Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Znači, ipak kupujemo naše zlato, iskopano u Boru pa izneto na berzu.
Zlato iz Bora ide u trezor NBS, a plaća se u dinarima po ceni na berzi kada se konvertuje iz dolara. Ono nije nigde "izneto", čak smo vratili svo zlato iz inostranstva u Srbiju. Kupujemo 3-4 tone iz Bora i sada imamo oko 47 tona.
IMG_20210831_101341.jpg
 
Poslednja izmena:
Poenta je u reči KUPUJEMO.
To tamo na istoku nije naše, talo se zaključuje.
Vidim to ovako: imam štalu, livadu i kravu i dam ti da koristiš, a onda odem na pijac i od tebe kupim mleko i sir od te iste moje krave sa moje livade, da pri tomen nemaš obavezu da održavaš ništa.
Budalasto, zar ne?
 
Poenta je u reči KUPUJEMO.
Poenta je da kupujemo za DINARE koje naštampamo, tj. koje NBS emituje tako što otkuca odredjenig iznos na račun u Boru. Znači džabe, tj. drugi moraju da rudare i prerade ga u poluge.

Narod misli da su zlatne poluge i zlatnici na 3 metra dubine i samo ih treba otkopati. A zlato je nizprodukt kod proizvodnje bakra i ima ga 2-3 grama u toni rude. To "naše zlato" je u tragovima kod neke zemlje.

Ima mnogo posla da bi se napravila jedna poluga sa slike, a pogotovu jedna tona zlata. Zato je zlato od onog ko može da ga dobije iz rude. A poredjenje sa kravama jeste "budalasto".
 
Poslednja izmena:
Poenta je da kupujemo za DINARE koje naštampamo, tj. koje NBS emituje tako što otkuca odredjenig iznos na račun u Boru. Znači džabe, tj. drugi moraju da rudare i prerade ga u poluge.

Narod misli da su zlatne poluge i zlatnici na 3 metra dubine i samo ih treba otkopati. A zlato je nizprodukt kod proizvodnje bakra i ima ga 2-3 grama u toni rude. To "naše zlato" je u tragovima kod neke zemlje.

Ima mnogo posla da bi se napravila jedna poluga sa slike, a pogotovu jedna tona zlata. Zato je zlato od onog ko može da ga dobije iz rude. A poredjenje sa kravama jeste "budalasto".
Budalasto je ovo što smo dobili kao nusproizvod, + oboleli Borani:
A ako je istina to što kažeš da se "kupuje" za naštampane pare, onda to nije budalasto, već kriminalno, jer te pare zatim, povećavaju pritisak na odbranu ionako nerealnog kursa, što onda za posledicu ima novo zaduživanje u € i $, u ime svih nas, pa i onih nerođenih još.
Bilo kako bilo, mi napravismo veliki off, a obilaznicu oko Užica neće napraviti ti lažni dinari, već ko zna koje po redu zaduživanje kod istočnih kreditora koji se ne bave gde su te njihove pare završile dok god im plaća ne mala kamata.
 
NBS uglavnom brani €vro, a ne kurs dinara.
Za sada nema priče o kreditu za obilaznicu i tunel, premda bi to sigurno dobili od Kineza jer radi njihova furma. Ali ako će cena biti oko 150mil€ onda to može da se plati i iz budžeta. Kao što već rekoh, nap. po 30mil narednih 5god dok bi trajala izgradnja. Nije problem novac, već politička odluka.
 
Jbg Dragane, skapirali smo poslali su bager i kamion, ali ne mozes sad slati svaka 3 dana 3 iste slike u krug kao da se ne sto radi i tako samo potvrdjivati opste misljenje - da tamburas, politicaris i siris SNS propagandu.
Podrzavama radove, ne podrzavam obmane i politicki marketing!
 
Samo svaki put odgovaram hejterima koji tvrde da nema radova i omalovažajaju neke radove koji su u toku. To nema nikakve veze sa "SNS propagandom" i očistite glavu od političarenja.

