Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Ne možemo da napišemo da ima radova kada ih nema, osim da lažemo. Evo ovako detaljnije.
Na putu od nadvožnjaka u Buaru, koji je urađen pre 20 godina, do groblja u Sinjevcu, nema radova, niti ih je bilo u ovoj godini. Dužina te deonice je oko 1000m.
Ispod groblja u Sinjevcu se nalaze dva kamiona, jedan bager od firme Morava iz Ča. Pored njih se nalaze jedan buldožer i mašina za bušenje rupa za miniranje, nikakva mašina za bušenje šipova..
Tu se nalaze i dva kontejnera sa sve jarbolima i zastavama. To je pozicija gde se obično snimaju i koji se ovde vrti kada se priča o pobijanju šipova. Tu se vidi sa gornje i donje strane desetak šipova, koji se nalaze van trase puta. Obojeni su u crveno. Trenutno se ni jedan više šip ne radi i nema govora, kako je ovde napisano, o šipovima za most.
Odatle, do mesta gde se bi trebao da se radi most preko Djetinje, put je očišćen od odrona koji je bio godinama, kao i posečena stabla sa gornje strane trase.
Na mestu, gde bi se sada trebalo raditi, je iskopano oko 30 metara. Na toj poziciji se gotovo i ne radi. Samo ovu poziciju, koja je planirana da se završi do 1. avgusta, ne može biti gotova do kraja godine.
 

Prilozi

  • Sinjevac.jpg
    Sinjevac.jpg
    169 KB · Pregleda: 83
Tu se nalaze i dva kontejnera sa sve jarbolima i zastavama. To je pozicija gde se obično snimaju i koji se ovde vrti kada se priča o pobijanju šipova. Tu se vidi sa gornje i donje strane desetak šipova, koji se nalaze van trase puta.
Znači na toj lokaciji je njihova baza na terenu, pored ovih jarbola.

IMG_20240815_100537.png
 
Na toj lokaciji, je,nazovi neka baza. Mada je kineska baza u kojoj nema nikoga osim jednog crnog malinoe i čuvara, ispod čuvene kafane Grab.
Ova plava mašina za bušenje šipova, koja je reciklirana po ko zna koji put, je nestala sa terena. Ne mogu da budem siguran, da li je ova mašina nekada bila u Putevima Užice, ali sada sigurno više nije na terenu.
Na gore navedenoj fotografiji se vidi kakav je teren i kao što sam pre par postova napisao, vremenski uslovi ako se pogoršaju, od posla nema ništa.
Sve u svemu, daj Bože da završeo ovo što su počeli, ali od bilo kakvih radova vrednih pomena, NEMA NIŠTA, ove godine.
 
Mašine za šipove nema jer je završila posao, a ovako je ovaj član opisao kako to izgleda na terenu.
Bio i video. Razmak između šipova nije ni metar i nalaze se u nizu, . .
Posao oko probijanja puta bi trebalo da se završi pre lošeg vremena. Sve su to predhodni i pripremni radovi dok čekamo glavne.
 
Poslednja izmena:
Samo neće da se završi. "Trebalo" bi. Na tome će i ostati, po svemu sudeći.
Pre pola sata sam prošao, mrzelo me da izlazim iz auta, da bi fotografisao. Nikoga nije bilo.
Čekaju lepše vreme.
 
Ovo kao u vicu sa radne akcije kada su pobijane bandere pa crnogorska brigada bila vrednija od bosanske, rezultstom 2:0, da bi se na kraju pobunio komandant bosanske rekavši da se crnogorske vide.
Kako da snimimo šipove ako su u zemlji?😀
U najavi su neka miniranja na pristupu stope za most. Od otvaranja staze u ovoj godini nema ništa, a što je najgore, i ako prestanu radovi, teško će je otvoriti jer je sad stena tako narušena da će stalno biti odrona
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvih šipova za most, a o šetalištu nema ni govora. Rokovi su dati da bi se pogazili, kako drugačije.
 
Šipovi su ugradni u vezi ovog projekta, a evo još jedno svedočenje.
Razgovarao sa bageristom . . Postavljeno je oko 40 šipova najviše neposredno ispod groblja. Inače, vidljivo je i za nas laike da je cela trasa na nestabilnoj kosini, sklonoj klizanju, zato je reče bagerista, planirano da se duž cele trase ubuši oko 600(!) šipova sa obe strane trase.
 
Ovde je bitno da je pobijeno 44 šipa kod tog groblja. Šipovi su ugradjeni u vezi obilaznice, a da li su za most ili su u zoni mosta nije sada važno. Jedan deo posla je završen, a namenu ćemo videti kad prodje trasa.
 
Poslednja izmena:
Bitno je da se ne laže i obmanjuje javnost.
Ja ne znam za koji je projaket više laži izneto od strane čelnika grada, resornih ministar, pa sve do presednika države.
I da smo načisto, ovo je praksa stara preko 20 godina. što se tiče ovog projekta. Sadašnja vlast je samo to unapreila, medijski bolje propratila.
Žalosno je to što se pokušava prikazati neki napredak.
Opet ponavljam, lično sam bio na poziciji gde bi trbali biti šipovi. Ima ih i vidni su, ali nikakvi šipovi za most već stabilizaciju terena.
Da li ih ima 44, ne verujem.
U svakom slučaju, ako ko ima info, ali sa terena i fotgrafijama, prihvatam. Ovako ostaje rekla-kazala, sa reciklažom starih snimaka.
 
Krenuo Perica redom ulicom i uzima od svake kuće kintu za lov na krokodile. Kaže mu jedan komšija: "Ali, Perice, ovde nema krokodila!".

"Jeste", odgovara Perica, "nema ih, kada ih ja lovim!".

Džabe se Gomago trudiš.

Ne hrani trola.
 
Danas su bile neke glavešine u crnim autima. Put do mesta gde bi trebali da se izvode radovi, je veoma loš, pogotovu od groblja, pa narednih 100m.
Verovatno ih mrzelo da presedaju u Dastere.
Nisam video TV ekipu, ali je moguće da ih čekaju. Treba očekivati neke "pametne" izjave i obećanja.
Kopanja nema već par dana, a na mestu je mala bušilica. Bageri se vide kada su na poziciji i ne mogu se sakriti. Medjutim i kada su dolazili, nikada nisu ostajali tu, već se vraćali kod groblja. Verovatno zbog obezbedjenja opreme.
 
Stanje od danas. Bagera nema. Deo materijala koji je do ivice obale, su sklonili, ali dalje ne ide.
Bušilica radi, verovatno za miniranje. Za sada i parče od 50 metara ne mogu da reše. Na mestu gde ne moraju da vode račun o bezbednosti!!! Stara pruga, staza, zatvorena.... Inače teren u relativnoj zoni stalnog miniranja od strane Puteva AD....
Jednom rečju, SRAMOTA.
 
Ono što sam video pre par dana ne obećava puno. Miniraju deo trase, koja je bila ranije na snimcima. Ide katastrofa sporo. Oni nisi promašili mesec, do kada će obećani deo posla biti završen, već celu godinu. Sezona je pri kraju i onda čekamo april-maj.
Vraćam se sa odmora za desetak dana, pa ću otići da napravim nove fotke.
 
Vrh