Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Tunel će biti daleko od puta i biće mu teško prići. . .
Izgradiće pomoćni put do tunela, a posle ga i asvaltirati.

IMG_20230225_163831.png
 
Znam to. Početna tačka je kod kampa. Ali, ne verujem da će moče slobodno da se šeta trasom kad počne gradnja.
Na samom razdvajanju starog i novog puta, verovatno će morati da nastrada jedna do dve kuće, zavisno kako reše raskrsnicu.
O tom, po tom, samo neka krene gradnja.
Previše je bilo priče, političke propagande, vreme je za konkretnu i intezivnu akciju.
U Užicu apsolutno u priču o tunelu i obilaznici ne veruje, osim onih kojima je to zadatak, a i za njih je pitanje.
Trase obilaznice je u velikoj meri izgrađena i tvrdo nasuta, osim jednog malog malog parčeta na sredini. Ima tu odavno napravljenih podzida, mostova, svega što je pobrojano da bi trebalo da se izgradi.
I dalje ostaje pitanje (pre)skupog i zahtevnog mosta koji bi trebalo da bude izgrađen na izuzetno nepristupačnom terenu iznad predela izuzetnih odlika - kanjona Đetinje i jezera Velike brane koje je nekad snabdevalo Užice vodom, a sada služi kao rezervno napajanje. Dubina kanjona tu je poprilična, preko 100m, mada je eksploatacijom kamena u kamenolomu Surduk poprilično oborena kota.
2006. uređen je prilaz tački početka mosta i na suprotnoj strani puta stena je pomerena 20-30m od puta kako bi se stvorio prostor za raskrsnicu. To je bilo vreme kada je firma "Putevi" koja inače gazduje kamenolomom, gradila južni krak K10 kod Preševa, deonicu ka Subotici i onu što je zovete Glinena na A2. i kvalitetan kamen im je očajnički trebao pa su ga vozovima vukli tamo. (ko prolazi, to je onaj deo kod ulaza u kamelom iznad drugog, dužeg tunela u krivini, gde vas svakodnevno vreba radar, pošto je 50 u zoni raskrsnice).
Seća li se ko onog mog obečanog jagnjeta za obećeno otvoranje do Požege pre godinu i po za Nikoljdan. Evo dajem opet, kada se sastave lukovi mosta, ako bude unutar 2 i po godine od danas. Ostaće ovde zabeleženo.
 
Ја частим и пиће за завршетак тунела Кадињача ако буде готов за 5 година од сад!
 
Sve, samo još što bagere i kamione ne proizvode.
Zanimljivo, za onih 7 dana "pripremnih radova" tokom kampanje, njihova 2 kamiona i bager na trasi imali su prelepljene nalepnice, kineskim.
 
Ја частим и пиће за завршетак тунела Кадињача ако буде готов за 5 година од сад!
Od jagneta nastaće stado, a tvom piću proći će rok.
Moramo mi naći razlog da to ipak ranije pojedemo i popijemo. Recimo, kad se bude obeležavao početak početka ozbiljnih komercijalnih radova, kad u kamp dovedu vodu, kad probuše tunel, naprave lift do temelja mosta...
SF, svakako.
 
Poslednja izmena:
Слажем се, ево налазимо се на Кадињачи кад прођу снегови, Ја ћу донети Стару Песму!
 
Biće i od mene nešto, makar lepinja ili užički giros.
 
Лепиња са кајмаком је одлична! Ко је још расположен за отварање радова?
 
Što ex Đole rekao, računajte na nas. Uvek, u svako doba.
 
Сутра код нас пада нових 40-50цм снега, па кад се отопи у другој пловини марта!
 
Kad u Užicu miriše na sneg, mogu da zamislim šta če biti kod tebe.
A ovi kasni snegovi mogu da budu vrlo visoki.
2017. sam krajem aprila bio na Tari u Belom boru, bilo ga je preko70cm.
 
Koliko nas ima Dragan ce reci mogli ste vi to i rucno iskopati, . .
Kinezi će iskopati glavnu i pomoćnu cev tunala kada završe krajem aprila tunel Laz kod Požege i prebace opremu na Kadinjaču.
Nego vidim da se sprema veliko narodno veselje, pa ja plaćam trubače. :)

 
Poslednja izmena:
Па Драгане, мораш да предводиш трубаче! Надам се да неко има и домаћег сока од малине, боровнице или купине или ћемо узети Ариљски!
 
Kad u Užicu miriše na sneg, mogu da zamislim šta če biti kod tebe.
A ovi kasni snegovi mogu da budu vrlo visoki.
2017. sam krajem aprila bio na Tari u Belom boru, bilo ga je preko70cm.
Прошле године нам је 12.марта пало 80цм, видећемо шта нас чека у овом марту, типујем на пола метра!
 
@Алтаир , какво је стање, јеси ли затрпан?
У последња два сата у Ужицу трпа лопатама. Са ове стране полиција је искључила камионе и ка Златибору иде, али има Бг возача без гума, па праве хаос већ од каменолома јер стоје и намештају ланце. Иначе је снег на путу далеко од потребе за ланцима.
Од Бистрице ка Златибору има више застоја јер нису камиони на време склоњени, а много црногорских возача се оглушује о искључење.
Како год, ако не нађемо неки други разлог, ове године се нећемо састајати за било какво отварање нове деонице код Пж или Кадињаче.
А сад би требало на Кадињачи направити анкету са возачима шта мисле о обећањима за тунел. Стоје у колони и дувају прсте
 
Новог снега је нападало око 20цм, пада и даље. Срећа те је ситан, ако се укрупни биће га много! Падаће изгледа до сутра увече, видећемо!
 
Pre 2mes sam obećao da ću se obratiti poslanici Marini Lipovac u vezi Obilaznice i tunela i juče sam joj pisao preko sajta Skupštine gde je bilo neko glasanje.
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1022040
Video sam da je u sali, a uvek jasno i energično govori o projektima i zato sam joj predložio da obrati pažnju na ove projekte kod Užica. Vrlo brzo sam dobio ovaj odgovor :
Pogledajte prilog 155139
Jel postoji ta reka Ćetinja ili Nato poslanica misli na Đetinju?
Screenshot_20230228_102607_com.android.chrome_edit_365082486553144.jpg
 
Vrh