Radovi su na visokom i uskom terenu i tu ne može da bude više od jednog bagera. Probija se put kroz stenu do početka budućeg mosta. To baš nije za podcenjivanje, a zato je i zatvoreno šetalište pored reke.

IMG_20240731_190331.png
 
Poslednja izmena:
ovo je sve jedan isti snimak od prolse nedelje iz kog ti izvlacis screenshot-ove i kacis svaki dan kao neke radove.
Zamisli da ja uzmem snimak od pre 2 meseca kada je bio onaj bagercic na "podvoznjak 2 bulevara", ili nesto od pre 2 godine dok je jos bilo nekih radova na Bul Patrijarha Pavla i da izvucem par slika i okacim kao da se radi nesto (realno oba su otvorena gradilista)
okacio si, videli smo, ali nemoj kaciti iste stvari svaki dan jer tako OBMANJUJES i LAZES clanove foruma!
msm, mozes ti slike kampa za tunel da okacis ali tu nema novih radova!
 
Jbg Dragane, skapirali smo poslali su bager i kamion, ali ne mozes sad slati svaka 3 dana 3 iste slike u krug kao da se ne sto radi i tako samo potvrdjivati opste misljenje - da tamburas, politicaris i siris SNS propagandu.
Podrzavama radove, ne podrzavam obmane i politicki marketing!
Potpuno se slažem sa tobom. Dragan voli da njegova bude zadnja, pa kakva god ona bila. Najobičnije političarenje i mlaćenja prazne slame.
Količina njegovih izrečenih laži je teško merljiva. Non stop recikliranje nekih snimaka i izjava nekih, nazovi političara iz Užica, čija reč ne znači ništa.
Radi se skromno, kao da smo kupili 100t zlata, a ne 5.
Bruka i sramota.
Doduše, preko puta Đetinje na putu IA reda, je zatvorena cela traka iz pravca Užica. Ceo put je ugrožen da se obruši u kanjon Djetinje. Kablovi za osvetljenje velikog tunela otkinuti i sve tako stoji 3 meseca. Tako da ako se uzme ovo u obzir, njima i ne ide loše sa druge strane.
Možda i za ovu popravku puta IA reda, nema političke volje da se popravi, iako je put kompletno rekonstruisan pre 4 godine.
 
isti snimak od prolse nedelje iz kog ti izvlacis screenshot-ove . .
Da, znači nema nikakvog "laganja" već koristim originalni snimak. Tako sam odgovorio na tvrdnju da nema nikakvih radova. Ali očigledno da nekima smetaju i ovi trenutni radovi koji su u toku na terenu. Zato se opet piše o meni, a ne o probijanju puta
IMG_20240731_190253.png
 
Poslednja izmena:
Da, znači nema nikakvog "laganja" već koristim originalni snimak.
Tako sam odgovorio na tvrdnju da nema nikakvih radova. Ali očigledno da nekima smetaju i ovi trenutni radovi. Zato se opet piše o meni, a ne o probijanju puta.
Čekaj Dragi, jel potpisan ugovor ili nije. Napisa ti nekada da jeste, pa posle sve to lepo pogazi.
O tebi se piše, jer izgleda, mora da stoji tvoj nick na kraju ove teme. Ako se slučajno ko drzne da napiše, nešto što je istina, a tebi i tvojima ne odgovara, odmah se obratiš sa nekim recikliranim snimcima. Što veća fotka, to bolje za tebe i tvoje.
Sediš negde tamo i okrećeš istu priču već godinama. Od stručnjaka i poznavaoca stanja na terenu u Užicu i Zlatiboskom okrugu, postao si i ekonomski eksper, da svima nama objasniš da zbog kupovina 5t zlata trenutno nema političke volje za ovaj projekat. Dogovori se čoveče, sa sa sobom ili sa tvojima, kakav je stav komiteta.
 
