi ljudi ne mogu da oproste tuđi uspeh, ali ni da to otvoreno priznaju jer bi time priznali i osećanje vlastite niže vrednosti. Zato je zavist najčešće maskirana pravdoljubivošću.."

razmislite o ovom
 
Vrh