Da, kao što vidiš. O tome je bilo više vesti i komentara, ali sada su Kinezi izgleda dali novu ponudu, tj. verovatno novu cenu pa se čeka to potpisivanje. O tome je govorio Vučević u onom video snimku. Bila je priča da je cena 30mil evra za obilaznicu, pa videćemo kolika će biti kada se završe radovi.
Evo sam si napisao, da se čeka potpisivanje. Jel ti sam pišeš ili vas ima više pod istim nickom, pa ne možete da se dogovorite.
Ajde uozbilji se i prestani da lažeš i obmanjuješ ljude.
 
Moraću nedoraslim pojedincima da naplaćujem podučavanje i objašnjavanje.

Više puta sam napisao da je bila revizija projekta, a onda sleduje i "revizija cene". Zato su Kinezi dali "konačnu ponudu" za radove koji su navedeni u potpisanom ugovoru. Možda su uračunali i poskupljenje materijala u međuvremenu i sada se čeka na naš odgovor.
 
Moraću nedoraslim pojedincima da naplaćujem podučavanje i objašnjavanje.

Više puta sam napisao da je bila revizija projekta, a onda sleduje i "revizija cene". Zato su Kinezi dali "konačnu ponudu" za radove koji su navedeni u potpisanom ugovoru. Možda su uračunali i poskupljenje materijala u međuvremenu i sada se čeka na naš odgovor.
Ja samo tvrdim da si ti lažov.
Sam si rekao da se čeka potpisivanje. pa zatim da nema političke volje iako je predsednik obećao još u kampanji 2021!!!!!!



E sada ko ovde laže? Ko je odvde nedorastao, a koje je lažov i prevarant.
 
Jel ovo gore navedeno, obećano? Jeste.
Jel ispunjeno? NIJE. Znači, LAŽ i LAŽ.
Jbt, jel teško toliko da priznaš da nas lažu i obmanjuju. Ti si toliko tvrdoglav, da ne veruješ svojim očima.
Koliko to košta?
 
Ja sam mnogo više razočaran kako se država odnosi prema ovom projektu. Neki drugi su već počeli da se grade nap. obilaznica oko Kragujevca i G.Milanovca, a biće i oko Valjeva, pa i Požarevac - Golubac. U međuvremenu je stigao i EXPO2027, a i fokus je više na gradnji pruga, tako da je "Užički koridor" sada ispod radara.

Ali, moraće da ga počnu i završe jer ne mogu da raskinu ugovor za Kinezima iz geo-političkih razloga. Samo što još nije na vidiku dan kada će petlja, most i tunel biti izgradjeni, nažalost. Lično bi bio zadovoljan da to bude ove decenije do 2030god.
 
E sada ovo što radiš Dragi, nije uredu. Okrećeš priču na drugu stranu. Kako bi neko rekao, spinovanje.
Nisi odgovorio, šta je ovo što sam naveo, ako nije laž?
I koliko košta ne verovati svojim očima i mlatiti praznu slamu, ovde na forumu.
Sada si još pored ekonomskog eksperta, građevinskog, postao i ekspert za geopolitičke odnose.
Sjajno.
 
Baš me briga šta ti pitaš, a rekao sam da ću da naplaćujem odgovore.
Ja sam oduvek pratio geopolitičke odnose, a sa Kinezima sam se dopisivao još prilikom kupovine 63% RTB Bor. Imam i neobjavljenu sliku sastanka sa kineskim i kanadsko-američkim direktorima.
IMG_20211203_160647.png
 
Baš me briga šta ti pitaš, a rekao sam da ću da naplaćujem odgovore.
Ja sam oduvek pratio geopolitičke odnose, a sa Kinezima sam se dopisivao još prilikom kupovine 63% RTB Bor. Imam i neobjavljenu sliku sastanka sa kineskim i kanadsko-američkim direktorima.
Pogledajte prilog 208060
Pa tako čoveče odgovori. Imaš intresa i to je onda cena za koju moraš da nas lažeš i obmanjuješ.
 
Vrh